Sayfa 4 / 14 İlkİlk 12345678 ... SonSon
Toplam 200 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Askıda Üyelik
    erdalakbay Avatarı

Gerçek Adı
    Erdal AKBAY
    Son Giriş
    18.06-2016
    Saat
    21:03
    Yaşadığı Yer
    MUĞLA
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Erdoğan Grev Gözcüsü (1988) Başbakan (2008): "Ayaklar baş olunca kıyamet kopar" demişti - YouTube

Grev Çağdışıdır Diyen Bu adam değilmiydi

Ayrıca o fotoğrafta

Şevki Yılmaz
    Kadir Topbaş
    Melih Gökçek
    Mehmet Ali Şahin de var...

Lakin başbakanımız haklı ayaklar baş oldu sonunada bakan dendi oda harbiden iyi bakıyor

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: AhvaliAŞK Mesajı Gör
    ))Cocuk gibisin ) Yoldas candas belliki cehape zihniyetindesin tartismayacagim guzel insan goz var nizam var kiyas var )
    söyleyiş tarzın bile yandaşı olduğun gibide ben elhamdülillah ne Dini sömürenlerle, ne miliyetcilik ve vatan sevgsini kullananlarla nede Atatürkü kulananlarla bağlı değilim yani kısaca sistemle işim olmaz sen gibi dini kullanıp kapitalizmin esiri olanlarla değilim rahatım çok şükür rabbime çocukluk sana kalsın yazı stilinden belli ediyosun kapasiteyi evet göz var nizam var kıyas var kimi doğru algılar kimi yanlış algılar kimide kendine yontar sistemin içinde sen gibi tartışmayalım zaten işim olmaz daha önceki yorumdada sölediğim gibi ne anlatsak ne söylesek boş anlamazsınız anlatacağım söylüyeceğim anlıyacağınız kadardır ötesi yok bir eleştiri geldiği zaman ya chpi ya mhpli ya bdpli olur karşınızdaki savunma sisteminiz bu olmuş....

Üye
    cirkinkedi Avatarı

Gerçek Adı
    canan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

söyleyın bana hangı hukumet engelıler bır sandalye ıçın çöplerden kapak toplamaya mahkum ettı.. bu iş devletın kendı işi degılmı?
    sonra hangı hukumet ab ye gırebılmek ıçın özurluluk oranlarını duşurmek ıçın sırf kagıt uzerınde düşün dıye engellilerı baltazara mahkum ettı...
    kım sandalye alabılmek için önceden devlete para ödeyıp (kı parası olsa devleten sandalye almaz ) sonra sandalyesını devletten aldı...
    kım bakım parasını verıp engellıyı aıleye ve eve mahkum ettı...
    ve size son sorumm tercıhlerde merkez ılçeler neden az.... engelllıyı taşraya atıp hayatını zorlaştırmak içinmi ? yoksa merkezden uzak develetın gözünden ırak olsun dıemı:??
    bazıları kızacak bana bılıyorum ama .. göz boyamaktan başka bırsey yapmadı bu h........et. bıraz yemek bıraz kömur bıraz para vee dört duvar yuksek kaldırımlar çıkılmayan bınalar gecılmeyen alt gecıt ve ust gecıtler deee hedıyesııııı bize.... iyi ki yok oluyorsunuz dıolar bıze haberınız yokkk. hepınıze ıyı uykular tuırkıyemmm ve yurdumun engellılerı...

Üye
    musty35 Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    19:28
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    51
    Verilen Beğeniler
    105

Ah ulan petrol çıkmadı kı ulkede yıyıcı çok memlekette para yetışmıyo, bırıder emeklı oldum bıda çalışabılrmıyım bırıder maaşımı yada yerımı begenmıyorum, bırıder 3aylıgım az,1 nıye emeklı oldun saf mısın aklın nerdeydydı derler adama işinı bılen 60 yasıanakadar çalışo götur goture bıldgın kadar ,2 maaaşını yada yerını begen mıyosan kapı orda tututan yok buyur özel sektörde 4 gozle senı beklıyodu,3aylıgın azsa çalış. Ya bıgıdı be akıllı olun

Üye
    murat-t Avatarı

Son Giriş
    30.04-2015
    Saat
    23:10
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ağzına bir parmak bal çalınan yediği kazığı umursamıyor
    onun için ne söylesek boş...
    hangi dönem olursa olsun partiler arası hiç bir fark yok biri dini kullanıp göz boyar, biri vatanı...
    at gözlüğüyle sadece iyiye odaklanarak bakarsak daha kötüye gittiğimizi göremeyiz ya da umursamayız bana dokunmayan yılan bin yaşasın misali

Üye
    inebolulu Avatarı

Gerçek Adı
    metin
    Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    16:18
    Yaşadığı Yer
    kastamonu
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    6

sen neyden bahsediyorsun ya bize gelince mi para yok devlette..! vekiller çoluğu çocuğu takır takır alıyor milarları götürüyo emekli oluyor trilyonluk oluyor... ülkede petrol çıkmadı çıksa hepten aç kalacaz zaten. bu devlet bize zırnık koklatmaz dostum netin peşindesin sen ? ? ?

