Sayfa 3 / 9 İlkİlk 1234567 ... SonSon
Toplam 127 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    YassaX Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    mansas19 ; İNŞALLAH , YÜCE RABBİM ; HERKESİN GÖNLÜNDEKİNİN HAYIRLISINI VERSİN .... Hakkımızda Hayırlısı Olsun

Üye
    sonbahar.44 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:53
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar hayırlı geceler hayırlı kandiller kandiliniz mübarek olsun geç oldu işten geleli fazla olmadı yorumlara katılamadım arkadaşlar benim tahminim 7.778 engelli alınacaksa ilk 7.778 kişi yani ilk sıralardaki kişiler atanır bu iki iki dört bence,sizce nedir ne olur

Üye
    huderix Avatarı

Gerçek Adı
    Hüseyin
    Son Giriş
    12.10-2012
    Saat
    13:32
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim merak ettiğim kaç önlisans,lise ve lisans mezunu alınacağı. Bu toplam rakam. Ve ilk açıklamadaki 25 bin rakamına ne zaman ulaşılır. Bunca ümidimiz boşa çıkmaz inşallah. Keşke her şehirden kaç engelli katılmış onun hakkındada bilgi sahibi olabilsek. Çok sıkıcı bir süreç hepimiz için gerçekten. Kafalar karışık. Çok zor birşey böyle beklemek. Herkesin hakkında hayırlısı olsun. Ama sabırlar taşıyor artık

Üye
    dıe another day Avatarı

Son Giriş
    31.07-2013
    Saat
    17:45
    Yaşadığı Yer
    DÜNYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İki sene içinde 20000 diye telaffuz ediliyor bu sayılara ulaşılacak arkadaşlar.İlk alımda olmasada ikinci belki üçüncü alımlarda olacak olumlu düşünmeye bakım bence.

Üye
    ferdi öztürk Avatarı

Gerçek Adı
    ferdi öztürk
    Son Giriş
    11.10-2017
    Saat
    14:21
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

7.778/4=1944..her öğrenim grubuna eşit kadro verilirse kendi grubunda 1944.sıradan önce olanlar atanır anlamına gelir,tabii tercihlerde buna etki eder..adam 1250.sıradadır ama Ankara'dan başka yeri yazmam der o atanamazsa sıra daha aşağı doğru kayar,herkese Allah gönlüne göre versin..saygılar..

Üye
    dıe another day Avatarı

Son Giriş
    31.07-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    DÜNYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ferdi kardeş senin dediğin gibi olursa 40 50 alan lisans atanır . 85 90 alan liseli açıkta kalır.Adaletsizlik olur .Şahsen yüzdelik alım olsa adaletli olur.

Üye
    ferdi öztürk Avatarı

Gerçek Adı
    ferdi öztürk
    Son Giriş
    11.10-2017
    Saat
    14:21
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

die another day; ben zaten eşit alınırsa ne olur onu anlatmak istedim yoksa derdim polemik yaratmak değil keşke herkes atanabilse ama sonuçta bu bir sınav yapıldı birileri sevinirken birileri üzülecek..

