Sayfa 2 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 65 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Kalender ŞAH Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    22:09
    Yaşadığı Yer
    SİVAS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    özür özkan bey arada harfleri yutuyoruz..değişiyoz.

Üye
    YassaX Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kalender ŞAH; Estağfurullah

Üye
    Kalender ŞAH Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    SİVAS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ARKDAŞLAR . Benim bu başlığı esas açma sebebim ÖZKAN abi bir kaç yazın da okuduğum kadarıyla atamalar sıralamaya göre olacak.
    ÖZKAN Abi özellikle ; Senin sözlerin den hiç şüpem yok ,atamala ,gidişata bakılırsa , öğrenim gurupları ve sıralamaya göre olacak.
    Abi tercih yapılırken Galiba bir kaç bon servis ve sertifika da istenecek....
    Benim Özürlü arkadaşlarıma anlatmak istediğim Konu , Farzedelim yarın bir devlet kurumuna atandınız ..........
    Kimse bizi ATADIĞIMIZ kurum kapısında davul zurnayla karşılamayacak........

Arkadaşlar eğer sn fatma şahinin hanımın çabaları ve diğer emeği geçen insanların gayreti olmasaydı kamu kuruluşları pekte özürlü çalıştırmaya hevesli diğildi ........
    Sn Bakanımız fatma şahin ne diyor? cumhuriyet tarihinde bizim dönemiz kadar özürlü istihdamı ,yapılmadı !!!

Arkadaşlar Bir sorunda merkezi atmayla ilgili
    Atandığımız kurumda sizi , beş kişiden oluşan bir heyet , bekliyor . Bu he heyet neyi değerlendirecek ?
    Genel evrak konturolümü yada başka şartlarmı değerledirecek ...........
    Mesala özür gurubu gibi ........

Ömss Yönetmeliğinde de onlarca madde de özürlülerin özür guruplarına göre atanacağına dair içerikte ...
    Atama yönetmelik dışında olursa bu da ayrı bir sorun teşkil eder !!!!
    Bu yönetmelik resmi gazete yayınlanarak yürürlüğe girdi......
    Arkadaşlar Yönetmeliği açın iyice İNCELEYİN ...
    Arkadaşlar 5 kişilik değerlendirme heyetin , yetkilerine bir bakın
    Heyet yönetmeliği uygularsa ,sizi özür durumunuzdan dolyı atamaya bilir .........
    Fakat merkezi atmada özür gurupları ayrışmıyacak deniyor
    sizlere yönetmelikten kısa bir alıntı ......
    Bu komisyon, atanmak üzere bildirilen adayları, aranılan nitelikler yönünden inceleyerek,
    nitelikleri uyanların atamalarının yapılmasını teklif eder

Üye
    fatma_24 Avatarı

Gerçek Adı
    Fatma
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ozkancey;

Bilgilendirme için tskler

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    00:26
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

YÜREGİNLE YAZ senin yazdığın çok adil olur senin düşüncene göre her mezun ve özür grubundan 1'er kişi bi hesaplayalım ilk okul başvuru sayısı yok lise sayısı 47334 ön lisans 6000 lisans 5017 bunların içinde giren işitme görme zihinsel genel oranlarıda belli ama ben temsili konuşcam her mezundan ve her özür gurundan 1 kişi alınsa 20.000 alım olsa ön lisansla lisansın tamamı girer liselide 1000 genel 1000 işitme 1000 görme işitme giren ne 7.000 kişi %15i girer zihinsel 3.000 kişi 1000 kişi alınsa %30u genel 32.000 kişi 1000 kişi alınsa %3ü girebilir LİSE TOPLAMIDA 47334 KİŞİDEN %12Sİ GİREBİLİR ANCAK LİSANLILARIN %100DE 100Ü NE adalet NE ADALET sıraya göre alınıp özre uygun iş verilmesi en mantıklısı böylece hak eden girer...

Üye
    YassaX Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

fatma_24 ; Rica Ederim ...

