Sayfa 11 / 18 İlkİlk ... 789101112131415 ... SonSon
Toplam 262 mesajın 151-165 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Kalender ŞAH Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    22:09
    Yaşadığı Yer
    SİVAS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    qunes sıkma canını Bu durum sana özel bir durum diğil ki Senin yaşadığın durum farklı açılarla ve farklı çeşitlerle biz özürlülerin asıl gerçeği , ama özde aynı Bu konuyla ilgili Bir yazım vardı onu sana itafeten yayınlayım

ÖMSS ile atananların çoğu, atandıkları yere gidebilecek mi? Diyede Bir Başlık Açmıştım Kızanlarda oldu destekleyenlerde ...Ama Bu süreçte öyle bir deneyim edindimki ve o deneyimi de bu başlığın son sayfasında paylaştım ...

Atananların Çoğu Bence Atandıkları yere gitmemiştir .......Yakında Bunuda resmi verilerle Açıklarlar...... 7 gün süre Kadar Sivas Cumhuriyet ünüversitesi hastanesinde kaldım , Refakatcim yoktu Yeride merkezin dışında olduğu için pek ziyaretcimde yoktu...Eskiden olsa eşim yanımda Olurdu artık oda yoktu ....Amelyat olam gerekiyordu olamadım, Kanım pırtı Tutmuyor ve karaciğer emzimlerim tavanda ;Çok da Korktum Amelyattan: Fakat Korktuğum ölmek Kalmak Değidi ; Emanet geldiğim dünyayı sahiplenecekde diğildim .........Korktuğum Amalyattan Sonra Fiziki Yardıma Muhtaç kalmak Yanlız Kalmaktı 'Ziyaretime Gelmediler Yada refakatci olmadılar diye ,Kimselere Küsmedim, Kimselere Darılmadım,Herkesin Bir meşagalesi kendine yetecek Bir Hayat Kaygısı vardı ,Ziyaretine gelirim diyipte Gelmeyen , Çok değer verdiğim samimi bir arkadaşa dosta belkide bunlardanda öte birine sitem edecek Oldum Ne Dedi Biliyormusunuz ; Mecburbuyum gelmeye dedi,O Aynı Durumda Olsa Bırak ben ziyarete gitmeyi,Hasta yatağının Başından hiç Ayrılmazdımki, O cevabı ondan duymaktansa yerin dibine girmeyi yeğlerdim. O hastane O sözlerle kafama yıkıldı; Hastanede Bunu Daha iyi anladım ki Benim yada Hepimizin En Zor Baş edebileceği Güçlük yada Zorluk Yanlızlık .....Atanıpta Tek kalan Arkadaşlarımın ALLAH yardımcısı Olsun .......Allah Hiç Birimizi Yanlızlık la 'Daha da doğrusu Sahipsizlikle Sınav Etmesin.

Kalender ŞAH olarak ALLAH' tan .......Hepinize Refaf Mutluluk , En ÖNEMLİSİ Sağlık Vermesini Diliyorum....

Üye
    ekinos Avatarı

Gerçek Adı
    Ayşe
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

bende düz lise 88 küsürle atanamadım olmayınca olmuyo

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:15
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

Ekinos arkadaşım sen tercihten dolayı atanamamışsındır ben 87 küsürlerde atama gördüm sen nasıl atanamadın sanırım antalya ve çevresi yazdın yazdığın yerlerde yüksek puanla kapattı antalya hizmetli 84 85 gibi kapadı memuruklar yüksek bu şartlarda elbette atanamazsın o puanla ben tercih yapsa idim işe başlamıştım tamamen tercihten atanamamışsın atama taban puanlarına bak istersen atanamadım diye dert yanma bence 2. atamalardada merkezi yerleri yazarsan ve kontenjan yine 1 2 memurluk olursa işin zor çok yüksek puanlı olup tercih yapmayan arkdaşlar çok tercihlerine dikkat etmelisin....

