Sayfa 2 / 10 İlkİlk 123456 ... SonSon
Toplam 136 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    cevdet.ozcubukcu Avatarı

Gerçek Adı
    Cevdet Özçubukçu
    Son Giriş
    01.09-2017
    Saat
    11:05
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: erhans Mesajı Gör
    250 kura---3500lise---1500önlisans---1750lisans ve üstü olacak
    Kaynak Erhan bey ?

Üye
    erkan akbaş Avatarı

Gerçek Adı
    erkan akbaş
    Son Giriş
    11.06-2013
    Saat
    22:30
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Boşuna umut bağlamayalım torpiliolan girer

Üye
    dostadoğru Avatarı

Gerçek Adı
    faruk
    Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    14:24
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

aksamcı;

akşamcı üstat meb alımında 1000 öğretrmen 2000lisans-önlisans memur ve 2000 lise mezunu hizmetli olarak alım yapılmıştı
    benim bu başlığa yorumum şudur; devletin engelli alım mantığında ilköğretim mezunları arkadaşlarımızıda gözeterek alım yapması engellilerin sosyal hayata tutunma politikası gereği olduğunu düşündürüyor bana buna görede 20.000 engelli alımında lisans ve ön lisans mezunu arkadaşlarımızın tamamının atanmayacağı yönündedir 7000 kişilik alımda çoğunluğu lise mezunu arkadaşların olacağı yönündedir. 3000 gibi

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    00:26
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

ARKADAŞLAR kpssyi baz almayın bu sınavda çünkü KPSS lisans çok alıyor liseliye ilkögretime şans vermiyor bu sınav engelli sınavı olduğuna göre bir çoğumuzun okumaya imkanı olmadığı ve ağırlık olarak lise ilk okul olmasından alımlar bu yönde olur tamamen tahmin
    LİSANS 5017 KİŞİ YÜZDE 20'Sİ=1000 KİŞİ
    ÖN LİSANS 6300 KİŞİ YÜZDE 15'İ=1000 KİŞİ
    LİSE 47334 KİŞİ YÜZDE 10'U=4750 KİŞİ İLKÖGRETİMİDE HESABA KATINCA
    LİSANS=750
    ÖN LİSANS=750
    LİSE=3750
    İLKÖGRETİM=1750 GİBİME GELİYOR HAYIRLISI ARTIK SONUÇLAR KÜSÜRATLI ÇIKIYOR ORTALAMA YAZDIM

Üye
    YassaX Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar bence biraz sabredip, Tercih Kılavuzunun Yayınlanmasını beklemek en iyisidir... Kurumların Hangi Öğrenim Düzeyinde Engelli Kontenjanı ihtiyacı varsa ; en önemli belirleyici unsur bu olacaktır ... Herkes Kendi Mezuniyetinin En fazla alınmasını isteyecektir, atanmak icin... Nedeni de; Bir şekilde o kontenjanının içine girmek isteyecektir ... Tabiki de bunlar haklı istekler... Ancak ; Şunları kısaca düşünce olarak dile getireyim ... Lisans olarak örnek vermek ve yorum yapmak istiyorum : 5.017 kişi girdi.. Bu Kişiler arasındaki Sıralamamız Önemli ... Bu birincisi.. Ayrıca ; Lisans Kontenjanları Neler ve Yanlarında Özel Şart Neler Olacak... Engel Gruplarını da 4 Ana Grupta Toplarsak : 1-) Genel Özürlü 2-) İşitme Özürlü ( İlköğretim Öncesi ve Sonrasi ) 3-) Görme Özürlü 4-) Zihinsel Özürlü ... Şimdi bu 5.017 kişi icinde bu bu 4 ana gruptan kişi de var .. Ancak ; Sıralamada da varlar ... Ancak ; Lisans Kontenjanları Acıldığında ; Örneğin Zihinsel Engelli Kişilerin ; Tüm Lisans Kontenjanlarını Tercih edememe gibi bir durum soz konusu olabilir.. Aynı Şekilde ; İşitme Engelli ve Görme Engelli Kardeşlerimiz icinde gecerli bu .. Aynı 5.017 Kişi Sıralamasında Yer alsalar ; Lisans Kontenjanlarının Yanında Yazacak ÖZel Şartlar Neler olabilir : Bilgisayar İşletmenlik Sertifikası - MEB Onaylı , Ayrıca ; Eğitim Bilimleri Mezunu diyebilir,Yani bu ve buna benzer durumlar sözkonusu olabilir.. Bunun icin Tercih Kılavuzunu Beklemekte Fayda var ... Yani Her Engel Grubundaki Engelli KArdesim ; Tüm Lİsans icin Yayınlanmiş Kontenjanları Secemeyebilir... Örnek : Zihinsel Engelli Bir Kardeşimiz; Genel Özürlü Giren Bir Engelli Kardeşimizle Aynı Sıralamada olup, Atanılacak Görevdeki Sorumluluklar açısından, seçme şansı olmayabilir. Bu açıdanda düşünmek gerekebilir... ÖMSS nin bir öncesi olmadığı için; bekleyip görmekte fayda var...

Saygılar ...

Üye
    cevdet.ozcubukcu Avatarı

Gerçek Adı
    Cevdet Özçubukçu
    Son Giriş
    01.09-2017
    Saat
    11:05
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

ozkancey;
    Mantıklı yaklaşım beğendim peki sence (tahminen tabi ki) ne zaman bunların cevabını buluruz yani klavuz ne zaman yayınlanır?

Üye
    f1r1lduck Avatarı

Gerçek Adı
    A.A.Y
    Son Giriş
    10.06-2015
    Saat
    14:39
    Yaşadığı Yer
    MANISA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar Bence de Lise mezunlularının Atanması gerekiyor Fazla olarak ama bence dağılımı su sekilde yapmalılar 1500 lisans 2000 önlisans 3500 lise olmalı gerçi 30 bin kadar bi açık oldupu soleniyor eğer bunları dolduracaklarsa yaklasık 30 bin engelli kardeşimiz atanacak bu sadece ilk alımlar 7000 hakkımızda hayırlı olsun

Üye
    AYBAROGLU Avatarı

Son Giriş
    30.03-2015
    Saat
    19:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

peki neden bazı kurumlar engelli personel istemiyor...

Üye
    musacann Avatarı

Gerçek Adı
    serdar
    Son Giriş
    16.11-2012
    Saat
    13:19
    Yaşadığı Yer
    k.maraş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kura=500 lise=4250 =önlisans=1250 lisans=1000

Üye
    ferdi öztürk Avatarı

Gerçek Adı
    ferdi öztürk
    Son Giriş
    11.10-2017
    Saat
    14:21
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

meydan boş bende atayım bari lisans=3000 önlisans=2000 lise=1000 kura=1000... tercih kılavuzu yayınlanmadan ben dahil kimsenin söylediğine itibar etmeyin..biraz daha sabır..

Üye
    sekobaba Avatarı

Gerçek Adı
    serdaarrr
    Son Giriş
    10.07-2017
    Saat
    00:01
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

lisan fazla olmalı arkadaşlar adamlar üniversite bittirmişler zor şartlarla okadar bencil olmayın

Üye
    loddin Avatarı

Gerçek Adı
    alaaddin
    Son Giriş
    22.08-2013
    Saat
    15:52
    Yaşadığı Yer
    afyon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

herşeyden önce yorumlar süper

ilk olarak sadece 850'ye yakın öğretmen alınacak ya da meb alacak diyelim. mühendisler, iibf mezunları falan derken lisans alımı en az 2000 olur. kimse kendini kandırmasın ve alınmasın.
    önlisanslar tekniker alımı açısından baya önemli. alım 1500'ü geçer derim.
    lise mezunu arkadaşlar, hizmetli, büro elemanı, büro işçisi veya nadiren büro memuru... lise mezunun alımını bilemem ama lise mezunlarında kurumların istekleri göz önüne alınacaktır.
    yani işitme engelli lise mezunu istiyorum diyecek kurum. görme engelli istiyorum diyecek veya şu x,x,x engelleri olsun da x,x,x engelleri olmasın diyecek. aynı şey ilköğretim mezunlarında da olacak gibi.

Darılmayın gücenmeyin arkadaşlar. Lisans ve ön lisans bir nevi nitelikli elemandır. Ama lise ve ilköğretim mezunlarının ehliyet, bilgisayar sertifikası gibi sertifika veya belgeleri isteyebilirler. Yani lise ve ilköğretim mezunları hazırlıklı olsunlar.

Ben lisans mezunuyum. Pedegojik formasyonum olmadığı için öğretmen olma şansım yine yok. 82 puanla ne gibi bir memurluk veya nasıl bir kurum olur bilemem. Ben kendimden endişeliyim. Siz de bence herşeye hazır olun.

Üye
    yüreginleyaz Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    23.04-2013
    Saat
    13:22
    Yaşadığı Yer
    Şanlıurfa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tüm yorumlar çok güzel biliyormusunuz. Tahmin aşamasında bende söyle diyorum...Kurumların Bildirdikleri kişiye özel şartlar sonucunda alım yapılacagından kesin lisans veya önlisans veya egitim almış kişiler bu kadar alınacak diyemiyecekerdir. Şartlar ve istekler doğrultusunda gerçekleşeceginden beklemekten başka bir şey diyemeyiz.Sabırlı inşallah gönlünüze göre olur..

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    00:26
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

ÜNV.mezunlarına akıl fikir erdiremiyorum o zaman lisanslıyı sınava sokmasalardı ne gerek vardı? en fazla %30 u alınır yok öyle biz ünv. okuduk bize öncelik versinler engelli sınavı bu farkındasınız sanırım çogu KPSS yi örnek verip yok %80nimiz yerleşir hayalinde kardeşim liseyi KPSS öldürüyor zaten sizde biz boşunamı okuduk diye veryansın ediyorsunuz KPSS lisanslı eğitimli insan alıyor sizde eğitimlisiniz o zaman KPSS den girersiniz bu kadar basit...

Üye
    ibrahimozturk88 Avatarı

Son Giriş
    28.02-2014
    Saat
    11:22
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ya bu önlisans ve özellikle lisans mezunlarındaki atanmışlık hissi nedir peki ? 62 küsür yada 56 küsür almış bilmem kaçıncı ama kesinlikle atandım diyor. Vallahi eğer öyle bir durum olursa o atama sistemini yapan kişinin vicdanından ve etikliğinden şüphe ederim. 80 alıp 5.000 küsürde olan ortaöğretim atanamayacak 56 alıp kendi grubunda 5.000 küsürde olan atanacak. Ben beklerdimki genel sıralamayıda yazsınlar. O zaman gerçektende hak hukuk olurdu. Puantaj sisteminde katsayı farkıyla dengeyi kurabilirlerdi. Örneğin 50 net yapan hem lisans hem ortaöğretim öğrencisine birine 80 birine 82 verebilir genel sıralamayı böyle yapabilirdi. Neden böyle örnek verdim diye soran olursa şimdi altta birileri yazar ben üniversite bitirmişim neden onunla aynı sıralamaya gireyim diye. e bu şekilde çözülebilirdi. o zaman 56 alan genelde 20.000 küsürde olurdu lisans da 5.000 küsürde olurdu. O zaman böyle atandım zaten diye konuşabilirmiydi merak eder oldum..

Demiştim 2 gün önce ama kimse pek umursamadı acaba yaralarına tuz mu bastım ?

Sayfa 2 / 10 İlkİlk 123456 ... SonSon