Sayfa 9 / 25 İlkİlk ... 567891011121319 ... SonSon
Toplam 372 mesajın 121-135 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Pegasus Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    18:03
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    40
    Verilen Beğeniler
    19

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Sınav tam bir garabetti. Bir kez KPSS ye İki kez de ALES e girdim hiçbir sınavda bu kadar saçma sorular görmedim. Adam Türk Dili Konuşan Ülkeler :Kongresine katılmayan ülkeyi sormuş. Tamam doğru cevap Tacikistan ama şıklarda bulunan Özbekistan yıllardır tavır almış katılmıyor bu kongrelere. Mesela geçen yıl Nahçıvanda yapıldı ve Özbekistan gelmedi. O tarım sorusu neydi öyle. Tarım üretimi neden artmış diye sormuşlar ama seçeneklerden hepsi rol oynamış olabilir. Turistik merkezlerde Sümela da olabilir Karain mağarası da. Çünkü mağara duvarlarında eski Yunanca yazılar vardır. Ayrıca çok eski çağlardan kalma eserler çıkıyor. Dolayısıyla hem doğal hem de beşeri (Oraya beşeri kelimesini seçen kişiye de selamlarımı yolluyorum burdan) yönleriyle ilgi çekebilir. Aynı şeyi Sümela maanastırı içinde söyleyebiliriz. Çünkü insan eliyle yapılan eserin yanında muthiş bir doğal güzellikte insa edildiğinden turistler için iki unsurda rol oynar. Özetle dangalaklık ötesi bir soruydu. Sınavda bana göre derinlemesine bir yorumla birden fazla doğru seçenek bulunacak bir çok soru vardı bunlar gibi. Türk tarihinin ilk kütüphanesi sorusu da bence saçmaydı. Hangi ölçütlere göre ilk kütüphane? Sınav populer bilgi yarışmaları gibi gerçek bilgiyi, insanların analiz, yorumlama, farklı sonuçlara ulaşma gücünü değil çoğunlukla eve kapanıp olabildigince abur cubur bilgiyi ezberletmeye yönelik hazırlanmış. Hazırlayanların zeka seviyeleri de kültürel donanımları da sorularından anlaşılıyor. OSYM deki bu süper zekalı adamlar bu abukluk ötesi sorularla insanların kaderini belirliyor. Yazık...

Üye
    cihan74 Avatarı

Gerçek Adı
    tuncay
    Son Giriş
    08.04-2013
    Saat
    11:25
    Yaşadığı Yer
    VAN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok doğru zor ise herkes için zor en çalışkan sadece 5 tane doğru yapmış ise bak 5 tane diyorum 55 yanliş yapmış ise en çalışkan dahi 5 yapmış ise memur olur akılıysanınız düşünürsünüz fark etmiyor kolay olsaydı herkes kolay bitirir o zaman devlette 99.9 puan alanları işe alırdı 98 olanları almazdı işte bu kadar anlıyanlara

Üye
    taho Avatarı

Gerçek Adı
    Tahir POLAT
    Son Giriş
    12.10-2015
    Saat
    10:47
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sınava Ön lisans mezunu olarak girdim.2010 Kpss de hiç matematik yapmadan Günde 7 saat çalışarak 80 Puan aldım.O zamandan bu zamana kadar hiç konuları tekrar etmedim ama yinede sınavı ösym nin yapması çok güzel oldu.Bazı arkadaşlarımızın yorumları okuyunca bu insanlar mı memur olacak,bu insanlarmı bu ülkenin bu devletin görünen yüzü olacak diye korkuya kapıldım. Ne bekliyordunuz ki Meb'in sorduğu gibi Atatürkün doğduğu yerin şuan hangi ülkenin sınırları içinde olduğunumu soracaklardı ? Yoksa İstiklal marşının yazarını mı ? Yoksa 2+2 = ? kaç eder diyemi soracaklardı.4 yanlış 1 doğruyu götürecek,götürecek çünkü standart sapmayla herkesin puanını farklı hesaplayıp ona göre sıralama yapılacak.Ösym nin yaptığı sınavı, dandik meb veya sağlık bakanlığının sorularıyla karşılaştıranlar var.Asıl sınav buydu bay ve bayanlar.Evet sorular güzel hazırlanmıştı.Hiç matematik yapmadım 43 soruyu cevapladım ama Ben sınav sonuçları açıklandığı zaman hak ettiğim puanı alacağımı biliyorum.Yüce allah kur'anı kerimde : İnsan için ancak çalıştığı vardır buyurmaktadır. " ENGELLİ OLMAK,ENGELLERİ KABUL EDİP ÖYLE YAŞAMAYI KALDIRMAZ ,KİMSE ENGELLİ OLMAYI TERCİH ETMEDİ AMA EMEK OLMADAN YEMEK OLMUYOR "