Üye
    Kalender ŞAH Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    SİVAS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ÖMSS ile atananların çoğu, atandıkları yere gidebilecek mi? : Belki Gidecek Ama ,Ama Anlaşılıyorki Gitmeyeceğimiz yerleride Tercih Etmiyoruz. Yaşamak kolay hiçmi hiç kolay değil...... Yeni Bir İş yeni Bir hayat ....Yeni Bir İl herşeye sıfırdan başlamak ....
    Forumdaki Arkadaşlar Bunu üzerine Alınmasın:Bu formda yazıp çizen insanlar belirli bir bilgiye ve bir birikimine sahip ....Okadar Dikkatsiz tercih yapan kişi varki ..İnanamazsınız ... ÖMSS Atananların çoğu Atandığı şehre gitmeyecek......Bunuda çok emin olarak söylüyorum...

Nedenleri :1-Atandığı şehrin sosyo ekonemik yapısı ......Kültürel fark ....Özürlülere yaklaşım....Yaşam maliyeti....
    2-Şehrin corafi yapısı (yer şekilleri)ORTABETİK ÖZÜRLÜ BİRİNİN , tekerlekli sandalye ve Benzeri Durularla karadenizde yaşması ne demek......Birde Heleki ilçelerinde ......... veya sivas erzurum kars diyarbakır, Antalya,artvin,rize vb ilerde: soğuk İklimi -35 - 40 6 ay yerden kalkmayan kar .....sıcak iklimlerde+40 +45 lerde Full nemli Yada tamamen kuru havalarda yaşamak nedemek....
    3-Bu çile niçin memur mağşı içinmi Çoğumuz zaten 2022 den maaş alıyor Ailelerimizde bakım ücreti alıyor ...çoğumuz ayriyeten sosyal yadımda alıyor..odun kömür gıda vb ....Bu çileyi neden çekecek Maaş içinmi zaten fazlasını devlet veriyor...
    4- En önemlisi Ailemizden uzak yaşaya bilecekmiyiz Onları yardımı olmada bağımsız bir hayat süre bilecekmiyiz zor !!!....Onlar bizim gittğimiz yere gelecekmi o da zor... Onlarda haklı Herkesin bir kurulu düzeni var ......Diyelimki evli değil ailesiyle yaşıyor.....Babası Annesi devlet dairesinde çalışsa tayinini nasıl Aldıracak.....Esnaf olsa iş yeri ne olacak....Senden başka kardeşin olsa okulları vb durumları ne olacak .....vb onlaca durum Ben yazmayla bitiremem ... Bu durumu Genel özetleyen bir ata sözü var tuttuğun kurba ürküttüğün balığı değecek (Anlamı : Kar etmek için çıktığın yolda masrafları karı geçerse değmez)

Ben Kalender ŞAH olarak bugüne kadar Özürlülerin iyiliğine yönelik yazılar yazdım....Magazin değil Bilgiye yer verdim...Bazen gerçekler acıdıor...

Üye
    AYBAROGLU Avatarı

Son Giriş
    30.03-2015
    Saat
    19:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kalender çok boş konuşuyorsun yok coğrafya yok sosyo ekonomi senin tuzun kuru olabilir ama başkalarının hayatlarınıda karmaşıklığa sürükleme...

Üye
    bordobereli35 Avatarı

Gerçek Adı
    Müjdat Acaroglu
    Son Giriş
    10.04-2014
    Saat
    04:02
    Yaşadığı Yer
    balikesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm!Arkadaslar!Hani bir ara toplanip cay,börek,poaca v.s ile fotograflari vardi bakan hanim ve yetkililerle????

Engelli haklariyla ilgili yasal düzenlemeler yapilacakti???Avrupa sitandarti acisindan???H sinifi ehliyet kesmekesiyle ve bircok yasal düzenleme ????

Ne oldu hala hazirda bir aciklama yok???Yalanciliktan kim ölmüs ki???

Üye
    Kalender ŞAH Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    SİVAS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

AYBARGOĞLU Dün Gibi aklımda bu başlığı ilk açtığımdada bana Buna benzer bir tepkiyle mualif olmuştun AMa Boş...

Ben Kalender ŞAH olarak yazılarımda Kendimle ilgili Kişisel Bir kaygım Beklentim yok .........ÖMSS İle ilgili geçmiş Açtığım Başlıklara ve yorumlara da Bir Bakın....Tamamı ÖMSS nin Göz ardı edilen gerçekleri....

