Sayfa 4 / 4 İlkİlk 1234
Toplam 60 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    14:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Kusura bakmada arkadaşım bi sınavla iş hakkın olduğunu nerden çıkardın? Falanca dersaneye gitsen %95 başarı garantisi veriyorlar zaten!
    Çok dersaneye gittim Allah için hocalar canavar gibi. Öyle devlet okulundaki gibi aç kitabı mehmet oku arkadaşlarında öğrensin demiyorlar.
    Çıkabilecek soruları birebir benzerine sizi çalıştırıyorlar. Öğretiyorlar.

Eeee şimdi mülakatsız soy sop araştımasız, devlet çalışanı yapanlar, bi düşünsünler bakalım, sınav gereklimiymiş, gereksizmiymiş?

Bu işlerin sınavla mınavla ilgisi yoktur. Askeriye gibi bir kuruma herkezi sokmazlar. 7 ceddine kadar soruştururlar.
    Sınav mınav hikaye.
    Haklılarmı? Haklılar.

Şunuda gönül rahatlığıyla söyliyebilirm. Siz haberlere bakmayın. Bu ülkenin en temiz kurumu askeriyedir.
    Darbe yapmışlardır. Eyvallah, haksız olabilir bazı komutanlar eyvallah.

Ama asker devleti Polis devletinden milyon kat iyidir.
    Nedenini er yada geç anlıycaksınız.

Üye
    demirc Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

güvenlik soruşturmasında birinci derece tüm akrabalarınız incelenir ihtiyac halinde 2.derece akraba ve arkadaş çevresinede bakılır

Üye
    Kalender ŞAH Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    22:09
    Yaşadığı Yer
    SİVAS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Güvenlik soruşturmasında Bahane Bulmak İstensin, Güvenlik soruşturmasından Kimse geçemez.....Bu Birazda Tahtikatı yapan Kurumla İlgili ...... Bazı Kurumların Siyasal ve idolojik Düşünce yapıları var Asıl Tahtikat Birazla Bunla İlgili........

Üye
    Kalender ŞAH Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    22:09
    Yaşadığı Yer
    SİVAS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İşallah bir sorun olmaz ya, Okadar Arkadaş Güzenlik soruşturmasından geçip poliste oluyor askerde,Ama yinede sıkıntılı bir süreç Ben 2022 den çok ihtiyaçlı bir zamnımda maaş alamadım ya varmı Böyle Bişey....

Geçmiş Bir Yazımdan ALINTI :ÖMSS sonucunda atandık, ya sonra..?

Maddiyat Onu hiç Söylemiyorum Bile.. Madiyatı iç açıcı değil....
    Sosyal Yardımmı.....Özürlüler İÇİN koskep ŞU BU kıredisi diyorlar ya hikaye ...
    YARIN Baş vursanız Bindereden bin su getittirirler .....Alırmısınız bilmem ..zor
    Bunların Üstüne Özürlüler için esnaflık gerçekten çok zor .
    Hem bedenen hem ruhen ,hem maddi ,hem manevi ...zor
    Olsun Rızık derdi ...YAŞAM MÜCADELESİ.... Nefes aldıkca varız .....

Bundan yıllar önce 2022 ye baş vurdum İŞLERİM bozuldu , mağdur düştüm geçinemedim,OZAMANLAR ÖZEL SEKTÖRDEDE özürlünün iş bulması nerdeyse imkansızdı ...sağlamlar boştaydı özürlü ne yapsın....
    2022 den istenilen tüm evrakları eksiksiz gönderdim
    cevap aylar sonra :Red geldi ....
    Onların deyişiyle muhtaç diğilmişim .....
    Burdan gönderdiğim İL ÖZEL İDARESİNİN vb Kurumların muhtaçtır yazıları HİÇTE önemli diğilmiş ....
    Bu Kararı onlar rahat koltuklarında huzurla vermişler....
    Onları ALLAHA havale edyorum benim hakkım helal değil ....
    Zor günlerdi geçti kara gün hep kara kalmıyor ....
    Şu an ; Günde 12 veya 13 saat arası çalışıyorum ,cumartesi pazar dahil .
    Nerdeyse hiç iznim yok ... yinede işimi seviyorum rabbim bir iş nasip etmiş , ALLAH olmayan arkadaşlarıma nasip etsin RABBİM bir rızık kapısı açmış bin şükür ....
    Ama artık yoruldum bedenim ve ruhumda yoruldu ,Bir Devlet Kurumunda Çalışmak Memur olmak,cumartesi pazar izini bayram tatili düzenli maaş sosyal güvence ....... Bunların hepsi latife Asıl yarın ne olacak kaygısından kurtulmak istiyorum .......

Bu Örneği neden verdim 2022 ye Başvurunca da Güvenlik soruşturması benzeri bir soruşturmadan geçiliyor.... onca çabama ve gayretime ramen mağşı hiç alamadım...daha sonralarında ihtiyaçlıdır yazısı çıkartıp onaylatsamda fark etmedi....

