Sayfa 7 / 14 İlkİlk ... 34567891011 ... SonSon
Toplam 200 mesajın 91-105 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ali711 Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    15.08-2017
    Saat
    13:29
    Yaşadığı Yer
    kırıkkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    yasın bey afedersınde cok sacma bı yazı 70 tl 10 tup abıcım 70 tly aldıgın tup sana en assa 2 ay gdıyo sen 10 tane her ay tupmu alıosunn herseyın bır bedelı war ben bu akp hukumetı gbı hukumet gormedım daha 29 senedır hep laf yalan dolan bak ıyı dınle dha ıyısı yok yada gelmez demıyorum ama suana kadarkı en ıyısı ıstersen bıdaha secım yapılsın bugun yarın ertesı gun 1 ay sora 1 yıl sora hep akp gelcek ben ozurluyum krdesım kazadan sora 3 yıl dewlet bna calısamadıgım ısın her ay 1 lıra werdı sımdı bı kura omms beklıyoruz bakalım hayırlısı ama ole hıc bır ulkede 100 bın ozurluyu kımse ıse alamaz orayı bı gecınn krdesım ole bı dunya yokk

Üye
    özer özkan Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZER ÖZKAN
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:33
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    128

işte hükümetimizin yaptığı ayıp 90 puan alınması gereken x yere 60 alanı yerleştiriliyor bu mu adalet torpili olanı yerleşdir 75 80 90 alanı dürüst olduğu için açıkda bırak bizdemi torpilci olalım

Üye
    musty35 Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    19:28
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    51
    Verilen Beğeniler
    105

kura sıstemının avanatajı bu zaten 90alanı ılk yerleştırısen daha once kamuda calışmış yada hala çalışmakta olan veya dışarıda kı yancıyı işe nasıl alırsın cevap :kurayla yersen

hemşo

Üye
    iskenderun Avatarı

Son Giriş
    29.10-2017
    Saat
    23:59
    Yaşadığı Yer
    iskenderun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

21 senedir engelliyim (tekerlekli sandalye). 21 sene önce de, 10 sene önce de, 1 hafta önce de tek başıma hastaneye gidip, sıra numarası alıp muayene olduğumu hatırlamıyorum. Ya da ihtiyacım olan başka herhangi bir kuruma tek başıma girebildiğimi. 21 senedir tek başıma çıkabildiğim kaldırım sayısı toplasam 50 yi geçmez. 21 sene öncesinden bu yana değişen çok şey oldu tabii, kaldırımlara rampalar! yapıldı. Çoğunu gördükçe "utanmasalar 90 derece eğim vereceklermiş" diye söyleniyorum. 21 sene önce de sandalyemi yollarda kullanıyordum, şimdi de öyle. Ortaokulu liseyi arkadaşlarımın kucağında sınıfa in-çık yaparak bitirdim. Bakıyorum, okulum da hala aynı duruyor. Ama çok şükür Allahımıza ÖMSS var, padişahım çok yaşa, padişahım çok yaşa...

Üye
    Kalender ŞAH Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    22:09
    Yaşadığı Yer
    SİVAS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

HAHAHA.......Vallahi hoş sözler.....Fakat Kıral çıplak.....

Üye
    farukt Avatarı

Gerçek Adı
    faruk
    Son Giriş
    06.09-2017
    Saat
    16:32
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

haklısın 8000 kadroyu bile dolduramıyan hükümetine diyecek bişey bulamıyorum sen hala savun bu cingözleri

Üye
    Kalender ŞAH Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    22:09
    Yaşadığı Yer
    SİVAS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hiç Öyle şey olurmu O kadrolara 50 puanla Bile atama yaptılar sınava gir yeter .... Kadro Dolmadı onlar ne yapsın...85 punlar Boşta ..50 Puanlar işte ...Golden Hart Bunu söylediğim zamanı hatırlarmısın Özkan c İle beni AForoz edecektiniz gelinen durumu gördümmü

Üye
    pembeyürekli Avatarı

Son Giriş
    21.07-2014
    Saat
    14:00
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ANKARA DUY SESİMİZİ !!!! ÖMMS Yerleştirmeleri Hakkında..

Engelli bir arkadaşımız bu tespitine katılmamak elde değil ....

Türkiyede kaç engelli arkadaşımızın diyanetten gerekli belgesi var ki?..kaç arkadaşımızın sağlık bölümünden belgesi var ki?..gıda-tarımdan kaç kişinin belgesi var ki? ..bu kontenjanlar hep boş kaldı..bunlar incelenmedi mi?..bu kadar sorumsuzluk olur mu?..ikinci atamada bunlar düzeltilmeli..10.000 kontenjan bekliyoruz....

Üye
    cirkinkedi Avatarı

Gerçek Adı
    canan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

hhee bırileride dıodu kı zeka engellilerı bıle kamu ya alacagımm . Dün kurada dıo kı ilkokul mezunu çokk var onların alımı az oldu okusunlar.. Yaw varya bayan olmasan tövbe tövbe.. Orta okulu zor bıtırdımm nıe mı ögretmenlerım çok anlaşıylydıı bı bakırköye gıt demedıklerı kaldı onuda dedıler velhasıll. Adamlar spastıgı zeka özurlu sanıoalar ya bu yurdumun ögretmenını egıtımını çokk ıyı yansıtıo zatenn.. Anadolu saglık meslegı kazandımm çevre bölümünu alanımda 1.lıkle ne oldu . Sakatmışımm okuyamazmışım ben saglıkta . Okula almadılar. Düz leseye gıtım . Hocalar ve sagolsun okul mudurumm benı ıstemedı çunku cokk zahmet verıodum onlaraa . Tastıknamemı verıp yolladılarr açık ögretımeee.. Be başbakan olanak verdınde okumadıkmı okula aldında gıtmedıkmı heee..
    He veeee farzetkı okudumm lısans mezunu sakatlar bıle senın devletıne gıremıoo da ben nıye okuyayyımmmmm ..

Sen anca sakata bakım barası üç bes kurus sakat maası verıp evıne kapatmatyı bılırsınn başka icraatın yokkkkk başbakan yokkk bunu kabul et ıkı dönemde parayı bastıtırıp sakatı evıne kapattınn sadecee...

Levent bey duydunuz mu?

Üye
    golden_heart Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    00:51
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    12

xxman;
    bu sitedeki sorun ne biliyormusun.. senin kullandığın şu cümlede gizli bu ;
    kardeşim biz kötülemiyoruz eleştirmede bir haktır
    Kardeeeeeeş,siz hemen bir yazıdan düşüncenize zıt düşen bir yeri kırpıp yazının geneline yayıyorsunuz.Leo eleştirmeyin demiyor,eleştrirken dürüst davranın diyor.Yapılan bir yanlışla yapılan doğruları götürmeyin diyor.Nasıl ki sınavlarda 3 yanlış bir doğruyu götürürken bundan rahatsız oluyorsak,burda bahsettiği konu da buna benzer.Size diyorki,"devlet şunları şunları iyi yaptı,bu sınavda dünyada ilkti.eyvallah,ama daha düzgün yapılabilirdi" türü cümleler kurulmasını savunuyor..Burda öle bir eleştri anlayışı varki,tahrik edici ve bir çırpıda her doğruyu silici..Böyle olmamalı,yapılan yanlışı yaparken nankörlük çukuruna düşmemek gerek.Buna dikkat edilmeli..Eleştri tabi olacak,ama bu dürüstçe,düzgünce olacak..

tolga_han;

çoğu ülkede engellileri sınava sokmazlar engeline göre yapabileceği bir işe yerleştirilir türkiyede tüm engelli kardeşlerimin hakkı yeniyor sağlam insanların bile yapamayacağı bir sınava sokuyorlar
    kardeş bu sınav olmadan torpille benim önüme geçildi hep.böyle gelmiş böylemi gitseydi..bunumu istiyordun..Bak milli eğitim kaç kez sınav açtı kendi bünyesinde,yüksek puan aldıysamda atanmadım..neden ? kabak gibi torpil..Belediyeye bile mevsimlik işçi alınacak,bir sınav yapıyolar iyi geçiyor bakıyorum başkası geçmiş önüme..nasıl oluyor ? ben 6 senedir o kadar sınava girdim bu sınavda atandım.neden acaba ?.olayların birazda görünmeyen yönüne bakın derim..kaba taslak karalamayın şurayı..Evet sınav da gereksiz kadrolar açtılar şuan boş kaldı,ama emin ol düzelecek oda..ha bide şunu söyleyim sizin istediiniz gibi dört dörtlük hiç bir kimse başa geçmeyecek..bunu aklınızdan çıkarımayın..en azından sizin istediklerinizi yapmaya yakın olana karşı nasıl olurda bişeyler yaptırırız diye enerji harcayın derim..burda boş boş eleştiri sizleri bir işe sokmuyor..

kalender-şah;
    kardeş yine bana dedirtecen varya yaw sen ne meraklıymışsın haklı çıkmaya..haklısın deyimde sus bari,hadi sevin az daha ..aslına bakarsan ben memnunum halimden biliyormusun.üstelikte akp'liyim..bunu hep söledim..ben burda hükümeti hedef alan sözler edip seni haklı çıkarıyorsam,bilki diğer engelli kardeşlerim için.olması gerektiği için..yoksa bende bağnaz olmayı,hükümete körü körüne bağlanıp seni haksız çıkarmayı bilirim..

Üye
    özer özkan Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZER ÖZKAN
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:33
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    128

pembeyürekli;
    ben normal lise mezunuyum şunu anlamadım neden öncelik imam hatiplilerin diğerleri bu ülkenin insanı değil mi hem yerleşenlerin çoğunluğu torpilli.90 puan alan gene açıkda neden çünkü torpille 90 puan alanların hakları yenildi keşke ömss sınavı olmasaydı

murti_82
    Misafir Üye
    murti_82 Avatarı

ya akp ti resmen dalga geçdi ama o bürdünya da hesabımı sorcam

Üye
    TOLGA_HAN Avatarı

Son Giriş
    26.04-2016
    Saat
    20:55
    Yaşadığı Yer
    yozgat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

golden heart sen beni yanlış anlamışsın sınav olsun olmasın demiyorum ama bir hizmetli olarak işe girilecekse matematik türkçe tarih gibi sorulara ne gerek var

bu devlet beni isterse 1000 kere sınava soksun ben başarılı olmam çünkü ben liseyi 6 senede bitirmişim HAA bu devletin suçu mu hayır devletin suçu değil ama benim yaşadığım yerde bana uygun bir iş asgari ücretli bir iş versin tüm memurluklar sizin olsun size 2000 tl değil 3000 tl versin beni kazanamayacağım sınava sokupta sonrada benden yeterlilik belgesi istemesi biraz abeste iştigal ben kişisel konuşmuyorum bu dediğim tüm engelli kardeşlerim için yapılsın BU ARADA ATANMIŞSIN HAYIRLI OLSUN EĞERKİ ATANAMASAYDIN O ZAMANKİ DUYGULARINI ÇOK MERAK EDERDİM GOLDEN HEART AMA ŞİMDİ CEVABIN HAZIRDIR SENİN SABREDERDİM DİYECEKSİN ÇÜNKÜ GEMİYİ KURTARDIN HAYIRLI OLSUN GOLDEN..

Üye
    uğuracar Avatarı

Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    13:15
    Yaşadığı Yer
    kocaeli/gebze
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

seneye 2013 de engelliler için sınav yapılmayacak, hükümeti niye eleştirmiyim. bu seneki sınava giremeyen, yeni engelli olan seneye mezun olacak olan ne olacak. bir sonraki engelli sınavı 2014 yapılacak. tesadüf o ki 2014 seçim yılı bende seçimde verecem haklarını. diyen olacak bir senin oyun istediğini yap. karıncayı yangına su taşırken görenler sormuş senin taşıdığın su bu yangına ne yapacak, karınca tarafım belli olsun yeter demiş. bu hükümet 7 yıldır ertelediği sosyal yaşam alanlarının engellilerin yaşamına uygun hale getirme yasasını 3 sene daha erteledi. buda o hükümet severlere kapak olsun.

Üye
    perperek Avatarı

Gerçek Adı
    Tolga Perperek
    Son Giriş
    23.08-2012
    Saat
    01:36
    Yaşadığı Yer
    Kırklareli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    iskenderun;

Yıllardan hangi yıldıbilmem fakat toplu ulaşım aracıyla farklı bölgedeki bir şehre gitmiştim ve cüzdanım çalınmıştı. Polis-jandarma-vilayet vesaireye gitmeme rağmen Türkiye de şunu anladım kendi vergi ödeyen vatandaşını bile eve geri döndürecek imkanları yok-orda mahsur kalmışım ne yemek ne içmek ne konaklama nede eve dönüş ayarlama yok-herkes kaçıyordu benden.
    Bu örnekle bile ülkenin durumu ortadayken pembe yalanlara kimsenin inanacağını sanmıyorum.Artı bu forumdaki bir çok insan partizan değil-yandaşve yoldaş mantığı ile yerleştirilme olacağı zaten sınavdan öncede dile getirildi ki -bir çok forum sayfalarında partimize gel imza at üye ol işin olsun gibi yazılarda okuduk....
    Devlet herkesin devleti millet herkesin milleti akksa herkesin hakkıdır bu kadar basit.

Güzel yazmışsın-ben başka ülke ve kültürde bu dünyaya geldiğim için ÖMSS pek mantıkla yaklaşamadım toplama kampına toplayıp aramızdaki en mükemmel maymunu seçmek gibi bir durumdu bence. Kimsenin karşı çıkmayacağı problemlerle yüzleşmek zıorunda kalan insanlarız bunların %80 sağlık -bakım sorunları kısaca maddi-manevi çok yönlü yüklerki bu yüklerin çok büyük kısmını insnalarımız kendi imkanlarıyla karşılıyor yani zaten devlete yük olan kısım %03 lerle ifade ediliyor. Bu bakımdan ülkemize çok yakın ve aynı kanunları uygulayan ülkeler arasında 30 yıldan fazla geriyizdir. Şurda Lise-Üniversite mezunu insanları tespit etmişsin branş ve dalına kadar-hatta isteseler bu kişilerin çalışmış olanlarından cv ve referans mektubu bile alabilirler buna görede eğitim veya kamuda yerleştirilmesini çok daha kolay yapabilirlerken kalkıp bu kadrolarla yakından uzaktan alakası olamayan toplu sınav ile atama iddiası ile bizleri getirdikleri noktaya bak, birde avrupa birliğnden bu sınava giren her engelli baiına 100-150 bin euro destek parasıda cabası o nokta zaten ayrı acı bir olay-üzerimizden birde gelir kapısı yaptılar.

Sayfa 7 / 14 İlkİlk ... 34567891011 ... SonSon