Uzaklara gitmeye gerek yok ....Düşünün ki Kendi yaşadığınız şehirde Bile,Mahalleden Mahalleye geçişlerde oluşan değişimi......Ya ilçeden ilçeye köyden köye oluşan değişimi değişimi......

Ben İlk yazımda Atadığı şehre gitmeme olayını üstü kapalı yalın bir dille Tabir ettim.....İşin Daha geniş ve İleri boyutlarına girmedim bile....Etnik kökenleri........Terörü...... Yanı Başımızdaki Ülkelerde yaşanan savaşı , Messepsel Farklılıkları .......Kişi meşeriyetleri......sosyal sitatiko.......Bu Durum ve konulara Hiç girmedim Bile.........

Üzücü Olan Bana mualif olan Mualif yazıların İÇERİĞİ .....içerik yokki ... sadece çamur at i,zi kalsın iki satır yazı ...Ben özürlülerin iyiliğini düşünerek onca yazı yazdım onca başlık açtım ... özürlüler için siz ne yaptınız ....Ağızlarına Bir laf Dolanmış gidiyorsunuz ....Ben kalender ŞAH olarak bunları yapabildim daha iyisini siz yapında görelim.......
    .....
    Bu arada
    AYBARGOĞLU Benim sözüm ortaya.... Neden kafa karıştırıyım, Yazım dan alınacağın bir şey yok .......gerçek bu Biz özürlüyüz...Dağcı komondo değil.... Yanlış tercih yaparda gitmezsek iki yıl başka bir tercihte bulunamıyoruz .... Bana demişsinki tuzun kuru ....Benimmi Tuzum kuru...Maddi ve manevi dünyam ...hastalığım öyle durumlardaki..... kafamda hergün kıyamet kopuyor, sabahdan akşama kadar 41 Türlü nusubetle uğraşıyorum .... Allahım Sevdiği Kulunu zor sınav edermiş .... ALLAH sana kafamda kopan kıyametlerden Bitanesini nasip etsin..... Ozaman dünya kaç bucak anla Aslında 40 nı nasip etsin diyecemde okadar ağır beddua edemem .....Allah cc sana kırta birini nasip etsin o sana yeter

Üye
    Kalender ŞAH Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    SİVAS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu Arda Bide Sosyo eknomik yapının anlamı (Aynı anda hem toplumsal alanı hem ekonomik alanı ya da aralarındaki ilişkilerin bir biriyle ilişikisi)
    sosyo ekonomik yapı ......Kültürel fark ....Özürlülere yaklaşım....Yaşam maliyeti..
    Ben Şahsım T.c çoğu Şehrinde yaşadım yada bulundum
    Sivas'ı örnek vererek kısaca anlatıyım : Sivas dışından atanan bir özürlü İçin yaşam maliyeti :
    1)Atanan kişi şehrin merzekin de biryer ler de ev tutar ve orada ikamet etmek isterse Asgari ev kirası 500 tl Mekez dışı mahllelerde oturursa Apartman daireler en az 400 tl ,öğrenci yurdu vb biryerde kalırım derseniz daha aşşası olmaz......Merkez Dışı biyerde yaşamak demek geliş gidiş ulaşım maliyeti en az aylık 100 tl yi bulur ,Sivas ta hastane,postane,lokanta vb zaruri ne ihtiyaç varsa herşey merkezde çarşıda ....

2)Sivas soğuk bir şehir kış şartları çok ağır kış mevsimi ortlama 6 ay ..Aylık en asgari 12 aya Bölünürse 200 tl ısınma masrafı düşer sivasta doğal gazsız ev nadir bunun içinde sıcak su ve yeme içme için gereken gaz masrafları dahil ....

3)Sivasta Yeme içme :Tek kişinin günlük 20 tl den aşşağı yemek masrafı olmaz çok lüks yememek şartıyla...... Aile olursa o başka oda 30 tl Yİ BULUR ......Aylık TOPLAM asgari tek kişi 400/600 ila aile rahat YEMEK İÇİN Harcar ...Aile olursa da 900 lira Yeme içme vb masrafları olur ...

4)Kışın konbili evdeyseniz 100 tl den daha az elektirik faturası gelmez...

