Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 33 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    syildirim1412 Avatarı

Son Giriş
    28.02-2017
    Saat
    13:57
    Yaşadığı Yer
    kütahya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Sametmenc05;

işte olay buuu. gündüz hem çalışacam hem örgün okuyacam diye bir şey yok. kimse okuyamazsın demiyor. ancak çalışma saatleriyle ders saatleri çakışmamalı.

Üye
    cevdet.ozcubukcu Avatarı

Gerçek Adı
    Cevdet Özçubukçu
    Son Giriş
    01.09-2017
    Saat
    11:05
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

bende gördüm hem örgün hem memur çok bilmişlik yapmayın zorunuzada gitmesin evet aynen dediğin gibi 3 saat memurluk yapanlar gördüm örgünde olupta cahillik sizin ki

Üye
    adore Avatarı

Gerçek Adı
    sevtap
    Son Giriş
    13.07-2016
    Saat
    16:15
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben ikinci öğretimde okuyabileceğimi zaten biliyorum,benim merak ettiğim memurken gündüz okuluna giden var mı ?Okul hocaları devam da sorun çıkarır mı ?

Üye
    loddin Avatarı

Gerçek Adı
    alaaddin
    Son Giriş
    22.08-2013
    Saat
    15:52
    Yaşadığı Yer
    afyon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cevdet;
    benim gördüğüm, bildiğim durumu seninde görmene sevindim.

syıldırım;
    edepsizlik eden sensin. kim diyor bu ülkede her şeyin legal olduğunu. sen ve arkadaşların gülmeye devam et. kurum yönetmeliklerinin ne dediği ne fark eder. müdür izin veriyorsa her an her şey olabilir. ayrıca istismarın olmadığı yer var mı?
    diğer anlamadığım husus şu. benim böyle bir derdim yok ki. kim okuyorsa okusun veya çalışsın. bilgi paylaşım platformu burası. gördüğüm durumu paylaştım. sen hem okuyup hem de işten izinli sayılmadığın için zoruna gitmiş olabilir. karnına ağrılar girmiş olabilir. çok sıkıntı yapma. bu acı gerçeği bir gün sende göreceksin. her şey senin çalıştığın yerle sınırlı değil. kabuğunuzu kırabilirsiniz. etrafa bakabilirsiniz. bakmasını bilirseniz.

adore;
    git normal örgün öğretim yaz. memur olursan ve yöneticin derse gitmene izin vermezse, sende hocalardan izin alır normal öğretimle gündüz derse girmek yerine, ikinci öğretimle akşam derse girersin.

Üye
    syildirim1412 Avatarı

Son Giriş
    28.02-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kütahya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

LODDİN burdan sana çok farklı cevaplar verirdim ama. benimde okumak ve çalkışmak gibi bir derdim yok. laf kalabalığı yapma. bana bahsettiğin o yönetmeliği göster. yani ben istismar ederim müdürüm izin verir diğer arkadaşlarıma haksızlık edip kul hakkı yerim bunlar hiç önemli değil ben işime bakarım öylemii. bunca zamandır memurum böyle bir şey ne gördüm ne de duydum. izin veren müdür haksızlık ediyordur kul hakkı yiyordur. ne yönetmeliklerde nede kanunlarda böyle bir uygulama yok . Bu ülkede herşey legal olmayacaksa ne diye kanunlar var ki. getir o müdürünü karşıma bakalım bana bana ne cevap verecek. bunu hangi kanuna uyduracak.

Üye
    loddin Avatarı

Gerçek Adı
    alaaddin
    Son Giriş
    22.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    afyon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

syıldırım;
    uydurulacak şey çok merak etme. her kanun veya yönetmelikte elbet açık var. en barizi; bir okul hizmetlisinin görevleri genel hükümlerle belirlenmiş olup, bunun yanında okul müdürünün vermiş olduğu görevleri yapmak zorundadır. buna kimse engel olamaz. buna sen veya senin gibi veya senin üstündeki kişilerde cevap veremez. mesele hizmetli saat 5 te kazan yakar. 7 de evine gider banyo yapar bilmem öğleden sonra gelir. buna izin veren müdürdü. ama haklı da. okulun ısınması için kaloriferin önceden yakılması gerekir. ama kimi müdür izin verir kimi müdür ben anlamam sorumluluk kabul etmem der geçer. okul sıcak olsun ama sen ne yaparsan yap der.
    şimdi işin gerçeği şu. sen 2. sınıf memur olduğun için veya yöneticilik yapmadığın için bu durumu anlayamazsın.
    hak konusuna gelince elbet aldığın parayı hak etmek vardır. ama EN BAŞTA DEDİĞİM GİBİ, SENİN MÜDÜRÜN İZİN VERMEZ, BAŞKASININ MÜDÜRÜ İZİN VERİR. OKULA GİTMESİ İÇİN VEYA BAŞKA BİR ŞEY İÇİN.
    ayrıca çok farklı cevap verirdim falan demişsin. yazdıklarım seni kızdırmış demek ki, ama yapacak bir şey yok. acı gerçek bunlar. benim de zoruma gitmişti. sonradan biraz hak verdim. biraz müdahale ettim. sende alışırsın merak etme.
    bir de şunu ekleyeyim. yan kasabanın ilköğretim okulunda öğretmenler koca bir dönem hiç derse girmediler. ders saatleri boyunca öğretmenler odasında oturup durdular. bazen eşleri ile falan geliyorlardı muhabbet için. şimdi bana bunu kanun veya yönetmelikle sen veya senin arkadaşların açıklayın bakalım...
    sadece afyon için diyorum 47 bankamatik öğretmen var. okulda adı geçen ama okula hiç gitmeyen öğretmen.
    ek ders almadığı halde ek ders parası alan öğretmen. bekliyorum açıkla bunları bana yönetmelikle....

