Sayfa 3 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 83 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ferdi öztürk Avatarı

Gerçek Adı
    ferdi öztürk
    Son Giriş
    11.10-2017
    Saat
    14:21
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    zaten balık baştan kokmuş vergi indirimi alamayan insanın devlet kadrosuna alınması saçma bir uygulama zaten ama şimdiye kadar olan olmuş bari bundan sonra bu yanlıştan dönülür umarım..şuan devlet kadrosunda vergi indirimi almadan çalışan arkadaşlar bozulacak ama olması gerken bu..birilerinin kral çıplak demesi lazım..

Üye
    mysterious Avatarı

Son Giriş
    11.11-2013
    Saat
    21:06
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

herkesten yeni rapor istenirse zaten oranlar düşüyor bu durumda %40'ın altına düşenler mağdur durumda olacak bu yüzden konuya mesaj yazan arkadaşın dediği gibi sınava hadi 2 hafta kala değil en az 2-3 ay önceden rapor alanların ataması yapılırken bu kişilerin raporları tekrar gözden geçirilmeli.. Konu ile ilgili gerekli mercilere şikayetleri toplu olarak iletmekte fayda var..

Üye
    *Miray* Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    15:27
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Üye
    baran sertaç Avatarı

Gerçek Adı
    şükrü
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    16:22
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bencede yeniden rapor istenmeli ve bakan fatma şahine ulaşılmalı yoksa mahkemeye taşınır bu iş

örnek ; sag kulakda çok düşük db kaybı ile yüzde 40 rapor alan biri 2003 de ve sonraki yıllarda rapor oranı %3 geçemeyen bu sınava girdi .. inanınki senden benden iyi duyuyor

bu örnekleri çogaltabilirim şimdi %40 alamanayanlar gocunmasın hastanenin var bi bildigi

SAYIN BAKAN FATMA ŞAHİN iletişim

http://www.fatmasahin.net/iletisim.php#iletisim

Üye
    dilemma Avatarı

Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    00:45
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    3

inşallah öyle olur ferdi kardeşim. hakkım varsa biraz, helal olmasın diyorum. diyorum, çünkü sağlık sorunu yaşayan insanlara da bunu yaptılarsa ne bu hükümetin dindarlığına nede insanlığına inanırım ben. yazıklar olsun derim.

Üye
    golden_heart Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    02:33
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    12

Ben yine klasik yorumumu yapayım...
    DAHA ÇOOOOOOOOK BUNLARI TARTIŞIRSINIZ...
    Burda konuştuklarınızla kalırsınız..sizin şikayetlerinizi,hassasiyetlerinizi bu forum insana dönüşecekte sizin yerinize savunacakmı..buraya yazıp yazıp geçiyosunuz.sinir yapıp stres yapıp duruyorsunuz.birlik beraberlik içinde hareket etmeyi bilmeyen biz engelliler daha neler görürüz neler.siz canınızı boşa sıkmayın..oturun da "neden birlik olup her sorun çıktığında devlete sesimizi gür bir şekilde çıkaramıyoruz "diye dizlerinizi dövün..bazıları hariç,bu olanlar müstehak.

Üye
    serkan005 Avatarı

Gerçek Adı
    serkan
    Son Giriş
    20.06-2017
    Saat
    20:45
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

son olaydan sonra yeni rapor istenmesi şart oldu.

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

golden_heart;

Budur yorum anlayana...

Üye
    Angel Virgo Avatarı

Gerçek Adı
    Tarık Uzel
    Son Giriş
    24.08-2015
    Saat
    13:16
    Yaşadığı Yer
    Kırklareli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İş için ve vergi indirimi için raporlar niye farklı çıkıyor. Aynı olması gerekmez mi?

Üye
    centirmen Avatarı

Gerçek Adı
    Cavit Ceyhan
    Son Giriş
    02.09-2016
    Saat
    10:52
    Yaşadığı Yer
    Çorum/Merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

golden_heart;

Evet sesimizi duyurmak için birlik olmalıyız ama kaç kişi bir araya gelip bunu yapıyoruz. Aylardır bas bas bagrıyoz yeni rapor istensin yönetmelik değişsin diye ama iso seninde degiğin gibi 3-5 kişi hariç bana dokunmayan yılan bin yaşasın mantıgla hareket edince ne sesimiz çıkıyor ne bizi duyan.

