Sayfa 4 / 10 İlkİlk 12345678 ... SonSon
Toplam 136 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    00:26
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    2010 alımlarına bakma kardeşim valla ümidin falan kalmaz ben kazayla baktım ordan biliyorum yığmışlar hizmetli,kaloriferciyi bu alımda öyle olmaz inşallah ha mesleği hor gördüğümden değil yapamayacak durumda olduğum için yapacak olanlar için iş iştir o ayrı...

Üye
    sonbahar.44 Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    21:38
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ibrahim kardeşim ben mesela şuan allaha şükür ayaklarımda sorun ama bi çok kez egitim kurumlarında hizmetli olarak çalıştım özel okuldu her saat başı temzlik yaptırıyorlardı eve gelip ters düşüyordum ama mebte olsun saglık kurumlarında olsun öyle yapacaklarını sanmıyorum okadar yormazlar yani özel okul hizmetli işini kıvırdıktan sonra atanırsam allahın izniyle yaparım,şuan bi özel şirkette bekçi olarak duruyorum arada el arabasıyla temzlik yap bilmem ne yapıyorum çok şükür ama işki tercih edecegimz yer bizi kabul etsin inşallah hayırlsı..

Üye
    ibrahimozturk88 Avatarı

Son Giriş
    28.02-2014
    Saat
    11:22
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İnşallah herşey gönlünce olur, artık ben zaman konusunu tartışmıyorum bekleyeğiz. Zaten 6/8 ay bekleyeceğimi sanıyorum eğer nokta tercihler yapamazsam. o yüzden tercih klavuzu yayınlanmasını cok bekleyenlerden değilim sadece merak ediyorum

Üye
    sonbahar.44 Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    21:38
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

allah büyük herşeyin hayırlısı,nasipte varsa olur yoksa bişe diyemeyiz 2 sene sonraki sınava hazırlanırız başka çare yok,ama şu varki 29 bin alımı 4 veya 6 seneye bölerler hemen hepsini alım yapmazlar bence..

Üye
    abukperi Avatarı

Gerçek Adı
    melek
    Son Giriş
    24.04-2015
    Saat
    14:47
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bence 7000 den daha fazla alım yapılacak... Ömüzdeki hafta sonu netlik kazanır düşüncesindeyim. İtiraz süresi olduğundan dolayı. Bilgi kirliliği oluşturabilir ama benim öngörüm 7000 kura (başvurunun 80000 üzerinde olduğu söyleniyor) 5000 orta öğretim 1250 önlisans 750 civari lisans. Bu arada ben sınava girmedim . Nişanlım girdi o yüzden takip halindeyim..O lisans düzeyinde girdi 73.49 puan aldı. Kısmet herkes umarım biryerlere yerleşir.

Üye
    hakanaca Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan CANTÜRK
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    21:33
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    1

lisans fazla alamazlar çünkü ünv mezunlarını hizmetli olarak çalıştıramazlar memur olarak başlatıp şef yönetici olarak önü açıktır o yüzden lise mezunu ön planda diye düşünüyorum

ÖMSS yönetmeliğinde atamaya ilişkin açıklama şöyle;
    MADDE 15 ? (1) Özürlü adaylar ÖMSS ve/veya kura işlemleri sonuçlarına göre Devlet memuru kadrolarına yerleştirilir.
    a) ÖMSS sonuçlarına göre yerleştirme;
    1) Adaylar, kadrolara;eğitim durumları ve özür gruplarına ilişkin şartları taşımaları kaydıyla, ÖMSS puanları, tercihleri, kadro sayıları ve koşulları gözönünde tutulmak suretiyle yerleştirilir. Yerleştirme işlemlerinde, diğer koşullar saklı kalmak kaydıyla, yerleştirmenin yapıldığı tarihte aynı adaya ait geçerlilik süresi bitmeyen sınavlardan alınan en yüksek ÖMSS puanı dikkate alınır ve aynı puanı alan adaylar arasından diploma tarihi itibarıyla önce mezun olmuş olana, bunun aynı olması halinde yaşı büyük olana, her ikisinin de aynı olması durumunda ise sınav sonucu yeni açıklanan adaya öncelik tanınır.

29 Nisan 2012 tarihinde yapılacak ÖMSS’den sonra Haziran ayı içerisinde yukarıda belirtilen şekilde atama işlemi yapılır. Daha sonraki aşamada ÖMSS yönetmeliği aşağıdaki şekilde açıklamıştır.
    MADDE 17 ? (1) Adaylar, yerleştirildikleri kamu kurum ve kuruluşlarına, atanmak üzere Tercih Kılavuzunda yazılı olan belgeler ile birlikte süresi içinde başvurur.
    (2) Kamu kurum ve kuruluşları, yerleştirmeye ilişkin olarak atamaya yetkili amirin onayı ile beş kişiden oluşan bir değerlendirme komisyonu kurar. Bu komisyon, atanmak üzere bildirilen adayları, aranılan nitelikler yönünden inceleyerek, nitelikleri uyanların atamalarının yapılmasını teklif eder.
    (3) Yerleştirilen adaylar, kamu kurum ve kuruluşlarınca başka bir sınav veya mülakat yapılmaksızın, ilan edilmiş kadrolara doğrudan atanır.
    (4) Ancak, atama için öngörülen koşullara uymayan veya gerekli belgeleri süresi içinde getiremeyen adayların atamaları yapılmaz.

Üye
    naser34 Avatarı

Son Giriş
    18.11-2017
    Saat
    13:51
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Hakanın mesajından anladığım kadarıyla kılavuz bu ay haziran ayı içinde yayınlanması gerekiyor. Başka bir yerde temmuz 15 diye bir yazı(tsd başkanının bir açıklaması) okumuştum. Bu konuda net olarak bir bilği yok.

Üye
    andycan Avatarı

Son Giriş
    03.07-2015
    Saat
    13:53
    Yaşadığı Yer
    SİVAS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sağlam yerden haber aldım. %10 lise 4733 kişi, %10 önlisans 695 kişi, %10 lisans 502 kişi, kura ile 1070 kişi.. ayrıca mülakat var. 5 kişilik kurul olacak, kurul adayın verilecek işi yapabilirliğine karar verirse alınacak. bunun nedeni; daha önceki sınavlarda kazanan kişilerin çalışabilme konusunda sorunlar çıkmış. bunun için böyle tedbir almayı düşünüyorlar.

Üye
    loddin Avatarı

Gerçek Adı
    alaaddin
    Son Giriş
    22.08-2013
    Saat
    15:52
    Yaşadığı Yer
    afyon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

xxman;
    ibrahimöztürk;

cahil cahil konuşmayın. bu sınav olmasaydı, ben kpss'ye girip aldığım puanla meb özürlü sınavına başvururdum. geçen senelerde bütün öğretmenler tercihine atanmış. bu senede öyle olurdu. bana fark etmezdi yani. ve benim durumdaki insanlara da fark etmez. bi şekilde biz atanırdık. siz ne olurdunuz onu düşünün. BU YAPTIĞINIZ ÇEKEMEMEKTİR. eski sistemde olsaydı kpssden mutlaka 85 puanı geçmek zorunda olan sizsiniz. sonra işkur'da iş ilanı bekleyecek olanda sizsiniz. çok konuşup durmayın. her sene yapılan lisans özürlü alımı bu sınav olsa da olmasada yapılacaktı. bana sıkıntı yok. siz de sıkıntı yapmayın. bekleyip görelim sadece. senin sahip olduğun bütün haklara ve engellere bu sınava giren lisans mezunları da sahip

Üye
    canyildiz0620 Avatarı

Son Giriş
    08.09-2013
    Saat
    12:44
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sağlam bilgi alıyorlarmış felan filan işte bu ne böyle ya herkes lisans alımını düşük göstermiş nerden böyle emin konuşma hakkı buluyorsunuz anlamıyorum tercih kılavuzu bir açıklansın.

Üye
    mustafa.okan.guven Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa Okan Güven
    Son Giriş
    05.06-2012
    Saat
    01:41
    Yaşadığı Yer
    Giresun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende giresundan girdim sınava ön lisantan girdim ve sıralamada 2399 yazıyor acaba atanabilirmiyim bilgisi olan ve düşüncelerini göndermek isteyen arkadaşlarm bna mokanguven@gmail.com adresime e-mail atabilirler mi ?

Üye
    labrador Avatarı

Son Giriş
    11.06-2017
    Saat
    21:44
    Yaşadığı Yer
    ankara/gölbaşı
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

1000 lisans 1000 önlisans 4000 ortaöğretim 1500 diğerleri

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    00:26
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

LODDİN cahil konuşan sizsiniz ünv. nasıl bitirdiğiniz belli işte oran orantı kurmadan düşünce idrakı edemeden şansın yardımıyla ünv.bitirmişsiniz LİSANSLI olarak atıp tutuyorsun ya bu sınav olmasa ben kpss ile girerdim diye 1.bu zamana kadar niye giremedin? 2.hala şansın varken özürlü sınavından medet umuyorsun kpss yine var git ordan gir kpss lisanlı alıyor ordan şansın daha çok...BİDE ÖGRETMEN ADAYIMISIN BENCE ögretmene kadro verilmemeli hele senin gibi okuyanlar KPSS de sürüncek sen özürlü sınavından kendi başına ögretmen olcan nerde öyle bolluk...

Üye
    alanya Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    00:56
    Yaşadığı Yer
    Antalya - Alanya
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    5
    Blog Mesajları
    1

Meydan boş, herkes sallıyor...

Artık okuyanın cezalandırılmadığı bir atama bekliyoruz.

Eğitim durumu en yüksek olandan en düşüğe doğru atamalar yapılmadır, bu işin hakkaniyetide budur.

Sen yan gel yat kestaneyi büyüt, öbürü yaşta yağmurda karda kışta okusun mezun olsun... ama sen binbir falloş bahane ile öncelik bekle.. yok öyle yağma... ne kadar ekmek o kadar köfte.

Bence eğer 7.000 kişilik atama olursa 3.000 lisans, 2.000 önlisans, 1.500 lise, 500 kura şeklinde dağıtılarak yapılmalıdır.

Üye
    ibrahimozturk88 Avatarı

Son Giriş
    28.02-2014
    Saat
    11:22
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    LODDİN işte bak kendin diyorsun lisansların ortaöğretimler kadar hakkı olduğunu unutmayın diye ama bak sonrada sağda solda hepimiz atandık diyorsunuz ? Şimdi burada boş boş hatta antikarakteristik konuşan senmisin yoksa benmiyim ? Şuanda neden atanmayı çok istiyorum biliyormusun, senin gibi özel sektörde o kadar müdür varki aynı sen, kibirli,kendini beğenmiş,koltuğundan başka birşeyi düşünmeyen, arkanı dönünde ağzına geleni söyleyen, o kadar sen gibi varki. Anlat Anlat bitmez. İşte ben sen ve senin gibilerden kurtulmak istiyorum.

Ha cahil derken sen üniversite okuduğun için bilgilimi olduğunu sanıyorsun, bilgili olsaydın şuanda benim bu yazdıklarımı okumaz çooooktaaaan üst düzey yönetici olmuştun üni mezunusun ya. Birde sana bir teklifim var madem beni cahil görecek kadar delikanlısın karşılıklı birbirimize CV atalım bir bakalım kim daha başarılı kim neleri yapmış kim nerelerde ünvan kazanmış kim kaç tane dil,ırktan haberdar ne dersin ? Okumakla bilgili olunmaz, önce kendine sonra çevrene adam olacaksın. Sonra bırak biz seni överiz.

Sayfa 4 / 10 İlkİlk 12345678 ... SonSon