Üye
    YassaX Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: dıe another day Mesajı Gör
    ferdi kardeş senin dediğin gibi olursa 40 50 alan lisans atanır . 85 90 alan liseli açıkta kalır.Adaletsizlik olur .Şahsen yüzdelik alım olsa adaletli olur.
    ferdi öztürk arkadaşımızın verdiği ; ortalama 1.950 - 2.000 inci sıralarda Lisans Puanları 70 lerde dıe another day ... Ön lisans 195 - 2000 inci 73- 74 puanlarda ... Siz ; Lisans 40 - 50 Demişsiniz ; Sıralaması Yaklaşık 4.800 - 5.000 civarlarında ... ferdi öztürk arkadaşımızın da dediği ; konu polemik yaratılması degil... Zaten 5.5 gun sonra nasipse ÖMSS - Tercih Kılavuzu Yayınlanınca Herşeyi göreceğiz ... Aylardır burada yorumları okur, elimden geldiğince guzel yerinde - zamanında yorumlar yapan biri olarak ; Aynı ÖMSS ye Lisans Girmiş biri olarak ; Şu kadar alınsın bu kadar alınsın diye hic rakam vermedim.. Cunku Biliyorum ki ; Kurumlar Kendi İhtiyacları doğrultusunda bu sayıları belirleyecekler ... Ortaöğretim 47.334 Kişi girmiş ; KURA Başvurusu Binlerce olmuş bakmıyor , ihtiyaci neyse onu aliyor ... Burada ; yorumlardan ve rakamlardan kendimce şu yorumu cıkarıyorum : En Çok Üzülen Grup KURA BAŞVURUSU Yapan Grup olacağını düşünüyorum ... Bu Yorumuma kimse alınmasın , gucenmesin ... Bu yorumu ; bir yerlerden duyum alıp yapmıyorum ... 3 EKİM 2011 Tarihinde Yayınlanan ÖMSS Yönetmeliğinden bu yana Tüm Süreci takip eden bir kardeşiniz olarak yapıyorum ... YÜCE RABBİM HERKESİN GÖNLÜNDEKİNİN HAYIRLISINI VERSİN ....

dıe another day ; Yukarıdaki lisans sıralamalarını ve puanlarını ; daha önce Döküman olarakta paylaştığım ; bir arkadaşın hazırladığı yerde yaptım

LİNKİ : https://docs.google.com/spreadsheet/...xYlotZUE#gid=0 --> Hangi Mezuniyet Hangi Sıra Kac Puan ? Az da olsa bilgi veriyor

Saygılar ...

Üye
    Kalender ŞAH Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    22:09
    Yaşadığı Yer
    SİVAS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ÖZKAN Abi Bende Özürguruplarının ayrışacağını çok savundum! nedeni ÖMSS yönetmeliği açıktı . Fakat gelinen durumda oöğrenim durumuna göre puan açıklayıp, sonrada özür gurupları ayrışacak demek hiçte adil değil ..... ömss 1 ömms 2 ömss 3 puanın yanında özür gurubu sıralarınıda yayınlasalardı .... özel kosul isteyen yerleri neye göre tercih edeceğiz.....sertifika neyse ... ama özel şart bu tamamen spekilosyana açık .... sence abi

ARKADAŞLAR .....

Bu konuyu daha önce özel başlıkta yayınladık ;Bu başlık nerdeyse ÖMSS Tercih kılavuzunun ŞİMDİDEN özeti ...... Nedeni KPSS de
    uygulanan sistemin ÖMSS uyarlanmış Hali.... Bu Başlığı çok farlı şekilerde yorumladık ve tartıştık ..... Fakat Bu Başlığın en önemli özelliği , ÖMSS de de KPSS gibi , Mezun olunan okul,cinsiyet ile bonservis, sertifika ve benzeri belge ve özel şartlar .Farkındamısınız bilmem Kpss de nerdeyse, bu nitelikler aranmayan devlet diresi bir elin 5 parmağı kadar ,Alınacak kodro ise bir okadar kısıtlı ,Biz özürlülerin kendisini geliştirmeli mesleki beceriyi ifade eden belgeler almalı..........Bu Belgeler

Nitelik-Kod Kılavuzu MADDE 12

(1) Özürlü alımı yapılabilecek memur kadrolarına ilişkin Nitelik-Kod Kılavuzu Başkanlıkça hazırlanır.
    (2) Nitelik-Kod Kılavuzunda, özürlü alımı yapılacak kadrolara ilişkin olarak eğitim durumuna göre program adları

Üye
    YassaX Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kalender ŞAH ; 5,5 Gun Sonra ÖMSS - 2012 Tercih Kılavuzumuz Yayınlanacak ... Hakkımızda Hayırlısı Olsun ... Biraz daha Sabredip & Dua Edelim... Artık Özür Grubuymuş ; Bilmem Kontenjan Sayılarıymış; boşverelim ve bekleyelim...

Saygılar ...

Üye
    Kalender ŞAH Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    22:09
    Yaşadığı Yer
    SİVAS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Vallahi Abi can sıkıntısından yazıyoruz ........

Arkadaşlar .....

İnşallah atama sayısı on binleri bulacak.... Fakat hangi öğrenim düzeyinden kaç kişi atanacak ....özürlü öğrenim gurupları arasında lakin uçurum var ....... 48.152 kişi lise mezunu Kpss ye bakarsanız nedeyse liselerin hiç şansı yok .... Asıl sn Fatma Şahin Hanım Bunu AÇIKLAMALI .........

Lisans ve ön lisans ve Lise düzeyi verilecek Kadrolar , Bu Durum göz önünde tutularak tahsis edilmeli...... yorumlarınız nedir arkadaşlar.......

SN Bakan Fatma şahin İki yıl içerisinde 20 bin kişi işe alınacak diyor. Atamalar öğrenim duruna göre adil ve orantılı olmalı. sakın kimse üzerine alınmasın YÜKSEK ÖĞRENİM GÖRDÜ DİYE....lisans mezun larına toplamda 5 bin kadro verirse,yada ön lisans mezununa 7 bin kadro verirse ,yada lise düzeyi çok kalabalık diye 17 bin 18 bin kadroyu ,lise düzeyi orta örenime verirse ,hiç bir anlamı olmaz .........
    Özür Durumu Başvuru Sayısı Orta Öğretim Önlisans Lisans Diğer

Toplam 60.367 48.152 7.071 5.144 2.163

Her Atama ÖĞRENİM düzeyine göre Adil Olmalı.......LİSANS ve Ön LİSANSLAR diplomalrının gereği işlere atanmalı öğremen öğretmenliğe ,mühendis mühendisliğe ,düz memurluklar lise düzeyine verilmeli ,hademe vb işler ise kurrayla belirlenen kadrolara dağıtılmalı..........

Üye
    YassaX Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kalender ŞAH ; Başka Başlıklar Altında da Aynı Konuları yaziyorsun ve mükerrer yazmış oluyorsun ... Bence gerek yok ... Virüs gibi her ÖMSS Başlığı altında ; Senin yazılarının aynısı karşımıza cıkıyor .. Ben Konunun Başlığına uygun hareket edersen ; Tüm Engelli Kardeşlerimiz faydalanmış olur ... Senin Canin Sıkılıyor olabilir , Stres yapıyorda olabilirsin ; ancak bunu FORUMA taşıdığın zaman ; Forumun Bilgi bekleyen engelli kardeşlerimize bir yararı olmamış oluyor ... Lütfen Biraz daha Dikkat

Saygılar ...

Üye
    mecitkara67 Avatarı

Son Giriş
    02.07-2016
    Saat
    02:08
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ÖMSS - 2012 Tercih Kılavuzumuz Yayınlanacak... Artık Özür Grup ayrı Dua Edelim....Ben işitme engelliyim..özürlü grup ayrı cok istiyorum

Üye
    meminx Avatarı

Gerçek Adı
    emin
    Son Giriş
    29.04-2015
    Saat
    14:26
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar benim sigorta başlangıcım 15.03.1997 ama işe başlama tarihim 15.09.1997. ben 3.derece özürlüyüm günüm 2980 eğer sigorta tarihime göremi işe başlama tarihime göremi emekli olacam çünkü arada 1000 güne yakın zaman var

Üye
    dıe another day Avatarı

Son Giriş
    31.07-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    DÜNYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    engel gruplarına göre ayrım olsaydı sınav sonuçlarında engel gruplarındaki sıralamada olurdu

Sayfa 3 / 9 İlkİlk 1234567 ... SonSon