Sayfa 14 / 18 İlkİlk ... 4101112131415161718 SonSon
Toplam 262 mesajın 196-210 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kahramankentli46 Avatarı

Gerçek Adı
    alparslan
    Son Giriş
    05.11-2013
    Saat
    08:54
    Yaşadığı Yer
    k.maraş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    rusa ve ttnet kardeşler birbirinize çok benziyonuz ya bir ara yorumları okurken bunlar kardeş tartışıyor herhalde dedimbüyük şair kalender şah kardeş atanın inş. çok isteklisin.bizlerdende korkup arkamızdan dalgavuk demişsin ama ALLAH tan korkmamışsın.kardeş 2014 de olabilecek olan ömss den arkadaşlar neden ümitlerini kessinler.100 kişide alsalar ümitleri vardır.sen düşük aldıysan bizler napalım.ama puanın fenada değil atanın korkma az sabret

Üye
    derderbo Avatarı

Gerçek Adı
    erdem
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kalender hep ayni yazilari buraya kopyalamaktan usanmadinmi benim sana tavsiyem anlatmak istedigini kisa oz ve ansilir olursa ozaman edebiytci olursun

Üye
    rusa Avatarı

Son Giriş
    05.09-2017
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    istanbul-ataşehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

[QUOTE=TTedTT;1199737]"rusa" ben %3ü AB dayattı demedim ama sen AB'nin dayattığını demişim gibi aktarmışsın... AB'nin kriterleri ortada biride tam sosyal devlet olmak, bu anlayış zaten Cumhuriyetimizin bir hedefidir, koruması da anayasadır. %3 şartıda sosyal devlet anlayışıdır. %3 şartı haktır, büyümeden bize düşen paydır. Bu işin öncesi sonrası yoktur.

yahu yazının bir yerini almışsın sırf cavap yazma adına yazmışın..sayın kardeşim..
    ben sana demedım kı ab dayattı...
    benım kastım elımızde olan kanun bu ..sınav bu...oran lar bu...
    bun ların dogru işleyip işlemedıgını tartısalım..
    yoksa en basa donecez gene.
    yok sınav yanlış.yok oran yanlış.yok özur oranları yanlış...
    asıl konumuz...
    artık turkıyede..
    ömss hariçi memur alınmayacaktır.(nokta)

(nasıl kpss harıcı memur alınamıyorsa daki gibi.)

eger puanın tutarsa.sen de tercıh yaparsan ..
    devlet dairesınde memur olarak çalışacaksın..bunun önüne kimse gecemez..
    zaman mekan konuları nı ayrıca tartıırız..

unutmayınkı...bazı arkadaşlar aşalığıyor imam ahatip li ler işe girdi kadrolar doldu diye.. diye..
    ayıp..onlarda biizmgibi engeli kardeşler..
    aynı yolardan gecıyrlar.gectıler...sadece bu sefer branjları onlardan yana öncelık tanındı..
    ama yuzlerce kamu kurumu var....son atamada..(ki ben tek tek hatım ettım tum kadroları puanları illeri-kuruluşları)
    rakamlar yalan soylemez..

tam 4266 özulu kardeşimiz işe yerleşti...
    bunu kım inkar edebılır..
    bu adalet degılse nedir..
    tam 4266 aıle torpıle degıl, tanıdıkla degıl ,acınarak degıl,kanun la sınavla işe başladı..
    onalrın bu haklı kazancların dan mutlu olup..
    bende başaracagım..benımde sıram gelır demenın ötesını ben dusunmuyorum,DÜŞÜNEMİYORUM..

DÜŞÜNENLERİDE AKILI BULMUYORUM.
    ..selametle..
    not:sanmayın size laf yetişdiriyorum..emınım bu yazdıkalrımdan azda olsa faydalanan arkadaşlar vardır..
    benım onlardan faydalandıgım gibi

Üye
    Kalender ŞAH Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    22:09
    Yaşadığı Yer
    SİVAS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kahraman kentli çok özür dilerim O kelimeyi sana hitabeten kullanmadın ve hemen de paragrafdan kaldırdım , kafam karışık ondandır ...gün de zor zamanda ve o kelime için hepinizden de çok özür dilerim ben hayır kahraman kentli duvan içim çok teşekkürler

Üye
    Kalender ŞAH Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    SİVAS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu arada Birde büyü şair kalender ŞAH demişsin ....

zaman zor ...herşey çok zor ....neyapacağımızı şaşırdık ALLAH yardımcımız olsun ...

