Sayfa 6 / 14 İlkİlk ... 2345678910 ... SonSon
Toplam 200 mesajın 76-90 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    dilemma Avatarı

Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    00:45
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    3

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    zaman değişiyor arkadaşlar? 10 yıl evvelden bahsediyorsunuz, dünden değil! dünyanın en fakir ülkesi olsak, elimizi kolumuzu kıpırdatmasak bile mecburen hayır diyemeyeceğimiz yeniliklere ayak uydurmaya çalışan bir ülke olacaktık. kaldıki ab ye girme sevdasında, amerika ve avrupa yalakalığı yapan bir hükümet tabiiki onlara ayak uyduracak, kedini kabul ettirecek diye bu tür kararları almak ZORUNDADIR! MECBURDUR! hiçbir hükümet bunlar kadar yalakası olmamıştır onların. avrupa nasıl yaşıyorsa bize de bunları yaşatmak zorunda hükümetiniz. mecburdur, çünkü bazı kararları almazsa yüzüne bakmazlar. yalakalıkları boşa gider. senin kara kaşın kara gözün için yapmıyor. kamu kurumlarında engellilerin birçoğuna mobbing uygulanıyor. sitede başka konuları başlıkları okumuyor musunuz? memur zihniyeti örümcek beyinler engelli sağlıklı demiyor.(biran evvel düzelmesini umuyorum)
    Dışardan güzel görünüyor. ailesinin hiçbir bireyi çalışmayan,yardımlarla geçinen sağlıklı insanlar dalga geçiyor çalışanlarla. çalışıp ne yapacağım böyle daha iyi diye. insanlara kulak verin biraz. dinleyin çaktırmadan. cahil sayısı artıyor. oy verenlerin çoğu muhtaç insan. Diğerleri de hükümetten çıkarları olan zenginler. ey gidi memkelet insanı. iyidir iyidir diye vikviklersen 7 yıla bağlanan senin kanununu 1 yılda uzatır 2 yılda. hangi kamu kurumunun fiziki altyapısı değişti içeriye sen girebilesin diye??!!!! Şimdi kara kara düşünüyorum. kas hastasıyım. tamam ömssden ses çıksın da atanırsam kurumun merdiven engeline takılmasam diye..ona takılmasam, zaten torpilin önüne geçebilecek miyiz. Torpil. Hatırladınız mı? hani bu hükümetin tüm dönemlerinde daha da ayyuka çıkan ayrımcılık, adam kayırmacılık..

walla arkadaşlar. ya sizlerin sağlık sorununuz birçoğumuza göre iyi, yada birçok konuda tuzunuz kuru, bunların yardımından faydalanıyorsunuz. Gözümüz yok Allah daha iyi etsin ama Hiçbirşey günlük güneşlik değil benim ülkemde. Bu 10 yıl evvel böylemiydi şöylemiydi diye bahsettiğiniz gelişmeler, üzgünüm ama mecbur gelişmeler. Hele de tekrarlıyorum, Avrupa-amerika yanlısı bir hükümetse bunları kaçınılmaz yapmak zorundadır. Hiç mi bişiyden haberiniz yok. Biz mi anlatacağız size bunları. Yapmayın Allah aşkına. Çocuk musunuz !!

Üye
    hakan_56 Avatarı

Son Giriş
    28.10-2014
    Saat
    19:34
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mesajların tamamını okumak pek mümkün değil fakat kabataslak bir fikir ediniilebiliyor. Engelliler ile ilgili konularda ilk muhatabım devlet değil bizatihi kendimiz olduğunu düşünüyorum. Ayrıca STK'ların hali de malum vs..
    Siyasate gelecek olursak bence hükümet bazında ele alırsak mutlak bir başarısızlıkla karşı karşıyayız ve bunun tartışması yok. Fakat, konunun açılmasındaki maksadı ele alırsak - yani partisel bazı! birçok yorumunda bu mantıkla yazıldığına inanıyorum - arkadaş haklı çünkü şu andaki iktidar dışında hiçbir harekette adımız bile yok!
    Torpile gelecek olursak; bir düşünelim: İmkanımız olduğunda yapmayacak mıyız? Cevabınız 'yapmayacağım!' ise sonuna kadar haklısınız fakat ideolojiler o kadar benliğimizi ele geçirdi ki bunu bile göz ardı ediyoruz.
    Torpilin bitmesi şu aşamada pek de mümkün görünmüyor!