5)tlf su apartman aidatı da 100 tl yi bulur ....özel masraflarınızı saymıyorum ...

6) Bir Kişinin Özel masraflarıda 200 tl nin Altına Düşmez ..... Bu masraf sıgara içmeyen birinin

500 tl kira+200 tl yakıt+100 tl elektirik+100 tl tlf ve su faturası aprt man aidatı +tek kişi 600 tl yemek masrafı = 1500 tl en asgari özel hiç bir masrafınız olmada yaşarsınız ...Giyim Masraflarınız , Arabanız varsa onun masrafları ,Aileniz çocuklarınız varsa onların masrafları ,aklınıza başka ne geliyorsa onlar olmadan Tek Kişi Aylık 1700 tl den aşşağı sivas ta harcayamaz Yabancı Biri geçimini sağlayamaz .....Ama ev Kendinin olur yiyecek içecek memleketten gelir , kendisi çok iltisatlı biridir ...evden işe işten eve gelir ona ben bişey diyemem ....Bir elbiseyi yıllarca giyinir ...

Sıgara İçen birinin ise en kötü ayda 500 lirada özel masrafı olur .....Takdir sizin ...

Bazıları Diye Bilirki insanlar Asgari Ücretle nasıl Geçiniyor rızık Allaha emanet oda Bir Hikmeti ilahi : Sivasda Hiç bir iş yapmadan geçinen Binlerce Aile veya insan da var... Benim yorumum Durumun Genel hatları

Üye
    TTedTT Avatarı

Gerçek Adı
    Erdal
    Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    16:30
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

2011 Rakamlarına göre ~2.500.000 kadro var ve ~600.000 kadro boş,
    2011 Rakamlarına göre %3 şartı geçerli olan 1.467.900 kadro var,
    2011 Rakamlarına göre %3 şartına göre 44.189 kadro var ve bunların 20.829'u doldulabilmiş, 23.360'ı boş.
    Kaynak: DPB

Benim bildiğim bu %3'lük kadronun belirlenerek doldurulması 657 sayılı kanunca hükme bağlanmıştır. Bu boş rakam 2011 ağustos ayında DPB tarafından belirlenmiş ama 1 yıl sonraki ömss ile doğru kadro açılmayarak 657 sayılı kanunun emredici özelliği hiçe sayılmış ve anayasa çiğnenmiştir. Hal böyleyken yırtınmaya gerek yok, keyifler neyi isterse o olacak, ömss kadrolarının artırılması için toplanan imzalar 3000 olmamış bile) . Bu tablo varkende birilerini övmek iki yüzlülüktür. Unutmadan şunuda söyleyeyim geriye kalan 18.000'lik boş kadro meşhur 2023 hedefine kadar dolacak

Üye
    özer özkan Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZER ÖZKAN
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:51
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    26
    Verilen Beğeniler
    120

umutumuz 2014 ömssye kaldı desenenize

Üye
    Kalender ŞAH Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    SİVAS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ted Bizim Duğamız Bize yardımcı olanlara övgümüz olursa yine onlara......Bed duamızda Bizi Bu Durumda Koyanlara...ALLAH onların da Belasını versin ne düzenimiz kaldı nede diğirliğimiz...

Düşmez kalkmaz Bir ALLAH....Herkesin ALLAH gönlüne Göre versin

William shakespeare'in julius sezar oyununda sezarı sağ kolu markus antonyus' sezarın ölümünün arkasından Bir Arenada toplanmış yüzbinlerce romalıya şöyle seslenir....

İşte söylediği o yüzyılları aşan replik. tiradin(konuşma) söyledir;

dostlar, yurttaşlar, romalilar;
    ben sezarı övmeye değil gömmeye geldim.
    insanın ettiği kötülük yaşar ardından,
    iyilikleriyse toprağa girer kemikleriyle.
    bırakın, öyle olsun sezar için de.

Bunlar içinde öyle olur işallah ,taht,taç ,makam ,mevki hep geçici.....

