Sayfa 11 / 14 İlkİlk ... 7891011121314 SonSon
Toplam 200 mesajın 151-165 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    vuralh Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    tosun paşa;

Yazdıklarını okuyunca inş.. bir yere yerleşemezsin diyesim geliyor..

Bu kin bu öfke niyee ? Ben imam hatip mezunuyum.. ÖMSS imtihanına girdim orta derecede bir puanda aldım. kurulşduğu günden bu yana Ak parti için elimden geldiğincede çalıştım. ama bir yere yerleşemedim.

yukarıda yazdığın o o yazıları bir daha oku ve özür dile...

Üye
    SoN_sAvAşÇı Avatarı

Son Giriş
    03.03-2017
    Saat
    22:46
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

umut;

aynen sözlerine katılıyorum söylediklerin çok dogru verdikleri maaş ile ev geçindiremezsin onu bırak evlenemezsin bile ondan sonra engelliye sayip çıkıyorlar diyorlar bumu sayip çıkmak

Üye
    grayland Avatarı

Son Giriş
    22.03-2017
    Saat
    17:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar size basit ve hepimizin yaşamış olduğunu tahmin ettiğim bir örnekle bu olaya yaklaşayım.
    Biz engelli insanlarız ve mutlaka annemize veya babamıza muhtaç yaşadığımız dönemler olmuştur.Şu anda böyle olan arkadaşlarımız vardır.Bende oldum ama şimdi kendi imkanlarımla yaşayabiliyorum Allaha şükür.Ben Aileme veya anneme bağımlı iken her ihtiyacımı annem görürdü veya babam.elektriğimi (lambamı) annem yakardı.Suyumu annem verirdi.Seyahatimi dışarı çıkmamı gezmemi babam yapardı.Yemegimi annem yapardı yeri geldimi yedirirdi.Yani herşeyim annem ve babama bağlı idi.Allah onlardan razı olsun.
    Tamam buradan nereye geleceğim Örneğin annem bir seferinde yemek yapsa ve içinden birşey çıksa veya tadı güzel olmasa ve ben bu yemeği yiyemesem o gün aç kalsam ve babamın bunca yaptığı şeyleri ve çabasını bir kenara atsam sen nebiçim insansın bu nasıl yemek neden dikkat etmiyorsun diye ona veryansın etsem bu nasıl bir tavır ve davranış olur.
    Aynı şeyi Devlet ana veya babaya uyarlayın.
    Elektriğini suyunu yemeğini seyahatini sağlığını sporunu okulunu gidemiyorsan eve öğretmenini evde bakımını evde sağlığını,hastahanlerde ve birçok yerde poziif ayrımcılığı,indirimli arabanı (ha ben açım arabayı napayım diyebilirsiniz.) ama araba alan ve bu imkanlardan faydalanan arkadaşlarımız var ortezini protezini daha sayayım mı aklıma gelenler bunlar tüm bunları bize sağlayan devletimize yani annemize babamıza biraz daha saygılı olalım lütfen.
    Bazılarınız bunuda beğenmeyip ne alaka diyebilir ama nankörlük heryerde ve her zaman aynıdır.

Üye
    golden_heart Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    00:51
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    12

Burda imamhatip alımlarına tepki gösteriyim derken abuk subuk söylemler edenler var.Neredeyse artık imamhatiple bağdaştırıp dinine isyan edecek olanlar var.Diyanet çıkmış 3500 olan kadroyu 7000 e yükseltmiş.bu işin güzel yanıydı.Ama engellilerden imam,müezzin kadroları dolmayacağını tahmin etmeliydi.buda işin yanlış yanı.Diyeceğiniz sadece bu iken,bazılarının "hükümet kendi adamlarını dolduruyor,imam hatiplilerin kıymeti ne" gibi söylemlerde bulunması bence yanlış.Unutmayınki bundan 10 yıl öncede imam hatiplilerin devlet nezdinde hiç bir değeri yoktu..hatta devlet düşmanı seviyesindeydi..Bu açıdan bakınca bu açılan kadrolar onlara az bile..ama engelliler için bu kadroların olmayacağı artık anlaşıldı..eylül de ki ek atamaları beklemeden burda kuru sıkı atanları gördükçe bazen diyorum,"ben devletin başı olsam bu yorumları görsem,bu sabırsızlığı görsem bu kadarını bile almam" diyorum.çünkü bazıları çok alakasız,sırf buraya bişeyler karalansın diye yazıyor.Hiç eleştiri edebı yok.bir eyi eleştirirken,benim yurdumdan,benim milletimden insanlar gücenir diyen yok.Nerdeyse imam hatiplileri dar ağacına götürecekler bile çıkar buradan..bu derece kin duyanlar var..yukarda birisi yazmış,"50 ile sağlık memuru atanırken sesiniz çıkmıyorda imam hatipliler alınınca neden bu öfke ? " diye.adam haklı..hemen olayı dine,hükümete bağlayıp bir kalemde imam hatip okuyanları rezil etmekten geri durmuyorsunuz.

birde şu yanı var,eğer seviyeli eleştiriniz olsa burda diyanetin bu kadroları yanlış değerlendirdiği yönünde cümleler sarfedecektim,desteğimi belli edecektim..bazı davranışlar ve gereksiz sözler hakkı yenen kesimin hakkını aramasını bile zorlaştırıyor..ama bunu görebilen yok..

Üye
    özer özkan Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZER ÖZKAN
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:05
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    128

imam hatiplilerden özür dilerim ama bu kadarda hükümetten medet ummayın sözlerini tutmuyorlar bir ömss yaptı önce 40bin kişi alacaklardı sonra 7700e düşürdüler atanamayan imam hatiplilerden özür dilerim ama ösym sitesine baktım sayısal değerinde en düşük 65 diğer lise türleri için en düşük 79 keşke imam hatiple diğerleri eşit olsaydı.yani imam hatipliside diğerleride en düşük 65 puandan girseydi bir tek adalet ygs ve lysde var.ömss kpss eşitlik yok.mail yolladım merak etmeyin cevabını bekliyorum.sonuç alamazsam mahkemeye başvuracam kendim için değil yüksek puan alıpda atanamayanların haklarını savunacam .benim için diğer liseliler nasılsa imam hatipliler iyi ama sözüm imam hatiplilere değil adaletle başlayan partiye

Üye
    TOLGA_HAN Avatarı

Son Giriş
    26.04-2016
    Saat
    20:55
    Yaşadığı Yer
    yozgat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

graylant tam tersini düşün birde bakalım annen yada baban sen bana muhtaçsn diye verdiği yemeği sana yaptıklarını başına kaksa ne olur o zaman birileri sana iyilik yaptı diye seni ezmelerine hakkı yok genel olarak söylüyorum bu dediğimi

DEVLTİN BİRŞEYDE YAPTIĞI YOKTA BU SAYDIKLARINI YAPMASI ZATEN DEVLETİN GÖREVİ SANKİ LÜTÜFTA BULUNMUŞ GİBİ DEVLET BİZE BUNLARI YAPIYOR DİYE SESİMİZİ ÇIKARMAYACAKMIYIZ EN BÜYÜK YALANIDA ŞUDUR BU HÜKÜMETİN KANUN ÇIKARIP UYGULAMAMASIDIR 20 BİN KADRO BOŞ DEYİPTE KADRO SAYISINI 7000 E DÜŞÜRMESİDİR YANİ HERŞEYİ YARIM YAMALAK YAPIYOR AMA ÖYLESİNİ BİR GÖZ BOYAMA ŞEKLİ VAR Kİ BAZEN BEN BİLE İNANIYORUM BU HÜKÜMETE MEDYAYI ÇOK İYİ KULLANIYOR VE HİTAP TARZLARI SÜPER ATO SALONUNU GÖZÜNÜZÜN ÖNÜNE GETİRİN BEN ZANNNETİM Kİ TÜRKİYEDE İŞSİZ ENGELLİ KALMADI ŞU ANDA TÜM TÜRKİYEDE Kİ İNSANLAR BU HÜKÜMETİN ENGELLİYE NE KADAR SAHİP ÇIKTIĞNDAN BAHSEDİYOR..

