Sayfa 10 / 25 İlkİlk ... 6789101112131420 ... SonSon
Toplam 369 mesajın 136-150 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sevgidostu Avatarı

Gerçek Adı
    fatih sarı
    Son Giriş
    28.05-2013
    Saat
    01:17
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    tarık akan;

Genelde temizlik işleri yapamayacak durumdakilere farklı iş ve ya daha basit alan temizleme işi verilir. sizin bu gibi durumunuz yoksa büyük ihtimalle okula verilirsiniz. okulda memur yoksa olabilir ama cok zor. Çoğu okulda zaten memur olmadığı için YHS memurluk işlerini yapar.

Üye
    tarık akan Avatarı

Son Giriş
    16.08-2012
    Saat
    17:26
    Yaşadığı Yer
    erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hocam yani bir umut diuorsunuz memurluk için

Üye
    hatice çevik Avatarı

Gerçek Adı
    hatice çevik
    Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    14:23
    Yaşadığı Yer
    zonguldak ereğli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgidostu;

merhaba bana tam özelliklerinizi söylerseniz demişsiniz ben zonguldak ilinin açtığı özürlü kadrosu ile 2010 kpss sonucuna göre bilgisayar işletmeni daimi işçi olarak yeni atandım (25 gün oldu) fakat ilçede ereğlide görevlendirme olarak milli eğitim müdürlüğünde çalışıyorum. önlisans mezunuyum tam maaşımı allah nasip ederse çarşamba günü alıcam o zaman söyleyebilirim.birde bana sendika temsilcisine git o herşeyi halleder demişsiniz peki ben onu nerde bulucam.kadrom normalde ilde gözüktüğü için burdakiler hiç bişey bilmiyorlar ayrıca muhasebe bile maaşımı bilmiyo senin maaşını il yatıracak diyorlar burda benden başkada daimi işçi statüsünde çalışan olmadığı için böyle kalakaldım nerden akıl alacağımı şaşırdım kimisi sendika seni bulur diyo kimisi otomatik üye olursun bişey yapmana gerek yok diyo anlıyacağınız şaşırmış durumdayım
    şimdiden teşekkürler

Üye
    sevgidostu Avatarı

Gerçek Adı
    fatih sarı
    Son Giriş
    28.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tarık akan;
    Evet bir umut.

hatice çevik;
    durumdayımTamam anladım hocam. Doğru. görevlendirme olduğun için herşeyini il halladecek. Kadron nerede ise. Senin konumda bizdede bir işçi var. Kesin cevabımı yarın sana veririm. Şimdi ne söylesem yalan.

Üye
    eygayli Avatarı

Gerçek Adı
    OĞUZ CEYLAN
    Son Giriş
    10.10-2015
    Saat
    21:51
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

klavuzda apaçık yazan 5. maddeyi kimse görmüyomu ya herkes diyoki ben hizmetli seçeyim bana başka görev verirler oraya hizmtli yazıldıysa hizzmetliye ihtiyaç vardır ben tartışmak için yazmıyorun hizmetli atanıpta başka bişi yaptırııılanları görelimbuyrun

Üye
    sevgidostu Avatarı

Gerçek Adı
    fatih sarı
    Son Giriş
    28.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben de ÖMSS ile MEB'e memur olarak atandım. Derecem 7 olarak yazıyor. Evliyim ve çocuk sahibi değilim. Sizce ne kadar maaş alırım? İkinci sorum, F'lık engel raporuna sahibim. Vergi indiriminden yararlanmak için raporumu maliyeye işletmem mi gerekir yoksa ÖMSS ile atandığım için atandığım kurumum bunu otomatik olarak işletir mi? Siz de bu süreç nasıl yaşandı bilgi verirseniz sevinirim.
    Üçüncü sorum ise özel sektöre SSK'ya bağlı olarak 3-4 yıldır çalışıyorum. O çalıştığım süreyi memuriyetime nasıl dahil edebilirim? Nerelere başvurmam lazım? Bilgi verirseniz çok ama çok sevinirim, şimdiden teşekkür ederim.
    1. Öğrenim durumunuzu yazmamışsınız. önlisans mezunu iseniz 1.725 lisans mezunu iseniz 1.820 alırsın. ( vergi indirimi hariç ve eş çalışmıyor.)
    2. Kararname cıktıktan sonra sana mal bildirimi, aile beyannamesi vb. evrakları doldurmanızı isteyecekler. o zaman memura vergi indirimi olacakmı diye sor. (Bazen vergi indirim kağıdı istenmez.) olmaz, sen maliyeden alacaksın derse işlemler bira uzun sürüyor.( 6 ay kadar.) . İlk önce maliyeye (mal müdürlüğü) gideceksin. orada senden belli belgeler isteyecekler. (iş yerinden görev kağıdı, fotoğraf vb.) ve sizi hastaneye yeni özürlü sağlık kurumu raporu için sevkedecek. (Elineki rapor 3 aylıktan yeni ise o raporu kabul edebilirler.ama cok zor). Yeni rapor aldıktan sonra o rapor ankaraya gidecek ve ankaradan onaylandıktan sonra vergi indirimi alabilir diye yazı gelecek.bu yazı ömrün boyunca kullanabilirsin.
    3. üç çeşit derece vardır. a.) Kadro derecesi: bu kadro derecesi senin hangi kadroda calıştığını gösterir. senin 7. derece imiş. maaşa ve ya hiç bir gelirine etki etmez. zamanla bu kadro derecesi artar. Mesela 4 yıl sonra otomatikman VHKİ kadrosuna atanınca kadro derecende 5. dereceye düşer. bunun gibi hep dişer. taki 3. kadroya dişmen için müdür olman lezım. yoksa orada kalır. b.) Maaş derecen: bu derecen lisans mezunu isen 9 tan başlar. her 3 yılda 1 derecen düşer. Bu dereceyi öğrenim seviyen etkiler. Mesela lisede hazırlık okuman, yüksek lisans ve ya doktora yapman gibi. bütün maaş ve gelirlerin buna göre hesaplanır. c.) Emeklilik derecesi: Bu da emekli olduğunda alacağın maaş ve gelirlerin buna göre hesaplanır. SSK lı calışırken yaptığın işlere göre (dersane ve ya kolejde öğretmen olduysan vs.) değişebilir. Vergi indirimi alırsan 15 yılda emekli olursun ve 4 yıl SSK lı günün varsa 11 yılda emekli olursun.

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: eygayli Mesajı Gör
    klavuzda apaçık yazan 5. maddeyi kimse görmüyomu ya herkes diyoki ben hizmetli seçeyim bana başka görev verirler oraya hizmtli yazıldıysa hizzmetliye ihtiyaç vardır ben tartışmak için yazmıyorun hizmetli atanıpta başka bişi yaptırııılanları görelimbuyrun
    Siz klavuzdan bahsediyorsunuz. Ben görev veren kişiyim. Özürlüler kanunu ve 2002 özürlüler genelgesine aykırı hiç bir iş verilemez. KPSS ile alımlarda nokta atışı yapılır. Şu okulun Şu Kadrosuna ve ya çanakkale devlet hastanesi, santral operatörlüğü diye. ama ÖMSS de il emrine atanırsın. ilde sana uygun ve yarde görev verir. Mesela Çanakkale iline 2010 da hizmetli kadrosuna atanan arkadaş 0 görme engelli idi. Bu arkadaşı çan ilçesi ilçe milli eğitim müdürlüğüne telefon santraline oturttular. Terçihlerde çanakkale tüm ilçeler yazar. Kanunen de (özürlüler kanunu ve genelgesi) yapamayacağı iş verilmesi yasaktır. Ben görme engelliyim. kışın benim mesai 4 te biter.çünki hava kararıyor. ve ya öğle yemeği vaktinde eve gidip gelemiyorsan öğle yemeği süresini uzatabilirsin. Okulda merdiven var ve sen odana ulaşamıyorsan bu durumu idare çözmek zorunda. sana neden odana gitmiyorsun diye kızamaz.Yani gercekten memurlarda bile bize posidif ayrımcılık yapılıyor.İstersen olur yazılarını sana gönderebilirim.

Üye
    eygayli Avatarı

Gerçek Adı
    OĞUZ CEYLAN
    Son Giriş
    10.10-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yani ben yanlışmı yaptım ama orda yazıo atama olsa dahi iptaaal edilir

Üye
    sevgidostu Avatarı

Gerçek Adı
    fatih sarı
    Son Giriş
    28.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

eygayli;

Bence en doğrusunu siz yaptınız. Şu anki puanınız zannedersem hizmetli kadrolarına yetiyordu. Bu atamasında yüksek puanlıların hepsi atanmış olacak. Başbakanımız kurumlar istemesede re-sen atama yapılacak dedi. Eylülde Tahminim yine baya kontejjan acılır ve bu puanla memur kadrosuna bile rahaylıkla tanabilirsin diye düşünüyorum.

Üye
    eygayli Avatarı

Gerçek Adı
    OĞUZ CEYLAN
    Son Giriş
    10.10-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgidostu;

ben buna dayanarak seçmedim hatta başlık ble açtım eğr duvarım açık olsa yada msj küfür edeceklerdi
    ÖMMS Kılavuzu 4. Sayfa- 8. Madde:
    KOMİSYON TEŞKİLİ, İSTENİLECEK BELGELER :

1) Kadronun gerektirdiği eğitim düzeyine ilişkin diploma aslının veya noter onaylı bir suretinin veya geçici mezuniyet belgelerinden herhangi birisine sahip olup olmadığı,
    2) Diploma veya mezuniyet belgesi ya da eğitimini yurtdışında tamamlamış olanlar için diploma denklik belgesinin aslının veya noter onaylı bir suretinin olup olmadığı,
    3) Kadro için özel şart olarak istenilen belge, sertifika, bonservis ve benzerinden herhangi birisine sahip olup olmadığı,
    4) “Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik” hükümlerine göre alınmış veya bu Yönetmelikçe geçerliliği kabul edilen sağlık kurulu raporuna sahip olup olmadığı,
    5) Atama yapacak ilgili kurum veya kuruluşların tabi olduğu personel atama yönetmeliklerindeki diğer şartları taşıyıp taşımadığı hususu incelenecektir.

Üye
    sevgidostu Avatarı

Gerçek Adı
    fatih sarı
    Son Giriş
    28.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

O yazı evraklarda eksik ve ya uyumsuz olursa diye.

Bu 5. madde de personel kanunundaki diğer şartlar, Bunlar 1. TC vatandaşı olmak. 2. Adli sicili olmamak. vb gibi. MEB personel kanunundada var. orada engelli personel hariç türkiyedeki her yerde çalışmasına mani hastalığı olmamak yazar. çünki engellilere öğretmenler dahil doğu görevi yoktur.

Üye
    eygayli Avatarı

Gerçek Adı
    OĞUZ CEYLAN
    Son Giriş
    10.10-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yaaaani terccih yapabilirmiydim yapsaydım bile hadi komisyon bana paspas nası yapacan die iptal etmezmiydi

Üye
    sevgidostu Avatarı

Gerçek Adı
    fatih sarı
    Son Giriş
    28.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

eygayli;

Ne sen komisyonu nede komisyon seni görecek. sadece komisyona verdiğin evraklar gidecek.(Fotoğraf olarak boydan değilde vesiklık verirsin. ozaman anlamazlar.. şaka bir tarafa komisyon sizin o işi yapıp yapamayacağınıza değil evraklara bakacak.eksiklik varmı diye.

Üye
    eygayli Avatarı

Gerçek Adı
    OĞUZ CEYLAN
    Son Giriş
    10.10-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

o zaman admin benim açtığım konuyu silsin valla morardım

Üye
    sevgidostu Avatarı

Gerçek Adı
    fatih sarı
    Son Giriş
    28.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hocam aday memurken hiç bir şekilde hizmet birleştirme yapamazsınız. 1 yıl adaylık kalktıktan sonra kurumunda özlük bölmüne başvurarak hizmet birleştirmesi ve yüksek lisansını işlettirebilirsin. Özelde çalıştıkların maaşına etki etmez.emeklilikte işine yarar.ama yüksek lisans 1 kademe verir ve maaşın 2 lira civarı artar.Vergi indirimi alırsan 30 lira maaşın artar. ama almazsan emeklilik için 60 yaşını beklersin. alırsan 15-4=11 yıl sonra emekli olursun.

semsav;
    Hocam adaylığınız kalkmadan öğretmenliğe başvuramazsınız.(kurum içi ve kurumlar arası ilk atama için.) Eğer bu ÖMSS ile atanmadıysanız ve ömss sınavına girdiyseniz. ÖMSS atamaya başvurabilirsiniz.çünki ömss ile atananlar 2 yıl boyunca tekrar atanamaz.Özürlüler kanununda diğer atamaları istisna tutuyor. İnşallah bu yaz ömss ile öğretmen ataması yaparlarda birlikte atanırız.Eğer adaylığınız kalksa idi 40.000 öretmen ataması ile birlikte 1.800 tane kurum içi ve kurumlararası ilk atama ile öğretmen alacaklar. ona da başvurabilirdiniz.

Üye
    lodos Avatarı

Gerçek Adı
    özkan
    Son Giriş
    11.09-2014
    Saat
    15:47
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    sayın fatih bey bir sorum daha olacak hizmet bölümüne atananlar için emniyet soruşturması isterler mi ve bunu nerden almamız gerekiyor bir tam ne isteyecekleri bellimi formda trt yi kazananlar için istenecek belgeler yazılmışda bizede buna benzer kesin olan birsey var mı

Sayfa 10 / 25 İlkİlk ... 6789101112131420 ... SonSon