Üye
    sekobaba Avatarı

Gerçek Adı
    serdaarrr
    Son Giriş
    10.07-2017
    Saat
    00:01
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tepkimizi göstermek için tweet atalaım Fatma Şahin / Ankara (FatmaSahin_ASPB) Twitter'da

Üye
    twilight Avatarı

Gerçek Adı
    Serdar
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    10:13
    Yaşadığı Yer
    Başkent
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    29

bugun etimesguta gittim resmen dassk geçiyorlar benle ya %39 verdiler bu nedir arkadaş elimden illa kazamı çıksın istiyor bu odyocular bu kadınlardan nefret ediyorum bunların eline o mesleği verenn ben..... kardeşim bu nedir çektiğim ya odyoya giriyosun kadın gözlerimin içine baka baka tehdit ediyor beni duysanda duymasanda basacaksın o düğmeye diyo yoksa vermem vala istediğini diyo.. eğer ailem olmasa sevdiklerim olmasa allhın üzerine yemin ederim ki o kadını oracıkta boğup öldürürdüm elimden kimse alamazdı.ne yapcam ben ya resmen hakkımı yediler

Üye
    09akon Avatarı

Gerçek Adı
    akın
    Son Giriş
    07.02-2015
    Saat
    18:11
    Yaşadığı Yer
    MUĞLA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

twilight;

dostum bence o red kararını al masraftan kaçınma bi avukata git.yada tanıdığın bi avukat varsa ona git şikayet et sen bu raporu devletin hastanesinden almadınmı.ben askeriyeden çürük raporu alırken benden hastane raporlarımı istemişlerdi.yetmedi bide kendileri tetkik etti ultrason tomugrafi kan tahlili idrar tahlili uğraştırdılar.hakkını ara bence.engelli derneklerine başvur onlar seni en iyi şekilde yönlendirir.askeriyeden aldığın kararı ve önce hastaneden aldığın kararı kaybetme göster her kuruma.emeklerin boşa gitmesin

Üye
    twilight Avatarı

Gerçek Adı
    Serdar
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    10:13
    Yaşadığı Yer
    Başkent
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    29

Bülent abi bana bir yol çizsene ben dava açacam ama aramızda en tecrübeli kişi sensin biraz fikir alabilir miyim senden. Bu işin peşini bırakmıycam bana yardım eder misin?
    Teşekkürler abi.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

twilight, dava açmaktan başka bir yol yok gibi görünüyor. Davayı da elinde "sürekli" ibaresi bulunan raporun kabul edilmesi gerektiği temelinde açmalısın.
    Elindeki raporu sunmalısın, labul edilmediğine dair yazılı bir evrak istemelisin, sonra da o yazıya karşı dava açmalısın. Dayanağın:

ÖZÜRLÜLÜK ÖLÇÜTÜ, SINIFLANDIRMASI VE ÖZÜRLÜLERE VERİLECEK SAĞLIK KURULU RAPORLARI HAKKINDA YÖNETMELİK
    Kazanılmış haklar
    MADDE 18 – (1) Bu Yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihten önce; özürlüler için düzenlenmiş sağlık kurulu raporlarıyla belirlenmiş olan özür oranları, çalışma gücü kayıp oranları, vücut iş görme gücü kaybı oranları, tüm vücut fonksiyon kaybı oranları geçerli olup bu oranlara dayanılarak sağlanmış sosyal destek ve yardım hizmetlerinin sürdürülebilmesi için yeniden özürlü sağlık kurulu raporu düzenlenmez.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    yorgunn Avatarı

Son Giriş
    15.08-2013
    Saat
    22:07
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kardeş umudunu yitirme mahkeme inanıyorumki sen senin gibi kkk atanan arkadaşlara hakkınızı kesin teslim eder.

Üye
    sekobaba Avatarı

Gerçek Adı
    serdaarrr
    Son Giriş
    10.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar davayı kkk açmak ve yürütmek zor çünkü yönetmeliklerinde kronik hastalığı olanları kabul etmeyeceğini söyluyor
    bu sınavı yapanlar bunu bize bildirmeleri gerekliydi ? biz ne yapalım

Üye
    slimer Avatarı

Gerçek Adı
    noury
    Son Giriş
    07.11-2017
    Saat
    16:48
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

askeriye hala yontma taş devrinden kalma usulleri uyguluyor bir çok konuda .

Üye
    09akon Avatarı

Gerçek Adı
    akın
    Son Giriş
    07.02-2015
    Saat
    18:11
    Yaşadığı Yer
    MUĞLA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sekobaba;

ozaman ösym ye açılabilr dava.çünkü bana öyle geliyor ki daha biçok farklı kurumun yönetmeliğinde yazan uygulamaları ösym hazırladığı tercih klavuzuna koymamış.aday bakıyor tercih niteliğine ona göre tercih yapıyor.bence klavuz alel acele hazırlanmış bi sürü sorun çıkıyor.asıl suç ösym nin.

Üye
    sekobaba Avatarı

Gerçek Adı
    serdaarrr
    Son Giriş
    10.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

fatma şahin in bakanlığı konuyla ilgileniyor eğer atanamıyorsak yeniden tercih hakkı istiyoruz !!

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7