Üye
    ***Neri*** Avatarı

Gerçek Adı
    neriman
    Son Giriş
    08.12-2016
    Saat
    19:58
    Yaşadığı Yer
    BÜYÜKÇEKMECE İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Arkadaşlar bide su var bu raporlar yenilenmeyecek diye bir sey yok ortada.Şöyleki biz eskı raporlar gecerlimi diye sorduğumuzda sosy.hizm.il.müd. personeller onay verirse kabul olacak yani sende rapor olsa dahi birde ordakı görevlilerin uygunlgundan gecilecekti.Ne yazıkkı yetkililer bunu yapma zahmetinde bile bulunmadı kayıt esnasında rapora bakıpda birde kendi gözüyle inceleseydi sahtekarların önune azda olsa gecilirdi.bi insanın söyle karsıdan bakıldıgında engelli olduğunu az cok anlarsın fiziksel engelli olanı tamm sen engellisin der gönderir örnegin kulagım az duyuyor yok gözüm az görüyor yok iç organlarımdan engelliyim diyenlerdende yeni rapor istenseydi bu olaylar bu kadar bu boyuta gelmesdi.Benim fiziksel engelli oldugumu kucucuk cocuk bile anlıyorda ordakı görevli kısı gözumdekı gözlüge bakarak sen görme engellimisin derse sucu ben kendimde degil raporumda degil o görevlide ararım demekki adam gibi bi bu sınavı demekki önemsemedilerkı titiz davranmadılar .
    peki hadi diyelim yeni rapor alınacak hadi gidin hastaneye gercekten engelli olan biri eski oranını alabilecekmi fuzuli astane kalabalıgı fuzulu zaman kaybısuan bunların önüne gecilemediyse emın olun yeni rapordada olanlar olacak
    bio burda söz konusu bana dokunmayan yılan bin yıl yasasın diyorsun degil söz konusu olan sen ben gidebiliriz ama gidemeyenler o raporu ne zorluklarla alanlar var onlarıda göz önünde bulundurmak gerekir
    al işde biri ordan oh sizin isiniz kebapvalla belese gidip geliyonuz die kafa bulanlar diğer tarafdan da herkes alıyorda kızım senin engelin belli neden gidip rapor cıkarmıyorsun diyenlerde oldu hepsinin agızlarının paylarını vermişimdir halada veririm

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

Neriman Allaha çok şükür beni bilen bilir en ince ayrıntısıyla düşünürüm kendimden çokda ihtiyacı olanlar ve eksiklik kokuşmuşluk düzeltilsin diye uğraşım o zaman bırakalım isteyen istediği raporu çıkarsın sınavda hak edenlerin önüne geçsin araç alımlarında geçrk engelliye verilmeyen araçlar sahte raporlarla hak yiyenlere verilsin h sınıfı ehliyet alımında keza aynı daha çok örnek verilebilir gidemeyenler hususunda haklısın ama birkereye mahsus tam kökten çözüm üretilirse artık bir çözüm bulunur onlarada mesela sınava sosyal hizmetler müdürlüğü araçla getirdi biçok engelli kardeşimi yine aynı sistem uygulanabilir ama önce alt yapısının sağlam temellere oturtulması gerek hususların düzelmesi gerek o senin dediğin sonlara doğru olacak işler canım kardeşim ama çözüm onada bulunur yeterki kokuşmuşluk kalksın birileri artık ellerini engellilerin haklarından çeksin gerçek engelliler mağdur edilmesin hem rapor hem cetvel birçok konuda ama birlik şart tek öyle 2 3 kişi ilede olmuyor bu işler burada bütün yorum yazan arkadaşlardan tek ricam konu başlığındaki yorumları okuduktan sonra yorum yazmaları direk başlığa girip kendi kafalarından birşeyler yazmamaları daha önemlisi fikirlerin yanında önerilerinide sunarlarsa daha güzel olacaktır...

Üye
    ***Neri*** Avatarı

Gerçek Adı
    neriman
    Son Giriş
    08.12-2016
    Saat
    19:58
    Yaşadığı Yer
    BÜYÜKÇEKMECE İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Evet orda haklısın herkes kendinden örnekler veriyor ama inan bu olaydan öncede engellilerin hakları yeniyordu bu olaydada yeniyor ve yenecekte engelli indirimi duydumu birisi hemen ay duur bende parayla cıkartımda bundan yararlanayım derdinde.ne adam ben engelliyim die etmedigin söz kalmadı iş istedim kapılardan kovdun hor gördun hor görürken engelli diyorsunda engelli kendine veerilen hakları kullanmak isterken ne bu tafra.benimde sini olduğum nokta bu.

Tek cözüm nedir biliyormusun bio
    cok basit aslında doktorlar zaten para derdinde istisnalar haric tabiki burda bi organızasyonlar yapılırken bu sahteciligide önceden düşünmeleri gerekirdi bir engellinin engelli oldugunu ögrenmek icin doktor olmaya ggerekte yok yukarıda belirttiğim gibi görevliler bu raporları inceleme konusunda az da olsa titiz olsalardı bu boyuta gelmesdi bu olaylar şüpheli görünen adaylardan tekrar rapor istenirdi olur biterdi kulagı az duyan bi adamın aldıgı rapor yüzünden yürüyemeyen hadi yürüyemeyini bi kenara bırak yatagından bile kalkamayan engelli arkadaslarımızın birininde tekrardan rapor alma zorululugunun olmasıda gercekten asıl haksızlık die ben buna derim

Ve sunuda eklemek istiyorum inan bana bende en az senin kadar düşünmekteyim gercek ihtiyacı olanlar alsın yararlansın isterim 30 yasındayım ve suana kadar hic bir engelli haklarından faydalanmadım taki bi şöfor abimin beni her görmesinde engelli raporu al yol kartı cıkar baskısına maruz kalana kadar

bana her zaman derdi kızım sen ya manyaksın yada bu ülkenin en zenginisin derdi yolcuların icinde bilet almazdı abicim benim yüzümden isinden olacaksın derdim
    bu hakkı kullanmak hakkındır ve hakkı olana yardım etmek sucsa eger gerekirse işimden bile olurum demesi beni rapor almaya yönlendirdi ve sadece engellinin haklarından olan vergi indirrmini ve yol kartını kullanıyoru m sukur ihtiyacım yok mevlam ihtiyacı olana versin derim halada diyorum sukur byu günüme

Üye
    dilemma Avatarı

Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    00:45
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    3

baran,
    hala Sayın diyorsun
    ve hala fatma şahin diyorsun..
    ben de bu zihniyete diyecek laf bulamıyorum. eziklik dışında

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    00:26
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: TarikUzel Mesajı Gör
    İş için ve vergi indirimi için raporlar niye farklı çıkıyor. Aynı olması gerekmez mi?
    kardeşim aslında doğru iş ile vergi indirim raporu aynı olmalı ama devlet zamanında uzağı göremiyorum,yakını göremiyorum,başım ağrıyor,dişim ağrıyor diyene dinlendirici gözlük takanı özürlüden sayıp şeker dağıtır gibi rapor dağıttı baktılar özürlü sayısı 8.5milyona vardı hatalarını fark edip yanlış yerden özürlü indirimine geçildi vergide rapor düşürme erken emekliliği azaltmak için yoksa engelli kadrosundan çıkartır vergi indirimi alamayanı hem vergi indirimi vermicen hem engelli değil dediğin insanı 25 yıl engelli kadrosunda çalıştırcan aslında zekice bi durum Bİ TAŞLA İKİ KUŞ hem erken emekliliği önlüyor hemde engelli istihdamının önünü kesiyor böylece zararı engelliye dokunuyor kimin umrunda....

Sayfa 3 / 6 İlkİlk 123456 SonSon