Sayfa 1 / 14 1234511 ... SonSon
Toplam 200 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    leo Avatarı

Gerçek Adı
    LEVENT ÇALIK
    Son Giriş
    26.03-2013
    Saat
    23:20
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Sevgili engelli arkadaşlarım,devletimizi eleştirirken lütfen elinizi vicdanınıza koyarak eleştirin.parti gözetmeden eleştirin.Bu hükümetten önce engellilerin yüzüne bakan mı vardı.Özürlü olmaktan utanırken şimdi her alanda bize pozitif ayrıcalık tanınarak göğsümü gere gere ben engelliyim diyebiliyorum.Bu devlet engellilere kucak açtı sesimizi duydu.Halimizi anladı bunun içinde bir takım olanaklar vermeye çalışıyor.Ben 42 yaşındayım.Bu yaşa gelene kadar ben böyle olanaklar görmedim.Şimdi bende bu yaşta memur olmaya çalışıyorum.İnanın ki ben kendimden utanarak büyüdüm ve yaşadım.İşe alınmadım.Şimdi işkura kaydını yaptırıyorsun özel sektör devlet korkusundan seni işe almak zorunda kalıyor.Ki bu devlet kendi içindede büyük uğraşlar veriyor kadro açmak için.Göreceksiniz.20.000 küsür kadro 2 yıl içinde doldurulacak.Ben imamhatipli değilim.Herkes takmış Diyanet başkanlığına.Ya bu zamana kadar boş kalmış kadrolarını adamlar tam olarak açmış.Tabiiki ilgili alan olan okullardan alacaklar.Böyle özellikli başvuran arkadaşlar var ki onun içinde artı sertifikalar yeterlilik belgeleri istiyorlar.Diyanete ben teşekkür ediyorum.Diğer bakanlıkların kamu dairelerininde diyanet gibi kadrolarını tam açmalarını diliyorum.Diyanetin isteyiş tarzında eksiklikler olabilir.İnsanlar bu konuda daha önce aydınlatılabilirdi.Bende diyorum acaba istedikleri kriterlerde kaç engelli olabilir diye.Ama eleştiri mantıklı dozunda ve yapıcı olsun ki düzeltme yoluna gidilsin.Arkadaşlar İnanın ki devlet biz engellileri böyle düşünmeye devam etsin hiçbir engelli boşta kalmayacak.Bu devlet kendine bakamayacak durumda olan engelli kardeşlerimize maaş bağladı.Birde evde bakan kişiye maaş bağladı.Sağlıktan bedava yararlanmaya başladı.Artık bakanda utanmadan sıkılmadan bakıyor.Okullarımıza,devlet daireleri özel mülkiyetler artık engellilere göre düzenlenmeye mecbur tutuluyor.Zamanla her şey dahada iyi olacak böyle giderse.Devletimiz engellilerin bütün yükünü almaya çalışıyor.Siz istiyorsunuz ki hemen100.000 imizide devlet alsın .Sabır arkadaşlar.Sakın beni AKP li zannetmeyin.Ama büyük bir sempati duymaya başladım.Çok taktir ediyorum.Eskiyi bilen biri olarak gelecek bizlerin arkadaşlar.
    Tabii ki devletimiz biz engelliler için hayat standartlarımız için bir şeyler yaparken eksik tarafları olabilir,düşünülmemiş olabilir.İşte o zaman,olumlu yönde,eksikleri tamamlama yönünde eleştirilerimizi mutlaka yapmamız gerekir.Benim kızdığım konu,çok şiddetli olumsuz eleştiriler üzerine.Çirkin küfürler,devlete isyanlar,ağır tahrikleri eleştirdim.Biz olumlu yönde eleştirdikçe ileriki zamanda devlette eksik gördüğü konuları düzeltecektir.Hani yeni bir ev yaparsınız,her detayı düşündüm dersiniz.Ev biter,ah keşke şurasını da böyle yapsaydım daha güzel olurdu dersiniz.Ama bir daha ev yaparsanız o detayı gözden kaçırmazsınız.Devletimiz biz engelliler için birçok güzel işler yapmaya başladı.İleriki zamanda bizlerin eleştirilerini kulak ardı etmeyecek.Olumlu gördüklerini düzelteceklerdir.Her şey gönlünüzce olsun. leo....

Askıda Üyelik
    erdalakbay Avatarı

Gerçek Adı
    Erdal AKBAY
    Son Giriş
    18.06-2016
    Saat
    21:03
    Yaşadığı Yer
    MUĞLA
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Aynı Ülkedemi Yaşıyoruz....

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    14:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu arkadaşı van depreminde göcük altında kalmış hayal ediyorum. Ve bu arkadaşı 72 saat sonra göcükten inşaat işcilerinin kurtardığını hayal ediyorum.

O vakit bu arkadaş bu ülkede devlet var mı? Yok mu? Veya gerekli mi anlar...

Veya geçenlerde 5-6 katlı binada çıkan yangında 2 ufak çocuğun ailesi konumunda düşünüyorum. Devletin itfaiyesi 2 çocuğu kurtaramadı. Merdiveni yetersiz. Üstüne gaz maskeleri mi ne yokmuş.
    Halk ilkel uğraşlarla o çocukları çatılarda cambazlık yaparak kurtardı. Sonrası geç müdahale olduğu için çocuklardan biri hastanede vefat etti.

Evet bu arkadaş hayal dünyasında yaşıyor.

Başına bi iş gelince anlıyacaktır. Nerde bu devlet diyenleri eleştirmen olarak görmeyi bırakıp kendi beddua okuyanlardan olucaktır.

Veya savcılığa, polise onlarca kere dilekçe veren kadının koruma talebine duyarsız kalan devletin yüzünden ölen kadının ailesine git sor bakalım. Bu ülkede devlet nerdeymiş? Devlet var mıymış? Ölen kadınlardan birinin öz anası tv de diyorki ben devletten şikayetiyim. Kızımın katili devlettir.

Vatandaşının canını koruyamayan devlet mi olurmuş?

Suriyede kurşunlanan türk araçlarına sor sana ne kadar büyük devlet olduğumuzu anlatırlar...

Elin devleti senin vatandaşının canına kastedicek. Sen hiç bişey yapmıyacaksın. Sen bu vatandaştan vergi toplıyabiliyorsan. PES...

akp bdp ye bölücü der. Kendisi bi aynaya baksın bakalım. Bacağı olmayanın gazisi gazi olmayan ayrımı olur mu?

Sigara içenin tedavisini ben gibi içmeyenlerden karşılıyorsun!. Başkasının elektirik faturasını bana yüklüyosun.

Ama benim bir protezimi takamıyorsan büyük devletim hikayelerini ancak bunun gibi arkdaşlara yutturursun.

Bu lokma çok mu büyük ben yutamadım?

Askıda Üyelik
    erdalakbay Avatarı

Gerçek Adı
    Erdal AKBAY
    Son Giriş
    18.06-2016
    Saat
    21:03
    Yaşadığı Yer
    MUĞLA
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

ve Sonuç Aynı Ülkede Yaşamıyoruz...

Üye
    kalpsizsevgilim Avatarı

Gerçek Adı
    kalpsizsevgilim
    Son Giriş
    07.05-2017
    Saat
    11:34
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

LEO tesekkür ediyorum abi yürekten gercekleri söylediyin icin .

Üye
    yasak_kent Avatarı

Gerçek Adı
    Serdal
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    20:28
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

Ben Eleştirmeden Siz Düşünün Bakalım..

''Devlet El Açmış, Vicdan Merhametsiz Kalmış....!''

Aşağıdakilerin Hangisinde, Yazarın Anlatmak İstediği 3. Dünya Ülkelerinin Sendromu Mecazi Bir Dille Anlatılmıştır?

A) GÖRECEKSİN(iz)
    B) ALACAKSIN(ız)
    C) BAKACAKSIN(ız)
    D) HİÇBİRİ
    E) HEPBİRİ

Üye
    apprentice Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    23.07-2017
    Saat
    22:11
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

leo arkadaşın kafası güzel yada Türkiye'de yaşamıyor.

saww yazdıklarına sonuna kadar katılıyorum. Ve bu mesajın açık açık AKP propagandası yaptığını söyleyebilirim.

Üye
    veydel Avatarı

Gerçek Adı
    veysel
    Son Giriş
    24.03-2016
    Saat
    17:14
    Yaşadığı Yer
    DİYARBAKIR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

saww arkadaşımız gayet güzel özetlemiş. bende bazı eklemelerde bulunmak istiyorum.
    kendi insanına çadırlarda donarak ya da yanarak ölmeyi layık gören bu hükümet suriyeden gelen birkaç çapulcuya olabildiğince hürmet izzet ve ikramda bulunmaktadır. adamlar türk bayrağını indirip 4 polisimizi silahlarıyla birlikte rehin alıyor kimsenin sesi çıkmıyor. 10 bin kişilik kampa 2700 b.dolabı gönderiliyor. herkes devletimiz büyük diyor. yahu arkadaş kendi insanına değer vermeyen bir hükümet din adı altında başka insanlara köle oluyorsa ben başlarım böyle işe...
    israille düşman görünüp abd-israil ile suriyeye karşı müttefik oluyor...
    diğer ülkeleri terörü beslemekle suçlarken kendisi bizzat suriyedeki teröristleri destekliyor. hem silah hem eğitim vererek hemde...
    gelde bu hükümete şükret bakalım. at gözlüğü takanlara, sonunda cennete gideceğine inananlara tek sözüm var ''sürüden ayrılmayın kurt kapar sizi!!!''

Üye
    yasin258 Avatarı

Gerçek Adı
    Yasin
    Son Giriş
    01.11-2017
    Saat
    12:22
    Yaşadığı Yer
    Denizli/Merkez
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    6

saww dediklerin harfiyen katılıyorum.

Ehliyet alacağım bir türlü sağlık raporu alamadım ve artı rapor paralı alınıyormuş neymiş özele giriyormuş ya bi gidin yahu nerde kaldı ha eşitlik adalet

Sizin yaptığınız tamamen şu;benzine zam geliyor.Ama herkes dışarda arabasını kullanıyor.Elektriğe zam geliyor herkes aynı şekilde elektrik kullanmaya devam ediyor.Ve artı israf ediliyor.

Senin hükümet dediğin adam 8 liralık sigarada 6 lira vergi alıyor.İşçiye memura zam geldi mi bütçe açık veriyor daha ne _?

Üye
    biribenidurdursun Avatarı

Gerçek Adı
    KAYA
    Son Giriş
    13.08-2013
    Saat
    13:47
    Yaşadığı Yer
    bir orda bir burda
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

daha on ce memur alımlar 1 yılda 3 kere yapılırken bu hukumet zamnında 2 yıldır beklemediz engelliler için saglık bakanı ne demişti engelliysen git evine çalışma sen bu yazıyı yazdıktan sonra altınada tc numaranı yazsaydın puanın hiç onemi yoktu 30 puanla atanırdın tabi burda yazı yetmiyor birde cemaate uye olmak gerek bu hükümet engellilere en buyuk engeldir

arkdaşın porfiline bakarsanız levent çalık. tamam ömss ye gerek yok, sen bu yazıyla memur olursun hadi ahyırlı olsun

Üye
    ferdi5519 Avatarı

Gerçek Adı
    hasan yıldırım
    Son Giriş
    19.03-2016
    Saat
    01:03
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ -Çorlu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

leo abi tebrik edrim güzel anlatmısın nankörüz nankör ön yargı sadece birde hırs ve öfke sonuçta burası acık kursu yazar çok bu ülkede

Üye
    golden_heart Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    23:17
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    12

leo;
    dediklerinde kısmen haklısın..ben şahsen şöyle düşünürüm..bir insanı hiç ama hiç sevmeyebilirim..bana hatalarıda olmuş olabilir..ama ufacıkta bir iyiliği olduysa ondan bahsetmeden ve göz önüne almadan da geçemem.bu yazına da bu açıdan bakıyorum.hataları,erteledikleri,beceremedikleri elbette var.ama her zaman yazmışımdır burda,düşüncelerdeki samimiyetin göstergesi yapılan iyilikler ile hataların aynı cümlede yer alması lazım."Allah için şunu şunu iyi yaptı,ama bu sınavda yaptıkları kabul edilesi bir şey değil" diyen benim için adamın dibidir adamın hasıdır.

şu söz ;
    İddiacı ol ama haset seni yıkmasın, Hak doğruya yardımcı bu aklından çıkmasın.Yüksel başın dönmesin ihtirasla kör olma. Taş atana ekmek at Sakın ha nankör olma.

bu sözü çok sever uygulamaya çalışırım..eleştiri olmayacak değil olacak,ama samimiyetini eleştirinin altına örtü gibi önceden sereceksin.. (anlatabilmişimdir umarım,burası yanlış anlaşılmaya müsait bi forum

Üye
    Ahmet_Oguz_681 Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet Oguz
    Son Giriş
    10.11-2013
    Saat
    14:08
    Yaşadığı Yer
    Aksaray
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

olaylara şahşi olarak bakmaktan ziyade genel olarak bakmak gerek bence, Yapılanları göz ardı etmemeliyiz tabi yapılmasını istediğimiz şeyleri dile getirmeliyiz

Üye
    yasin258 Avatarı

Gerçek Adı
    Yasin
    Son Giriş
    01.11-2017
    Saat
    12:22
    Yaşadığı Yer
    Denizli/Merkez
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    6

Ya sorun burda zaten

Ben tamamen kötü demiyorum ki.Yaptığı iyi işlerde var.Ama ben böyle olmasını istemezdim.

Ülkemde tüp 70 tl ve ben aldığım maaşla 10 tüp alabiliyorum evime.Birde engellileri düşünün ben işe alınmadığı mı sayayım,biz başka engelli arıyoruz sen olmazsın dediklerinimi,işte prosedür gereği yapılan sınavı mı hangisi söyleyeyim ben.İşte kamu bile ne kadar yavaş işliyor özel sektörde çalışanı düşünün bir de

Üye
    mesen Avatarı

Son Giriş
    22.06-2014
    Saat
    19:33
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    benim gözümde vergi indirimi olayını çözmeden bana göre bir hiç iki ayrı devlet kurumu biri birine güvenmiyor birsi beni görüyor özürlüdür diyor diğeri bana bakmadan sen özürlü değilsin diyor böyle bir saçmalık dünyanın hiç bir ülkesinde olduğunu zannetmiyorum sürekli şimdiye kadar bu hükümeti canı gönülden destekledim ama bundan sonra kesinlikle ve kesinlikle desteklemem ve elimden geldiği kadar bunlara oy atanları bir daha oylarını vermemeleri için ikna etmek için çalışacağım

Sayfa 1 / 14 1234511 ... SonSon