Sayfa 1 / 5 12345 SonSon
Toplam 65 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Kalender ŞAH Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    22:09
    Yaşadığı Yer
    SİVAS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar , TercihKılavuzları Henüz Yayınlanmadı , Bazı Konularda , sesimizi duyurma şansımız var…..
    ÖMSS T.C. yetinde yapılmış en değerli ve sistemli özürlü sınavı . Bu sınavı yapanlara ,tüm emeği geçenlere tşk ler şükranlar. ÖMSS nin Özürlü sınavına getirdiği sistem nerdeyse dünyada bir ilk , Arkadaşlar Böylesi değerli bir sınavda eksikliklerin ve fazlıkların olması da doğal olacaktır .BİZ ÖZÜRLÜLER Kendi Gördüğümüz aksıklıkları veya eksiklikleri dile getireceğiz ki ,Bizimde Bu sürece ÖSYM ve ÖMSS yi düzenleyenlere ve kendimize bir katkımız olsun.. unutmayalım ki ösymdeki görevlilerde bizim gibi insan............Ama bizi en iyi biz biliriz,derdimizi sıkıntımızı....
    Arkadaşlar Ünlü Fransız filozof Descartes in latince yazımıyla "Cogito ergo sum olarak da bilinen ünlü sözü var ,Onda da şöyle demekte; Artık kesin bir şey varsa o da şüphe ettiğidir.Şüphe etmek düşünmektir. Düşünmemiz ise var olduğumuzun kanıtıdır . Ve son tahlilde "Düşünüyorum, öyleyse varım, der......
    Bizde düşenelim ,şüphe edelim ki var oldğumuzu kanıtlayalım. yazalım tartışalım ki özürlüler olarak var olduğumuzu kimseye unutturmayalım ÖMSS ye süreçte yararlı bir katkımız olsun ...
    İş işten geçtikten sonra çığırtkanlık yapmanın gereği yok. ösym yi ve ömss yetkilileri suçlamanın hiçbir anlamı ve hiç kimseyede bir faydası olmaz ……Ata sözünde deği gibi Atı alan üsküdarı geçmiş olur.......
    Ben özürlü Atamaların da ki kontenjanlarının belirlenirken ;Adil bir atama için , öğrenim düzeyi kadar özür guruplarının da göz önünde tutulup Atama yapılmasın dan tarafım. Atama kontenjanları belirlenirken öğrenim durumu, puan ve sıralamanın yanı sıra özürlü guruplarıda etken olmalıdır …. Nasıl ki süre ,soru tipi ve kitapcıkları özür guruplarına ayrı ayrı belirlendiyse atamada ve kontenjanlar belirlenirken etken olmalıdır …..

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    00:26
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

yok kardeşim bu adalet değil neden biliyormusun senin bi yazını okudum sen 79 puanla 5.000 sıralardaymışsın ve önündeki 4.999 kişi içindeki işitme engelliyi hesaplıyorsun ha önünde 100 işitme engelli varsa benim iş garanti diye düşünüyorsun.belkide devlet kadrosundasın ve bu sınava girdin ve önündeki 5.000 değil sadece işitme engelliyi hesaplıyorsun bu adil olur mu sence dicemde millet adaleti falan geçmiş ben giriyim gerisi naparsa yapsın düşüncesindeyiz özür grubuna göre alım adaletsizlik olur her gruptan ilk sıralara giren var başka bi işitme engelliyle sende aynı soruyu çözdün o 95 alıp ilk 100e giriyor ömss 1.si zihinsel engelli çıkıyorsa demek ki sınavda şartlar eşitlenmiş birde alımda üstünlük verilmez sıradan alınsın herkezin özürüne göre iş verilsin SIRALAMAYA GÖRE ALINSIN.

Üye
    golden_heart Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:55
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    12

kalender şah;

İş işten geçtikten sonra çığırtkanlık yapmanın gereği yok. ösym yi ve ömss yetkilileri suçlamanın hiçbir anlamı ve hiç kimseyede bir faydası olmaz ……Ata sözünde deği gibi Atı alan üsküdarı geçmiş olur.......
    sadece gülmekle yetiniyorum

ne var bunda gülecek dersen eğer,sana değil senin bu çağrına gelmeyecek olanlara gülüyorum..yine burda verip veriştirirler.bir öneri,şikayet dediğinde geri kaçarlar..Demiştim ben,"bu sözlerimi her fırsatta yazıcam" diye..yine yazıyorum ki,ister forumda ukala olarak anılıyım,ister boş beleş konuşan birisi oluyum..yaptığını "ben şunları yaptım" diye anlatmayan ama arka planda çabalayan arkadaşlar var..onlar kendini hissettiriyor..bazı arkadaşlarda sağolsun bir vekile dahi ulaşsa burada bizle paylaşıyor..bazılarıda var kiiiiiiiii,onlara da bakarsın dünyayı dize getirecek,ama sadece buraya yazdıkları ile kalıyorlar..o yüzden kardeşim,inşallah çağrın ses getirirde toplu hareket edip,sorgulayıp,sorunlarımızı bilip,eksiklerimizi bilip hareket etmeyi öğreniriz..sorumluluklarımızı hatırlatan bu yazın için teşekkürler kardeş..

Üye
    ekinos Avatarı

Gerçek Adı
    Ayşe
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

kalender ben lise işitme engelden girdim 88 puan aldım 1019 sıram tabiki engele göre olmalı ben şimdi telefona asla bakamam beni atasalar bile istemem

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    00:26
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

ekinoks puanında sıralamanda iyi fakat özüre göre alım olmaz mümkün değil neden derseniz kurumun biri ortopedi ister belki kolu olmayana göre bir iş ayağı olmayan başvurcak o zaman ne olcak? herkez sırasına göre alınıp özürüne göre iş verilmeli a kurumu diyelim 10 kişi alcaksa 10nuda aynı işi yapmaz birine sen şu işi yap birine sen şu işi yap derler böylece hem sıraya giren alınır hemde özüre göre iş verilir.

Üye
    serkan005 Avatarı

Gerçek Adı
    serkan
    Son Giriş
    20.06-2017
    Saat
    20:45
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

alımlar sıraya göre yapılmalı zaten sınav gruplar arası eşitsizliği ortadan kaldırdı

Üye
    yüreginleyaz Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    23.04-2013
    Saat
    13:22
    Yaşadığı Yer
    Şanlıurfa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

güzel düşünceler. Alimlara gelince, alımlar kurumların istegine bırakıldıysa ki bırakıldı. Kurum amiri kendisine uygun olan şartlarda eleman talep edecek. Bunun en hatalı tarafı şu olmalı.. ki benim fikrim.. bunu sayın fatma şahinlede paylaşmayı düşünüyorum.... bir kurum alacagı kişi sayısı kaç tane ? bu alımlarda Egitim durumuun belirleyecek . ve her gruptan en az 1 tane alım şartını koyacak.
    neden Derseniz böylece her kurumun içine her gruptan bir tane eleman vermekle adil davranmış olurlar.
    ama eger kurumlar tutupta illede lisans ve önlisans derse adaletsizlik, kurumlar illede gene özürlü derse yine adaletesizlik, yine kurumlar beden işçisi için işitme. görme gibi eleman talep edrees yien adaletsizlik yapmış olur.
    burda devletin yada bakanlıgın yapması gereken en basit yöntem, her kuruma en az 4 tane eleman ve her ruptan 1 tane olacak şekilde .. buyrun size adalet..
    varsa başka bir fikri buyursun beraber paylaşalım...
    Saygılar..

Üye
    ecza_06 Avatarı

Son Giriş
    29.03-2014
    Saat
    17:10
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet kardeş bende sana katılıyorum yazın için teşekkürler

Üye
    Kalender ŞAH Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    SİVAS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

xxxman yazımı iyi okumamışsın ben 3 binli ; Bir sıradayım O yazımdaki punı Beş binli sıralamayı misalen hesap yamak için yazdım

Üye
    YassaX Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar 12 HAZİRAN 2012 SALI Günü ; 0 312 418 80 71 no'lu ve Dahili : 215 Olan Telefondan DEVLET PERSOENEL BAŞKANLIĞI'NDAKİ bir yetkili ile görüşmem sonucunda ; yukarıda açılan Konu Başlığı ile ilgili olarakta; konuşulan konunun İlgili bölümü aşağıdaki gibidir :

Sınava Giren Kişilerin Özür Gruplandırılması ; 1-) Genel Özürlü 2-) İşitme 3-) Görme 4 -)Zihinsel Özürlü .. Tercih Kılavuzunda ; Yine boyle Gruplamalar olacak mi ? Yani ; İşitme Kontenjanları ayrı , Zihinselin Ayrı , Görmenin ve Genelin Ayrı mi Diye Sorduğumda :
    Cevabı Şu Şekilde oldu : Hayır Hepsi Bir listede olacak; aynı tercihleri secebilecekler ; ancak bazı Kontenjanların yanlarında Özel Şartlar olacak şeklinde ifade etmişlerdir ...

Saygılar ...

Üye
    Kalender ŞAH Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    SİVAS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çok TŞK ler özcan Abi ......Hakkımızdan hayırlı olur işallah .....

Üye
    golden_heart Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:55
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    12

aynı;
    elektrik mezunu olanların bilgisayar operatörlüğü kadrosunu tercih edememesi gibi,burda da karşılarında özel şartlarda duyma problemi olmayacak yada ortpedik engeli olmayaca gibi şartlar olacaktır..ona göre tercih yapmamız istenecektir..kpss deki gibi..

Üye
    btl Avatarı

Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    17:07
    Yaşadığı Yer
    Ütopya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

ozkancey;
    Teşekkürler Bende böyle olacağını okumuştum herkes için hayırlı olur inş.

Üye
    YassaX Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

btl ; Rica Ederim ... Hayırlısı İNŞALLAH ...

Kalender ŞAH ; Rica Ederim ... ismim Özkan ... Hayırlısı Olsun İNŞALLAH ...

Üye
    çamlıca Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .....
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    xxxman;

Doğru bir yorum. Her kurumda her özre göre bir iş illaki vardır. Yerleşenler kurumlarına gider, orada kendilerine uygun bir serviste çalışırlar.

Sayfa 1 / 5 12345 SonSon