Üye
    gamze1988 Avatarı

Son Giriş
    31.05-2013
    Saat
    16:50
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: dilemma Mesajı Gör
    cihan74 =))))

gamzecim. Allah yardımcımız olsun diyeceğim ama bunlar o yola da taş koyar ne diyim. Resmen birilerinin önünü açmak için bizi alet ettiler. Birsürü hükümet yanlısı engelli derneği var. Oradakiler nasıl yerleşecek. Buyrun.. bu bir kılıf. Ben bu sorulardan rahatlıkla o sonucu çıkardım. Yoksa bu rezaletin başka adı olamaz.
    aynı fikirdeyim dilemma..

Üye
    muneza Avatarı

Gerçek Adı
    GÖKHAN39
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:07
    Yaşadığı Yer
    Kırklareli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    7

Ömss Ön Lisans arkadaşlar Çıkan soruları burada paylaşıp sınav sonrası görüşlerinizi yazalım

Üye
    ferdi öztürk Avatarı

Gerçek Adı
    ferdi öztürk
    Son Giriş
    11.10-2017
    Saat
    14:21
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

lisans sorularının görmeyipte sınavın geneli hakkında kolaydı diye yorum yapmayın lütfen..en basiti önlisanslara 2012 londra olimpiyatlarını sormuşlar;lisanslara 59.avrupa güreş şampiyonasının nerde yapıldığını sormuşlar.??

Üye
    09akon Avatarı

Gerçek Adı
    akın
    Son Giriş
    07.02-2015
    Saat
    18:11
    Yaşadığı Yer
    MUĞLA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet sorular çoğunluğun dediği gibi çok süre alan sorulardı bir soruyu bir dakikada çözebilene aşk olsun özellikle türkçe sırf paragraftı.çok fazla boş bıraktım 16 adet boşum var.süre yetmeyecek endişesiyle soru çözemedm desem daha doğru olur.birde aldığım o saçma çalışma kitabından tek kelime soru çıkmaması beni çıldırttı.

Üye
    dilemma Avatarı

Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    00:45
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    3

"Sınav populer bilgi yarışmaları gibi gerçek bilgiyi, insanların analiz, yorumlama, farklı sonuçlara ulaşma gücünü değil çoğunlukla eve kapanıp olabildigince abur cubur bilgiyi ezberletmeye yönelik hazırlanmış. "

pegasus, eve kapanıp ezberlemeceden bahsetmişsin. onu düşündüm sınavdan çıktığımda. son sorular içindeki bir çok gereksiz soru, evde oturup 7/24 haber izlersen cevaplayabileceğimiz sorulardı. bizler gündüzleri özel sektörün yoğunluğu altında ezilip akşam gelip kalan 3 saati odada ders çalışarak geçirirken, keza işi olmayan arkadaşlar bütün gün kpss kitaplarından başka birşey düşünemezken ben acaba nasıl 59.güreş şampiyonası nerede olduğunu öğreneceğim? hem de hiç tv izlemezken?? saçmalık bile denemez buna. Biz Lisans mezunları -büyük çoğunluğumuzda böyleyken- 60 puanı geçemeyiz. gerisini bilemiyorum artıkk..

Üye
    ergincengiz Avatarı

Gerçek Adı
    cengiz
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    18:00
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    8

sorular normal ama verilen ZAMAN ANORMALDİ bana yetmedi 10 tane sorum kaldı çözemedm zaman ın yetersizlğinden

Üye
    nslhnylmz Avatarı

Son Giriş
    25.07-2013
    Saat
    02:35
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba, ben de bugun yapılan ömss sınavına Lisans düzeyinde girdim. Ve inanın 2. bölüm soruları gerçekten çok zordu. Doğrusunu söylemek gerekirse Türkçe ve Matematik kolaydı ama Tarih Coğrafya Anayasa sorularının kapsam geçerliliği yoktu, yani o kadar konu içerisinden yoruma dayalı sorular yerine ezber soruları sormuşlar ve hepsi de zordu. Ben KPSS ye de hazırlanan birisiyim ve aylardır bir sürü test kitabı bitirdim ve bu kadar zor bir sınavın güvenilir olduğunu düşünmüyorum. Resmen kimse memur olmasın diye uğraşılmış.

Cevap anahtarı hala yayınlanmadı mı? Cevapları nerden bulabiliriz?

Üye
    cennettas Avatarı

Gerçek Adı
    cennet
    Son Giriş
    24.03-2013
    Saat
    19:24
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iyi hoş diyorsunuz da,ben hala puanlama olayını anlamadıııım

Üye
    berfin88 Avatarı

Gerçek Adı
    Berfin
    Son Giriş
    06.11-2012
    Saat
    15:42
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

nereye çözüyolar yaa ösym deki ŞE...İN hepsi fosil olmuş bilgileri çürümüştr onların 1dkda fln canlanamaz

Üye
    Pegasus Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    18:03
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    40
    Verilen Beğeniler
    19

Açıkçası ben hiç çalışmadan girdim ve aylardır çalışan arkadaşlar kadar başarılı olmayı da beklemiyordum. Ancak soruların zorluğu değildi benim canımı sıkan. Soruların en azından bir kısmı üzerinde dikkatle durulursa yanlıştı. Ve evet Türkçe soruları için bir dk çok azdı. Doğrusu 1.5 dk olmalıydı. Bu sınav üzerinden aramızdaki bir çok kişinin gerçek bilgi ve birikiminin değerlendirilebileceğini düşünmüyorum. Hiç kitap okumayan ama sürekli bu tür sınavlara çalışan dolayısıyla hiçbir konuda derinlemesine seziş gücü olmayan robot gibi malumatfuruş insanlar olmamızı istiyorlar. Ayrıca genel kültür ile Merkez Bankası başkanının görev süresi gibi tamamen teknik bir bilginin alakası yok. Az önce yıllardır kamuda müfettiş olarak çalışan arkadaşımla telefonda konuşurken sordum bu soruyu bilemedi adam. Haliyle sınavın en azından bir kısmını saçmalık olarak değerlendireceğiz.

Üye
    perperek Avatarı

Gerçek Adı
    Tolga Perperek
    Son Giriş
    23.08-2012
    Saat
    01:36
    Yaşadığı Yer
    Kırklareli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2011 de dünya bilmem ne bankası başkanını ben bilmek zorundamıyım, o soruları hazırlayanlar acaba benim sağlık giderlerim için toplamda 200.000 tl harcadığımı veya sorunumun ayrıtnlıllarını sorsam hastalığımın adını bile duyduklarını sanıyorum..... Paris üniversitesinden burs kazanmış insana bile zorsa bu sınav zordur ama birileri kalkıp kuran- falanfıstık ayetle açıklama yapıp kolaydı diyorsa içinizi rahat tutun en azından kimsenin hakkına tecavüz edenlerin safhında değilsiniz.

Üye
    taho Avatarı

Gerçek Adı
    Tahir POLAT
    Son Giriş
    12.10-2015
    Saat
    10:47
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    perperek;

Paris üniversitesinden burs kazanmanız insani latifelerinizle hayatınıza devam edeceğiniz anlamına gelmez.Terbiyesizliğin lüzumu yok.Seviyenizi daha fazla düşürmeyin.

Sayfa 9 / 25 İlkİlk ... 567891011121319 ... SonSon