Sayfa 1 / 10 12345 ... SonSon
Toplam 149 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    poseydoon Avatarı

Son Giriş
    04.10-2017
    Saat
    11:04
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bakan Şahin, Özürlü Memur Seçme Sınavı'na (ÖMSS) ilişkin olarak, bir hafta içinde yerleştirmelerin bütün sisteminin başlatılacağını söyledi.
    Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, "Özürlülerin Toplumsal Entegrasyonunun Geliştirilmesi Projesi Hibe Programı'' tanıtım toplantısında, istihdamla ilgili boş kadroları çıkardıklarını, dünyada bir ilki başararak kendilerini test edip önemli bir ''mutfak çalışması'' yaptıklarını söyledi.
    Engelli sınavlarında haksız rekabeti kaldırmak için 4 ay çalıştıklarını belirten Şahin, ''Bütün engelli grupları aynı sınava giriyordu. Kendi içlerinde kategorize ettik. İşitme engelliler için almamız gereken kadroyu açtık ama standartları olmadığı için eleman yetişmediği için alınacak kimseyi bulamadık. 60 bin engellimiz sınava girdi, tek tek takip ettik. Şimdi ÖSYM Başkanı'yla konuştuk, bir hafta içinde yerleştirmelerin bütün sistemini başlatacak'' diye konuştu.
    Engelliler için önceki yıllarda hayırseverlerin yardımıyla bir şeyler yapılmaya çalışıldığını ancak bugün durumun değiştiğini, bu konuda mali sorun olmadığını belirten Şahin, şunları kaydetti:
    ''Ama bugün 'para var' diyoruz. Çok önemli bir şey. 'Mali sorunumuz yok' diyoruz. Hibe programı, karşılıksız. Her kişinin en az 100 bin avro alacağı paradan bahsediyoruz. IMF'ye muhtaç olan bir hükümet, IMF'nin krizi aşması için mali destek veren ve bugün hibe programlarıyla engellimizin önündeki engeli aşmak için 'ben sana mali destek vereceğim' diyen anlayışa dönüştü. Bu çok önemli''

kaynak: Şahin: 60 bin engelli için ÖSYM ile konuştum
    Engelliler Sitesi ÖMSS yerleştirme sistemi 1 hafta içinde başlatılacak

Üye
    frankenstein Avatarı

Son Giriş
    14.07-2016
    Saat
    14:21
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İşitme engelliler için almamız gereken kadroyu açtık ama standartları olmadığı için eleman yetişmediği için alınacak kimseyi bulamadık.
    Bu ne demek şimdi? Ben tam olarak anlayamadım bunu? İşitme engelliler için kadroya alınacak kimse bulunamadı mı demek istemiş? Ne ara alım yapıldı da alınacak kimse bulunamadı?

Üye
    poseydoon Avatarı

Son Giriş
    04.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

alıştık artık diye bir şarkı vardı... bakanımız bunu hep yapıyor nasıl olsa

Üye
    YassaX Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

frankenstein ; Benim Kişisel Yorumumu Soracak Olursan ; Kelime Ekisiği var o cümlede .. Şu şekilde Olabilir : " İşitme Engelliler Öğretmeni ya da Eğitmeni için almamız gereken kadroyu açtık gibi bişey olabilir ... Bu benim Kendi Kişisel yorumum, herhangi bir yerden alıntı filan değil .... Çünkü ; Başka bir mantık olmuyor ...

Saygılar ...

Üye
    ferdi öztürk Avatarı

Gerçek Adı
    ferdi öztürk
    Son Giriş
    11.10-2017
    Saat
    14:21
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: poseydoon Mesajı Gör
    alıştık artık diye bir şarkı vardı... bakanımız bunu hep yapıyor nasıl olsa
    BAkanın kendi yorumu olsa bende şüpheyle yaklaşırdım ama ösym başkanıyla yaptığı görüşmeye istinaden bir hafta diyor,koca bakan yalan söyleyecek hali yok ya??

Üye
    sebboy Avatarı

Son Giriş
    13.09-2015
    Saat
    18:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

inş öledir benim hiçbir bakana inancim kalmadi ama geç olsun güç olmasin mühim deil

Üye
    Kalender ŞAH Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    22:09
    Yaşadığı Yer
    SİVAS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sn Fatma Şahin Hanımın Açıklamasından alıntı : Kişilerin işe yerleştirildiğinde oturduğu koltuğa değer katması, aklını, beynini ve eğitimini kullanarak o kuruma zenginlik kazandırması gerektiğini ifade eden Bakan Şahin, şöyle konuştu:

''Benim telefonumla, 'lütfenlerle' değil. 'Bu kadroları artıralım' diye karşının ikna edilmesiyle değil. Karşı bize gelecek, 'Ben çok istifade ediyorum, bir engelsizden daha çok faydası var...' Bu kadroda 10 bin açık varsa '10 binini de doldurmak istiyorum' diyebilmemiz için doğru yerleştirmeler yapmamız lazım. Doğru kişileri doğru koltuğa oturtmamız lazım. Onun için çalışıyoruz. İnşallah bunu da başaracağız.''

Yorumlarınız nedir arkadaşlar .........

Üye
    DİLEKREM Avatarı

Gerçek Adı
    Huzeyfe
    Son Giriş
    24.11-2016
    Saat
    16:58
    Yaşadığı Yer
    Bolu
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

işitme engelli standartı olmadığı eleman yetişmediği için alınacak kimseyi bulamadık diyor.

acaba işitme engellilerin puanı mı yetersiz

o kadar işitme engelli arkadaşlarım var buro memurıu olarak çalışan

eğer sınavdan işitme engelli eleman çıkmamışsa işitme engelli alımı olacaksa kura ile katılan işitme engellilere yarayacak olabilir

hakkımızda hayırlısı neyse o olsun inşallah ...

Üye
    AsilUye Avatarı

Son Giriş
    08.07-2015
    Saat
    15:56
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Fatma Şahin çok gizemli bir açıklama yapmış işitme engellilerle ilgili. Okuyorum okuyorum en ufak bir fikir edinemiyorum.

Üye
    leonalori Avatarı

Son Giriş
    10.10-2016
    Saat
    23:08
    Yaşadığı Yer
    Osmaniye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Anca "BAKAN" olur zaten bundan. Sınav sonuçları açıklanmadan önce de demişti haftaya sonuçlar açıklanacak diye ama tam 4. hafta açıklandı sonuçlar. Şahsi kanaatim osym ile görüştüğü de yok. Kürsü de iken konuşacak bir şeyler lazımdı böyle bir cümle kurdu. Kendisine inanıyordum ama inancım kalmadı artık. Faruk Çelik'in gölgesinde kalıyor Sayın Şahin... Selametle

Üye
    poseydoon Avatarı

Son Giriş
    04.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kalender ŞAH;

hocam valla yorum yapabilmemiz için önce anlamamız lazım.şahsen ben henüz çözemedim metni şifre içeriyor galiba

Üye
    Kalender ŞAH Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    22:09
    Yaşadığı Yer
    SİVAS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar Sn Bakan Fatma Şahinin açıklaması gerçekten buysa; Bayağı kafa karıştırıcı . Atamalar Özremi sırlamayamı derken ...Aha size çıkmaz sokak ...

Yinede savunduğum fikirlerin arkasındayım.Fakat bu açıklamadan sonra ; Eskiden Atamalar özür gurubuna göre diyordum değiştiriyorum , artık gurup değil özür durumuna bile indirgene bilir ......

Üye
    cevdet.ozcubukcu Avatarı

Gerçek Adı
    Cevdet Özçubukçu
    Son Giriş
    01.09-2017
    Saat
    11:05
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

hadi hayırlısı bakalım güvenmekten başka çare yok gibi.

Üye
    Kardelen 73 Avatarı

Son Giriş
    08.07-2012
    Saat
    21:09
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Özürlü memur kura çekimi yapıldımı yada ne zaman açıklanacak bilgisi olan var mı ?

Üye
    yüreginleyaz Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    23.04-2013
    Saat
    13:22
    Yaşadığı Yer
    Şanlıurfa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Kişisel anlayışım doğrultusunda ben şunu anlıyorum.
    daha öncede bakan hanım demişti, bizler alacağımız elemanları toplumun en fazla yarar görecegi yere yerleştirmek.
    Diyelim ki ortopedik sorunu var.. kafa zehir gibi , dil desen bulbul gibi yapacagı en güzel iş danışmanlık...
    Veya Kulagında sorunu var , eli ayağı tutuyor, o zaman bunun kardeşimizin götür getir veya başka bir işe yerleştirmek mümkündür...
    Anlıyacagınız kişisel becerilere bakılarak eleman yeştireceklerdir...
    Aynı beceriye sahip olan kardeşlerimiz oldugunda ise PUAN devreye girecektir..
    Burda lkardeşlerimiz yanlış anlamasınlar.. Ortopedik sorunlu olan kardeşlerimiz kendi kategorilerinden seçim yapabileceklerdir.
    ben ortopedik olarak giriyorum ama alınan eleman görme ve işitme sorunu olanlar arasından seçilecekse benim aldıgım puanın bir önemi yoktur. onlar benden düşük dahi alsalar fark eden bir şey olmayacaktır.

Sayfa 1 / 10 12345 ... SonSon