Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 60 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Kalender ŞAH Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    22:09
    Yaşadığı Yer
    SİVAS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ben İlk yazımdan Bu Son yazıma Kadar Alımların Özür Guruplarına Göre Olmasını Savundum ....1. Sebebi Bu İdi Atandığımız Kurumda Bin derden Bin Su getirmesinler diye (özür gurubuna göre atamada kimse senin özüründen dolayı seni yargılayamaz , nedeni benim özürüm o işe atanırken uygun bulunmuştur)......2. sebebi ise sınav soru süre ve benzeri durumların farklı olmasaydı 'Aykusu yüksek olduğu söyenen 1000 kadar zihinsel engelli düşük ayku sorularını çözdü ve emin olunki bu 1000 kadar kişi 90 larda puan almıştır,

1)Ben şunu merak ediyorum ? Bu Konuyla ilgili Mahkemeye Dava Açılmasında da İki tane derin çelişki var ....... Hakim kararını Resmi gazetede Yayınlanan ÖMSS yönetmeliğine göremi verecek, Yoksa ÖSYM 'nin Yayınladığı ÖMSS tercih kılavuzuna göremi verecek .........Sorun Şu ki ;Yönetmelikteki çok önemli şartlar tercih kılavuzu'da göz ardı edildi yönetmelik ve tercih kılavuzu bir birine uymuyor.......
    Örenek :Tercih Kılavuzu Öncelikle Öğrenim ,Mezun Olunan Bölüm , Puan ve Sertifika Göz Önünde Tutularak Hazırlandı ve Şu sıralamayla devam etti tercih edilen şehir kurum ve başka etkenler.......

Örnek : Yönetmelik İse Nerdeyse özür guruplarına göre ve Dahada Kapsamlı olarak özür Durumun ayrıntılarına Göre Hazırlandı .....Budurum Tercih klavuzuna yansımadı....

Yönetmelikten Alıntılar
    BİRİNCİ BÖLÜM

Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar
    Amaç
    MADDE 1
    (1) Bu Yönetmeliğin amacı; Devlet memurluğuna atanacak özürlülerin alımına ilişkin olarak özür
    grupları ve eğitim durumları itibarıyla yapılacak merkezi sınav ve kura usulüne, merkezi sınav ve kura sonucuna göre
    yerleştirme işlemine, özürlülerin hangi işlerde çalıştırılacakları ile istihdamlarının takip ve denetimine, istatistiki bilgilerin
    temini ve tutulması ile ilgili diğer hususlara ilişkin esas ve usulleri belirlemektir
    Nitelik-Kod Kılavuzu

MADDE 12

(1) Özürlü alımı yapılabilecek memur kadrolarına ilişkin Nitelik-Kod Kılavuzu Başkanlıkça hazırlanır.
    (2) Nitelik-Kod Kılavuzunda, özürlü alımı yapılacak kadrolara ilişkin olarak eğitim durumuna göre program adları,

yapılması halinde ise söz konusu bilgilerin, aynı şekilde Merkeze de bildirilmesi
    zorunludur.

DÖRDÜNCÜ BÖLÜM
    Çeşitli ve Son Hükümler
    İşyerlerinin özürlülerin çalışma şartlarına göre düzenlenmesi
    MADDE 20

(1) Kamu kurum ve kuruluşları çalışma yerlerini ve eklentilerini, özürlülerin erişebilirliğine uygun

duruma getirmek, özürlülerin çalışmalarını kolaylaştıracak gerekli tedbirleri almak ve özürlülerin görev yaptıkları kadronun
    gereği olan işleri yapabilmeleri için özür durumlarına göre gerek duyulan yardımcı ve destekleyici araç ve gereçleri temin
    etmek zorundadır.

Özürlülerin çalıştırılacakları işler
    MADDE 21

(1) Belirli bir mesleği olan özürlülerin meslekleri ile ilgili işlerde çalıştırılmaları esastır.

cinsiyet ile bonservis, sertifika ve benzeri belge ve özel şartlar yer alır.