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: derderbo Mesajı Gör
    kalender hep ayni yazilari buraya kopyalamaktan usanmadinmi benim sana tavsiyem anlatmak istedigini kisa oz ve ansilir olursa ozaman edebiytci olursun
    Aslında Bir bakıma haklısın , Ama Anlayamadığın kopyalıyıp yapıştırdığım yazıların genelde önemli gördüğüm makaller .... Yeniden eklediğim başlığın içriği ilede bire bir ilgili ...Unutulmuş bir başlığın içinde kaybolup gitmesine izn veremiyorum onca emek onca zahmet ... derbedo ...

Mesala ilk yayınladığım ömss ile ilgili ilk yayınladığım paragraflarımdan birini de sana itafeten yayınlayım ... ömss de bugün gelinen durum için bile gayet geçerli bir açıklayıcı bir makale bunu yayılayalı yaklaşık 5 ay oldu .. ...

ÖMSS T.C. yetinde yapılmış en değerli ve sistemli özürlü sınavı . Bu sınavı yapanlara ,tüm emeği geçenlere tşk ler şükranlar. ÖMSS nin Özürlü sınavına getirdiği sistem nerdeyse dünyada bir ilk , Arkadaşlar Böylesi değerli bir sınavda eksikliklerin ve fazlıkların olması da doğal olacaktır .BİZ ÖZÜRLÜLER Kendi Gördüğümüz aksıklıkları veya eksiklikleri dile getireceğiz ki ,Bizimde Bu sürece ÖSYM ve ÖMSS yi düzenleyenlere ve kendimize bir katkımız olsun.. unutmayalım ki ösymdeki görevlilerde bizim gibi insan............Ama bizi en iyi biz biliriz,derdimizi sıkıntımızı....
    Arkadaşlar Ünlü Fransız filozof Descartes in latince yazımıyla "Cogito ergo sum olarak da bilinen ünlü sözü var ,Onda da şöyle demekte; Artık kesin bir şey varsa o da şüphe ettiğidir.Şüphe etmek düşünmektir. Düşünmemiz ise var olduğumuzun kanıtıdır . Ve son tahlilde "Düşünüyorum, öyleyse varım, der......
    Bizde düşenelim ,şüphe edelim ki var oldğumuzu kanıtlayalım. yazalım tartışalım ki özürlüler olarak var olduğumuzu kimseye unutturmayalım ÖMSS ye süreçte yararlı bir katkımız olsun ...
    İş işten geçtikten sonra çığırtkanlık yapmanın gereği yok. ösym yi ve ömss yetkilileri suçlamanın hiçbir anlamı ve hiç kimseyede bir faydası olmaz ……Ata sözünde deği gibi Atı alan üsküdarı geçmiş olur.......
    Ben özürlü Atamaların da ki kontenjanlarının belirlenirken ;Adil bir atama için , öğrenim düzeyi kadar özür guruplarının da göz önünde tutulup Atama yapılmasın dan tarafım. Atama kontenjanları belirlenirken öğrenim durumu, puan ve sıralamanın yanı sıra özürlü guruplarıda etken olmalıdır …. Nasıl ki süre ,soru tipi ve kitapcıkları özür guruplarına ayrı ayrı belirlendiyse atamada ve kontenjanlar belirlenirken etken olmalıdır …..

Bu Ardada da şu Kalender ŞAH ,atansada kurtarsak diyenler, Merakta kalmayın çok sürmez yakın zaman da benden kurtarırsınız ....Başımda öyle sıkıntılar varki ALLAH cc Hiç Birinize Tek birtanesini bile yaşatmasın işallah işiniz gücünüz rast gelsin hepiniz atanırsınız işallah muhannet çetin ...yakın zamanda epeyce bir müddet istesemde yazamaya bilirim, Hakkımdan hayırlısı üzerimden duanızı eksik etmeyin , ömss macarası beni okadar sıkıntıya koyduki Anlatamam , yinde bunada şükür , rabbimie binlerce hamdü senalar olsun sabır meyvası en güzel ağaçtır ............ Rabbim CC Kuran'ı KERİMDE ....ARS suresinde şöyle buyurur ....

ASR SURESİ VE ANLAMI

Bismillahirrahmânirrahîm Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla…
    Velasri innel insane lefi husr Ant olsun zamana ki, insan gerçekten ziyan içindedir
    İllallezine amenu veamilus salihati vetevasav bil hakki vetevasav bissabr. Ancak, iman edip de sâlih ameller işleyenler, birbirlerine hakkı tavsiye edenler, birbirlerine sabrı tavsiye edenler başka... (Onlar ziyanda değillerdir).

ALLAH cc ÖMSS sürecinde ve Bütün hayatınızda Hakkınızdan hayırlı olanı ve sabır selamet içinde bir ömür nasip etsin ...