Üye
    özer özkan Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZER ÖZKAN
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    128

TOLGA_HAN;
    bende bunu demeye calışıyom

Üye
    By_RoniN Avatarı

Gerçek Adı
    Coşkun
    Son Giriş
    16.07-2015
    Saat
    23:13
    Yaşadığı Yer
    Yozgat/Şefatli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben 24 yaşındayım miyopati(kas erimesi) hastasıyım ne 2022 nede başka bir maaş istemiyorum devletten Ben anlımın teriyle çalişip para kazanmak istiyorum ben ve benim gibi duşunenler oturup sınava gircem 80 uzeri not alayımda yerleşeyım bir işim bir emeğimle kazandığım maaşım olsun diyerek hergun planlı olarak ders çalışacağim sonra aynı duzeyde okuduğum adam 65le atansın revamı?ha sinava bile gerek yoktu herkezin ne okuduğu ne rahatsızlığı olduğu nasıl işleri yapamayacaği yani aklınıza gelebilecek tum bilgiler zaten ellerinde imam hatiplilere kadrosunu versin camilerde diyanette meslek liseliye versin mesleğine göre duz liseyı versin okuduğu bölüme göre show yapacaksa yıne yapsın ama umut verip heyecanlandırıp ortada bırakmasın... bu engelli veya engelsiz fark etmez özel sektörde çalış diyebilirsiniz onun içinde çok uğraştım işkurda kaydım var bireysel başvurularım oldu ama nafile yani kısaca Devlet yetim ve öksuze nasıl bakmak zorundaysa bana uygun ortamlarıda yaratmak zorunda Çünkü devlet yönetmek ve iyileştirmek için vardır harap edip yok etmek için değil...

Üye
    perperek Avatarı

Gerçek Adı
    Tolga Perperek
    Son Giriş
    23.08-2012
    Saat
    01:36
    Yaşadığı Yer
    Kırklareli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

dönüp dolaşıp başa geliyoruz hep,adamlar üniversite mezunundan bilgisayar vesaire sertifika istiyor-öncelikle kanunları açıp bakarlarsa 97 den itibaren üniversitelerde bilgisayar-hukuk-anayasa-vatandaşlık dersleri 2-4yıllıklarda mecburi olarak zaten verilmeye başlandı. Ne sertifikası salak yerinemi koyuyorlar insanları. sertifika 2ayda alınıyor üniversitede bunu 4 dönem görüyorsun kaba tabirler taşak geçiyorlar galba.

Üye
    SoN_sAvAşÇı Avatarı

Son Giriş
    03.03-2017
    Saat
    22:46
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

dünyada bir ilkmiş ösym sınavı ve kurası dogru dünyada bir ilk sen insanların hayalleri ile umutları ile oyna nasılsa bunlar ilk degil nasılsa sizler için engellinin halini durumunu yaşantısını nasıl anlıyabilirsinizki çogumuz işsizlik nedeniyle evlenemiyor kendi ayaklarının üstünde duramıyor ve bunun gibi bir çok sıkıntı çekiyoruz sonra kalkıp birileri ösym sınav olaçak diyor kura olaçak diyor su kadar kişi alınaçak diyor bunun gibi bir çok söylemler oluyor bakıyorsunki sonunda the ent diyor aynı sonuç aynı hüsran eminimki çogumuz ne kadar üzüldü agladı kolay degil bir insanın hayallerinin yok olup gitmesi veya yavaş yavaş yok olması bizler saglam insanlar kadar olamazsakda herzaman içimizdeki çalışma azmi var kendi ayaklarımızın üstünde durmak iştiyoruz biz sadece iş iştiyoruz başka birşey degil ama nedense bu işi bize çok görüyorlar acaba neden çok görüyorlar anlamış degilim

Üye
    özer özkan Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZER ÖZKAN
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    128

bende yerleşemediğim için farkındayım düşük puanla yerleşenlere sitemde bulundum ama bu sefer olacak

Üye
    Gezgin35 Avatarı

Son Giriş
    11.08-2013
    Saat
    23:18
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Üşenmeden neredeyse tüm yorumları okudum ve oldukça üzüldüm halimize ne kadar çok arkadaşımın dar düşünmekte olduğunu farkettim, konu ara ara ömss den çıkmış tüp fiyatlarına girmiş kimi yerde sınırlardaki çadırlara kızılmış ama bazı arkadaşların ısrarla diyanetin kadroları ve puanları ile ilgili eleştirilerini yanlış yönde olduğunu gördüm.. genel olarak Kabul edersiniz etmezsiniz ama Türkiye Cumhuriyeti'ni 10-15 yıl öncesine göre çok daha iyi konumdadır, yaşınız yetiyorsa bilebilirsiniz yetmiyorsa araştırabilirsiniz bir kaç örnek vereyim yıllar önce enflasyonunuz %80ler civarında mıydı ? tüp almak için sıraya giriyor muydunuz ? paranızda astromik sayılar gibi uzunca 00000 lar var mıydı ?... neyse gelelim ömss ye Aslında diyanete ömss için bu kadar çok kadro açtığı için öncelikle tebrik ediyorum, kendi açımdan eleştirime gelince bu kadar kadroyu müezzin-imam olarak değilde normal memur şeklinde ayarlaması yapılsaydı bu kadrolar dolardı ve bunu da sonraki alımlarda yapılacağı söylenmekte, a parti b parti sempatizanı değilim hangi parti doğruyu yapar söylerse severim yada söverim körü körüne bağlılığım yoktur olmaz olamaz... yiğidi öldürün hakkını verin, eleştiri yaparken imam hatiplilere torpil yapıldı 50 puanla atandılar demek dar düşünmektir, oraya başvuran tercih yapan kişi sayısı az demekki öyle olmuş, bu bir hata ise bunu dile getirin bunun düzeltilmesini isteyin... Şu an devlette-hükümette eleştireceğim, onaylamadığım, kızdığım yüzlerce şey olmasına rağmen doğru olana doğru diyebilecek kadar olgunum ve herkese de bunu öneriyorum. Ben de eleştirimi yapayım Emniyet genel müdürlüğü kamudaki en çok istihdama sahip kurum olmasına rağmen 1 tane bile engelli memuru yok, buna artık bir çözüm bulunmalı ve bu kurumda engelli vadantaşların istihdamını sağlamalıdır, sadece bu kurum zorunluluğu olan %3lük sayıyı istihdam etse 10.000 kadro açılır engellilere...
    Herkese keyifli günler...

Üye
    golden_heart Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    00:51
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    12

gezgin35;
    Şu an devlette-hükümette eleştireceğim, onaylamadığım, kızdığım yüzlerce şey olmasına rağmen doğru olana doğru diyebilecek kadar olgunum ve herkese de bunu öneriyorum.
    bu sözünün altına imzamı atarım..bende hep böyle olmasını istedim.zaten bu tarz yorumlar yapılsa insanlar daha samimi ve sözü geçer bir pozisyonda olur..

Ben de eleştirimi yapayım Emniyet genel müdürlüğü kamudaki en çok istihdama sahip kurum olmasına rağmen 1 tane bile engelli memuru yok, buna artık bir çözüm bulunmalı ve bu kurumda engelli vadantaşların istihdamını sağlamalıdır, sadece bu kurum zorunluluğu olan %3lük sayıyı istihdam etse 10.000 kadro açılır engellilere...
    engellileri istemeyen kurumların başında emniyet geliyor demişti bi memur abimiz..Çünkü emniyette güyâ bize uygun kadro pek yokmuş ondanmış..emniyet bunu ileri sürüyormuş..diğer kurumların da pek farkı yok ya işte..devlet öyle bir madde eklemeli ki,kurumlar bizi almamak gibi bir gaflete düşemesin.

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

İsmail hükümet istediğini yapar kurumlar fasa fiso sözünü her olayda geçiren bir hükümet engelliler içinmi sözünü geçiremiyor kendisine bağlı kurumlardan bahsediyoruz güldürmeyin beni yani senin söylediğin gibi maddeye felan gerek yok zaten var maddede uygulayan uygulatan hükümet üyesi lazım artık bazı konularda çok siyasi konuşmaya başlıyacağım burdaki birçok yorum can sıkıyor çoğu kişi ağzından ishal olmuş laf kalabalığı yapıyor uyanın artık birlik olun sorunları toplu halde dilke getirin yandaşlçılık yalakalık hiçrbir engelliye veya sağlam vatandaşa hak getirmez sadece bölünmüşlük sağlar her kafadan bir ses çıkar birlik sağlanmaz birilğe engel olur ve srunlar çözümlenmez aynen devam eder.... o istemedi bu kurum istemedi 20 bin engelli kadrosunun maliye onayını vermiş ödemeleri konusunda kadroların hepsi dp ye bildirilmiş ve şuan hepsi belli bu sürecin başında başbakanlık devlet personle atama başkanlığının açıklaması idi ama şimdi o haberi bir türlü bulamadım ARTIK UYANIN BEN DİYEREK DEĞİL BİZ DİYEREK HAREKET EDİN...

Haziranda dolacak 20 bin kadro reklam için parçalandı olay budur....

Üye
    özer özkan Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZER ÖZKAN
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    128

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bio desene 20bin kişi alınma hikaeyemiş desene.

yaa bir an önce girelim devlet dairelerine memur olalım yada hizmetli

Sayfa 11 / 14 İlkİlk ... 7891011121314 SonSon