Üye
    özer özkan Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZER ÖZKAN
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    13:33
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    128

erdalakbay;
    hakkeden doğru ne demek ayaklar baş olmak

Üye
    leo Avatarı

Gerçek Adı
    LEVENT ÇALIK
    Son Giriş
    26.03-2013
    Saat
    23:20
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili Erdal Akbay Saww kardeşim ve sizlere katılan arkadaşlarım,ya yazımı tam okumamışsınız ya da beni iyi anlamadığınız için çok üzüldüm.Evet bende bu ülkede yaşıyorum.Yaşım 42. Fazla eskiye gidersem çok daha içler acısı ama 10-15 yıl öncesine gittiğimizde özürlüler bu ülkede bir hiçti.Ben acılar içerisinde büyüdüm,yeri geldi özürlülüğümden utandım.Bu yazımı bu şekilde açarsam romana döner inanın ki.Ben yalnızca eskiyle şu durumu mukayese ederek yorum yazdım.Şimdi biz engellilere çeşitli fırsatlar verilmeye başlandı.Yaşlılarımıza kimse bakmıyordu.Emekli maaşı varsa elinden öylesine tutuluyordu.Şimdi ise devlet ağır özürlüyse ,özürlüyr bakana da,bakıma muhtacada maaş bağladı hemde kendi evinde.Artık Bakmak istemeyen bile maaş için anasına babasına, bakar oldu.Devlet için bu geliri olmayan bir olay.Ama her ay hazineden milyonlarca pay ayrılıyor.Buna yalnızca Allah razı olsun denir.Burada bir olumsuzluk nasıl olabilir ki.Tabii ki her şey pat diye 10 numara olamaz daha çok şeylerin değişmesi lazım yaşam kalitemizi yakalamamız için ben olumlu gidiyor sabır arkadaşlar dedim.Her şey daha iyi olacak dedim.Bunuda olumlu eleştirerek devletin eksik uygulamalarını düzeltebiliriz.

Nankör bir davranışla değil.Genç arkadaşlar eskiyi bilmedikleri için onları makul karşılıyorum.Ama onlarada tavsiyem,eleştirsinler demokrasinin gereği bu.Güzel olumlu eleştirerek devletin eksiklerini görmesini sağlayabiliriz.Biri beni durdursun KAYA arkadaşım da soyadımın ÇALIK olması ile bir şeyler düşünmüş sanırım.Kendi devletine nasıl bilmeden atıp tutuyorsa benim soyadımdan bile bir şeyler çıkarıp karşımdakini üzermiyim demeden sallamış.Kaya arkadaşımmm,acaba senin soyadından bu ülkese kaç aile var araştır bakayım.Benim o düşündüğün kişilerle hiçbir akrabalığım yok.Düşün biraz biz,bu platformda aynı kaderi paylaşan kişileriz.

Ben yıllarca sigortam olmadığı için çocuklarımı hastalandığında doktora götüremedim.Şimdi bu devlet benim çocuklarımıa,hepimizin çocuklarına 18 yaşına kadar hatta okuyorsa okul bitene kadar sağlıktan yararlandırıyor.Bu ülkede kaç kişi acilden geri çevrildiği için öldü biliyormusunuz.Şimdi acile gittiğinde sigortan yoksa bile geri çevrilme yok.Bunu halen bilmeyenler olur,araştırsınlar.Doktorlar,muayene etmez,muayenehaneme gelin derlerdi.Şimdi sabah 08 de doktorlar hastane odalarında 17 ye kadar çıkmıyorlar korkuyorlar.Muayenehaneleride kalmadı çünkü.Ben Marmaris te yaşıyorum,burada ve çevre illerdeki olaylar bunlar.Engelli arkadaşlar tecrübelerimi aktarıyorum size.Hiç bir devlet hastanelerinde özürlü raporuna para verilmiyor.Bunada itiraz edenler olacak.Ama prosedür böyle.Almaya kalkan hastaneler var döner sermaye oldukları için özürlülere bir şey demeden almaya kalkıyorlar.

Hemen il sağlık müdürlüğüne ödediğiniz makbuzla beraber şikayet ediyorsunuz,Paranız anında geri ödeniyor,birde o kurum hakkında tutanak tutuluyor,yönetimin notundan düşüyorlar.Arkadaşlar bütün kurum binaları yeniden biz engellilere göre düzenleniyor.Yeni yapılar mutlaka engelli standardına göre yapılıyor.Her şey değişiyor.Biz İstiyoruz ki sihirli değnekle her şey 10 numara olsun.Bende diyorum ki Merdivenden çıkmaya başladık 10 numarayada ulaşacağız.Yanlış yapılanları tabiiki dile getireceğiz ki fikirler alınarak daha doğruya ulaşacağız.Depremden Van’dan bahseden arkadaşlar olmuş,O şehrimize ülke olarak herkes yardım etneye çalıştı.Bazı kendini bilmezler yolları kestiler,çadırları yardımları yağmaladılar çoğu yardım ulaşamadı,dağlara bile götürüldü.Organizasyonda eksiklik olabilirmi tabiiki var,işte biz onu eleştirelim.Buna hiçbir diyeceğim olamaz.Yeterki olumlu eleştiri olsun yapıcı bir hal alarak bize geri döner sevgili arkadaşlarım.Bu anlattıklarımada bir sürü ön yargılı düşünen eleştiriler alacağımı biliyorum.

Ama olsun.Ben AKP ye bir oy bile vermedim.Bunu da net bir şekilde söyleyeyim.Ama bizler takımtutar gibi parti tuttuk bu zamana kadar.Babadan oğula aileden aileye geçti.Ama ben bu tabumu yıktım artık geç oldu ama! Şimdi Ülkeme insanlarıma kim hizmet ederse onun peşindeyim.Yani değişken olacağım.Ülkem için.Milletim için.Sabaha kadar kitap yazarım konuda.Acılarımdan,haksızlığa uğradıklarımdan,özürlü ve yaşlıların insan yerine konmadığı zamanlarıda eklersem kitabımı oluşturacağımı sanıyorum.Genç arkadaşlar bilmiyorsa büyüklerine sorsunlar benim dediklerime katılan çok kişi bulacağına eminim.Sevgili arkadaşlarım,bende sizin gibi bu yaşta memur olak için bekliyorum.Hak kiminse öncelik onun olsun diliyorum.Göreceksiniz ilerde herşey bizim istediğimiz gibi olacak.Belki ben göremem ama genç arkadaşların göreceğine eminim.Saygı ve sevgilerimle.Her şey ülkem ve bizler için iyi olması dileğiyle….

Üye
    OnurcanG Avatarı

Gerçek Adı
    Onurcan
    Son Giriş
    11.09-2016
    Saat
    10:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Engelli olayını geçtim bu devlet genel sağlık sigortası adı altında vatandaşlardan her ay para istiyor ögrenci olmama ragmen 900 lira borcum çıkmış ee ben hastaneden bedavada yararlanmıyorum sözde sosyal devletiz sağlık hizmetini devlet bedava verecekken ben devlete para veriyorum dünyanın hiç bir yanında böyle bir olay yok bu devleti övenler sevenler hangi ülkede yaşıyor ben merak ediyorum ek olarak her konuda 10 kişiden 8 i devlete karşı ama 2 kişiden biri oy veriyor ben bunuda hiç anlamıyorum biri anlatırsa sevinirim

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    00:26
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

YEMİN EDİYORUM AÇILAN KADRO LEO GİBİ DÜŞÜNEN İNSANLARA ÇOK BİLE...kardeş imam hatipli,sağlıkçı,teknisyen alınmasın diyen yok alınsın ama bi ayarı olsun giren imam hatipli sayısı 500 kişi olsun çoğu tercih yapamıcak zaten belgeleri yok kadro 2000 sağlıkçı giren 100 kişi kadrosu 500 kişi teknisyen giren 50 kişi kadrosu 400 kişi o adamlar 40-50 puanla istanbul izmiri yazarken 85-90 alan düz mezunda en doğudaki ücra köşeyi yazıyor o da bi umut çıkarmı diye çogu hizmetliyi tercih edemedi komisyonda elenme korkusuna sen yok şöyle yok böyle size çok bile bu kadro tekrarlıyorum...