Üye
    ekinos Avatarı

Gerçek Adı
    Ayşe
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

rusa torpille işe başlamadılar öylemi peki 88 aldığım halde atanamadım
    45 alan imam hatipliler düz memur olmuş torpil değilde ne peki hiç kafa patlatmadan emek vermeden memur ol ohhh imam olsalar amenna

Üye
    TTedTT Avatarı

Gerçek Adı
    Erdal
    Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    16:30
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

"ekinos" örneğine hayranım, aynı yakınmanın 10 katı benden olsun; yapanada, destekleyene de yazıklar olsun.

Üye
    Kalender ŞAH Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    SİVAS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu sonuç ömss kpss ilişkisi Kpss sınavında biri 90 la atanamaz diğeri 50 li puanlarla atanır ..... Buna da kimse karşı çıkmaz nedeni kpss mesleki bir sınavdır ve milyonlarca lnsan yarışır ...fakat ömss özürlü memur sınavı olarak yapıidı , türlü türlü sınav soruları ve süreleri hazırlandı , özür gurubuna göre atama yapıimadı , mesleki alım yapıldı , Aynı masallardaki gibi develer tellal , pireler ber ber oldu ....ömss de ,özürlülerin avuntusu etopyası ve masalı oldu ...

Üye
    srhtslymn Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ekinos;

Torpil denmez bu söylediğinize, siyasi kadrolaşma denilebilir eğer bilerek yapıldıysa.
    10 yıl ve daha çok öncesi yapılan kadrolaşmalarda "imam hatipli vatandaşların" atamaları ^bilerek^ yapılmıyorken bu vatandaşlar acılar çekiyordu. Ömss den dolayı adaletin olmadığını ve torpil olduğunu söyleyen vatandaşların zamanında imam hatipli vatandaşların yanlarında olup olmadıkları konusunda vicdanlarıyla baş başa bırakıyorum. Zamanında bizlerde dahil kimse sahip çıkmadı imam hatipli vatandaşlara.

Üye
    Kalender ŞAH Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    SİVAS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sorun lmam hatipli atama sorunu değil

Eğer özürlü imam kayyum veya müğezzin yada sağlık personeli tekniker vb görevlere memur atayacaksan ....ömss içinde diğil ayrı bir sınav düzenleyerek yapılsa ne bukadar karmaşa nede itiraz olur ...o şartları taşıyan insanlar sınava girer isterse sınavada girmez ..........

Üye
    eşref maden Avatarı

Gerçek Adı
    eşref
    Son Giriş
    28.02-2014
    Saat
    11:01
    Yaşadığı Yer
    sinop
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

%3 lük sorumluluklarını yerine getirmeyen bu kurumlara eğer ki bu para cezası uygulanıyorsa bunu kim denetliyor yada şikayet üzerine mi araştırılıp ceza yazılıyor birde ödedikleri ceza memur maaşının kat ve kat üstünde değilse kurumlar bu cezayı öder ama genede özürlü açıklarını bildirmez. bu hususlara dikkat edilse bütün kurumlar açıklarını devlet personel başkanlığına bildirir
    şahsen eğer 2. atamalarda alım fazla olmaz ise kendi adıma konuşuyorum yükümlülüğümü yerine getirmeyen kurumları mahkemeye vereceğim.

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    00:26
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

yazmıyım diyorum ama yazcam bazıları herşeyi hakediyor napılsa yapılsın hak ettiği içindir.İMAM,SAĞLIK,TEKNİKER ADI ALTINDA DÜŞÜK PUANLA DÜZ MEMUR YAPMAK TORPİLİN DİK ALASIDIR.şu ağlak sesler varya imam hatipliler zamanında şuraya alınmadı buraya alınmadı ama bakın imam hatipler en üst düzeylerde hep ve işin garibi bir çok tanıdığım imam hatipli ögretmen,doktor olmuş demek ki adam gibi okuyan bişeyler olmuş olamayanda çareyi ağlamakta bulmuş hala ağlıyorlar imam hatipli zamanında oraya giremedi buraya giremedi diye yazık gerçekten.

Üye
    eşref maden Avatarı

Gerçek Adı
    eşref
    Son Giriş
    28.02-2014
    Saat
    11:01
    Yaşadığı Yer
    sinop
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

imam hatipi bir özürlüden belge isteyenler belgesi olsa bile sen ortopedik özürlüsün yok görme engellisin diye işe alınmayacaklar diyanetin yaptığı sadece göz boyama başka birşey değil tamam diyanette dini bilgisi olan çalışmalı ama imam hatip mezunları zaten bu bilgiye sahip istenilen nitelik sadece imaama hatip mezunu olmak olsaydı ve bu özürlüler diyanetin çeşitli yerlerinde istihtam edilse idi ve hizmetli alsalar ve bu hizmetli kadrolarına herkes seçebilseydi ayrıca hizmetli kadrolarına ayakta iş verecek kurumlar nitelik isterken ayakta duramaz raporu olmaması gerekir diye bir nitelik istenseydi hizmetli olarak atananlar ne istifa eder nede böyle sorunlar yasanırdı