Üye
    melek07 Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    03.11-2017
    Saat
    13:45
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: AhvaliAŞK Mesajı Gör
    ))Cocuk gibisin ) Yoldas candas belliki cehape zihniyetindesin tartismayacagim guzel insan goz var nizam var kiyas var )
    Tartışmayacağım deyipte laf yetiştirmene şaşıyorum..sadece Şehit sayısına baksan bu partinin başarısızlığını görürsün..İçimiz dışımız boş açılım oldu sıfır dış sorun dendi suriyeyle savaşın eşiğindeyiz ırak iran israil suriye azerbaycan hepsiyle bi sorun kimse bu zamana kadar türk askerinin başına çuval geçiremedi sayenizde onuda gördük başka ne yeniliklere gebe akp bakalım..mükemmelmiş pehhhhhh

Üye
    AhvaliAŞK Avatarı

Gerçek Adı
    Neyine Lazım ?
    Son Giriş
    25.04-2013
    Saat
    21:20
    Yaşadığı Yer
    Aksaray
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

melek07;

Ak parti mükemmel demiyorum sözlerimin tamamını okumadınız sanırım

dediğim şudur: herkes kusursuz degil hic bir hükümette kusursuz degil lakin bu hükümet diger hükümetlere nazaran daha zararsız dedim

tartışmaya girmiş olsaydım her konuşulan yazılara cevab verirdim degilmi

lakin bu konuda en fazla 3 paylaşımda bıulunmuşum

buda demek oluyorki ön yargılı hareket ediyorsunuz

Üye
    melek07 Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    03.11-2017
    Saat
    13:45
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ahvaliaşk;

akp yandaşları cümle mühendisi gibidir zaten karayı bile aka lafla çevirirler yandaş tarafında değilseniz görürsünüz zararsız mı zararlı mı ! Benim gözümde diğerlerinden farksızlar..halkın cebini krediyle doldurup sonrada boyunlarına yular geçiriyorlar tek yaptıkları bu sonrada övünç konusu Q oy baskıcı antidemokratik özgürlüksüz millet eserleri..birde şu var bastırılmış milletlerde en büyük sermaye dindir.. Tek yaptıkları bu..dindar nesil yetiştircekler peki cvplar mısın ben sen neyiz ?

Üye
    AhvaliAŞK Avatarı

Gerçek Adı
    Neyine Lazım ?
    Son Giriş
    25.04-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Aksaray
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

melek07;

biz elhamdulillah mu'miniz ya siz nesiniz ?
    laflarına hic girmeyecegim ne desem cümle mühendisi diyeceksiniz aynı cehape gibi muhalif olacaksanız ne diye soru soruyorsunki ayrıca halkın cebini krediyle dolduruyormuş diyorsuın peki ya aldıgınız evler ve arabalar bedavamı alacaktın
    akıl var mantık var izan var sen araba alma sen ev alma sonra kredi borclanmassın
    sen bunları alınca herhaldeki borclanacaksın madem borclanmak istemiyorsun ozaman peşin al zorlayanmı var seni
    kimse gelibde zorla demediki ak partiye oy ver şunu yap bunu yap demedi
    bu ancak sizin uydurma korkak rüyalarınızdan başka birsey degildir
    lafın laf olsada ciddiye alsam bu konuda ve cidden cok gülünc oluyorsunuz
    ayrıca sen fikrini hür söyleyebiliyorsun ve sanada sen niye böyle diyorsun diye cıkıyormuyum lafmı atıyorum sen ne güzel düşüncelerini söylüyorsun kimse sana birsey demiyor
    peki biz konusunca niye hoplayıb zıplıyorsun neden sataşmacı laflar arıyorsun
    biraz sakin ol güzel insan kızarak degil güzel güzel kelamlar söyleyerek karşılıklı yazışabiliriz...
    sen fikrini düşünceni yaz bizde yazalım degi,lmi

Üye
    golden_heart Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:33
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    12

Arkadaşlar LEO arkadaşın demek istediğini anlamamakta direniyorsunuz..bakın 5 saniye olsun tarafsız olmaya çalışın uzaktan yazıları o şekil okuyun o zaman demek istediğini anlarsınız..aslında oda sizden farklı bişey demiyor,ancak bir çoğunuz eleştiri yapmayı başka şeye dönüştürüyor..bilinç altında bir düşünce varya onu kabul ettirecek illa ki..

bakın leo'nun yazının özeti şu :
    Nankör bir davranışla değil.

sizden istediği,samimi olun eleştiri yapacaksanız doğru şeylerden bahsetmekten de geri durmayın diyor sadece..sizin düşüncenize zıt geldiği için siz sadece akp kısmı ile ilgilenip ona göre yazıyorsunuz..hiç bunu yapan varmı burda..yok !.. ben samimi bir şekilde çıkıpta,"bu hükümet şunları iyi yaptı ancak bu sınav işini eline yüzüne bulaştırdı" diyeni görmedim hiç.engellileri ben 3 e ayırıyorum;
    1-devletten alıcağını alır,başka yerde atar tutar,nankörlük diz boyudur..
    2-devletin hiç bir şeyine tenezzül etmez,beni işe alsın yeter..çalışır kazanırım der..ideali budur zaten..
    3-bu guruptakilerin babadan yana şanslıdır,gelir burda hangi arabayı alıyım diye sorar,yada varsa küçük çaplı engeli ile ilgili sualler yöneltir..diğer engelliler umrunda değildir..

yukarda bazıları koca karıların,öğüt niteliğindeki sözlerini örnek vermiş.."amaaan oğlum eskiden bu ekmeği zor bulurduk" gibi şeyleri örnek vermiş..sonrada dalga unsuru yapmış.o sözler gerçekler beyler..60 lı yıllarda söyleyenler içinde 80 li yıllarda söyleyenler içinde aynı..her eski yenide gördüğü kolaylıklara karşılık şükretmemizi söyler..bu sözlerin arkasındaki şey bu..leo arkadaşın demek isteği aşırı eleştiri nankörlüğe delalettir.eleştirini yapacaksan samimi olurp,karşındaki düşmanın dahi olsa iyi yanında bahsetmektir..ben mesela ana muhalefetteki,engelli millet vekilin çıkışlarını takdir ederim.sölerimde hep..bu tip söylemler sözlerinizi etkisini artırır..yoksa konuşun durun burda samimi gelmeyeceksiniz..söyledikleriniz bir kulaktan girip ötekisinden çıkacak..kesin benide eleştirenler çıkacak şimdi

hakan_56 rumuzlu arkadaşın yorumunu tavsiye ederim..boş boş burda yazışmakla elinize bir şey geçmeyeceğini anlarsınız..

Üye
    AhvaliAŞK Avatarı

Gerçek Adı
    Neyine Lazım ?
    Son Giriş
    25.04-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Aksaray
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

golden_heart;

niye sen herkese göre ak kaşıkmısın elbetteki senide eleştiren cıkacaktır

sözlerinin hebsine degilde yüzde 75 ine katılıyorum

Üye
    golden_heart Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    12

ahvali aşk;
    espri yollu bir cümleydi o..1100 yorum yapmışım bu güne kadar 3 te birinde eleştirilere cevap yazarak geçirmişimdir doğaldır olacaktır..

eyvallah ne diyim..yüzde 75 de iyi

Üye
    AhvaliAŞK Avatarı

Gerçek Adı
    Neyine Lazım ?
    Son Giriş
    25.04-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Aksaray
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

golden_heart;

eyvallah güzel insan teşk ederim güzel nazik anlayışın icin

lakin fakirde espiri yaptı maksat latife muhabbet olsun istedim

Üye
    golden_heart Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    12

ahvali aşk;
    bu internet meretinde mimikler görülmeyince bazen espriler kaçabiliyor idare et

Üye
    AhvaliAŞK Avatarı

Gerçek Adı
    Neyine Lazım ?
    Son Giriş
    25.04-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Aksaray
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

buyuk bir idareciyim tamam idare ediyorum

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    00:26
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

BAZILARI BAZI ŞEYLERİ GERÇEKTEN HAK EDİYOR...kardeşim biz kötülemiyoruz eleştirmede bir haktır.Bundan 10 yıl önce özürlü adam yerine konmuyordu iş verilmiyordu şöyle yapılıyordu böyle yapılmıyordu AVrupa birliği HİBE VE BASKI UYGULAMASAYDI acaba siz bu sınavı düzenlemeyi çevre düzenlemeyi falan rüyanızda görürmüydünüz çevre düzenlenmeside ertelendi bakalım 3 yıl sonra nolcak biz sanıyoruz ki engelliye değer veriliyor bizim çabalarımızla sınav yapıldı 10 yıldır neden böyle sınav yoktu her ilde sınav yapılır 3-5 kişi alınırdı kadro şimdi sözde 8000 ama bunun 4 binden fazlası dolarsa bilin ki bu işte bir iş var dayısı emmisi olan yerleşti...ben parti tutmuyorum tutmamda a parti olsa ne b parti olsa ne hepsi aynı elhamdüllihlah hepimiz müslümanız ama ülkenin iyi yönetileceğini herşeyin mükemmel olacağına inansam gider kominist partiye oy veririm önemli olan iyi yönetilmek,huzur,refah seviyemizin artması.BU SINAVLA 10-50 PUAN ARASI OLAN RAHAT RAHAT ATANACAKKEN 80-100 arası çoğu boşta kalcak düşük puanla atanma ihtimalimiz olsa bizde menmun kalırdık BELLİ İNSANLARA YARADI SINAV YİNE arkadaşın biri yazmış 80 altı alıp yerleşemeyecekler eleştiriyor diye gör bak girenlerin çogu 80 altında alanlar olcak yüksek puanlıların tercihi kısıtlı ama diğerlerinin 10-20 kat kadrosu var....

Üye
    deejayamt Avatarı

Son Giriş
    25.09-2017
    Saat
    00:50
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

herşeye muhalefet olma kimden bulaştı acaba burdaki arkadaşlara.. devlete personel yerleştirme heleki özürlü memur yerleştirme o kadar kolaymı..? heleki dünyada bir örneği yokken bu sınavın.. devlet her bakanlığa kuruma engelli alması için açıklarını belirlemesini istedi sayı çok az olunca diyanet başkanlığı konuya el attı bu sınavda ilk atanacak memur sayısı diyanet sayesinde 7 bine çıktı.. diyanet hiç alım yapmasaydı burdaki muhaletefet ndn alım yapmıyor diye konuşacaktı.. hata varsa düzeltilir ama ben bu sınavda hiçbir suistimal görmüyorum diyen varsada bu sınav için çalışan emek veren insanların hakkını yemiş olur... sanırım herkez sşunu istiyor ben engelliyim o zman hemen memur olmalıyım... böyle bişey varmı yaa çoğu kimse bu kafada vazgeçin herşeyi eleştirmekten.. yanlışlar olacaktır olanlarda düzeltitlir tabiki

Üye
    TOLGA_HAN Avatarı

Son Giriş
    26.04-2016
    Saat
    20:55
    Yaşadığı Yer
    yozgat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    deejayamt dünyada bir ilk diyorsun bu sınav gerçektende bir ilk dünyada eşi benzeri yok çoğu ülkede engellileri sınava sokmazlar engeline göre yapabileceği bir işe yerleştirilir türkiyede tüm engelli kardeşlerimin hakkı yeniyor sağlam insanların bile yapamayacağı bir sınava sokuyorlar sende şükür deyip teşekkür ediyorsun BEN BU SINAVI BAŞARABİLECEK OLSAM EVDE İŞSİZ KALMAZDIM ÇOKTAN İŞ SAHİBİ OLURDUM TÜM ENGELLİLERİ MEMUR YAPMASINA GEREK YOK TÜM ENGELLİLERE YAŞADIĞI MEMELEKİTİNDE ENGELİNE GÖRE YAPABİLECEĞİ ASGARİ ÜCRETLEDE OLSA BİR İŞ VERSE YİNE İDARE EDER ACABA BU DEDİĞİM ÇOK MU ZOR?

Sayfa 6 / 14 İlkİlk ... 2345678910 ... SonSon