Sayfa 18 / 25 İlkİlk ... 8141516171819202122 ... SonSon
Toplam 369 mesajın 256-270 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sevgidostu Avatarı

Gerçek Adı
    fatih sarı
    Son Giriş
    28.05-2013
    Saat
    01:17
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    nacar;

evrakları vermeye gittinizya. işte komisyon o. o evraklar Memur. sef ve şube müdürü paraflar ve il milli eğitim müdürü imzalar. komisyonda budur. yani seni komisyona cağırmayaklar. ve ya verdiğiniz evraklar komisyondan gecmedi diye geri gelmeyecek.( sahte evrak yok ise) evrakları teslim ettinizmi iş bitmiştir. sistem kontrolünde sahte olduğu anlaşılan belgeniz varsa sadece problem olur. (şüphenilen resmi belge kontrol edilmesi için valiliğe üst yazı ile gönderilir.valilikte o belgenin cıktığı il valiliğine üst yazı ile bu yazıyı gönderir. o il valiliğide yine üst yazı ile o ilin milli eğitim müdürlüğüne, ve il milli eğitim müdürlüğüde kuruma ( diploma ise okula, sertifika ise halk eğitime) belgeyi göndererek doğruluğunu arşivlerine göre doğrulatır. evrak gercek ise geldiği yoldan geri gider. sahte ise kurum il milli eğitim müdürlüğüne sahte diye yazı yazar. il milli eğitim müdürlüğü haliliğe sahte diye yazı yazar ve valilik sahte belgenin sahibi için savcılığa suç dyurusunda bulunur ve atandığı kuruma da sahte olduğunu bildirir. sonuc olarak belge en az 2 ay sonra cevaplanır ama personel işe başlatılıri sahte yazısı gelince de işten atılır ve savcılık işlemleri başlar. belge işlemleri il merkezlerinde yapılır. beleler ankaraya gitmez ve özlük dosyana konur. istediğiniz zaman bu belgeleri ilden alabilirsiniz.

Üye
    thief27 Avatarı

Son Giriş
    24.05-2015
    Saat
    02:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgidostu,

kardeş istanbul il milli eğitim 3 eylülden sonra evraklarınız komisyona gönderilecek dedi. Ben şu an çalıştığım özel okuldan istifa edeceğim. Tahminen ne kadar sürede kararname çıkar yani başka bir deyişle ne zaman iş başı yaparız?

Üye
    sevgidostu Avatarı

Gerçek Adı
    fatih sarı
    Son Giriş
    28.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

thief27;

O komisyon kanundaki komisyon değil. Nereye atanacağınızı belirleyip ona göre kararname yazılacak. Evrak kontrolünü evrakları verdiğiniz zaman kontrol edilir. Biz bu şekilde yaptık ama diğer iller ayrıca evrak kontrolu için komisyon kuruyormu diye bilmiyorum. salı günü kesin bilgiyi size bildiririm.

Burada kararname yaklaşık 15-20 günde cıkıyor. Bu süre valinin durumuna göre değişebilir.

Üye
    nacar Avatarı

Son Giriş
    18.11-2017
    Saat
    12:12
    Yaşadığı Yer
    kalbimin attıgı yer
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgi dostu ;
    işe başlayınca kurs varmış dogru mu?

Üye
    sevgidostu Avatarı

Gerçek Adı
    fatih sarı
    Son Giriş
    28.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

nacar;

Evet 2 çeşit aday memur kurslarına gideceksiniz.Bunlar Temel ve Hazırlayıcı eğitim kursları. Bu 2 kursun sonlarında sınava girip sertifika alacaksınız ve uygulamalı eğitime alınacaksınız. sonra adaylığınız kalkacak. Bu kurslar genelde hafta sonları olur. yerleşim yeriniz dışında olursa yövmiyelerinizi ve yol paralarınızı alırsınız. ( yerleşim yerinde olursa sadece yövmiyelerinizi alırsınız.)

Üye
    nacar Avatarı

Son Giriş
    18.11-2017
    Saat
    12:12
    Yaşadığı Yer
    kalbimin attıgı yer
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben bedensel engelliyim ilçe otuyorum ilçede olursa akülü arabamda giderim fakat merkez de olursa taksiyle gidecem taksi parasını vermezler bence

Üye
    thief27 Avatarı

Son Giriş
    24.05-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgidostu

komisyonun ne olduğunu memur bana açıkladı sadece evrakları onaylayıp atanacağın ilçeyi belirleyeceklermiş. benim merak ettiğim bu komisyon x ilçeye atandınız dediği anda iş başı yapar mıyız yoksa bir de atandığımız ilçeyle ilgili bir yazışmamız da olacak mı? 15-20 gün sürer demişsin ben 15 eylülden önce olur diye umut ediyordum zira evrak onayı için komisyon 3 eylülde kurulacakmış dediğin gibiyse eylül sonunda iş başı yaparız.

ikinci mesele de ben özel okulda çalışırken stajımı kaldırdım. dediğin gibi ders alıp sınava girdik 2 sınav oldum ikisinden de yeterli puanları aldım acaba tekrar aynı sınavlara sokarlar mı yoksa valilikten onaylı stajımın kaldırıldığına dair bir belge var onu ibraz etsem beni hiç o işlerle uğraştırmazlar mı? bilgin varsa paylaşırsan sevinirim

Üye
    thief27 Avatarı

Son Giriş
    24.05-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu arada soruma başka bir yerden cevap aldım ama senden de teyit ettireyim bana verilen bilgiye göre stajı kalkan öğretmenler devlete geçince hizmet içi seminer görüp sınavlara girmezmiş ama aday memurluğu sürermiş. Bu bilgi doğru mu?

Üye
    sevgidostu Avatarı

Gerçek Adı
    fatih sarı
    Son Giriş
    28.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: nacar Mesajı Gör
    ben bedensel engelliyim ilçe otuyorum ilçede olursa akülü arabamda giderim fakat merkez de olursa taksiyle gidecem taksi parasını vermezler bence
    Zaten coğu kişi otobüsle gitmez. arabası olan bir kişinin arabası ile gidilir. sizde toplu olarak gidersiniz. ve ya taksiyi 3-4 arkadaş ortaklaşa tutarsınız. Şoförler ve otobüscüler birliğinden yol parası fiyatını alman gerekir. genelde otobüs parası verilir. gündeden 26 lira harclık verir.(tam gün olursa)

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: thief27 Mesajı Gör
    sevgidostu

komisyonun ne olduğunu memur bana açıkladı sadece evrakları onaylayıp atanacağın ilçeyi belirleyeceklermiş. benim merak ettiğim bu komisyon x ilçeye atandınız dediği anda iş başı yapar mıyız yoksa bir de atandığımız ilçeyle ilgili bir yazışmamız da olacak mı? 15-20 gün sürer demişsin ben 15 eylülden önce olur diye umut ediyordum zira evrak onayı için komisyon 3 eylülde kurulacakmış dediğin gibiyse eylül sonunda iş başı yaparız.

ikinci mesele de ben özel okulda çalışırken stajımı kaldırdım. dediğin gibi ders alıp sınava girdik 2 sınav oldum ikisinden de yeterli puanları aldım acaba tekrar aynı sınavlara sokarlar mı yoksa valilikten onaylı stajımın kaldırıldığına dair bir belge var onu ibraz etsem beni hiç o işlerle uğraştırmazlar mı? bilgin varsa paylaşırsan sevinirim
    1. Evet il milli eğitim ile valilik arasında yazışmalar olacak. Daha sonra kararnamenizin cıkmasını bekleyeceksiniz. Valilik oluru için 15-20 gün tahminen beklemeniz gerek. kararnemeniz valilik olurundan cıktıktan sonra hemen işe başlayabilirsiniz.

2. Özel okullarda (Dersanedeki stajerlik kaldırılmasını kabul etmiyorlar.) kaldırılan stajerilik gecerli. Kurslara ve sınavlara katılmıyorsun. ama yine de 1 yıllık stajerlik süren işler. ve 1 yıl stajer olursun. valilik olurunu aslı sende kalsın ve fotokopisini göreve başladığın kurum müdürlüğüne dilekçe ile ver. Ben ..... okulda ....... eğitim öğretim yıllarında stajerliğim kalkmıştır. gereğini arz ederim diye.

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: thief27 Mesajı Gör
    bu arada soruma başka bir yerden cevap aldım ama senden de teyit ettireyim bana verilen bilgiye göre stajı kalkan öğretmenler devlete geçince hizmet içi seminer görüp sınavlara girmezmiş ama aday memurluğu sürermiş. Bu bilgi doğru mu?
    Evet doğru. temel ve hazırlayıcı eğitimlerden muaftır ama uygulamalı eğitime katılmak zorunda. bu eğitim süresince en az 3 ay stajer sayılır.

Üye
    sevgidostu Avatarı

Gerçek Adı
    fatih sarı
    Son Giriş
    28.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sadece kolejlerde ve sözleşmeli olarak gecen stajerlikleri meb kabul ediyor. dersane,etüt merkezi vb. kabul etmez.

Üye
    Gezgin35 Avatarı

Son Giriş
    11.08-2013
    Saat
    23:18
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba benim memurluğum meb te degil ama ben de birşey sormak istiyorum müsadenizle,
    tkhk istanbul'a atamam gerçekleşti, ikametimde istanbul ve yönetmelik gereği ikisi de aynı il olduğunda tam olarak nerede çalışacağımız belli olduktan 1 gün sonra iş başı isteniliyormuş, malumunuz istanbul büyük bir il ve herhangi bir ilçeye atandığımı öğrendikten 1 gün sonra işe başlamak sorun olabilecek gibi mesela anadolu yakasının başında oturan birinin avrupa yakasnın sonundaki bir ilçeye atanma durumu gibi.. Benim öğrenmek istediğim atandığımız-atanacağımız yeri (ilçe/kurum/hastane) en erken hangi kurumdan ve ne zaman öğrenebiliriz ?
    not: tkhk belgeri sağlık il müdürlüğü aracılığı ile 6 eylül tarihine kadar alıyor / 9 eylüle kadar da Ankara'ya teslimini kendi gerçekleştiriyor.

Üye
    sevgidostu Avatarı

Gerçek Adı
    fatih sarı
    Son Giriş
    28.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hocam en erken evrakları teslim ettiğiniz yerden öğrenirsiniz. Ankaradan size bilgi verilmez. Birde size yeriniz söylendiğinden (kararname tarihinden sonra) 15 gün içinde işe başlamanız gerekir. En kötüsü atandığınız yeri arayarak ben 2-3-.. gün sonra gelip işe başlayabilirim. diye bir telefon acarsanız size yardımcı olurlar diye düşünüyorum. Bizim ildeki bütün atamalar ikamet adresi ve ya doğduğu adrese en yakın yere yapılmakta. sizinde belki göz önüne alınabilir.

Üye
    Gezgin35 Avatarı

Son Giriş
    11.08-2013
    Saat
    23:18
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgidostu;

Öncelikler teşekkür ederim ama şu kısmı anlayamadım, bana tam yerin söylenmesinden 15 gün sonrası konusu benim terchimim midir, yani 5 gün sonra gidip erken başlamak istediğimi belirtip başlayabilirim? bana söylenilense istanbul-istanbul yani ikamet ve atanma iliniz aynı olduğu için biz size nereye atandığınızı söyledikten 1 gün sonra işe başlamanız gerekmektedir denildi burası biraz muamma geldi

Üye
    sevgidostu Avatarı

Gerçek Adı
    fatih sarı
    Son Giriş
    28.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İl milli eğitim müdürlüğüne Kurum netten bilgi isteği yazısı gönderdim. Cevap gelince size kasin bilgi veririm. Benim bildiğim ilk atamalarda size kararname tebliği yapıldıktan sonra en fazla 15 gün içinde başlamaktır. Tayin cıktığı zaman 1 gün sonradır. çünki tayinde aynı il sınırları içerisinde olman gerekir ama ilk atamada türkiyenin her yerinde olabilirsin. adam karsta oturuyor ve istanbula atansa 1 gün içerisinde gelmesi cok zor.

Üye
    emone Avatarı

Gerçek Adı
    emine
    Son Giriş
    30.07-2013
    Saat
    16:28
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    MERHABALAR
    Ben aslında m.e.b e atanmadım ama k.k.k ya atandım ama belki bu hususta bilginiz vardır diye düşündüm.Siz iş talep formunda istedinizmi bilemiyorum ama bizden merkezi sınav numarası diye birşey istenmiş bunun ne olduğuna dair bir bilginiz yada duyumunuz varmı acaba paylaşırsanız çok sevinirim.Teşekkürler

Sayfa 18 / 25 İlkİlk ... 8141516171819202122 ... SonSon