Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 22 mesajın 16-22 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mertcan74 Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    21:56
    Yaşadığı Yer
    bartın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar önce iğneyi kendimize batırıp sonra cuvaldızı başkasına batıralım size bi örnek vereyim şimdi öğreneyin sınav felan yok farz edelim birde kurada yok farz edelim gidelim iş başvurusu yapmak için herhanki bi özel sektöre bitarafta bedensel engelli bitarafta zihinsel ve görme engelli sizce hankisini tercih ederler kii. herkes hangisini tercih edildiğini az çok bilir neden ozaman bu şansı görme ve zihinsel engellilere çok görülüyo bunu anlamış deyilim.. kendi içimizde bizi anlamayan
    olursa başkaları nasıl anlar bunu anlamışdeyilim..

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    00:26
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

mertcan iğneyi çuvaldızı kimseye batırmayalım olduğu gibi konuşalım özel sektöre görme,zihinsel,bedensel gitse üçünüde almazlar almak istemezler ama burda bir sınav olmuş zihinsel engelliye özrüne uygun kolay sorulmuş gerekene ek süre verilmiş ama buna rağmen başarılı olamamışsa kusura bakmasın kimse trajedi yaratmasın bu kendi sorunudur dersine iyi çalışmamıştır bak mesala ömss birincisi zihinsel engelli bir arkadaş o kadar kişiyi atlatıp birinci oluyorsa keramet kendinde demek ki herkeze özrüne uygun soru soruldu ek süre verildi bide bunun üstüne gruplara göre alınalım demek biraz ayıp olur herkez iğneyi kendine batırsın hepimiz engelliyiz kimse kimsenin hakkını almaya çalışmasın.

Üye
    Kalender ŞAH Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    22:09
    Yaşadığı Yer
    SİVAS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hepimizin Hakkımızda Hayırlı olur işallah ..... Tercih kılavuz çıkınca göreceğiz yinede tezimde ısrarcıyım.... tercih kılavuzunda özür gurupları ayrılaştırılacak... ömss yönetmeiliğinde ve mevzuat açık özür gurupları ayrışacak ...

yönetmelikte en az 5-6 maddede bu durum yer alıyor... sadece YÖNETMELİKTEN BİR ALINTI

Özürlülerin çalıştırılacakları işler
    MADDE 21

(1) Belirli bir mesleği olan özürlülerin meslekleri ile ilgili işlerde çalıştırılmaları esastır.
    5825
    (2) Belirli bir mesleği olmayan veya mesleğine uygun kadro bulunmayan özürlüler, özür durumlarına göre
    yapabilecekleri hizmetlere ait mevcut kadrolarda çalıştırılır. Özürlüler, özürlülüklerini artırıcı veya ek özür getirici işlerde
    çalıştırılamaz

Bundan ne anlam çıkar lütfen yorumlarızı yazın

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

kardeş bak belirli mesleği diyor onlarda bellidir.diyanet imam alabilir,ögretmen,sağlıkçılar bir kaç meslek dışında boş hayal kurulmasın adam gitmiş makina falan okumuş alınan özürlüde malum işim zor ben bu işi yapamam diyip branştan girsede rahat işe geçmeye çalışıyor bunları biz biliyoruz devlet bilmiyormu belli meslek grupları olabilir onun dışında kimse ben sonuncu olsamda girerim hayalimde bulunmasın hizmetli alıyorlar bir Allahın kulu çıkıp şükür işim var demiyor özürü ne olursa olsun bana ağır geliyor özürümü tetikliyor ek özür getirilen işlerde çalıştırılmaz maddesine dayanıp rahat iş bekliyor hizmetliyi bile yapamıyorsak kusara bakmasın kimse eğri otrup doğru konuşalım makina,tornayı bilmem neyi hiç yapamayız kadrolar yakında açıklanır zaten bizde boş boş konuşmaktan kurtuluruz.

Üye
    Kalender ŞAH Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    SİVAS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkdaşlar iyiki yazıyorsunuz ve iyikide tartışıyoruz ... Vallahi tercihleri beklerken ne gece ne güdüz oluyor ,Süreç biraz yavaş işliyor inşallah hepimiz atanırız da umutlarımız bir başka bahara kalmaz .....

Farazi konuşuyorum ;Arkadaşlar Ben sınava lise düzeyi ,genel özürlü gurubunda katıldım ..3 900 lerde de bir sıradayım. Üniversite okuyorum bölümüm ;'Türk dili ve Edebiyat bölümü 3 sınıf öğrencisiyim, lisans veya önlissans olarak sınava giremek istedim giremedim , ben kendi öğrenim gurubunda 3900 lerdeyim,bence , benim önümdeki sırada bulunan en az 2500-3000 kişi genel özürlü değildir, deniyor ki zihinsel özürlülerin soruları kolaydı .Evet bence ilk öğretim düzeyindeydi...
    İyi de arkadaş bu insanlar lise okumuş ön lisans okumuş lisans okumuş nasıl zihinsel özürlü (evet hastalık olarak özürlü).........
    Fakat zeka düzeyi veya kişisel gelişim denenen bir olay vb onca etken var Bilemiyorum yorumsuz ...
    ÖMSS Birincisinin sizce de zihisel özürlü olması tesadüfmü...Görme engellilerin çoğu tek kişilik sınıfta 100 dakika okuycu ve yazıcı yardımı alarak sınav girdi , şıkları görevli memurlar işaretledi?Ne okuma dertleri vardı nede işaretleme..(benim kendimin en az 7_8 netim eksikti..itiraz ettim sonuç alamadım demekki ya doğru bildim yanlış işaretledim yada kaydırdım böyle bir sorunları da yoktu )kararı siz verin bende yorumsuz ...

Genel Özürlü Arkadaşlar ...Özür gurubuna göre atama olur dedikce kızıyor karşı çıkıyor sanki en iyi sırlama onlarınmış gibi ,lise düzeyi 36 bin genel özürlü var ,en kısa süre onlardaydı ,en zor soru onlardaydı ,en kalabalık gurup onlardı ,genel özürlü gubu içinde bile kaç gurup vardı ...Bu durumu göz önünde hiç tutmuyorlar ,
    Arkadaşlar; ilk atamada atamada 7 bin kişi atanacak ......Bu Atmanın 5-6 bin tanesi genel özürlü dışındaki(işitme,görme,zihinsel) özür guruplarından olsa ; sıralamaya göre de atamada böylede olur ,ben genel özürlüleri ozaman görürüm ,
    En zor soruyu cevapla en kısa sürede sınavı bitir ,birde en kalabalık gurup ol sonrada atanama.......yorumsuz yorumu siz yapın

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

kardeşim biz farazi konuşuyoruz klavuz çıkmadan hiç bişey belli olmaz 7.000 alımdan 4.000 liseye 3.000 önlisansla lisanslıya verilir ilk okul ayrı kadro deniyor.liseli 4.000 kişi alınırsa bunun içinde işitme engelliside var,görme,zihinsel genel engelliside var işitme görme zihinseli ayırsalar kadro az verilir umulduğu gibi olmaz yine 4.000 giren alınır ayrılmasada yine aynı kişiler alınır o zaman ortopedide ayrılsın cplide ayrılsın süreğelen kalp böbrek hepsi ayrılsın bu mantığa göre atıyorum kurumun biri ortopedi istedi yürüyemeyen birini bekliyorlardı kolları olmayan biri gitti o zaman ne olcak? bu mantığa göre her özür ayrılmalı buda mümkün değil yada işitme hiç duymayan var az duyan var işitmede kendi içinde 2 ye ayrılcak hangi birini ayırcaklar ayırmazlar ve böyle bişeyle uğraşmazlar sıradan alınır.sıradan alınır senin özrüne uygun iş verilir.

Üye
    Kalender ŞAH Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    SİVAS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    xxxman yoruldum be kardeşim ; yaşlandım .....yinede halimize şükür ...ömss hızır gibi yetişti nerdeyse herşeyin sonunda geldi....maddi manevi tükenti baş gösterdi ...ömss yeni bir heycan yeni bir umut oldu ... işallah birdahaki ömss ye de öretmen adayı olarak girerim...

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12