Sayfa 1 / 4 1234 SonSon
Toplam 60 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sekobaba Avatarı

Gerçek Adı
    serdaarrr
    Son Giriş
    10.07-2017
    Saat
    00:01
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba ben yüzde 40 engelli kas hastasıyım (SMA) işletme lisan mezunuyum.
    Özürlü memur sınavı ile Kara Kuvvetleri Komutanlığına atandım evrakları teslim ettik ve beni GATA a yeniden memur olabilir diye rapor almam için yölendirdiler.
    6 gündür gitmediğim 14 bölüme gittim , kan ,röntgen , tomografi , ultrason hepsini çektim ve nöroloji doktoru emg istedi çekilip götürdüm . bana engelli memuru olamazsın kas hastaları (SMA ) ilerleyen hastalık olduğu için engelli memur olamıyor ama normal memur olabilir diye benim bu kazandığım hakkımı yok sayıyorlar.
    Önceleri askeriye laf edildiğinde kızıyordum ama içine girince görünce anladım
    Devlet içinde devletleşme var ben Ankara numune hastanesinden almışım raporumu sınav a girmişim kazanmışım ama bir doktor yüzünden bu kazandığım hakkım yanıyor...
    Sizce ne gibi bir yol izleyim..

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    00:26
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

kardeş nasıl engelli memur olamaz düz memur olurmuş ilerleyen hastalık oranı yüksek olur nice hastalıklara veriyorlarda kas hastalığına mı vermiyorlar mahkemeye kadar yolu var kas hastalığıda engel değilse hiç bi hastalık engel sayılmaz zaten vücudun kasla hareket eder senin kaslarda hasta olduğu için hareket edemiyon yada kısıtlıdır...git psikolojiye millet nasıl alıyorsa sende öyle al

Üye
    sekobaba Avatarı

Gerçek Adı
    serdaarrr
    Son Giriş
    10.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Engel az olunca sorun çok olunca sorun ve şuanda ben otobüse binebiliyorum veya yürebiliyorum ellerimi kullanabiliyorum, tekerlekli sandalye kullanan insanlar ne yapacak çok merak ediyorum
    milletin hakkını yemek nasıl bir vicdanları var ! ben başka kurumuda tercih edemeyeceğim. atandığım için !

Üye
    gul2011 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

engelli memur olamazsın da normal memur olursun öyle mi? hem de ilerleyen hastalığına rağmenbir saçmalama var sanki bu iştenormal memur demek sağlıklı demek oysaki senin hastalık günden güne ilerleyebiliyormuş
    n'apmaya çalışıyorlar bu dr.lar saçmalık resmen...

Üye
    cicikıs Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:31
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    41
    Verilen Beğeniler
    29

sekobaba;

hemen bir avukatla görüş bekleme.

Üye
    sekobaba Avatarı

Gerçek Adı
    serdaarrr
    Son Giriş
    10.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gul2011;
    Engelli sivil memur da ilerlememesi lazımış öyle yönettmeliği varmış , normal memurda ise böyle bir detay aranmıyormuş doktorun dediği aynen öyle ve size karşı söyleyişlerini görseniz aşalıyorlar resmen..

Üye
    SoN_sAvAşÇı Avatarı

Son Giriş
    03.03-2017
    Saat
    22:46
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

adı üstünde özürlü seçme ve kura ile yerleştirme degilmiydi bu ösym yapdıgı nasıl oluyorsa özürlü memur olamaz diyorlar hayert WALLAHA inamadım hala nasıl bir ülkede yaşıyoruz inanmak güç

Üye
    Riera Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Bizim buradaki askerlik şubesinde çalışan özürlü devlet memuru var o nasıl girmiş hayret bişey ya tam trajikomedi ülkesiyiz vesselam.

Üye
    sekobaba Avatarı

Gerçek Adı
    serdaarrr
    Son Giriş
    10.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hakkım yanacak kendim gitmemış gibi olacak ve eylüldeki dönemde başka bir tercih de yapamayacağım ! hakkımı helal etmiyorum.