Kalender ŞAH ; Yukarıdaki Mesajına İstinaden :

Arkadaşlar 12 HAZİRAN 2012 SALI Günü ;
    0 312 418 80 71 no'lu ve Dahili : 215 Olan Telefondan
    DEVLET PERSOENEL BAŞKANLIĞI'NDAKİ bir yetkili ile görüşmem sonucunda ; yukarıda açılan Konu Başlığı ile ilgili olarakta; konuşulan konunun MÜLAKAT VE KOMİSYON ile İlgili bölümü aşağıdaki gibidir :

Benim bir diğer sorum şuydu : 3 Ekim 2011 Yönetmeliğine göre ; Atanılan Kurumdan 5 kişilik bir komisyon nedir ? Mülakat mıdır ? İçeriği Nedir? Diye Sordum..
    Cevap aynen Şu şekilde: Mülakat olmayacak ; Siz atandıktan sonra; atandığınız kuruma gerekli evrakları götüreceksiniz . Evrak bazında kontroller yapılacak.. Mesela Diploma, Özürlü Raporu, Özel Şartlar Olursa Sertifikalar gibi ; Atanılan işe uygun olup olmadığına bakılacak ve evraklar uygun mudur değil midir onlar kontrol edilecek, yüzyüze bir mülakat söz konusu degil şeklinde ifade ettiler...

Saygılar ...

Üye
    Kalender ŞAH Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    SİVAS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Nerdeyse tüm yazılarını okudum , özellikle ömss ile ilgili olanları . Abi Mülakatın olmayacağını biliyorum ; Yukarıda bir konu seninde dikkatini çekmiş 5 kişik heyet özürlünün atanma durumunda 'Atanılan işe uygun olup olmadığına bakılacak. Bu maddenin ucu açık ve özürlü guruplarının dağlımıda dengeli diğil genel özürlü gubu gurubu en kalabalık gurup... abi özür guruplarına sorulan sorular da hiç dengeli diğildi ,şişi yakmayak derken kebab yandı ....mesala zihinsel özürlülerden lisans ve lisans üstü mezunlar var buna da bir anlam veremedim, sınavda sorulan , zihinsel engellilere sorulan ,sorular ilkokul düzeyi gibiydi... kim bilir bazı pskiyatrik hastalıklar zihinsel özür gurubunda mı değerlendirildi ...zihisel özürler genelde doğuştandır istisnai durumlarda 16 yaşına kadar görüle bilir ....özkan abi bu duruna bir yazında geniş bir şekilde yer vermişsin eline sağlık...

Üye
    sempatiker Avatarı

Gerçek Adı
    GÖKHAN
    Son Giriş
    11.11-2013
    Saat
    18:05
    Yaşadığı Yer
    01
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar benim anlamadıgımda şu ben önlisan bilgisayar tek.ve pprogramcılıgı mezunuyum ayrıca lisede anadolu meslek lisesi bilgisayar yazılım mebden onaylı bilgisayar işletmenliği sertifakısı almak zorunlulugum varmı kpss tercihlerinde böyle ayrıca sertifika istenıyor burdada istenecekmi : ?

Üye
    Kalender ŞAH Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    SİVAS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mezun olunan okullar genelde sertika yerine geçiyor

Üye
    Kalender ŞAH Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    SİVAS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ekinos hanım sıkıntı şuki merkez atar , kurul atamaz,özür gurubuna göre olursa kimse hakımızı inkar edemez ve yarın atandığımız kurumda kimse özürümüzün elvermediği bir iş bekleyemez ......

Üye
    yüreginleyaz Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    23.04-2013
    Saat
    13:22
    Yaşadığı Yer
    Şanlıurfa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

xxxman;

Kusura bakma ben sadece özür durumundan giderek yazdım. Egitim durumlarını hesaplamadım.. benım fikrim sadece alınacak özür durumu.. ile ilgiliydi.. teşekkürler.

Üye
    Kalender ŞAH Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    SİVAS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

xxx Man ALLAH seni başımızdan eksik etmesin en azından yazan çızan ömss le ilgelenen birileri var
    Çoğu zaman mualif olsakta yazmak çizmek anlatmak lazım ,Arkadaş ömss ile ilgili bu formda bu başlıkta 500 tane yorum olmalı ,özürlü arkadaşlar ne yapıyorsunuz , ilk atamada 60 bin kişide 7 bin kişi atanacak basit bir sayımı,Bunun ikinci belki üçüncü atamaları var ...Arkadaş kpss de Bu yedi bin kontenjan için özürlü , özürsüz milyonlar bir biriyle yarışıyor .........

ÖMSS Ye Sahip çıkalım

Arkadaşlar Bazen Elimizdekilerin değerini Bilmiyoruz .....ÖMSS özürlüler için gerçekten çok değerli ve adaletli bir sınav sistemi ........ Eğer ÖMSS Bundan 4 yıl önce olsaydı ,meb sınavların da sağlık bakanlığı sınavların da açıktan işe alımlarda , bugün herşey inanın çok farklı olurdu ....

Üye
    huseyinmetin Avatarı

Gerçek Adı
    hüseyin
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    22:01
    Yaşadığı Yer
    MERSİN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar;

ömss ile personel alımlarında , bence iş biraz asıl amacından çıkarak reklama dönüştü, alımlara gelince mantıken eğitim durumu , meslek sahibi olma , iş gücü kaybı vs gibi faktörler çok önemli ve göz ardı edilemez. Ben İİBF mezunuyum , 9 yıllık bankacılık deneyimim var , ama devlet bu gibi durumlarda özel sektör gibi düşünmüyor, birincisi oy kaygısı, hem seçmenini etkileme hem oy almadığı kitlelere ulaşma , hem de bu konu sadece istihdam , kalifiye istihdam değil, bir sosyal politika , O YÜZDEN UMARIM OLMAZ AMA ŞAPKADAN TAVŞAN ÇIKABİLİR. puanıma gelince 79,8 lisans düzeyinde sıralamam da 625 ama inanın içim hiç rahat değil, HAKKIMIZDA HAYIRLISI ....

AYRICA BANA GÖRE , TERCİHLERDEKİ TEMEL BELİRLEYİCİ FAKTÖRLER ÖNEM DERECESİNE GÖRE , eğitim , engel durumu, mesleki bilgi ve beceri, .... asla bilemeyeceğimiz ama süprizler yaratabilecek bir konu daha var ki o da şu , yaşadığı şehir dışında tercih yapacak , dahada önemlisi yapabilecek adaylar, birde sıralamada bizimle eşdeğer özellikler kaç kişi var o sıralamadki yerimiz.... öyle sanıyorum ki bu bahsettiğim konular klavuz açıklandığında ds bilinmeyen olarak kalmaya devam edecek, ne dersiniz.

Üye
    Kalender ŞAH Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    SİVAS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar ÖMSS Tercih Kılavuzu Hala yayınlanmadı , Yayınlandığın dada tahmini 15 - 20 Tane farklı tercih yapacağız bu tercihlerin çoğu ,yaşadımız il ve çevre dışında olacak ....... Yeni bir başlangıca ,yeni bir hayata hazırmıyız ?

Bu soru ilk günden berri kafamı kurcalıyıp duruyor ...... Yeni bir hayat yeni bir başlangıç , tasarlıyıp duruyorum.....Çok başarılımıyım diğilim ,şu an esnaflıkla uğraşıyorum işlerim iyimi pek diğil , ,bir özürlü için esnaflık gerçekten çok zor hem bedenen hemde zihnen ,günde 12 veya 13 saat arası çalışıyorum ,cumartesi pazar dahil ,nerdeyse hiç yıllık iznim yok ... yinede işimi seviyorum rabbim bir iş nasip etmiş , ALLAH olmayan arkadaşlarıma nasip etsin ....

Ama artık yoruldum bedenim ve ruhumda yoruldu ,Bir Devlet Kurumuna atanıp Memur olmak istiyorum . yarın ne olacak kaygısından kurtulmak istiyorum .......

Ben yeni bir hayata hazırım ........ya siz .......

Üye
    Kalender ŞAH Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    SİVAS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Hüseyin metin güzel bir konuya farklı bir bakış açısıyla değinmişsin eline sağlık.......

Sayfa 2 / 5 İlkİlk 12345 SonSon