Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 22 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Kalender ŞAH Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    22:09
    Yaşadığı Yer
    SİVAS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Nitelik-Kod Kılavuzu MADDE 12

(1) Özürlü alımı yapılabilecek memur kadrolarına ilişkin Nitelik-Kod Kılavuzu Başkanlıkça hazırlanır.
    (2) Nitelik-Kod Kılavuzunda, özürlü alımı yapılacak kadrolara ilişkin olarak eğitim durumuna göre program adları,
    cinsiyet ile bonservis, sertifika ve benzeri belge ve özel şartlar yer alır.

Amaç
    MADDE 1

(1) Bu Yönetmeliğin amacı; Devlet memurluğuna atanacak özürlülerin alımına ilişkin olarak özür
    grupları ve eğitim durumları itibarıyla yapılacak merkezi sınav ve kura usulüne, merkezi sınav ve kura sonucuna göre
    yerleştirme işlemine, özürlülerin hangi işlerde çalıştırılacakları ile istihdamlarının takip ve denetimine, istatistiki bilgilerin
    temini ve tutulması ile ilgili diğer hususlara ilişkin esas ve usulleri belirlemektir.

Yerleştirme
    MADDE 15
    (1) Özürlü adaylar ÖMSS ve/veya kura işlemleri sonuçlarına göre Devlet memuru kadrolarına
    yerleştirilir.

a) ÖMSS sonuçlarına göre yerleştirme;

1) Adaylar, kadrolara; eğitim durumları ve özür gruplarına ilişkin şartları taşımaları kaydıyla, ÖMSS puanları,

tercihleri, kadro sayıları ve koşulları gözönünde tutulmak suretiyle yerleştirilir. Yerleştirme işlemlerinde, diğer koşullar saklı

kalmak kaydıyla, yerleştirmenin yapıldığı tarihte aynı adaya ait geçerlilik süresi bitmeyen sınavlardan alınan en yüksek

ÖMSS puanı dikkate alınır ve aynı puanı alan adaylar arasından diploma tarihi itibarıyla önce mezun olmuş olana, bunun

aynı olması halinde yaşı büyük olana, her ikisinin de aynı olması durumunda ise sınav sonucu yeni açıklanan adaya öncelik

tanınır.

2) Milli Eğitim Bakanlığınca yapılacak özürlü öğretmen atamalarına ilişkin yerleştirme işlemleri, ÖMSS sonuçlarına

göre adı geçen Bakanlıkça yapılır.

b) Kura ile yerleştirme:

1) Adaylar, Tercih Kılavuzunda kura ile yerleştirme talep eden kamu kurum veya kuruluşlarından durumlarına uygun

koşulların bulunduğu kadrolar için tercihte bulunmak suretiyle yerleştirme talebinde bulunabilir.

2) Tercih edilen kadrolara birden fazla istekli olması halinde istekliler arasında kura çekilerek ilgili kadrolara

yerleştirilecek adaylar tespit edilir.

3) Adaylar, Tercih Kılavuzuna göre belirledikleri tercihleri dışında, tercih edilmeyen münhal kadrolara genel kurayla

yerleştirilme talebinde de bulunabilir.

4) Adaylar, Tercih Kılavuzunda belirtilen tarihte; eğitim durumuna ve özür grubuna ilişkin şartları taşımaları

kaydıyla, tercihleri, kadro sayıları ve koşulları gözönünde tutulmak suretiyle, kamu kurum ve kuruluşlarına ait münhal

kadrolara yerleştirilir.

5) Yerleştirmede adayların Başvuru Belgesinde ve Tercih Formunda yazıp kodladıkları beyanları esas alınır.

(2) Yerleştirme sonuçları, ilgili kurum ve kuruluşlar ile yerleştirilen adaylara bildirilir. Ancak, yerleştirmenin

Başkanlık adına Merkezce yapılması halinde ise yerleştirilen adaylara ilişkin listeler ayrıca Başkanlığa da bildirilir.

Hak iddia edilemeyecek durumlar

MADDE 18

(1) ÖMSS’de yüksek puan almak, kamu kurum ve kuruluşlarında görev almada tek başına bir hak
    teşkil etmez.