İyilikleri Kendileriyle mezara , Kötülükleri ise ebedi arkalarından anılsın.Bir kıssadan hisse; Eskiden osmanlı da görev yapan celatlar ,normal mezarlıklara gömülmezmiş , nedeni ozamanki ahali halk onlarla mezar komşusu bile olmak istemezmiş. Bunun neticesinde de Kendilerine Ait Bir mezarlıkları varmış....Halkta orasının cellatlar mezarlığı oldunu bilir oraya hep kötü gözle nefretle kinle bakarmış ....Cellatlar mezarlığının ayrı bir mezarlık olmasının yanı sıra en önemli özelliği mezar taşlarında o mezarda bulunan kişinin merhumun isiminin yazması ; hiç bir mezar taşında ism yok ...Nedeni ne Biliyormusunuz ? Ben söyleyim ,insanlar adımızı mezar taşından okuyupta bize ismizle beddua etmesinler diye ......Ey ömss yi düzenliyipte bukadar özürlünün Bedduasını Alanlar siz ne yapacaksınız,ÖMSS de Özürlülerin Atnaması için engel koyan kurumlar ,kurum görevlileri ,tepeden tırnağa kim varsa . Nereye Saklanacaksınız,Ahir dünyada Bukadar özürlünün hakkını nasıl ödüyeceksiniz.....
    ÖMSS de Biz özürlüler den yardımını esirgemeyenler, atanmaların olmasına çalışanlar atıyanlar ,özürlülerin selayeti için çalışanlar,ALLAH CC sizlerin herzaman yadımcı olsun hayır Duğalarımız sizlerle , ALLAH sizleri Ailelerinizi koruyup Gözetsin ....Her İki Dünyada da bahtiyar etsin

Kalender ŞAH...

Tut Dilini ey gönül
    Zulme göz yumma Ama sus gönül
    Emel Hak deme Yapma Gönül
    Yüzdürme Gön’ünü 'Derini, Gönül
    Bildirirme Yerini gönül
    Bilirim sakınmazsın sözlerini gönül
    Hamzanın Ciğerini uhatta parçalayan Mızrak Gibi gönül
    Son sözüm olsa bilki gönül
    Yine Sen derim Yine Sen Gönül

Pir Sultan Gibi Devirirse Gövdemi Gönül
    Gerdirirseler Dar Ağaçlarına İpimi Gönül
    Sual etseler son isteğimi Gönül

Figani olur dil feryadına
    Kellesi vurulur ....Dolanır hükümdarlık diyarlarına
    Makmul olan yüzü Elbet makdul olur
    Makbul olan adı Elbet makdul olur
    Makbul den Makdul olsam Gönül
    Yine Sen der Yine Sen

Kalender ŞAH'ım Ölüm sondeğil, Başlangıçtır Sana.......... Ayrılık Ebediği Değil Kavuşmaktır sana …Bu Kalabalık Kavuşmaya Diğil .......Ayrılığa Geldi sana........... Bu Gün Düğün Değil.......... Bayramdır Sana Erersin......... Elbet Birgün.... Ebedi vuslata
    Varırsın son limana…..Son istiratgaha…..Binesin ayaksız Atına …. Küreksiz Kayığına
    Bilesin Bildiresin ……..Kimsenin Yaptığı Kalmaz yanına...... Yarın çıkarsın Arzu Mahşerde Hakkın divanına........
    Haklı Bir yana ……Haksız Haksız öte yana

Kalender ŞAH

Üye
    SoN_sAvAşÇı Avatarı

Son Giriş
    03.03-2017
    Saat
    22:46
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kalender seh okadar güzel yazmışsınki inan yazaçak birşey bulamadım kardeş yüregine saglık

Üye
    Kalender ŞAH Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    SİVAS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok teşekkürler kardeşim

Üye
    ((mehmet)) Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    21.05-2015
    Saat
    09:25
    Yaşadığı Yer
    Tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İnanmıyorum Artık Bunlara Hepsi Kendi ceplerini Doldurmakla Meşguller

Üye
    Kalender ŞAH Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    SİVAS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ted Bizim Duğamız Bize yardımcı olanlara övgümüz olursa yine onlara......Bed duamızda Bizi Bu Durumda Koyanlara...ALLAH onların da Belasını versin ne düzenimiz kaldı nede diğirliğimiz...