(2) Belirli bir mesleği olmayan veya mesleğine uygun kadro bulunmayan özürlüler, özür durumlarına göre
    yapabilecekleri hizmetlere ait mevcut kadrolarda çalıştırılır. Özürlüler, özürlülüklerini artırıcı veya ek özür getirici işlerde çalıştırılamaz

Şimdi Ayırtla Pirinci Taşını .....Yönetmelik Böyle Diyor ......ÖMSS tercih Kılavuzu Başka Diyor......

Üye
    gul2011 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Özürlülerin çalıştırılacakları işler
    MADDE 21

(1) Belirli bir mesleği olan özürlülerin meslekleri ile ilgili işlerde çalıştırılmaları esastır.
    bu maddeye bakarak söylüyorum ki benim mesleğimden kadro bile açılmadı güler misin ağlar mısın???

Üye
    Kalender ŞAH Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    SİVAS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sorun Askeri Hastane sorunu değilki sorun , Yönetmeliğe uymayan tercih kılavuzu...

Üye
    twilight Avatarı

Gerçek Adı
    Serdar
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    11:48
    Yaşadığı Yer
    Başkent
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    29

evet askeri hastane %33 olarak onayladı malesef tüm emeklerim boşa gitti... itiraz edip başka bir hastaneye sevk istedim...elimden başka hiç bir şey gelmiyor.

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

Hadi ya ciddimisin twilight(((( ben dp ile görüştüğümde eski raporların kabulü için itirz etme hakkınız hakkınızı arayabilirsin demişlerdi pes etmeyin...

Üye
    gul2011 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

bence hakkınızı hukuki yollardan arayın sonuçta siz yerleştiniz ve kimse memuriyete yerleşmişken bu hakkı elinizden alamaz

Üye
    kunta Avatarı

Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    23:20
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    27
    Verilen Beğeniler
    3

böyle saçmalık olmaz işe girenleri işe alın arkadaş öyle şey olurmu ya

Üye
    okens Avatarı

Gerçek Adı
    Okan
    Son Giriş
    21.11-2017
    Saat
    14:48
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    2

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: twilight Mesajı Gör
    evet askeri hastane 3 olarak onayladı malesef tüm emeklerim boşa gitti... itiraz edip başka bir hastaneye sevk istedim...elimden başka hiç bir şey gelmiyor.
    itiraz et hakkını al.devlet sana raporunu vermiş, seni sınava sokmuş, tercih ettirmiş ve sonucunda bir kadroya yerleştirmiş.
    ben de askerlik işlemlerim için ilk defa gata'ya sevk edildiğimde doktorların hastalığım kalıcı olduğunu ve tedavisinin olmadığını bildikleri halde ertesi yıla bırakma vermişti.
    1 yıl sonra tekrar gata'ya gittim ve yine hastalığımın kalıcı olduğu bilindiği halde kafa derimden biopsi yaptılar bizi kobay olarak kullandılar.böyle bi kurum.
    son 60 yılda bütün g.t verenlerin toplandığı yegane yer neresi dersen askeriye derim.işin içine girdiğinde göreceksin.dedikodu çoktur.kıskançlık hat safhadadır.( abim eski astsubaydı, istifa etti.şimdi özel bir şirkette insan kaynakları uzmanı olarak çalışıyor.)

Üye
    Kalender ŞAH Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    SİVAS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben Askerlik yaparken şöyle Derlerdi , Mantığın Bittiği yerde Askerlik Başlar......Ben şahsım Birtane Bile Askeri kurum veya güvenlik soruşturması isteyen devlet dairesi yazmadım.Tercih kılavuzu yayınlandığın da Bu Durumu Açıklayan Bir Başlık Açacakdım fakat çekindim , Yazılarımın genelinde hep mualefet ve karşı suçlamalarla kaldım . Lakin kaleme aldığım çok büyük bir kesim yazımın tamamı gerçekleşti. Ben ÖMSS de Hep göz önünde olmayan gerçekleri yazdım . Gerçeklerden ders alıp ondan menfatimizce yararlanmak yerine ; sanki önümüzde bir engel düşmanmış gibi onunla kavga ediyoruz.....

Güvenlik Soruşturması ile ilgilide çok fazla sorun yaşayan kişi olacaktır ALLAH' onlarında yardımcıları olsun .....

Üye
    twilight Avatarı

Gerçek Adı
    Serdar
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Başkent
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    29

ya arkadaşlar ben rapora itiraz edip yeniden sevk istedim. şimdi başbakanlığa bakanlıklara şikayet etmeye çıksam beni kaale bile almazlar. işleri güçleri avutmak onların adım gibi biliyorum.ama kalendar arkadaşın dediği gibi bu sınavı geçsek bile güvenlik soruşturmasında önümüze engel koyacaklardır elbet.

Üye
    Kalender ŞAH Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    SİVAS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

twitlight Elinde vergi indirimi roprun yokmu...

Güvenlik soruşturması daha da sorunlu ...... Fakat Hakkını ara mahkemye vermeden git yeni bir hastaneden %40 üzeri bir rapor al ama geçikme....

Üye
    thief27 Avatarı

Son Giriş
    24.05-2015
    Saat
    02:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar ben meb e atandım sizle ilgili durumu okuyunca inanın çok üzüldüm ve sinirlendim. okens arkadaş bahsetmiş ben de şeker hastasıyım onun dediği gibi gatadan çürük raporu alana kadar beni de az kalsın öldüreceklerdi. ilk yıl beni de 1 yıl tecil ettiler ertesi yıl şekerimi parmaktan kan alarak ölçtüklerinde iki yüzün üstünde çıktı tabip binbaşı bunu gördüğü halde şeker yüklemesi yaptı şekerim altı yüzlere çıktı ve hiperglisemi yaşamıştım sonra kalp ritmim bozuldu ekg mi çekip yoğun bakıma kaldırmışlardı yani az kalsın ölüyordum. askeriye böyle bir kurum ve kimse düzeltmek adına en ufak bir girişimde bulunmuyor. şimdi her şeyde bir hayır vardır diyeceğim ama biliyorum kızgınlığınız geçmeyecek sonuna kadar haklısınız da. Allah bunlara vicdan merhamet versin hakkımızı bunlarda bırakmasın

Üye
    Kalender ŞAH Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    SİVAS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Gerekirse farklı bir kaç tane hastaneden rapor al ve hastalığının özür cetvelindeki karşılığıda önemli %40 üzeri olması lazım ....Burası Türkiye hakkını aramayı bilirsen, Adalet geçte olsa tecelli eder, ...Burası Bir Hukuk devleti....

Üye
    twilight Avatarı

Gerçek Adı
    Serdar
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Başkent
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    29

evet vergi indirimim var ... maliye onaylamıştı..bugun öğleden sonra gideceğim işte ilk işim kbb sonra odyocu olacak ona göre adımımı atarım zaten odyo sonucundan özr oranını hsaplarım orda.

Üye
    Kalender ŞAH Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    SİVAS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bu GATA veya Başka Bir Hastane Sorunu Değil , Sorun Sınavı Düzenlerken Bu Aksaklıkları Göz Ardı eden Birokrasi sorunu.....

Onun üzerinde bir rapor yok T.C'tinde kimse o raporun oranının altında da Bir Rapor veremez....Gataya Git ve onu ibraz et.....

sen Gata da o evrakları ve eski raporlarını yanında götürmedinmi...

Dahada Aksaklık olursa izliyeceğin yol belli ....Ama Önceki gibi herdediği me mualif olma ...

Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon