Sayfa 13 / 14 İlkİlk ... 391011121314 SonSon
Toplam 200 mesajın 181-195 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Gezgin35 Avatarı

Son Giriş
    11.08-2013
    Saat
    23:18
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Kalender ŞAH;

İşte anlamadığınız nokta da burda eleştiriyorsun ama neyi niye eleştiriyorsun arkadaşım... Ek yerleştirme nedir önce onu sana açıklayalım, ek yerleştirme; Yerleştirilen adaylardan belirtilen süre içerisinde evraklarını teslim etmeyen, gerekli koşulları sağlamayan, yada boş kalan kontenjanların toplanıp yeniden liste haline getirilip yerleşemeyen adaylara tekrar sunulmasıdır ve bu da düzgün işleyen sistemin bir örneğidir ve adayların yararına olan bir sistemdir ki sen 6 ay daha bekleme diye yapılır
    özür grupları düzgün ve adil ayrılmamıştır, zihinsel engelliler konusunda haksızlık yapılmıştır dersen tamam sana hak verir destek olurum ama işte düşünerek eleştirimizi yapalım anlatabiliyor muyum... ?

Bio;
    Evet Söylenilen bazı şeyler yerine getirilmedi yada eksik getirildi benim de kızdığım onaylamadığım birçok konu var ama sen dahil birçok arkadaş eleştirirken düşünmeden sırf muhalefet olalım diye eleştiri yapıyor gibisiniz niye mi ? Bak sana açıklayayım.
    1-) 20bin kadro engellilere ayrılan toplam kadro bir sınav yapılacak ve ilk alımda tüm kadrolar dolacak öyle mi ? ikinci ücüncü alımlar olmayacak ? 2 senede bir sınav yapılmasının mantıgı kalmayacak ? 2 ay da bir sınav yapılsın o zaman ? yada senin söylediğine göre 20 bin engelliyi alsınlar olay bitsin komple kaldırsınlar sınavı ?
    2-) bir kaç kişi de takmış vay düşük puanla yerleşenler oldu ben yerleşemedim diye yazıp duruyorlar ısrarla. Yahu kardeşim senin yazdığın kadroya senden daha düşük puanlı biri mi yerleşmiş ? Öyle bişey olduğunu sanmıyorum ama diyelimki cevabın evet gidersin mahkemeye çatır çatır kazanırsın...
    3-) Diyanetin birçok kadro vermesini eleştirmişssiniz işi dine imana bağlayıp ordan eleştrimişsiniz, DİYATENE TEŞŞEKÜR ETMEK GEREKİR Kİ ÜZERİNE DÜŞEN GÖREVİ ALMASI GEREKTİĞİ ENGELLİLER İÇİN BİNLERCE KADRO AÇMIŞ. Diyaneti çok kadro açmış diye eleştireceğinize A kurumu niye bu kadar az açmış B kurumunda niye kadro yok diye eleştirin sonuna kadar arkanızda olayım. Yada diyanet çok güzel bu kadar kadro açmış ama bu kadar şart yerine normal memurluk için kadroları yüksek tutsaydı hepsine yakınını müezzin yada öğretici olarak açmasaydı diye eleştirin sonuna kadar arkanızda olayım.

ŞUNU DA ANLAYIN ARTIK ORTADA BİR SINAV VARSA BU ELEME VAR DEMEKTİR, BİRİLERİ HER ZAMAN YERLEŞİRKEN BİRİLERİ HER ZAMAN ELENECEKTİR SINAVIN MANTIĞI BUDUR. ÇOKTAN AZI TERCİH ETMEKTİR DAYA İYİ PUAN ALAN KAZANIR... belki acımasız ama hayat böyle kardeşim her zaman yarış içerisindeyiz bunun bilincinde olalım artık birazda hatayı yada eksikliği kendimizde arayalım neden 70 aldım demeli 80 için neden 80 aldım demeli 90 için çalışmalı çabalamalıyız
    Hiçbir siyasi partinin üyesi sempatizanı değilim doğruyu söyledik diye hemen hükümet yanlısı yakıştırması yapmayın ucuzladı artık bunlar...

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

Ben diyorum konya sen diyosun anya birincisi muhalefet değil yorumumu iyi oku ve bu süreçte akplisi mhplisi chplisi ile yakınen görüştüm bu birincisi bu ülkeyi yönetenler gayet iyi biliyor 20 bin açık olmadığını o yüzden bitmez 20 bin alımla bitmez iyi araştır norm kadroları kaç kişiye tekamül ediyor kaç engelli şuan devlet dairesinde çalışıyor bunun sayımını senden benden iyi yaptılar o konuda rahat olur böyle bir sınavı hazırlıyorsa birileri orası beni ilgilendirmez ona göre sistemini hazırlıcak hala hükümet ağzı ile yorum yapıyosunuz ama diğer konularda mütabıkız sınavda iyi puan ve niteliği olan atanır kadroları sıkıştırırsan daha yüksek olan atanır nitelikli olanında düşük olsada puanı atanır bu konuların analizini atananların listesine baktım yaptım konu sadece 20 bin alım yapsın bitsinse ilk etapta bölmedende alsa 2 yıla alsada sonuçta o kadroların hepsi dolacak neden biran önce dolmasın giren şimdide girecek 2 yıl süreç içindede bitse ne bitmese ne o 2 yıl geçerli denmesi sadece kandırmaca umutla beklentiye sokup sesleri kısmak bu siyasi bir düşüncedir buna karşı çıkmak neden bu kadar rahatsız etti sizi anlamadım burda işkur ilanı işçi statüsünde alıp memur kadrolarında çalıştırılan kişileri biliyoruz sistem baştan sona yanlış, sahte rapor alımları insanların rapor oranlarının düşürülmesi daha birçok sorun sen çıkmışsın gazel okuyosun insanların haklarını istemesi kadar doğal bir durum yoktur ama burda birileri çıkıp laf ediyorsaki bu duruma onlarda bir karın ağrısı veya farklı bir zihniyet vardır bunu düşünme sebebi ise ortaya konulan yorumlardır....

birde şu konuya açıklık getireyim insanlara herkesin engeline göre alım yapacağı söylendi ama bunu sınav ile ortadan kaldırdılar soruların hazırlanışı ve ek süre verilerek ama birçoğu doğuştan engelini ispatlayamadı sorun sadece doğuştan işitme engeline sahip kişilerde haksızlık oldu diye düşünüyorum...

Üye
    Kalender ŞAH Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    22:09
    Yaşadığı Yer
    SİVAS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Gezgin Hepimizin Derdi Aynı Fakat Farklı Dile getiriyoruz....Dikkat edersen Bu formda Yazmak Çizmek öyle kolay iş değil ....Ve Yazıp çizenlerin %90 nida atandı.....Bizim mücadelemiz bizler geride kalmayalım diye....ÖMSS De Haksızlık bitane değilki ..... Ama en büyük haksızlık zihinsel özür adı altında kaynak yapanlar...

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

https://www.facebook.com/TBMMresmi burdanda yorumlara yazabilirsiniz arkadaşlar tepkyi en iyi burdan ullaştırabilirsiniz hadi kolay gelsin...

Üye
    Gezgin35 Avatarı

Son Giriş
    11.08-2013
    Saat
    23:18
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bio;
    "bölmedende alsa 2 yıla alsada sonuçta o kadroların hepsi dolacak neden biran önce dolmasın giren şimdide girecek 2 yıl süreç içindede bitse ne bitmese ne o 2 yıl geçerli denmesi sadece kandırmaca umutla beklentiye sokup sesleri kısmak bu siyasi bir düşüncedir buna karşı çıkmak neden bu kadar rahatsız etti sizi anlamadım"
    Bio;

Arkadaşım bu nasıl bir düşüncedir ya 2 yılda dolduracağına şimdi alsın doldursun diyorsun da devlet kadro açılmadan hali hazırda çalışanları mı işten çıkarsın istersin, yoksa 5 kişinin çalışmasına ihtiyaç duyulan yere 25 kişi mi atasın ? hangisi tercih edersin ? çok basit düşünüyorsun oldu bittiye getiriyorsun herşeyi ben diyorum ki biraz makul olun mantıklı düşünün, eğer biyerde haksızlık varsa ben sonuna kadar destekçinizim. ve ayrıca atananlar yorum yapamaz mı yakında atanlanları atandılar diye taşlıyacaksınız...
    Umarım her engelli kardeşim atanır görevine başlar demek istiyorum ama öyle bir imkan öyle bir dünya yok her zaman eleme olacak ve her zaman birileri açıkta kalacaktır, bu gerçeğin farkına varıp daha çok çalışan daha şanslı olan kazanacaktır malesef acı gerçekler bunlar....

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

Gezgin35 kardeşim birincisi atananlara hayırlı uğurlu olsun tanımadığın için böyle bir yorum yaptığına veriyorum atananlara senden çok sevindim bu sende olsan emin olabilirsin. Benim özel sektörde olsa çoğu kişiye göre daha rahat bir işim var ve engel durumum ağır olmasına rağmen el ayak yürümede herhangi bir engelim yok çok şükür ve avantajlıyım bulunduğum konum itibari ilede bir vekille v.s gibi insanlarla yüzyüze telefonla görüşme şansım var bunu engelliler adına kullanıyorum. Yani o senin ima ettiğin gibi gereksiz işlerle değilde burda sen ben gibi sesini duyuranların haricinde sesini duyuramayanların rapor hususundaki haksızlıklardan tutta ömss sine kadar herşeyi iletiyorum benim burda ne gibi bir çıkarım olabilir sence şu kadro konusunu bir türlü anlatamadım şuanda zaten bugüne kadar alınmamış engelli kadroları ünvanları ile birlikte belli aslında 2010 yılından bu yana ve açık 2 bin değil 49 bin üzerinde bunu bürokratlar net bir şekilde söyledi ancak bu kadroların 20 binine bu sınavla şans verildi senin dediğin gibi alım olunca hemen bitmicek ve maliye bu 20 bin kadronun ödeneğini 2011 yılında ayırdı 2012 yasa olarak geçirdi şuanda ünvanları ile birlikte devlet personelde bekletiliyor sayının bakanın haziran deme sebebde bu ama siyasi malzeme yaparak bunu parçaladılar. umarım şimdi anlatabilmişimdir. 20 bin atama olursa diğer kadrolar için huzursuzluk olacağı için son dakika bunu yaptılar kimsenin kimsenin önüne geçme gibi bir şansı torpil gibi meseleside olamaz kesinlikle sıralamaya göre ve niteliğe göre alınıyor.Yani kimsenin işten çıkmasına gerek yok bu kanıya nerden vardın bunu anlamadım kadrolar zaten var mevcut bildirilmiş alınması gerekli boş kadro diyerek devlet personele sanırım yanlış bir hesap yaptın ve hala devam ediyor alınan öğretmenler 40 binin 30 bin polisin yüzde üçlerini hesapla bakalım napacak emniyet polis değil memur olarak hesaplar bilgine olsun saygılar...

Üye
    TOLGA_HAN Avatarı

Son Giriş
    26.04-2016
    Saat
    20:55
    Yaşadığı Yer
    yozgat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gezgin biz mi dedik 20 bin kadro boş diye başvurular yapılmadan önce kadro sayısı 20 bindi sınava az bir süre kala kadro sayısı indi 7700 bu yalancılık değilde nedir?

ÖYLE MİLLETİN UMUTYLARIYLA OYNAMAYACAKLAR DİYANETE TEŞEKKÜR EDİYOR KADRO AÇMIŞTA HEMEN HEMEN TÜM DİYANET KADROLARI BOŞ KALDI ŞİŞİRME GÖSTERMELİK KADRO AÇTIKLARI İÇİN BIRAK TEŞEKKÜR ETMEYİ KINIYORUM YALANCI VE SAHTE KADRO AÇIPTA ATO SALONUNDA GÖZ BOYAYANLARI KINIYORUM...

Üye
    özer özkan Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZER ÖZKAN
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    128

ED.;
    peki neden meb sınavı başvuru tarihi yayınlanmadı burada

Üye
    Kalender ŞAH Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    SİVAS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aman gezgin yaptığın yorumlara sen inanıyonmu...

Üye
    shifty Avatarı

Son Giriş
    11.09-2017
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Avrupa birliğine yalakalıktan sadece adı olan şeyler var, aktivite yok. Devletin sana ÖZÜRLÜ diyor. Daha nesini tartışacaksın.

Üye
    pembeyürekli Avatarı

Son Giriş
    21.07-2014
    Saat
    14:00
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Maral;

Çok güzel özetlemişsiniz..

Üye
    özer özkan Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZER ÖZKAN
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    128

shifty;
    doğru söylüyorsun ab ye girecez diye engellilere engel çıkarıyorlar.

Üye
    Kalender ŞAH Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    SİVAS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tosun paşam sesin çıkmıyor.....

Üye
    özer özkan Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZER ÖZKAN
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    128

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Kalender ŞAH Mesajı Gör
    tosun paşam sesin çıkmıyor.....
    ne yapayım buralardayım

Üye
    Kalender ŞAH Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    SİVAS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Kimseler Kalmadı Tosun Paşa Çok Fazla Kişi atanı dı ,Atananda Haliyle yazmıyor Daha belki bir gün yolum izmire veya atandığın yere düşerse ziyaretine gelecem

Sayfa 13 / 14 İlkİlk ... 391011121314 SonSon