Üye
    demir1 Avatarı

Gerçek Adı
    DEMİR
    Son Giriş
    25.01-2017
    Saat
    14:09
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: xxxman Mesajı Gör
    yazmıyım diyorum ama yazcam bazıları herşeyi hakediyor napılsa yapılsın hak ettiği içindir.İMAM,SAĞLIK,TEKNİKER ADI ALTINDA DÜŞÜK PUANLA DÜZ MEMUR YAPMAK TORPİLİN DİK ALASIDIR.şu ağlak sesler varya imam hatipliler zamanında şuraya alınmadı buraya alınmadı ama bakın imam hatipler en üst düzeylerde hep ve işin garibi bir çok tanıdığım imam hatipli ögretmen,doktor olmuş demek ki adam gibi okuyan bişeyler olmuş olamayanda çareyi ağlamakta bulmuş hala ağlıyorlar imam hatipli zamanında oraya giremedi buraya giremedi diye yazık gerçekten.
    aynen katılıyorum....

Üye
    Kalender ŞAH Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    SİVAS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    DİYAYET iŞLERİ BAŞKANLIĞI ,Kendi dışında onlarca kurum Bir tane bile özürlü memur alımı yapmazken. ömss ile memur aldı .Diyanetin yaptığı özürlü alımı çok özverili ve değerli bir davranış olabilirdi ..Fakat alım yapma şekli ve atama puanları gayet adaletsiz di torpilden çok belirli bir kesime kıyakcılıktı ,Bu Durumu Dinayet işleri başkanlığına yüklemek yanlış .... Bu duruma sebep olan bir kaç kişiden ibarettir .... Hakkımız bu kıyakcılara bu bir kaç kişiye haram zehir olsun kendi ayaklarına bağ olsun unutmasınlarki kıyakcılığın sonu ayakcılık... ... Bu şaibeli ve kıyakcı atamaların sonrasında sn Bakandan gelen açıklama hayli talihsiz : sn Bakan açıklamasında özürlüden imam olmaz onlar düz memurluk yapacak demişti .....Diyanet İŞLERİ Başkanlığının Böyle bir kadroya alım yapacağı zamanında açıklansaydı.Bu ALIM ŞARTLARI Nitelikleri.Tercih kılavuzunu yayınlandığı son güne Kadar..Keşke GİZLİ TUTULMASAYDI. süreç Bugün gelinen durumda; muanmalar tartışmalar ve suçlamalar içinde olmazdı...
    DİNAYET işleri Başkanlığı..Eğerki bu adetlerde böyle bir özürlü alımı YAPACAKTI.. Özürlülere diyanet işleri onaylı belge alabilmek için. Gerekli kursları açmalıydı....
    Bu gün..Sertifaka ve yeterlilik sorunu hiç olmazdı..
    Diyanet bizim için değerli ve özel bir kurum.Bu tür tartışmaların odağında olmaması gereken bir kurum..
    Aslında diyanet için iş işten geçmiş te değil di fakat kimse kılını bile kıpırdatmadı
    Diyanet işleri başkanlığı : Bu kadrolara kayyımve müğezzin Alımlarını sertifika ve yeterlilk belgesi şart aranmaksızın yapmalıydı...
    Diyanet işleri başkanlığı ;sertifika ve yeterlik belgesini kendi bünyesinde, ataması yapılan kişilere daha sonradan kurslkar vb yöntemlerle yine vere bilir di..
    Ataması yapılan kişiler Bir müddet kurs vererek BU SORUNU ÇÖZE BİLİR di.. , Diyanet bu kursu ve belgeyi verebilecek alt yapıya ve teşkilata ziyadesiyle sahipti .
    Biz özürlülerin En büyük sorunu , sıkıntısı sorunlarımızı medyada veya mecliste vayada başa plotformlarda doğru dile getirecek kimsesi olmaması ...Diyanetin bu kadrolar gerekli çaba gösterilse inanın özürlülere büyük bir hediye ve fırsat olurdu ...
    Özürlüler ömss konuda örgütlenmeli. Ama nerde dernekler vb konferadasyonlar ömss sürecinde hiçbir yeterlilk gösteremedi ....

xxxxman SENLE AYNI FİKİRDE OLMAK şaşırtıcı fakat çok GÜZEL SANA SONUNA KADAR KATILIYORUM ...

Sayfa 14 / 18 İlkİlk ... 4101112131415161718 SonSon