Düşmez kalkmaz Bir ALLAH....Herkesin ALLAH gönlüne Göre versin

William shakespeare'in julius sezar oyununda sezarı sağ kolu markus antonyus' sezarın ölümünün arkasından Bir Arenada toplanmış yüzbinlerce romalıya şöyle seslenir....

İşte söylediği o yüzyılları aşan replik. tiradin(konuşma) söyledir;

dostlar, yurttaşlar, romalilar;
    ben sezarı övmeye değil gömmeye geldim.
    insanın ettiği kötülük yaşar ardından,
    iyilikleriyse toprağa girer kemikleriyle.
    bırakın, öyle olsun sezar için de.

Bunlar içinde öyle olur işallah ,taht,taç ,makam ,mevki hep geçici.....

İyilikleri Kendileriyle mezara , Kötülükleri ise ebedi arkalarından anılsın.Bir kıssadan hisse; Eskiden osmanlı da görev yapan celatlar ,normal mezarlıklara gömülmezmiş , nedeni ozamanki ahali halk onlarla mezar komşusu bile olmak istemezmiş. Bunun neticesinde de Kendilerine Ait Bir mezarlıkları varmış....Halkta orasının cellatlar mezarlığı oldunu bilir oraya hep kötü gözle nefretle kinle bakarmış ....Cellatlar mezarlığının ayrı bir mezarlık olmasının yanı sıra en önemli özelliği mezar taşlarında o mezarda bulunan kişinin merhumun isiminin yazması ; hiç bir mezar taşında ism yok ...Nedeni ne Biliyormusunuz ? Ben söyleyim ,insanlar adımızı mezar taşından okuyupta bize ismizle beddua etmesinler diye ......Ey ömss yi düzenliyipte bukadar özürlünün Bedduasını Alanlar siz ne yapacaksınız,ÖMSS de Özürlülerin Atnaması için engel koyan kurumlar ,kurum görevlileri ,tepeden tırnağa kim varsa . Nereye Saklanacaksınız,Ahir dünyada Bukadar özürlünün hakkını nasıl ödüyeceksiniz.....
    ÖMSS de Biz özürlüler den yardımını esirgemeyenler, atanmaların olmasına çalışanlar atıyanlar ,özürlülerin selayeti için çalışanlar,ALLAH CC sizlerin herzaman yadımcı olsun hayır Duğalarımız sizlerle , ALLAH sizleri Ailelerinizi koruyup Gözetsin ....Her İki Dünyada da bahtiyar etsin

Kalender ŞAH...

Tut Dilini ey gönül
    Zulme göz yumma Ama sus gönül
    Emel Hak deme Yapma Gönül
    Yüzdürme Gön’ünü 'Derini, Gönül
    Bildirirme Yerini gönül
    Bilirim sakınmazsın sözlerini gönül
    Hamzanın Ciğerini uhatta parçalayan Mızrak Gibi gönül
    Son sözüm olsa bilki gönül

Pir Sultan Gibi Devirirse Gövdemi Gönül
    Gerdirirseler Dar Ağaçlarına İpimi Gönül
    Sual etseler son isteğimi Gönül

Figani olur dil feryadına
    Kellesi vurulur ....Dolanır hükümdarlık diyarlarına
    Makmul olan yüzü Elbet makdul olur
    Makbul olan adı Elbet makdul olur
    Makbul den Makdul olsam Gönül
    Yine Sen der Yine Sen

Kalender ŞAH'ım Ölüm sondeğil, Başlangıçtır Sana.......... Ayrılık Ebediği Değil Kavuşmaktır sana …Bu Kalabalık Kavuşmaya Diğil .......Ayrılığa Geldi sana........... Bu Gün Düğün Değil.......... Bayramdır Sana Erersin......... Elbet Birgün.... Ebedi vuslata
    Varırsın son limana…..Son istiratgaha…..Binesin ayaksız Atına …. Küreksiz Kayığına
    Bilesin Bildiresin ……..Kimsenin Yaptığı Kalmaz yanına...... Yarın çıkarsın Arzu Mahşerde Hakkın divanına........
    Haklı Bir yana ……Haksız Haksız öte yana

Kalender ŞAH

Sayfa 11 / 18 İlkİlk ... 789101112131415 ... SonSon