Üye
    twilight Avatarı

Gerçek Adı
    Serdar
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:41
    Yaşadığı Yer
    Başkent
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    29

kara kuvvetleri komutanlığına yerleşen olmayacak sanırım pişmanım valla tercih ettiğim için...Ek yerleştirmelerde de siz siz olun asla k.k.k yazmayın!!!
    serdar kardeş ne çabuk halletin işlemlerini daha benim gözükeceğim 8 klinik var...
    Sonuc inş hayırlısı olur.Heyete kalmış her şey...Ama çok saçma ya şikayet etsek bile bir faydası olmayacak avukatla görüşsek ne olucak ne yapabilir ki.

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:48
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

Arkadaşlar kurumların yönetmeliği değişkenlik gösterebiliyor siyasi kurumlar esnek davranabiliyor ama malesef askeriye bu konularda çok katı raporla alakalı ilk önce cetvelin düzelmesi gerekli ve kurumların yönetmelikleri değişmeli tek rapor ve sürekli tamamen artık heryerde geçmeli yasal olarak öyle ama malesef uygulamada sıfır bu işi halletmeliler şimdi bu atananlar gidemezse adamların 2014 kadar atanma şansıda kalmıcak buneya

Üye
    ankkara Avatarı

Gerçek Adı
    ankara
    Son Giriş
    18.11-2012
    Saat
    23:03
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar ben de aynı durumdayım. Ankara mevki hastanesinden aynı cevabı aldım kas hastalıkları gerileme gösterebilen hastalıklar sınıfına girdiği için (% 40 oranında problem yok onu alırsın dediler). Yönetmelikleri gereği memur olamazsın dediler. Ben de işlemleri tamamlamadan oradan ayrıldım ve Özürlü Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne gittim ve burada bir uzmanla görüştüm. Daire başkanları Elçin hanım olmadığı için konuyu uzmana ayrıntılı olarak anlattım ve durumu anlatan dilekçe teslim ettim.Kazanılmış hakkımızın takipçisi olmamız için öncelikle kurul işlemlerimizi tamamlayarak red yazısını almamızı istedi. Bu yazıyla birlikte tekrar giderek dilekçe vereceğim. Kara Kuvvetlerinin böyle bir yönetmeliği varsa bunu tercih kodlarında belirtmeliymiş, zaten bilsek tercih etmezdik. Sonuç olarak anlattığım gibi yapın arkadaşlar. Kazanılmış hakkımızı bırakmayalım, büyük bir ihtimalle de hakkımızı alırız. Aile ve Sosyal PolitikalarBakanlığı Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü Eskişehir Yolu SöğütözüMah.2177. Sok. No: 10/A Kat 16 tel: 70570 16 Daire başkanı Elçin ER

Üye
    demirc Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

sekobaba burda kimsenin tsk ya hakaret edeceği yok ama eleştiri hakkımız var yıllarca bünyesinde bulunan biri olarakrahatlıkla söyleyebilirim ki anayasanın başta eşitlik ilkesi olmak üzere birçok maddesiyle tamamen zıt olan tek kurum tskdır ama şunuda söyleyim tskda yüzbaşı olacağına sivil memur albay olacağına sivil işci ol daha iyi ne demek istediğimi saçma sapan engelleri aşıpta göreve başlayan arkadaşlar çok daha iyi anlayacaklardır bende eskiden askeriye hayranıydım herşeyin planlı ve adil yapıldığını sanırdım ama beni işlemediğim bir suçtan mahkemeye verdiler mahkemenin tek celsesi dahi yapılmadan ordudan attılar mahkeme 3 yıl sonra suçun işlenmediği yönünde karar verdi

Üye
    twilight Avatarı

Gerçek Adı
    Serdar
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:41
    Yaşadığı Yer
    Başkent
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    29

Askeri hastane zorluk çıkarıyorsa evet dediğin gibi önceki aldığın yere gidip sağlık kurulu raporu almak daha mantıklı olacak.Ben askeri hastanesinden alamaz isem itiraz edip eski hastanemden alacağım heyet raporunu.

Üye
    ankkara Avatarı

Gerçek Adı
    ankara
    Son Giriş
    18.11-2012
    Saat
    23:03
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    itiraz için başka hastaneden değil. sevk edildiğin askeri hastanede ki işlemleri tamamlaman lazım

Sayfa 1 / 4 1234 SonSon