Sayfa 23 / 25 İlkİlk ... 1319202122232425 SonSon
Toplam 369 mesajın 331-345 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sebboy Avatarı

Son Giriş
    13.09-2015
    Saat
    18:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sevgidostu;

peki sevgi dostu madem raporunda çalışamaz yazan atanamaz neden sınava aldılar ozaman raporunda çalışamaz yazanı bizi ataamamak için ellerinden geleni yapıyorlar maşallah

Üye
    sevgidostu Avatarı

Gerçek Adı
    fatih sarı
    Son Giriş
    28.05-2013
    Saat
    01:17
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

veyselözaydın;
    Hocam malülen emeklilik ile normal emeklilik farklı. Malulen emekli şimdi (` oranını geçtiğiniz için )bile olabilirsiniz.kurumunuza çalışamayacak durumda olduğunuzu beyan etmelisiniz. SSK da sizi hastaneye gönderir ve orada çalışamaz durumda olduğunuz konusunda rapor verirse malulen emekli olursunuz ama maaşınız az olur ve ssk sizden belirli aralıklarda kontrol ister. Sizin bahsettiğiniz özürlü haklarından faydalanarak normal emekli olmak sanırım. Bunun için öncelikle çalıştığınız kurumun bağlı olduğu maliyeye (Mal müdürü) başvurup vergi indirimi için hastaneye sevk edilmeniz. Hastaneden aldığınız rapor ankaradan onaylanırsa erken emekli olursunuz.
    Diyelim vergi indirimi aldınız. o zaman memur olduğunuz için 15 yıl sigortalı olmanız yetrli.(Belirli pirim günü var ama şu anda aklımda değil.)
    Yani 1999+15 = 2014 yılında pirim gününüzüde doldurursanız emekli olabilirsiniz. SSK lı olsa idiniz başlama yılı önemli ama bağkurda önemli değil.

sebboy;
    Aslında sınava da alınmaması gerek. Biz 3 kişiyi geri çevirdik. 2 tanesi başvuru süresinde raporu değiştirmiş. 1 tanesinden haber alamadık. Çalıştırır ve o kişinin başına bir olay gelirse ve ya o kişi başka bir kişiye zarar verirse o zaman soruşturma ile görevden alınırız.

Üye
    sevgidostu Avatarı

Gerçek Adı
    fatih sarı
    Son Giriş
    28.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

E.urkmez
    1. Yeni başlayan lisans mezunu bekar öğretmen 1570 lira. KPDS de 3 kademe ücret verilir. 17.00 lira ile 80.00 lira arası değişir. lisede hazırlık okuduğunuz için 1 kademe alırsanız yaklaşık 1,50 lira gibi maaşın artar.
    2. Göz ardı edilmesi cok zor. çünki meb de herşey bilgisayara bağlı. Mesela gecen yıl 3 günle kurum içi öğretmenlik başvurusu yapamadım.(adaylığımın kalkmasına 3 gün vardı) sistem kabul etmiyor. MEBBİS diye bir sistem var. Nuh diyor peygamber demiyor.
    3. Hocam Bence düşünün. YİBO da bir sınıfcı en az 3.000 lira maaş alır. Eğer paraya ihdiyacınız varsa YİBO (Yatılı İlköğretim Okulu) sec. yurtda öğrencilerle cüzzi fiyata kalabilirsin. ÖMSS ve ya KPSS ile atananların 2 yıl bekleme süresi var. Yani ÖMSS ile de atansanız 2 yıl KPSS ile de atanamassınız. (İl MEM e sordum ve bu şekilde dediler.)

Üye
    bghns Avatarı

Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    08:59
    Yaşadığı Yer
    ısparta
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

beni bugün arayıp pazartesi günü gel senin evraklarını verelim o zaman iş bası yaparsın dediler. pzartesi gününü iple çekiyorum şimdi

Üye
    AyLine Avatarı

Gerçek Adı
    aylin
    Son Giriş
    20.04-2013
    Saat
    00:14
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgi dostu sormak istediğim bi şey var. Atanamadım ama atandığım takdirde sıkıntı olurmu diye merak ediyorum.Benim raporumda ayakta çalışmak gerektiren işlerde çalışamaz yazıyor. ağır engelli bölümü hayır işaretli. Ayrıyetten şu işlerde çalışabiilir ibaresi gereklimidir?

Üye
    sevgidostu Avatarı

Gerçek Adı
    fatih sarı
    Son Giriş
    28.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bghns;

Kararnameni pazartesi verecekler o zaman. Hadi hayırlısı

AyLine;
    Hocam problem olmaz. Sadece çalışamaz ve ya istihdam edilemez (İstihdam da hayır) yazarsa atamanız olmaz. Kısıtlamalı raporlarda problem olmaz. Hatta faydanıza. yapamayacağınız iş verilirse raporunuzu gösterip yapamayacağı iş olduğunu söylersiniz.

Üye
    sebboy Avatarı

Son Giriş
    13.09-2015
    Saat
    18:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgi dostu ben yürüyemiyorum hiç ayakta çalışamaz raporu almam lazım dimi sadece

Üye
    fatih76 Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    26.04-2017
    Saat
    11:48
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgidostu ;

sen ilçedesin daha iyi bilirsin belki ilçede çalışan engelli memurlar sınavlarda göreve yazılıyorlardı ve parasını alıyorlardı. Peki okullarda çalışan engelli memurlar çalıştığı okulda yapılan sınavda görevli yazılabilirmi? görme engelli arkadaşım var onun için soruyorum

Üye
    Birtan07 Avatarı

Gerçek Adı
    Birtan07
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    23:03
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

fatih76;

Sınav görevi 2 şekildedir 1.cisi Gözetmen veya 2.olarak da sınav kitapçıklarını okullara teslim etme de görev verirler , Yanlız görme engelli olduğu için görev verilmeyebilir.

Üye
    loks Avatarı

Gerçek Adı
    veysel
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    03:04
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: veyselözaydın Mesajı Gör
    hayırlı olsun
    Teşekkür ederim

Üye
    sevgidostu Avatarı

Gerçek Adı
    fatih sarı
    Son Giriş
    28.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: sungur.member
    raporlarından dolayı geri çevirdiğiniz kişilerin hastalıklarını yazabilirmisiniz..Benimki paranoid şizofreni.Gerçi böyle durum olmaz ama benide sağa sola veya kendine zarar veriri diye düşünüp eleyebilirlermi.Kazandığım yer kamu kurumu hastaneleri tekniker cvp için şimdiden teşşekkür.Ayrıca geri cevirmenın yasal dayanağı nedir.
    Forumda da yazdım. Sadece raporlarında çalışamaz ve ya istihdam edilemez yazanlar geri çevrilir. Diğer raporlar geri çevrilemez. Engelli arkadaş 0 engelli bile olsa raporunda çalışamaz ve ya istihdam edilemez yazmassa ataması mutlaka yapılır. Sadece atamadan sonra personel kanununa göre disiplin yönetmeliğine aykırı davrandığınız taktirde gerekli işlem yapılır.

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: sebboy Mesajı Gör
    sevgi dostu ben yürüyemiyorum hiç ayakta çalışamaz raporu almam lazım dimi sadece
    Evet ayakta çalışamaz diye raporunda yazması gerek. İleride idare verilen görevi yapmadığınıza istinaden size idari ceza verirse bu cezaya itiraz ederken raporunu delil gösterebilirsin.

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: fatih76 Mesajı Gör
    sevgidostu ;

sen ilçedesin daha iyi bilirsin belki ilçede çalışan engelli memurlar sınavlarda göreve yazılıyorlardı ve parasını alıyorlardı. Peki okullarda çalışan engelli memurlar çalıştığı okulda yapılan sınavda görevli yazılabilirmi? görme engelli arkadaşım var onun için soruyorum
    Memur kadrosunda olanlar sınavlarda gözetmen olarak görev alamaz. Ama kurullarda görev alabilişrler. Aslında okullarda çalışan memurlarda sınav komisyonlarında görev alabilir ama il/ilçe de görev yapan memurlar genelde kendilerini yazarlar. Mesela ehliyet sınavlarında komisyon görevlisi olarak bütün memurlar görev alabilir ama okula gelen görevlendirme yazılarına bakarsan genelde ilçe mem de memurlar görev almıştır. (Özel eğitim bölümü memur,şef,şube müdürü ve ilçe milli eğitim müdürü)

Üye
    fatih76 Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    26.04-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgidostu;
    doğru ilçedeki memurlar varken hatta sıraya girmişken gidipte okullardaki memurların yazıldığı görülmemiştir. Benim dediğim şu okulda görevli engelli memur kendi görevli olduğu okulunda mtsk sınavı yapılacak ki bunu ilçe yazmıyor okul müdürü yazıcak bu listeye engelli memur yazılabilirmi?

yani görevli olduğu okulundaki sınava müdürüne söylese yazılabilirmi

sınav kendi görev yaptığı okulunda yapılacak

hizmetlileri yazmış öğretmenleri yazmış ama kadrolu memuru yazmamış ve yazmıyor

biliyosun okullarda açılan haftasonu destek kurslarında okulun memurunun da yazılma hakkı var ama bu sınavları bilmiyorum hakkı varmı

hafta sonu destek kurslarında yazılan memur maaşına ilaveten 250 tl lik bi ek gelir oluyor

Üye
    sevgidostu Avatarı

Gerçek Adı
    fatih sarı
    Son Giriş
    28.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

fatih76;

Bütün MTSK kursları il/ilçe mem ler onaylar. Okul müdürü onaylasa dahi il/ilçe mem onaylamaz. Ama ayarlayabilirse katılma hakkı vardır. komisyon üyeliğine de yazılabilir ama çok zor. Sınav gözetmeni olamaz.(Aracta not veren görevli) Hizmetliler temizlik işi için yazılır. okulun temizliğinden sorumlu ve öğretmenlerden daha cok yövmiye alır. Memurlar sadece komisyon üyeleri için yazılır. oda ilçe/il mem memurları kendilerini yazar.

Üye
    fatih76 Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    26.04-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sağol sevgidostu teşekkürler. o da bugün söylemiş müdürüne beni niye yazmıyorsun diye bana temizlik yapacak eleman lazım demiş hizmetli görevi yapacaksan yazayım demiş müdürü.

Üye
    sevgidostu Avatarı

Gerçek Adı
    fatih sarı
    Son Giriş
    28.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Evet hocam hizmetlilerin yazılmasının sebebi temizliktir. Öğretmenlerde gözetmenlik için yazılır. Komisyon da ilçe mem de kurulduğu için ilçe mem memurları yazılır. Zaten benim okul memurluğundan ilçe mem e gecmemin sebebi de bu.

Sayfa 23 / 25 İlkİlk ... 1319202122232425 SonSon