Üye
    twilight Avatarı

Gerçek Adı
    Serdar
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:46
    Yaşadığı Yer
    Başkent
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    29

Ne Akp miş ama ya engellilerle bu iktidar resmen daş.. geçti. Diğer alanlara hiç değinmiyorum zaten. Beyler arkadaş haklı eski dönemlere oranla onurumuz, şerefimiz bu derece ayaklar altına alınmamıştı.Levent sen bireysel konuşuyorsun benimde işim var gücüm var. Ben bu yapılan haksızlıklara daha fazla tahammül edemeyeceğim sen zamanında tayyip sayesinde işe girdim diye buraya iki üç satırlık konu açmışsın. Yoksa korkuyormusun biz iktidarı eleştiriyoruz diye bu iktidar yakında toz olacak işsiz kalırım korkusu sarmış anlaşılan seni bu tepkilerden sonra.

Askıda Üyelik
    erdalakbay Avatarı

Gerçek Adı
    Erdal AKBAY
    Son Giriş
    18.06-2016
    Saat
    21:03
    Yaşadığı Yer
    MUĞLA
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

benim ne ömss ile ne düzenle ilgili nede çalanla ilgili bi problemim yok şahsım adına bende başa gelsem bende kesemi doldururdum kayınbidarerimi bacanağımı milyarlarca liralık maaşla iş skardım veyahut gemicik alırdım buraya kadar olağan he aslında ahlaksızca fakat bende yapardım doğrusu bu lakin kelime oyunları iğrenç benim şahsım adına cebimi doldururken bile kıvırmazdım öleceğimi bilsemde katile sayın demezdim şehide kelle demezdim alt tabakaya fakira fukaraya ayaklar baş oldu demezdim dini kullanmazdım... şeriatı getiricek diye korkulan akp şeriatı getirse şeriiat evvela onları kendilerini astırır.... Velhasıl çalanla ilgili problemimiz yok her gelen çaldı çalacakta... ama sözler kurşun gibidir... Şehide kelle diyen peygamber torunu olsa gözümde puldur... onun katilinede sayın diyen aynı zihniyettir... Bu sözlerin ardından Ozan Arifim körmüsün diye yazdığı seslendirdiği bi şiiri aklıma gelmekte ufaktan ufaktan KÖRMÜSÜN....

ayrıca hastahanelere değinmişsin... leo arkadaşım aynı ülkede yaşasakta bakış açımız farklı..

hastahanelerle ilgili bi olayı anlatayım medical park hayrunisa hastahanesi bunlar cumhurbaşkanıyla başbakanu-nın eşinin özel hastahnelerde ssk büyük bi kısmını karşılığyordu güzel bi indirim vardı kimse ssk ya gitmiyordu az bi ücretle özele gidiyordu.... şimdi ise ssk sadece % 10 unu karşılıyor neden çünkü istanbuldaki en ünlü hastahanelerin sahipleri kendileri.... dediğim gibi 20 yıl evvel işçiyken grev yaparken nasıl oldu bütün bunlar... çalmanında bi usulu var insaf yani

Üye
    muhsine müjgan Avatarı

Gerçek Adı
    MUHSİNE MÜJGAN YILMA
    Son Giriş
    26.03-2016
    Saat
    00:35
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok etkilendim levent bey size katılıyorum umarım güzel düşünceleriniz gerçek olur iyi akşamlar

Üye
    leo Avatarı

Gerçek Adı
    LEVENT ÇALIK
    Son Giriş
    26.03-2013
    Saat
    23:20
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evet tabiiki bireysel konuşuyorum.Ben zamanında falan ne memur oldum nede kamuda çalıştım arkadaşlar.Bu yaşta kamuya girmek için mücadele veriyorum.Kimse kimsenin hayatını bilemez.Ben yaşadıklarımı,gördüklerimi ve de hissettiklerimi özetledim.Evet Erdal Akbay hislerin doğru % 50 körüm. Anladım ki farklı görüşte olanlar çoğunlukta,bana katılanada katılmayanada saygı ve sevgilerimle!....

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    00:26
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    leo sana tek bi soru sen ne mezunusun? sen ya sağlıkçısın ya teknisyensin imam hatipli olmadığını belirtmişsin alımlar çok hoşuna gittiğine göre düşük puanla işi garantileyince keyfin yerine gelmiş belli...EMNİYET kadro vermiyor 5-6 bin boş kadrosu var saatte 50 km koşan 300 kilo kaldıran özürlü kadrosu açsa 10.000 kadro verse diyanet gibi emniyetide takdir ve tebrik edecenizmi? YADA SEN HERHANGİ BİR OKULDAN MEZUNSUN AMA DİYANETİN İSTEDİĞİ BELGE MEVCUT SENDE yoksa imam hatipliler bile şikayetçiyken siz nasıl bir mantıkla takdir ediyorsunuz çözemedim...

Sayfa 4 / 14 İlkİlk 12345678 ... SonSon