Sayfa 3 / 14 İlkİlk 123456713 ... SonSon
Toplam 200 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Yasaklı Üye
    barok Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    19.11-2012
    Saat
    13:03
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    firavunlaşan bir devletle karşı karşıyayız..asla hata yapmayız inancını kanlarına işlemiş..kendi halkına gaddar ama suriyede somalide vb ülkede yaşayanlara kardeş olarak gören bir zihniyet..son iki senedir engelilere uyguladığı işkenceler revamı göreceğiz?..evlerinden çıkamayan engelliler,pet şişe kapaklarıyla alınan tekerlekli sandalyeler..dilenmeye o kadar alışmışız ki adeta kanımıza işlemiş..kendinize gelin arkadaşlar;bizim içinbütçeden ayrılan paraları duysanız kulaklarınıza inanamazsınız..sadece benim bulunduğum belediye engelilerin sosyal danışmanlık altında dağıttığı para 1 trilyon para..geçen gün faaliyet raporunda gördüm..bu danışmanlık ücretine ne gerek..burda bu sitede bi kaç hafta takılıp ,yazılan çizilenlere baksalardı bizim için daha yararlı faaliyetlerde bulunurlardı..gel gör ki,hala yolda bastonla,sandalye ile yürünebilecek kaldırım yok..

belediye başkanları,bakanlar sadece bir gün tekerlekli sandalye kullansınlar..görsünler neler yaşandığını..

oyların artması halkın bu partiyi beğendiğini göstermez,halk verdiği vekaleti almasınıda bilir..firavunlar bile sonsuza dek iktidarda kalmamışlardır..

geçen bu zamanlarda sağlık bakanının antepte yaptığı terbiye sınırlarını ve ahlak yoksunu ifadelerini okumadınız mı?
    ''kör olduğun halde sana işvermişiz şikayet ediyorsun''
    demek bu bakan efendi yarın bana,yada sana ayağın aksıyor,elin yok,parmakların yok sana işvermek zorunda da değiliz diyecek..bu nedemektir?firavunlaşan bir zihniyettir..

Allah hiçbirimizi zalimlerin eline bırakmasın..

Üye
    Pegasus Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    18:03
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    40
    Verilen Beğeniler
    19

Bu başlığı açan arkadaşı bizim köydeki yaşlı kadınlara benzetiyorum. Konuştuğunuzda size şu meyanda şeyler söylerler;

"Ah oğlum, eskiden suyumuz yoktu. Dereden sırtımızda taşırdık. Gaz lambalarıyla aydınlanırdık. Bir kuru ekmekle tarlaya gider akşama dek çalışırdık. Şimdi evin içinden musluğu çeviriyorsun su akıyor. Düğmeye basıyorsun ışık yanıyor. Ahırlarımız ineklerle dolu. Ekmeğimiz sütümüz bol. Resmen bolluk var evladım bolluk..."

Arkadaşlarımız bu yaşlı kadınlar gibi yapılan sosyal yardımlardan etkilenmişler. Arkadaşlar bakınız. Dünyanın en despot ülkelerinde dahi sosyal yardımlar vardır. Hatta sosyal yardımnların en çok olduğu ülkeler Kaddafinin Libyası ve Krallıkla yönetilen Suudi Arabistandır. Bu gibi ülkelerde kral sistemi devam etsin diye halkın ev kredilerini bile silebiliyor. Ben ABD de kıt kanaat okurken Suudiler krallarından gelen paralarla barlarda diskolarda sabahlara kadar eğleniyorlardı.

Demek ki bir ülkede sosyal yardımın olması tek başına çözüm değildir. Çünkü yardım dediğiniz şey eğer eşitsizlikleri kemikleştiriyorsa aslında o bir yardım değil zehrin ta kendisidir. Eline verilen uç kurusluk bağışla mutlu olan ve neden o bağışlara sosyal yardımlara muhtac oldugunu sorgulamayan bir kafanın tutup AKP ye bunca övgü düzmesini yadsıyamazsınız.

İnsanlar yoksullara yardım eden birilerini övüyorlar ama neden o ülkede yardıma muhtaç yoksullar olduğu sorusu kimseyi ilgilendirmiyor.

Bu ülkede yapılan araştırmalara göre -ki TÜİK gibi devletin kendi kurumları yapıyor bunları- ne çalışmak ne de okumak sizi yoksulluktan kurtarmıyor.

Yapılan yardımlar çalışanların ve okuyanların dahi yoksulluktan kurtulamadığı bu adaletsiz sistemden kurtulmaya değil sadece sistemi kemikleştirmeye yarıyorsa ortada ovecek hıcbır sey yoktur...

Anlayana tabi.

Eskiden su yoktu şimdi muslyuktan su akıyor. Düğmeye basıyorsun ışık yanıyor. Daha ne isteyecegız ki...

Seviye bu...

Üye
    cenhan038 Avatarı

Gerçek Adı
    Cengizhan
    Son Giriş
    31.12-2012
    Saat
    16:55
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok eleştiren bir millet olarak gelecek nesillere yetişen nesillere kardeşce yaşanacak bir gelecek bırakılmayacak sanırım...

herşeyi her kurumu her insanı ayrı ayrı eleştirir oldu millet devleti kurumları eleştirenler sanki daha önce devleti yada kurumları yönetmiş gibi çok bilmişlikler içinde yazılar yazıyorlar konular açıyorlar şaşırıyorum...

Yasaklı Üye
    barok Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    19.11-2012
    Saat
    13:03
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

o devlet benim tek başıma evden çıkmamı sağlayıp güvenli bir şeklide işime gidip geliyorsam sorunum olmaz..ama bu devlet 7 sene önce verdiği sözü unuttu üstüne üstlük ucu açık bir şeklide kendi ne zaman isterse düzenleme yapacağını söyledi..söz veriyorsun altına imza atıyorsun sonrada bunu beceremedim diyorsun..

Haklının yanında olmayıp güçlüyü,zalimin yanında olanda zalimdir..Allah bu zalimleri hepimizden uzak tutsun..Bizleri,yani engellileri hakir gören değil geleceği ,bugününü yaşamak nasip olmasın..

burda engelli olmayıp şükür ettirmek için bunu görev haline getirenler var..şükretmiyorum,hakkımız olanı almalıyız..istersek hakkımızı alırız..

Üye
    herdem Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

LEO haklı arkadaşlar özür oranları düşürülerek bizleri iyileştirdiler daha ne yapsınlar

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

Yahu bunlar ne içmiş banada verinnnn saw barok pegasus yazdıklarınızı anlamaları için en az sizin kadar takip en az sizin kadar araştırma yapmaları gerek bunların bu şekilde yapması normalbir ülkede % 95 televizyon izleyip sadece % 5 okuma ve araştırmaya yönelirse bu tip arkadaşlarda televizyon ve sadece gazetelerin verdiklerini alırlar ve sonra paylaşırlar hoşgörün normal yani bunları söylemeleri ne kadar anlatsanız ne kadarda nasıl olması gerektiğinide söylesen işde bunlar bize bunu verdiler gibi söylemler cevaplar bitmez geçmiş olsun....

Üye
    AhvaliAŞK Avatarı

Gerçek Adı
    Neyine Lazım ?
    Son Giriş
    25.04-2013
    Saat
    21:20
    Yaşadığı Yer
    Aksaray
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bio;
    Bakseen )Nelerde biliyormus cok okumusmus cok bilgiliymis peh peh )

Üye
    by_desperado Avatarı

Son Giriş
    01.10-2012
    Saat
    01:22
    Yaşadığı Yer
    aydin söke
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaslar acık acık  hersey ortada herkesın dusuncesıne saygı duymak gerek oyleyse oyle boylese boyle. ama size belırteyim eskiden bazi seyler yoktu neden hersey ortada ne teknolojı vardı nede tv kımse dogru duzgun bisi ögrenemezdi artk dayanısmalar sayesinde devlet bunu sunu yapıyor bizler inannnkı sesımızı çıkarmasak hiç bişi olmuckatır oldugu gıbı devam.fakat su ömss gelırsek tamamen bizden oy alabılmek için ugrasılmız ve engellıler arasında dayanışmanın bozulmasına el vercek bir durumdur bu olanlar.eskiden cogu kisi anlasır konusurdu bu lanet ömss yüzündan herkes bencıllestı saygı nerde kaldı bılemıyorum.ömss olsa bile ınanınkı o kadrolar palavraya neden oldu.dıyebılcegım meclıs ben sinav yaptım demi yaptım olay zaten herkesı susturmak degilmıydı.bu akpnın yaptıgı sıyasettır benım bıldıgım baksanız ya seçimler yaklastı hersey bıldıgın devlet degısıme geldı ne tesaduf bıraz saf olmayın ılk once bırbırınıze saygınız olsun gerısı bos.leo denen arkadasıma laf etcegınıze konuscagınıza bıraz dayanısma ıcersınde dogruları anlatsanız kımsede bır sıkıntı kalmıcaktır

Askıda Üyelik
    erdalakbay Avatarı

Gerçek Adı
    Erdal AKBAY
    Son Giriş
    18.06-2016
    Saat
    21:03
    Yaşadığı Yer
    MUĞLA
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Kişisel Çıkarları için kullanıyor herkes bulunduu mevkii bundan öncekilerde böleydi bundan beterlerdi fakat meselenin ağır gelen kızmı şudur.... bundna öncekiler dini ortaya koymuyorlardı ve yiyorlardı bizde onlar yeyince kardeşim adam imansızım yerim diyor haklı diyorduk ama şimdi müslümanım deyip götürmeleri ağır geliyor adama.... Ha keza 3 iyi varsa 7 de kötü var destekleyenler kesinlikle çıkarı olan insanlar... gidip ilçelerinizdeki mevcut binalarına üye olun bakın herkes başkan kapı kolu başkanı bile var hepsi çıkar peşinde.... gözlerinizle göreceksiniz... benim müslüman kardeşim iyi ediyor....

ülkede 7 milyon engelli var idi vakti zamanında hatırladığım şimdi alayı gitsin rapor alsın yarısındna çoğunun oranları düştü sağlama çıktılar.... dolayısıyla iyileştirdiler bizi....

Ben başka bi partide gençlik kolu başkanıydım kendi partimdede milletin götürme peşinde olduğunu kimsenin hizmet peşinde olmadığını görünce vakti zamanında istifa edip ayrıldım siyasi bi ideolojinin peşinde gitmek yerine ekmeğimin peşinde gitmeyi seçtim... Ben diğerleri götürmedi demiyroum tövbe ağzım eğilir.. ama bunların götürmediğini yemediğini sölemek insanın kendine yapacağı en büyük hakarettir.... Grevi çağ dışı ilkellilk olarak dile getirn başbakanımızın ve şuandaki kurmaylarının yıllar evvel işçi olarak grev yaptığını ve en ön saflarda yer aldıklarını biliyormuydunuz resmi mevcut.... merak ediyroum işçiyken gemicik alma seviyesine nasıl geldiniz....

Şehitler kelle askerler yan gelip yatan apo sayın olduktan sonra yemişim iyi hareketini.... hafızanız çok zayıf galiba...

Ayrıca Başlıkla oynanmış buna göre yorum yapın lütfen ömss konusunda yazmıyordu en başta sonradan yazılmış eklenmiş...

ÖMSS konusunda kısmı sonrasında kalan kısmı başlığı oluşturuluyordu ayrıca onu ekleyen her kimse arkadaşın altta yazdıklarıylada biraz bi zahmet oynasın alakası yok arkadaş propaganda peşinde bunu görmemek içinkör olmak lazım...

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

AhvaliAŞK;

Klasik yandaş cevabı şaşırmadım çok komedisin standup yap genç senden çok var zihniyet olarak yönünüz belli değil ...

Üye
    KaRe Avatarı

Son Giriş
    03.06-2016
    Saat
    21:23
    Yaşadığı Yer
    Güneşi Bol Bir Şehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

devlet ne yaparsa yapsın ne hak verirse versin yinede tüm engellileri memnun edemez
    iflas etmiş 0 dan birden bire bir işyerini düzlüğe çıkartmak nekadar mümkün isse 6 7 yıl öncesine kadar engelli sorunlarınıda birden bire 0 a çıkrtmak okadar mümkündür akidişler olaya birde iği yönünden bakın en azından birşeyler yapmaya çalışan bir devlet ve yavaş yavaş değişen zihniyetler var artık karşımızda biraz zamanda geriye doğru gider isek doğru sonuca varırsınız

şimdi kesin şöyle diyen akidişlerde olur vay efendim babasının paralarınımı veriyo vay efendim babasının evindenmi getirip verdiği hakları veriyo vermek zorunda vs vs gibi düşünenlerde olucaktır kessin

valla ben onu bunu bilmem bundan 5 sene öncesine kadar fazla değil ben türkiyenin birçok yerini gezdim ve allah için bir tek engelli göremiyordum ama şimdilerde maşallah mahallede çarşıda kasabada dağda denizde yaylada kafanı hangi yöne çevirsen ya bir engelli yada engelli plakası taşıyan bir araç bilmem anlatabildimi ( Kİ )

Üye
    labrador Avatarı

Son Giriş
    11.06-2017
    Saat
    21:44
    Yaşadığı Yer
    ankara/gölbaşı
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ne kadar körükörüne iktidar yanlısı insan varmış..

Üye
    AhvaliAŞK Avatarı

Gerçek Adı
    Neyine Lazım ?
    Son Giriş
    25.04-2013
    Saat
    21:20
    Yaşadığı Yer
    Aksaray
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Bio Mesajı Gör
    AhvaliAŞK; Klasik yandaş cevabı şaşırmadım çok komedisin standup yap genç senden çok var zihniyet olarak yönünüz belli değil ...
    ))Cocuk gibisin ) Yoldas candas belliki cehape zihniyetindesin tartismayacagim guzel insan goz var nizam var kiyas var )

Üye
    inebolulu Avatarı

Gerçek Adı
    metin
    Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    16:18
    Yaşadığı Yer
    kastamonu
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    6

her ne konu da olursa olsun devletinde milletinde eleştirilecek çok yönü var... ömss konusu haricinde her konuda... çıkmış bir vekil 10 yıl önce çok mu iyi geçiniyordunuz diyor ? şahsım olarak başka yerdede cevap verdim burdada veriyorum 10 yıl önce babamın aldığı maaşla 4 kişi kral gibi geçiniyorduk şükür. ama şimdi neye ne parası yetiştireceğimizi şaşırdık artık. engellilere gelince görüyorlar bizi diyorsun ancak gözleriyle görüyorlar... bir engelli vatandaşa verdikleri maaştan belli ne kadar gördükleri bizi. veya devlet hastanelerinde veya günlük yaşantıda ihtiyaçta belli oluyor ne kadar gördükleri. benim kolumu sinir felci eden doktorun vekil dayısı olduğu için yaptığım ve açtığım bütün davalar düştü niye çünkü devlet içindeler..! annem 68 yaşında bir ayağı çukurda bakım için başvurduk kalp tansiyon kolestrl romatizma guatr var yapamıyor kardeşim işte ihtiyaclarını ama gelenler ne dediler tuvalete topallayarak gidebiliyormuş vs vs vs. !!! herkesin görüşüne saygı duyarım ama daha söyleyeceklerimin 1-2 tanesi bunlar içimdekileri dökecek zaman gelecek elbet ama ASLA ZERRE KADAR DEVLETE GÜVENİM YOK....!!!!

Üye
    yasin258 Avatarı

Gerçek Adı
    Yasin
    Son Giriş
    01.11-2017
    Saat
    12:22
    Yaşadığı Yer
    Denizli/Merkez
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    6

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bebeler kavga etmeyin yahu.

La birlik olacağımıza sen şunu dedin ben bunu dedim diyorlar hala daha ya.

Kardeş ülkede özgürlük var diyecektim diyemedim ya la.Bırakın bu chp mhp işini ya.Hepsi aynı kafa aynı zihniyet.Yapacak bir şey varsa ses çıkmasıdır.Ulan elin travestisi sokak ortasında dayak yiyor bütün travestiler toplanıyor hadi yürüyüş yapacaz.E madem bizim böyle derdimiz var yap kardeşim yürüyüşünü yada eylemini.Bu sana devlet tarafından verilmiş bir HAK.

Sayfa 3 / 14 İlkİlk 123456713 ... SonSon