Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 22 mesajın 16-22 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Kalender ŞAH Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    22:09
    Yaşadığı Yer
    SİVAS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bakın arkadaşlar dianyetin kadrolara düzeltme geliyor...............

Üye
    reiis Avatarı

Gerçek Adı
    huseyin
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    22:21
    Yaşadığı Yer
    erzurum
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

vuralh;

Tercih zamani netten uzak kaldigim icin tercih yapamadim bu sene aol den ins mezun olcam sinav souclarinin aciklanmasini bekliyorum bilmiyorum acaba tercih yapsaydim atanabilirdimmi mezun olmadigim icin Bu sene muezzinlik icin yeterlilik sinavina girdim toplamda 78 puan aldim omss puanim 64 gorme ozurluyum Diyanetin kadrolari bos kalmis allaha sukur ins kpss gerek kalmadan eylulde atanirim

Kalender ŞAH;
    Duzeltme derken yine gerekli belgeleri isterler ama ins fazla duzeltmezler

Üye
    sağlam türk Avatarı

Gerçek Adı
    recep sağlam
    Son Giriş
    02.02-2017
    Saat
    09:03
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

1900 kişilik kadroya sadece 50 kişi girebildi bir de benim çevremdeki bazı hafız arkadaşlar da tercih etmemişler biraz da bundan kaynaklı yanlışlık oldu zaten fatma şahin dedi yanlış yaptık diye normal çünkü böyle bir sistem ilk kez deneniyor hatalar olabilir inşallah bir daha tekrarlamazlar

Üye
    Kalender ŞAH Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    22:09
    Yaşadığı Yer
    SİVAS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ÖMSS DEKİ Hata Geçmişte Birkaç Makalem de de Yazdığım şu sorun: ÖMSS sınavını KPSS sınavıy'mış gibi değerlendirilip ona benzer Bir Atama Düzeni getirilmesi.Ömss Nin Kpss ye Benzetilmek istenmesinde ki asıl neden de Belli : Elde Kpss gibi Daha Öncesin de defalarca denenmiş Bir sınavın Bulunması,ÖMSS de Gerekli alt yapı ve sistemin Kpss Eğilimli bir sınav olma sonucunu getirmesi. Öyleki ömss okadar kpss ye benzetildiki ; Ömss Yönetmeliğinde Atamalar özür gurubuna göre olacak diyor ,Ömss Tercih kılavuzu açıklanınca durum bu ortadan kalıyor ,özür gurubu ayrımı yok deniyor ,Resmi gazete yayınlanmış kendi yönetmeliği ile bile çelişiyor.....Tüm Bu sonuçlar değerlendirde ÖMSS nin KPSS ye Benzetilmesinden oluşan şöyle olumsuz Bir sonuç ortaya çıktı..........KPSS milyonlarca Adayın katıla Bildiği çok kapsamlı ve büyük kitlelre hitap eden bir sınav Kpss ve Ömss nin tercih kılavuzu hazırlanırken , Kpss de öğrenim, serifika vb Durumlarda seçim yapmak kadroları doldurmak kolaydı...ÖMSS de ise Bir avuç insan topu topu 60 bin kişi devlet bu bir avuç insanın tamamını atasa ne olur atamasa ne olur kaldıki sanki kpss gibi milyonların içinden seçim yaparcasına hazırlanan tercih kılavuzları ömss nin bugün gelinen durumun özeti......
    Tüm Bunların yanıs sıra Özür guruplarına göre ve her fırsatta büyük bir başarıymış gibi lanse edlilen fakat başarı nın yanında büyük başarısızlık ve de adletsizlik getiren özür guruplarına göre ayrılan soru kitapcıkları , ek süreler,tekkişilik salonlar.......
    Mesala özür guruplarına göre ayrı soru kitapcığı hazırlayıpta aynı şart ve sürelerde yarıştırmayı , ayrı özür guruplarını aynı şartlarda atamak ,özür guplarına göre atama yapmamak Aslın da ömss deki en büyük adaletsizlik.....
    Zihinsel engelli kesime sorduğu soru gurubu belli.....Tek kişilik sınav solonları ve okuyucu ve işaretcilerin tam adaletli ve tarafsız davranıp davranmadığı da belli....Bu durum tamamen şaibeli ve su istimale açık ........ilk 3-4 bine baksak bunun içinde kaçtane zihinsel özürlü vardır kaçtane kaçtane okuyucu ve yazıcı yardımı alan çok başalı kişi vardır kim bilir......

ömss tüm bunlardan arınıp şeffaf hale gelmeli

Üye
    emilyo Avatarı

Son Giriş
    05.09-2014
    Saat
    13:18
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar aynı sorunu yaşayamlardanım,diğer işkollarına atanan arkadaşlar sorunsuz işbaşı yapıbilirken,diyanet tam tersi bir uygulamayla adeta müftü olabilecek belgeler istiyor ,bir düzenleme yappak bu kadarmı zor ,bizler iş istiyoruz temizlikçi ,hademe nereye verirsen ver itiraz edenleri eleyin en azından,Allah tan ümit kesilmez .sağlıcakla

Üye
    BÜTÜNÜYLE FARKINDAYIM Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:53
    Yaşadığı Yer
    MEKSİKA
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    80

arkadaşlar diyanetin kadrolarına atanmak için hafızlık belgesi müezzin kayyımlık belgesi isteniyor bu belgeleri almak çok zor tlefonla aradım diyor kuranı ezberle gel verelim diyorlar ben ezberlesem ömss yi ezberler diyanete hiç gerek kalmaz sizde böyle sertifika alma zorluguyla karşılaştınızmı

Üye
    reiis Avatarı

Gerçek Adı
    huseyin
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    22:21
    Yaşadığı Yer
    erzurum
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ata29;

1 kisi atanacak oda ben inşallah muezzin kayyim

diyanet kuran okumayi bilmeyen kişiye kurs verip yetistirecek o yetisene kadar emekli olur ayrica muezzin kayyim ligi basite almayin muezzin demek imam demek imam ile ayni isi yapiyorlar bu isler oyle kursla olmaz yillarin egitimi emegi lazim diyanet biraz daha fazla vhki kadrosu acmasi gerekirdi 50 kisi cok az

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12