(2) Yanlış, yanıltıcı veya gerçeğe aykırı beyanda bulunanlar ile Başvuru Belgesinde ve Tercih Formunda
    kodlanmayan, yanlış kodlanan veya tutarsızlık bulunan bilgiler yüzünden yerleştirmesi yapılamayan veya daha alt
    tercihlerine yerleştirilenler ile kura usulüne göre genel yerleştirme talep edenlerden yerleştirilmesi yapılan adaylar, bu
    durumdan dolayı başka bir hak iddia edemez.
    (3) Kamu kurum ve kuruluşlarının atama için öngördükleri koşulları taşımayan adaylar, yerleştirmeden doğan tüm
    haklarını kaybeder

İşyerlerinin özürlülerin çalışma şartlarına göre düzenlenmesi
    MADDE 20

(1) Kamu kurum ve kuruluşları çalışma yerlerini ve eklentilerini, özürlülerin erişebilirliğine uygun
    duruma getirmek, özürlülerin çalışmalarını kolaylaştıracak gerekli tedbirleri almak ve özürlülerin görev yaptıkları kadronun
    gereği olan işleri yapabilmeleri için özür durumlarına göre gerek duyulan yardımcı ve destekleyici araç ve gereçleri temin
    etmek zorundadır.
    Özürlülerin çalıştırılacakları işler
    MADDE 21

(1) Belirli bir mesleği olan özürlülerin meslekleri ile ilgili işlerde çalıştırılmaları esastır

Üye
    süleyman bekar Avatarı

Gerçek Adı
    SÜLEYMAN
    Son Giriş
    07.09-2016
    Saat
    16:05
    Yaşadığı Yer
    BURDUR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tşk ederim sahsım adına baştan sona okudum elıne sağlık kardeş

Üye
    Kalender ŞAH Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    SİVAS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ömss de puan ve sırlama önemli diyenlerde son nokta cevap ....

Hak iddia edilemeyecek durumlar
    MADDE 18
    (1) ÖMSS’de yüksek puan almak, kamu kurum ve kuruluşlarında görev almada tek başına bir hak
    teşkil etmez.

Üye
    ferdi öztürk Avatarı

Gerçek Adı
    ferdi öztürk
    Son Giriş
    11.10-2017
    Saat
    14:21
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

KALendar ŞAH; işine geldiği gibi okuma,senin evrakların tam değilse tabii ki yüksek puan alman bir işe yaramaz demek istiyor..

Üye
    Kalender ŞAH Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    SİVAS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşım nezaketin için esas ben tşk ederim; Doğru söyleyeni valla dokuz köyden kovuyorlar ....

Üye
    ferdi öztürk Avatarı

Gerçek Adı
    ferdi öztürk
    Son Giriş
    11.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

KAlendar ŞAh; orda demek istenen şu; sen tercih kılavuzundaki aranan şartlara haiz değilsen ve şartların uymadığın halde mesela bilgisayar sertifikası istedi ama sende olmamasına rağmen o kadroya başvurdun diyelim istediğin kadar puanın yüksek olsun tabi ki yüksek puanın var diye sana torpil geçmezler ama aranan niteliklere haizsen ve tercih kılavuzundaki şartlara uyuyarsan tabii ki de yüksek puan sana avantaj sağlar..doğrula bunlar..işine gelirse..

Üye
    Kalender ŞAH Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    SİVAS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ferdi arkadaş eleştirin için tşk ler ;Vallahi işeme geldiği gibi okumuyorum. Esas verdiğim cevap özürlü atamalarında sadece ,puan ve sırlama önemli olacak diye beklentisi olan arkadaşlara
    Yerleştirme
    MADDE 15
    (1) Özürlü adaylar ÖMSS ve/veya kura işlemleri sonuçlarına göre Devlet memuru kadrolarına
    yerleştirilir.

1) Adaylar, kadrolara; eğitim durumları ve özür gruplarına ilişkin şartları taşımaları kaydıyla, ÖMSS puanları,

tercihleri, kadro sayıları ve koşulları gözönünde tutulmak suretiyle yerleştirilir. Yerleştirme işlemlerinde, diğer koşullar saklı

kalmak kaydıyla

der ve devamde eder
    Nitelik-Kod KılavuzuMADDE 12

(1) Özürlü alımı yapılabilecek memur kadrolarına ilişkin Nitelik-Kod Kılavuzu Başkanlıkça hazırlanır.
    (2) Nitelik-Kod Kılavuzunda, özürlü alımı yapılacak kadrolara ilişkin olarak eğitim durumuna göre program adları,
    cinsiyet ile bonservis, sertifika ve benzeri belge ve özel şartlar yer alır.

Üye
    ferdi öztürk Avatarı

Gerçek Adı
    ferdi öztürk
    Son Giriş
    11.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

kalendar ŞAh; her kadronun karşısında zaten istenen şartlara ait kodlar olacak diyelim ikimizde aynı kadroya başvurduk ikimizde istenen şartları taşıyoruz tabii ki hangimizin sıralaması daha öndeyse o kadroya o atanacak...benim anlatmak istediğim bu..kırdıysam da özür dilerim..

Üye
    Kalender ŞAH Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    SİVAS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tabiki şimdi orta yolada buluştuk ... Fakat öyle lanse ediliyorki herşey puan ve sırlamaymış gibi... puan ve sırlama aynı şartlara uyan ,aynı şehir ve kadroyu tercih eden kişiler için geçerli...

Üye
    ferdi öztürk Avatarı

Gerçek Adı
    ferdi öztürk
    Son Giriş
    11.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

tabii ki puan ve sıralama tek başına bişeye yaramıyor kılavuzdaki aranan şartlara haizsen puanın ve sıralaman sana avantaj sağlıyor..

Üye
    LioN_2010 Avatarı

Gerçek Adı
    RAMAZAN ÇAKMAK
    Son Giriş
    09.04-2015
    Saat
    22:38
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Saol admin ellerine sağlık ama kuralar çekildi açıklamıyorlar bun öğrenirsen sevinirim

Arkadaşlar kuralar çekildi açıklamıyorlar

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    00:26
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

kardeşim bi kere özür grubuna göre alınmayı geçeceksiniz sıralamaya göre alınması gerek yürüme engelli biri genel özür gurubunda işitme görme zihinsel ayrı ayrı özür grubuna göre alıncak olsa 10.000 sıradaki kişi kendi özür gurubunda 10. olsa yürüme engelli biri 3.000 olsa genel özürlüde 2.900 olcak görme,işitme,zihinsel girenlerin işine yarar ve haksızlık teşkil eder sıralama önemli olcak.madde 21 her özürlü belirli mesleği varsa mesleği yaptırılcak adam atom parçalama okumuş,uzay fırlatma okumuş mesleğinimi vercekler su altı bilmem ne incelemesi okumuş belirli branşlar dışında kimse meslekten iş vercekler bende sonuncu olsamda işe gircem diye beklemesin.

ha şimdi çok konuşuyorsun saçmalıyorsun diyenlerde olcak AMA KİMSENİN HAKKINI KİMSEYE YEDİRMEM HERKEZ ENGELLİ MADEM bazı uyanıklar işte işitme,görme,zihinselden giren az olduğu için genel sıralamada 10.000 olsada özür grubuna göre alım isteyecek çünkü kendi grubundan giren az branşı olan branşını istediğinden falan değil genel sıralamada 40.000 olsada onun branşını kimse yazamayacağı için işe girer yerimi bi şekilde değiştiririm düşüncesinde madem herkez engelli başarılı olanlar ilk sırayı alanlar işe yerleştirilmeli.

Üye
    sunfungun Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    tr
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

xxxman;

katılıyorum, sınav soruları farklı ama eşitti birbirine. yani olması gereken oydu. e şimdi herkes puanını aldı kendi öğrenim durumundaki kişilerle sıralama yapıldı.

tekrar bu kişiler ayrılıp ayrı sıralama yapılması saçma.

ben tekerlekli sandalyedeyim diplomam, puanım vs. kadro tutuyorsa beni sırf tekerlekli sandalyede olduğum için eleyemezler, benden düşük alanı alamazlar o kadroya

bu sınav engelliler için yapıldı, engelliler içinde de engelli muamelesi görmek istemiyorum.

Üye
    Kalender ŞAH Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    SİVAS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

xxxman; Arkadaş özür gurubuna göre atanma ömss nin sınav öncesi resmi gazetede yayınlanan yönetmeliğinde var

ÖMSS sonuçlarına göre yerleştirme;

kalmak kaydıyla

Keşke sırlamaya göre olsa ; Ben kesin işte olurum sıralamam yüksek ,Özür gurubuna gelene tercihlerde k 40 çeşit daha şeyle ayrışacağız misalen

Nitelik-Kod Kılavuzu MADDE 12

cinsiyet ile bonservis, sertifika ve benzeri belge ve özel şartlar yer

[QUOTE=Kalender ŞAH;1095105]Ferdi arkadaş eleştirin için tşk ler ;Vallahi işeme geldiği gibi okumuyorum. Esas verdiğim cevap özürlü atamalarında sadece ,puan ve sırlama önemli olacak diye beklentisi olan arkadaşlara
    Yerleştirme
    MADDE 15
    yerleştirilir.

kalmak kaydıyla

der ve devamde eder
    Nitelik-Kod KılavuzuMADDE 12

cinsiyet ile bonservis, sertifika ve benzeri belge ve özel şartlar yer alır.[yapacak bişey yok

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    00:26
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    kalendar şah klavuz çıkmadı daha kardeşim her türlü değişiklik yapılır biz özürlü halmizle kimin ne düşündüğünü biliyoruzda devlet bilmiyormu sınavda eşitlendi durum daha kolay ve daha çok süre verildi genel sıralama yapıldı öyle olsa herkez kendi grubunda sıralanırdı işitme engelli 95 alanda oldu 60 alanda 95 alan ilk sıralara girdi kimse haksızlık oldu diyemez ama gruplara göre alınırsa işte haksızlık o zaman olur çünkü işitme,görme,zihinsel sayısı az hem sınavda daha avantajlı hem alımda daha avantajlı yapamazlar o zaman yürüme engellinin günahı ne o genel özürlü sayılıyor arkadaşın biri dpb ile görüşmesinde sıralamaya göre alıncak demiş çoğu bu konuda hem fikir haksızlık yapılmaz.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon