Sayfa 4 / 4 İlkİlk 1234
Toplam 57 mesajın 46-57 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ferdi öztürk Avatarı

Gerçek Adı
    ferdi öztürk
    Son Giriş
    11.10-2017
    Saat
    14:21
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    İmam HAtip mezunları diyanette imam,vaiz,müezzin kadrolarına yerleşir memur kadrolarına atanmak için imam hatip mezunu olma şartı aramaz şuan bile diyanetin memur kadrolarında işletme mezunu memurlar çoğunlukta..

Üye
    führer Avatarı

Gerçek Adı
    çağrı
    Son Giriş
    10.08-2012
    Saat
    02:47
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ferdi öztürk;
    aynı kıyaslamayı sağlık için yapıyorum ama anlatamıyorum sanki düz lise mezunu yada önlisans makine bölümü okuyan sağlık memurluğu yapabileçek, sağlık bakanlığında düz memurda var mühendisde var sağlık memuruda, seni hangisi kapsıyorsa sadece ona başvuru yaparsın, kpss de sağlıklı sağlık memurları ile yarışıyorum burda da engelli sağlık memurları ile bizim puan ortalamamız kpssde de düşük burda da düşük olaçak önlisans makine okumuş adama 100 almış bizi ilgilendirmez benim işimi yapma ayrıçalığı tanımaz ona, kpss de adam 95 le atanmayı bekliyor sağlık 50 ile atanıyor buna da haksızlık denesize o zaman.herkezin alanı farklı, arz talep meselesi bunun başka açıklaması yok.

xxxman;
    sağlık okuyan her işi yapar derken kendi mesleğinde içinde herşeyi yapar lafı işine geldiği gibi yorumlama...netden bak bakalım sağlık memuru ne iş yapar ???? Sen diyosun sadece enjektör yapar öylemi bak bakalım 6 yılda enjektör yapmayı mı öğrettiler bize o eğitim için 6 yıla gerek yok..ebe sadece doğum yaptırı öylemi bak bakalım?? Kendi bildiğini söyleme bana senin öğrendiğin o senin gördüğün o, bunu dedidiğin gibi en iyi sağlık yüksek okulundan öğreneçeksin senin onlar tatmin eder..... Sağlık memurur laborantlık yapar dediğimi alıntı yaparak göster bakalım bana??? Yakın bölüm olsaydı iki tane farklı bölüm olmazdı biri lisans en başta eğitimleri çok farklı ama sana kalsa aynı işin içine girsen anlarsın karşıdan bakınca öyle gelir, yaş kaç meslek ne??? Sen soruyorsun ben söylüyorum 3 kez sordum cevap ver adam gibi işin güçün kıvırmak.....

Üye
    musti_ken Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    12.11-2012
    Saat
    08:13
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar inanıyorumki öyle bir şart olmayacak du edelim alım sayısı yüksek olunda şansımız biraz daha artsın

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    00:26
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

FÜHRER KARDEŞİM KENDİNİZİMİ ÇOK AKILLI GÖRÜYORSUNUZ MİLLETİMİ ÇOK SAF SANIYORSUNUZ ANLAMADIM...Madde 4. Ebe; gebelik, doğum, doğum sonrası ve yenidoğan döneminde gerekli izlem, bakım, danışmanlık ve eğitim hizmetlerini yürüten, normal doğumları ve doktorun olmadığı hallerde makat doğumları yaptıran, gerektiğinde epizyotomi uygulayan ve acil durumlarda uygun girişimlerde bulunan, ana çocuk sağlığı ve aile planlaması hizmetlerini yürüten, kadın, aile ve toplum sağlığının yükseltilmesi ve korunması için ebelik uygulamaları ile karşılanabilecek girişimleri planlayan, uygulayan, değerlendiren, denetleyen ve yöneten yetkili sağlık personelidir. Ayrıca ebe; temel sağlık hizmetleri kapsamında, bağışıklama, 0-6 yaş çocuk bakım ve izlemi, bulaşıcı hastalık kontrol programlarında da görev alır.BU SADECE BİR EBENİN GÖREVİDİR SAĞLIK MEMURUDA AYNI HER İŞİ AYRI EBEYE YAPTIRCAK OLSALAR TÜRKİYEYE EBE YETİŞMEZ GÖREVLER BELLİ SAĞLIK MEMURUDA AYNI görevini yapacak durumdaysan haklısın ama sırf kurum değiştirmek için yazık günah işsiz birinin hakkına girceksin karar senin ve devletin biz sadece uyarıyoruz konu kapandı benim için

Üye
    ferdi öztürk Avatarı

Gerçek Adı
    ferdi öztürk
    Son Giriş
    11.10-2017
    Saat
    14:21
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

führer;

Ben olmasını istediğimi değil,şuan olanı söylüyorum diyanetin memur kadrolarında en çok işletme mezunları çoğunlukta..doğru mu yanlış mı o tartışılır??

alana göre yerleştirme olursa iktisadi idari bilimler mezunları (işletme,,ktisat,maliye) çok avantajlı duruma gelirler bende işletme mezunuyum ama diğer arkadaşlara çok haksızlık olur,mesela işletme mezunu 50 puanla atanırken,mühendislik mezunu arkadaş mühendislik kadrosu az diye 90 la bile atanamayabilir..

Üye
    turkuaz06 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:50
    Yaşadığı Yer
    Bolu-Çankırı
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    5

diyanette memur ve vhki kadroları azdır.diyanette lise,önlisans,lisans mezunu her gruptan memur olur.

Üye
    ahmet_25 Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    16.02-2017
    Saat
    23:49
    Yaşadığı Yer
    gebze
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

konuyu herkes istediği yere çekiyor resmi açıklama sadece alınacak personel sayısında mezuniyet durumu hakkında açıklama yok ki zannetmem olsun düşünsenize müftülüğün odacısı imam hatip mezunu olsa ne olmasa ne ne fetva verecek kişi nede cemaatin önüne geçip namaz kıldıracak kişi. yorumları takip ettiğim kadarı ile hiç bir bayan arkadaşımız yazmamış diyanetin genel kadrosu erkek sınava giren bayanların hiç şansı yok bırakalım bencillik yapmayı hakkımızda hayırlısı olsun kimse anlamıyor saygı duymuyor bari bizler birbirimizi anlayıp saygı duyalım saygılar

Üye
    alanya Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    00:56
    Yaşadığı Yer
    Antalya - Alanya
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    5
    Blog Mesajları
    1

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: saww Mesajı Gör
    Diyaneti Atatürk kurdu!
    E ozaman cemevinin duvarlarından atatürkün portresini de kaldır.
    Madem hoşlanmıyorsun.
    Bir ikincisi Hz. Ali nin ibadethanesi mescitlerdi.
    Bu nasıl bir ikilemdir?

Bende kullanmadığım senin duble yolun vergisini ödüyorum?
    Ayrıca devlet cami yapmaz. Faturasını ödemez. İşkembeden sallıyorsun! Camilerin çoğunu hayırseverler yaptırır.
    Atatürk, diyaneti siyasi partinizin arka bahçesi gibi kullanın diye kurmadı, hem 100 yıl öncenin şartları ile bu günü karıştırma, hangi gelişmiş devlette din adamları memur gibi maaş alır, papazlıktan emekli olan hiç birisi ile tanıştın mı? Din ve Devlet işleri birbirinden ayrıdır. Biz buna LAİKLİK diyoruz.

Madem Hz. Ali nin hakkında çok şey biliyorsun o zaman mescitte nasıl katledildiğini de biliyorsundur. İkilem yok senin kafan karışmış... Hatta o kadar karışmış ki devletin asli görevi ulaşım için yaptığı yollar ile camiyi kıyaslıyorsun, eninde sonunda işi olan herkes o yollardan geçer ve herkes bunun sağlanabilmesi için üstüne düşen vergiyi öder, ama ben sen cennete gideceksin diye vergi ödemek istemiyorum.

Devlet cami yapmaz cümlenden sonra benim zaten sana söyleyecek lafım yok.. Hiç birşey bilmiyorsan TOKİ'nin sayfasına gir bak... Ha cemaat yaptırıyorsa söyle o cemaate bizim vergilerimizden değil aralarında para toplayıp, imamların maaşını, camilerin elektrik ve su faturalarını ödesinler.

Tabi bunları o cemaate söyleyecek işkemben varsa !

Üye
    turkuaz06 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:50
    Yaşadığı Yer
    Bolu-Çankırı
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    5

diyanete bağlı eğitim merkezleri var,buralara da yerleştirme yapılır.

5-6 ilde var zannedersem bu merkezler.

Üye
    nokta Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:20
    Yaşadığı Yer
    Doğu
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Eğer bayan alınmıyorsa çok üzülürüm tarcih edeciğim ilk kurumdu

Üye
    tursad42 Avatarı

Son Giriş
    14.03-2013
    Saat
    07:45
    Yaşadığı Yer
    hatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar Diyanet normal memur alacaksa bence imam hatip mezunu şartı koymaz gibime geliyor. Bende imam hatip mezunuyum.

Üye
    yüreginleyaz Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    23.04-2013
    Saat
    13:22
    Yaşadığı Yer
    Şanlıurfa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhaba, Arkadaşlar Yapılacak alımlarda imam hatip alımlarının ön planda olacagına inanmıyorum.. Fakat şuu belirtmekte fayda var. Alınacak 7000 özürlü içinde 4000 tane yatay geçiş var yani kendi alanına geçme işlemi var. bunlar meb kadrolarında muhendis vb olur duz memur statusunde olanlar şimdiki yerleştirmede kendi alanlarıan geçmek istemektedirler. Haklı veya haksız olmaları bizi ilgilendirmiyor önemli olan bu durumda normal yerleştirme sayısında ki düşüş. Kalan 3000 yeni alım.. bu haksızlık degil mi ? hemen ewet dersiniz o zaman ben imam hatiplinin sonradan kurum içi geçiş yaparak kadro daralması yapacagına şimdiden yerleşşsin kadro genişlemesi olmasından yanayım.. yapılacak yerleştirmede böylece normal memur alımlarının alım şartları ve konumları , sayıları dahada güzel olacak. Alımlara gelince 18 haziran ile 27 haziran arasında kpss yerleştirme ile beraber olacaktır. böylece alımların sayısını yuksek göstermek yerleştirme için yapılacak harcamalardan kısmak , eldeki istatistik verilerinde gelecekte bu kadar alımı yaptık diyebilmek.. tek seferde bu akadar kadro doldurduk diyebilmek... Keşke alan daralması yapmadan yeşleştirme yapılsa... 4000 yerleşmiş kadronun yatay geçişini sonraya bıraksa....

Sayfa 4 / 4 İlkİlk 1234