Sayfa 7 / 25 İlkİlk ... 3456789101117 ... SonSon
Toplam 369 mesajın 91-105 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    serkan005 Avatarı

Gerçek Adı
    serkan
    Son Giriş
    20.06-2017
    Saat
    20:45
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sevgi dostu
    lise mezunu meb e hizmetli olarak atandım açıköğ. fak. 2. sınıftayım 4 yıllık mezun olursam otomatikman 4 yıl sonra vhki kodrosuna geçebilir miyim

Üye
    sevgidostu Avatarı

Gerçek Adı
    fatih sarı
    Son Giriş
    28.05-2013
    Saat
    01:17
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

lodos;

Bana 11 gün sonra tebliğ edilmişti.(tam hatırlamıyorum ama.) ondan sonrada kararnamenin cıkması 10-15 gün gibi sürebilir. ilden ile değişir.

Üye
    forumcu Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    02.09-2017
    Saat
    03:09
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

sevgi dostu,
    ben türkiye kamu hastaneleri kurumu vhki kadrosuna yerleştim... biz tercih yaparken tercih klavuzunda nitelikler kısmında sadece 3001 kodu (herhangi bir önlisans programından mezun olmak) yazıyordu... bilgisayar sertifikasına dair herhangi bir kod yada 6225 kodu yok... benim yerleştiğim kadroda sertifika istenmiyor... tkhk buna rağmen bizden sertifika istermi? benim sertifikam yok. zaten tercih ettiğim kadrolarda sertifika şartı aranmadığı için vhki tercih ettim. ve kazandım... bu durumda benden klavuzda olmayan sertifikayı isterler mi?
    gerçi ben bu sabah sağlık il müdürlüğüne gittim. bu soruyu onlarada sordum. klavuzda yoksa istemezler dediler...

Üye
    sevgidostu Avatarı

Gerçek Adı
    fatih sarı
    Son Giriş
    28.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

serkan005;

2 yılda bir otomatik VHKİ kadrosu verilir. ancak memur olarak 3 yıl çalışma şartı var.yani ilk önce 3 yıl hizmetli çalışarak görevde yükselme sınavına girip genel idari hizmetler (Memur) kadrosunu sınavla kazanacaksın. 3 yıl memur kadrosunda çalıştıktan sonra ilk atama yılında VHKİ kadrsuna atanırsın.
    Özetle. 1... Görevde yükselme sınavını kazanacaksınız.
    ( Bu sınava girebilmeniz için en az 3 yıl ( değişmezse) hizmetli olarak çalışmanız gerekir.

2. Memur olduktan sonra yine en az 3 yıl memurlukta çalışıp ilk VHKİ atamasında atanırsınız.

forumcu;
    Kılavuz ilk yayınlandığında VHKİ kadrolarındanda sertifika isteniyordu. daha sonra kılavuzdan cıkarıldı. şimdi hiç bir VHKİ kadrosundan sertifika istenmiyor. Çünki üniversitelerde bilgisayar dersleri zorunlu olduğu için.

Üye
    forumcu Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    02.09-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

yani bu durumda bilgisayar sertifikası istemezler değil mi hocam...

Üye
    serkan005 Avatarı

Gerçek Adı
    serkan
    Son Giriş
    20.06-2017
    Saat
    20:45
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgi dostu
    o zaman fakülte okumanın pek bir anlamı yok gibi

Üye
    forumcu Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    02.09-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

hocam ben 2004 mezunuyum. bizim zamanımızda bilgisayar dersleri zorunlu değildi. yani üniversitede bilgisayar dersi görmedik... traskriptede de yazmıyor... tercihlerde ise sadece 3001 kodu var.

Üye
    paraz Avatarı

Son Giriş
    15.06-2013
    Saat
    14:11
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın sevgidostu,
    öğretmenim ve ömss den 74 aldım ancak atanamadım.Acaba meb öğretmen atamasıyla ilgili bir kararverdi mi?atama olacak mı?sorumu yanıtlarsanız sevinirim

Üye
    bghns Avatarı

Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    08:59
    Yaşadığı Yer
    ısparta
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

son bir soru daha sorayıum ben
    ben memur olarak atandım . 2 sene sonra vhki olacağım daha sonra yükselme durumu yokmu acaba?

Üye
    sevgidostu Avatarı

Gerçek Adı
    fatih sarı
    Son Giriş
    28.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

forumcu;
    hayır istenmez.

serkan005;
    Aslında ömss sınavını hep eleştirmişizdir. hatta yerden yere vurmuşuzdur ama bizim için büyük nimettir. 4 yıllık lisans mezunu bu sınava 5017 kişi girdi. tam bilmiyorum ama en az 2000 kiş atandı. eylüldede en az 2000 lisans mezunu atanırsa sana 1000 tane rakip kalır. 2 yıl sonra tahminim 2000 lisans mezunu sınava girse ve biraz calışsan rahatlıkla memurluk ve ya VHKİ kazanabilirsin. yani göremde yükselme sınavları ile uğraşma. güzelce lisansını bitir ve ÖMSS ile tekrar atan.

forumcu;
    Bakanlık ösym ye bu şekilde kabul ettirdi. hiç önemli değil. zaten VHKİ o kadar bilgisayardan anlamasına gerek yor. zaten senden önceki üst yazılarını sen değiştirip göndereceksin. Sadece yazışma kurallarını iyi bilmen gerek. Ben hiç bilgisayar konusunda uyarılmadım ama yazdığım üst yazıların yarısı kural hatasından geri geliyordu. :-)

paraz;
    Öğretmen alımı için o kadar uğraşıyorumki. çünki bende fizik öğretmeniyim ve başka tercih yapmadım.Ne ösym, ne MEB, ne de başka kurum kesinlikle hiç bir soruya cevap vermiyor. Sadece aktif Eğitim Sen 40.000 öğretmen ataması ile beraber özürlü öğretmen ataması da yapılması için uğraşıyor.Bakan bey pek razı değil. ama almak zorundalar. yoksa MEB engelli kontejjanlarını dolduramaz. Başbakanın engelli personel acığı olan kurumlara resen atama yapılacak demesi ile biraz ümitlendim. inşallah olur.

bghns;
    Yeni atandıysan 2016 yılında ocak ayında VHKİ olursun.Çünki 2 sene sonra yanı 2014 yılındaki VHKİ atamasında 3 yıl çalışma süresini tamamlamadığın için atanamazsın.Daha sonra 3-5 yıl arası (hep değişir) memur ve ya VHKİ olarak çalıştıktan sonra şeflik sınavı ve 5 yıl şef olduktan sonra ve lisans mezunu olman şartı ile şube müdürlüğü sınavına girip atanabilirsin. Daha geniş bilgi MEB personel kanununda yazıyor.

Üye
    hatice çevik Avatarı

Gerçek Adı
    hatice çevik
    Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    14:23
    Yaşadığı Yer
    zonguldak ereğli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

saygılar fatih bey;

teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için ama benim 10 günlük maaşım 570 tl iken bir aylık maaşım 1100 olmazki bu benim düşüncem ama benim en çok merak ettiğim sendikamız ve ikramiyelerimiz oluyomuş bunun doğruluğunu merak ediyorum.sendikaya üye olmak için ayrıca bişey yapmamız gerekiyomu bunlarıda bilmiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim tekrar teşekkür ederim.

Üye
    *aydın* Avatarı

Gerçek Adı
    Aydın
    Son Giriş
    24.05-2013
    Saat
    01:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar istediğim gibi istanbul'a atanmışım.

10020122435
    11
    ÖMSSP1 - 87,58859
    MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI
    HİZMETLİ (İSTANBUL / TÜM İLÇELER - TAŞRA)

ADAYLARA SONUÇ BELGESİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.

YERLEŞTİRİLDİĞİNİZ KURUMA BAŞVURMANIZ GEREKMEKTEDİR.

sorum şu: özürlü hizmetli ne iş yapabilir ki ????

Üye
    sevgidostu Avatarı

Gerçek Adı
    fatih sarı
    Son Giriş
    28.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hatice çevik;
    Tam maaşınızı ve ya tam özelliklerinizi söylerseniz yardımcı olabilirim. daha öncede dediğim gibi 3 çeşit kadro karşılığı sözleşmeli işçi var.demekki tahmin ettiğim kadroda değilsin. Evet sendika olarak 2-3 tane sendika var. 3 tane sendika kayıt formu doldurup sendika temsilcisine vermelisin. onaylandıktan sonra 1 tanesini özlük dosyasına, 1 tanesini de ilçe milli eğitim müdürlüğüne vermelisin. Maaş değişikliğinde işlenerek sendika üyesi olabilirsin. yede temsilciye git o bütün işlemlerini yapabilir.Pazartesi günü maaşını bana yazarsan. Muhasebeciye sorabilirsin. ve ya sözleşmeyi MEB ilemi yoksa ilçe milli eğitim müdürlüğü ilemi yaptığınızı sorarsan daha iyi yardımcı olabilirim.

*aydın*;
    Dışarıdan bakıldığında engelin görünmüyorsa. büyük ihtimalle okula hademe verirler. elinde süpürge temizlik yaparsın.:-) ama engelin dışarıdan görülür ise.(tekerlekli sandalye, deynek, vs. ) ona göre bir iş verebilirler.

Üye
    sensizimben Avatarı

Son Giriş
    08.03-2013
    Saat
    01:35
    Yaşadığı Yer
    a
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgidostu:

MEB hizmetli kadrosunu kazananlar ne kadar maaş alıyor. Kimi 1200, kimi 1700, kimi 2000 e yakın diyor.. Siz MEB de çalışan biri olarak yardımcı olursanız sevinirim.

Üye
    sevgidostu Avatarı

Gerçek Adı
    fatih sarı
    Son Giriş
    28.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    sensizimben;

Bekar ve ön lisans mezunlar 1570 lira alır. Vergi indirimi hariç. Evli iseniz yaklaşık 155 lira fazla alırsınız. her cocuk için de 36 lira eklenir.

Sayfa 7 / 25 İlkİlk ... 3456789101117 ... SonSon