Üye
    huderix Avatarı

Gerçek Adı
    Hüseyin
    Son Giriş
    12.10-2012
    Saat
    13:32
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

adore; memur olanlar genellikle üniversiteye girmek için uzaktan eğitim tercih ederler. onu bir araştır. Örnek Gazi, çukurova, itü gibi üniversitelerde bu sistem mevcut.

Üye
    fornaks Avatarı

Son Giriş
    18.06-2016
    Saat
    19:52
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benimde derslerden devam sorunum yok vize ve finallere girmem gerekiyor.mezun oldugumda muhendis olacagım fakat lise duzeyinden girdim.muhendis oldugumda illaha kendi alanıma mı geçmem gerekir? yoksa çalıstıgım kurumda muhendislik açısından kadroda yukselme ve maasımda duzenleme yapılır mı?

Üye
    syildirim1412 Avatarı

Son Giriş
    28.02-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kütahya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

lodin;
    hah şöyle işte olayı böyle anlat. bizde idare ediliyor arkadaşların okumasında bir sıkıntı olmuyor de. ama riskli bir iş yaptığınızı da sakın unutma. her zaman idare edilmez bilesin. öğretmenlerle ilgili bir soru sormuşsunya işte ben ona cevap veremem neden dersen ben milli eğitim personeli değilim. ayrıca ben sizde yapıalan uygulamaya değil senin cevap verirken kullandığın kelimelere kızdım. Hani zorunamı gitti falan gibi. benim zoruma gitmez. zaten beni ilgilendiren konu da değil. burada neticede bilgi alışverişi yapıyoruz. elbette eksik yada yanlış bilgi akışıda olacak. ben doğru bildiğimi yazdım. sen de neticede bana hak verdin bunun yönetmeliklerde yada kanunlarrda yer olmadığını sen de kabul ediyorsun. Ama sizde müdür insiyatif kullanıp risk alarak izin veriyor diye bu soruyu soran arkadaşın müdürünün de aynı şeyi yapacağını kim garanti edebilirki.

Üye
    loddin Avatarı

Gerçek Adı
    alaaddin
    Son Giriş
    22.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    afyon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

syıldırım;
    anlatım da sıkıntı olmuş olabilir başka kurumu da elbet ben bilemem. tıpkı senin gibi bende bildiğimi yazdım. hatta gördüğümü.

ayrıca altını çiziyorum. yönetmelikte var demedim. izin meselesi dedim.

Üye
    cicikıs Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    10:25
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    42
    Verilen Beğeniler
    31

adore;

Atandığında aday memur olacaksın ve bir mucize olmadığı sürece hiç bir amir kendini ispatlaman ve işini öğrenmen gereken süreçte sana sık sık izin verir. Aday memurluğun kalkana kadar örgün bir okul yerine AÖF'den bir yer tercih edebilirsin zaten kamuda hangi üniden mezun olduğunun bir anlamı yoktur. Derece kademe için okuyoruz bir çoğumuz AÖF'de yeterli oluyor. İşini ve amirini tanıdıktan sonra ona göre hareket edersin.

Üye
    ertugrul01 Avatarı

Gerçek Adı
    Ertuğrul
    Son Giriş
    23.02-2014
    Saat
    11:46
    Yaşadığı Yer
    Anadolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

memur olduktan sonra Açık ögretimi okumak bana daha mantıklı

Üye
    sevgidostu Avatarı

Gerçek Adı
    fatih sarı
    Son Giriş
    28.05-2013
    Saat
    01:17
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

loddin;

Loddin haklısın. Ben lisans ve ya yüksek lisans yapana 2 gün (yarım gün olmak üzere toplam 1 gün.) veriyorum ve izinleri kanuni hakkı. ama zorlayıpta örgün eğitimle uğraşmaya hic gerek yok. uzaktan eğitim ve ya acıköğretim daha avantajlı. Mesela Ahmet Yesevi Üniversitesi özür oranı kadar indirim yapıyor. ve kanunen de üniversitede bazı derslerden muaf olabiliyorsun.
    Yükseköğretim Kurulu - Özürlü Öğrenci Komisyonu

Ahmet Yesevi Üniversitesi

Üye
    adore Avatarı

Gerçek Adı
    sevtap
    Son Giriş
    13.07-2016
    Saat
    16:15
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bilgilerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim,ona göre hareket edeceğim

Üye
    loddin Avatarı

Gerçek Adı
    alaaddin
    Son Giriş
    22.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    afyon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    teşekkürler fatih hocam.

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon