Sayfa 5 / 25 İlkİlk 12345678915 ... SonSon
Toplam 362 mesajın 61-75 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    karakeçili Avatarı

Gerçek Adı
    HALİL
    Son Giriş
    03.01-2013
    Saat
    16:09
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    daha çooook 29 ları bekleriz.

Üye
    f-f Avatarı

Gerçek Adı
    fulya
    Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    19:49
    Yaşadığı Yer
    balıkesir/bandırma
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iyide herkes tercih yapcakmı bn onu cözemedimm

Üye
    Delikanlı Avatarı

Gerçek Adı
    hasan
    Son Giriş
    30.06-2012
    Saat
    22:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar aklıma takılan bir sorun var nette bulamdım cevabını, nette dolaşırken siteniz denk geldi ve üye olup sorunu sizlere sormak istedim. Bilgisi olan varsa paylaşırlarsa sevinirim.

Kpss'den memur olarak attın atandığınız kurum,görevimiz,şehir,veya sağlığınız el vermiyor değiştirmek istiyorsunuz. Sınav sonuçları 2 sene geçerli olmasına ramen memur olarak atandınız yeni bir tercih yapmak için önce o işten ayrılmanız (istifa etmeniz) ve istifadanızın üstünden 1 yıl geçmesi lazım ondan sonra tercih yapabiliyorsunuz.

KAYNAK: Çalışan Memur Kpss´yi Kazanıp Tekrar Atanabilir mi? | Kamu Dünyası

Şimdi girdiğimiz ve yakında tercihleri başlıyacak olan ÖMSS içinde şuan hali hazırda memur olarak çalışanlarda sınava girdiler ve halâ çalışmaktalar memurluklarında. Kpss'deki o yönetmelik Ömss'dede aynımı? Bu kişiler memurluklarından istifa etmeden üstünden zaman geçmeden tercih yapabilecekler mi? Yapacaklarsa atamaları olacak mı? Yoksa tercih yaparlarsa ve bu tesbit edilirse sınavları iptal olacakmı?

Vee tabi benim şahsi düşünden inşallah Ömss'deki yönetmelikte Kpss'deki gibidir.

Üye
    ferdi öztürk Avatarı

Gerçek Adı
    ferdi öztürk
    Son Giriş
    11.10-2017
    Saat
    14:21
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

okullar açılana kadar atamalar filan olsa bari,okula başlayacak çocuğum var atanırız,atanmayız ,başka yere atanırız diye daha yazdıramadım çocuğu okula..

Üye
    alfa Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    19:40
    Yaşadığı Yer
    ist.
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2012-ÖMSS/KURA İle Özürlü Memur Yerleştirme: Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadrolarına Yerleştirme Yapmak İçin Adaylardan Tercih Alınması (29.06.2012)BASIN DUYURUSU

(29 Haziran 2012)

2012-ÖMSS/KURA İle Özürlü Memur Yerleştirme:

Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadrolarına
    Yerleştirme Yapmak İçin Adaylardan Tercih Alınması

“Özürlülerin Devlet Memurluğuna Alınma Şartları ile Yapılacak Merkezi Sınav ve Kura Usulü Hakkında Yönetmelik" hükümleri uyarınca yapılan 2012 Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) sonuçları ve kura usulü ile kamu kurum ve kuruluşlarının boş kadrolarına ÖSYM tarafından yerleştirme yapılacaktır.Bu amaçla hazırlanan 2012-ÖMSS/KURA İle Özürlü Memur Yerleştirme Tercih Kılavuzunda, İlköğretim/ortaokul/ilkokul, ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyleri ayrı olmak üzere tercih yapılabilecek kadrolar yer almaktadır. Tercih Kılavuzu, 11-20 Temmuz 2012 tarihleri arasında ÖSYM’nin ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi internet adresinden yayımlanacaktır.Kılavuzda yer alan kadrolardan tercih yapabilmek için, 29 Nisan 2012 tarihinde yapılmış olan 2012-ÖMSS’ye girilmiş ve ortaöğretim mezunları için ÖMSSP1, ön lisans mezunları için ÖMSSP2, lisans mezunları için ÖMSSP3 puanının alınmış olması ve Kura Usulü Yapılacak Yerleştirme için başvuru yapılmış olması gerekmektedir. Adaylar tercihlerini, 11-20 Temmuz 2012 tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre, ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi internet adresinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden teslim edilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. 2012-ÖMSS/KURA İle Özürlü Memur Yerleştirme Tercih Kılavuzuna göre yapılacak yerleştirmeye başvuracak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi

kurra sonuçları açıklanan arkadaşlar varsa lütfen burda duyursun

Üye
    Kalender ŞAH Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    22:09
    Yaşadığı Yer
    SİVAS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar halimize şükredin en azından 11 ni tarih verdiler
    verdiler ya o güne kadar internet başında löbet tutursalardı ........

Yasaklı Üye
    komite Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kura sonuçları açıklandımı yoksa kısım kısımmı açıklandı senin sorundan öyle anlanıyor nasıl bakacagız şifremizle sonuca link varmı

Üye
    bozo40 Avatarı

Gerçek Adı
    AHMET
    Son Giriş
    26.09-2016
    Saat
    23:27
    Yaşadığı Yer
    ADANA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar ösym nin şifresini kendime uyarladım önce normal çalışyordu şimdi açamadım bir tuhaflıkmı var acaba

Üye
    SpeedyGonzales Avatarı

Son Giriş
    14.04-2014
    Saat
    20:59
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Hayırlı olsun...

Üye
    yabangulu89 Avatarı

Son Giriş
    23.10-2017
    Saat
    19:32
    Yaşadığı Yer
    .
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bişy Anlamadım Gitti.... şu kura işini tamam kura için başvurumuzu Yaptık Şimdi Bizde tercih kılavuzunumu bekliyecez? nasıl neye göre tercih yapcaz tercih yaptıktn sonramı kura çekilecek off kafam karman çorman oldu:=)

Üye
    YassaX Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: merveenes Mesajı Gör
    özkan cey hep ayın 29 'tutuyoda inşaallah 29 şubat olmaz .çünkü dört yılda bir geliyo...
    Haklısınız ; Bakın Onu Hic Düşünmemiştim ... İkinci ya da Üçüncü Atamalar İçin O Tarih Sakıncalı Görünüyor

Üye
    A-KILIC Avatarı

Gerçek Adı
    •
    Son Giriş
    09.07-2017
    Saat
    17:44
    Yaşadığı Yer
    Tuzla, İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Kuralar çekil dimi ? BUu konuda bilgisi olan arkadaslar yardım ederse cok seviniriz

Üye
    alanya Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    00:56
    Yaşadığı Yer
    Antalya - Alanya
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    5
    Blog Mesajları
    1

Hani 7.000 kişilik kadro ÖMSS ye girenler içindi? kura için ek kadro açıklanacaktı? Önce sınava girenler atanacaktı?

Bi b*k anlamadım ben bu işten. 60.000 sınava giren ki bence en az 100.000 kuraya giren vardır... 160.000 kişi 7.000 kişilik kadro için yarışacak...

Ölme eşşeğim, yaz gelsin, yonca bitsin, karnın doysun...

Üye
    perperek Avatarı

Gerçek Adı
    Tolga Perperek
    Son Giriş
    23.08-2012
    Saat
    01:36
    Yaşadığı Yer
    Kırklareli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yanlış hatırlamıyorsam ÖMSS başvuruları yapılır iken ilkokul seviyesinde okuyan ve okuyabilecek olan kapasitedeki reşit olmayanlar içinde kura gibi bir başvuru söz konusuydu. Daha önce çalıştığım meslek-şirket statüsü gereği bakanlık-başbakanlıkla ilişiğim olduğundan bu durumu o zaman sorduğumda avrupa birliği kriterlerine göre hibe-yardım-geri ödemesiz destek için resmi kayıt tutulmaya çalışıldığı söylenmişti minimum beklenti 100.000 kişiydi. Sonrasını bilmiyorum ilkokullarda eklenince ben bırakın 100.000 kişiyi 1.000.000 hit yapar diye düşündümki bildiğiniz üzre ülkemizde yanlış ilaç kullanımı-gebelikte yükske ateş,akraba evliliği,doğum sonrası yükske ateş hatalı ilaç kullanımdan dolayı bu sayılar zamanla çok arttı birde iş ve trafik kazaları ülkede her 10 kişiden 1ini özürlü durumuna soktu.
    Neyse çok ayrıntıya girmiyorum özellikle lisans-yüksek lisans-ön lisans diplomaları üzülerek söylüyorum devlet için bir girdi oluşturuyor ama anladığım kadarıyla istenilen orana ulaşamadılar yinede benim gördüğüm avrupa birliği zaten sizin işinizide-maaşınızıda artılarınıda karşılıksız sağlamış olacak. Ve yine yazıyorum Ankarada dahi özürlülere gerekli olanaklar sağlanamamışken özellikle eğitim-bakanlıklar-meclis çevresinde, herhalde iş konusunda hazır olduklarını sanmayın, mesleğiniz olsa dahi avukat-mühendis vesaire zorlkjlar yaşanacağı muhakkak birde şimdiden diğer memurlar bu kadrolar için bir çok konuda tümümüzü rakip görmekteler.....
    Tek yazabileceğim dilerim herkesin gönlüne göre-hayırlısı ise bir yerde kendini idame ettirecek işine yerleştirilmesidir. Toplumda hala yük olarak görülmekteyiz malesefki.

Üye
    oneway35 Avatarı

Son Giriş
    14.04-2013
    Saat
    18:47
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    kura ile başvuru yapan arkadaşlar kura yapıldımı ne zaman yapılacak diye soruyor. kura ile atanmayı bekleyen arkadaşlar: kılavuzda kura için açılan boş kadroları 11-20 Temmuz 2012 tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre tercihlerde bulanacak ve kura işlemi bu yaptığınız tercihleriniz arasından yapılarak sonuçlanacak diye düşünüyorum. örneğin kılavuzda olan istanbul milli eğitim müdürlüğünü tercih ettin bu kadroyu tercih edeneler arasında kuraya katılacaksın, erzurumdaki sağlık bakanlığındaki kadroda kura ile alıyorsa ve sen tercih etmemişsen ordaki kuraya katılamıyacaksın.

Sayfa 5 / 25 İlkİlk 12345678915 ... SonSon