Sayfa 6 / 25 İlkİlk ... 234567891016 ... SonSon
Toplam 372 mesajın 76-90 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    srhtslymn Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Zorluk seviyesi göz önüne alındığında 60 dk yerine 70 dk veya az biraz daha süre verilmeliydi... Çözüm pratiği olmayan veya yetersiz adaylar sınavı yetiştirememiş olabilir. Lakin genel kültür sorularına geçtiğimde 20 dk vardı neyseki bildiğimi sona saklamıştım.
    Memurluk için iyi bir eleme sınavı olduğunu düşünüyorum...Ösym gayet başarılıydı, kurumsal bir kusur görmedim...Özellikle yürüme engelliler ve görme özürlüler için yürüme yolu olan okulların seçilmiş olması ve ilk katlara verilmesi iyi bir gelişme. Sınav salonundaki yetkililer duyarlıydı ancak bilgileri sınav için yetersizdi. Bizim salonda da 4 yanlış 1 doğruyu götürür tartışması yaşandı... Görevli tarafından yanlış bilgilendirme yapıldı...
    Sonuç olarak sınavda engelli gruplarını ayırdıkları gibi atamaların da aynı şekilde engelli gruplarını ayırarak adil bir şekilde yapılması gönülden dileğimdir...

Üye
    Nikom42 Avatarı

Gerçek Adı
    ömer
    Son Giriş
    06.01-2015
    Saat
    16:11
    Yaşadığı Yer
    Ankara/Demetevler
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben Önlisans-Genel Engelli Olarak Sınava Girdim Atama Olacağında Yine Önlisans-genel Engelli Gurubundamı Atama Yapılacak Yoksa Bütün Genel Engellilerin Sınav Puanına Göremi Aynı Puana Sahip Lise Ve Önlisans Mezunu Adaylar Önlisans Olarakmı Tercih Edilir. Buraya Takıldım.

Üye
    faruk01 Avatarı

Son Giriş
    03.11-2013
    Saat
    16:43
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar benim sınıfımdaki iki görevli yanlışların dogruları götürmedigini kesin bir şekilde dile getirdi eger bu bilgi yanlış ise yandık

Üye
    Nikom42 Avatarı

Gerçek Adı
    ömer
    Son Giriş
    06.01-2015
    Saat
    16:11
    Yaşadığı Yer
    Ankara/Demetevler
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Nikom42 Mesajı Gör
    Ben Önlisans-Genel Engelli Olarak Sınava Girdim Atama Olacağında Yine Önlisans-genel Engelli Gurubundamı Atama Yapılacak Yoksa Bütün Genel Engellilerin Sınav Puanına Göremi Aynı Puana Sahip Lise Ve Önlisans Mezunu Adaylar Önlisans Olarakmı Tercih Edilir. Buraya Takıldım.
    Bilgi Kesinlikle Yanlış Az Önce Ösym nin Sitesinden Alıntı yaparak Paylaştım
    ÖMSS’de uygulanan testlere verilen cevaplar her test için ayrı ayrı değerlendirmeye alınacaktır.
    Her adayın, testlere verdiği doğru ve yanlış cevapların sayısı saptanacaktır. Doğru cevap sayısından
    yanlış cevap sayısının dörtte biri çıkarılarak adayın ilgili testten almış olduğu ham puan
    bulunacaktır.

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: faruk01 Mesajı Gör
    Arkadaşlar benim sınıfımdaki iki görevli yanlışların dogruları götürmedigini kesin bir şekilde dile getirdi eger bu bilgi yanlış ise yandık
    Yanlış Alıntı Yapmışım Kusurra bakmayın
    ÖMSS’de uygulanan testlere verilen cevaplar her test için ayrı ayrı değerlendirmeye alınacaktır.
    Her adayın, testlere verdiği doğru ve yanlış cevapların sayısı saptanacaktır. Doğru cevap sayısından
    yanlış cevap sayısının dörtte biri çıkarılarak adayın ilgili testten almış olduğu ham puan
    bulunacaktır.

Arkadaşlar ÖSYM'nin sitesinden alıntıdır 4 yanlış 1 doğruyu götürmektedir. Keşke Sınava Gitmeden Önce Biraz Daha Dikkatli Okusaydınız..

Üye
    sanemm Avatarı

Son Giriş
    02.02-2017
    Saat
    15:11
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Türkçe soruları çok uzundu ve çok zamanımı aldı malesef. Zaten verdikleri zaman çok yetersizdi keşke biraz daha hassas davransalardı. Matematik sorularında korkuyordum fakat korktugum gibi olmadı hiç çok çalıştıgım vatandaşlık , kültür medeniyetleri ve genel güncel bilgiler beni çok fazla hayal kırıklıgına ugrattı Hayırlısı olsun artık oldugu kadar olmadıgı kader sözünü yaşıyacagım.

Üye
    Alulu12 Avatarı

Gerçek Adı
    KADİR
    Son Giriş
    13.04-2013
    Saat
    16:30
    Yaşadığı Yer
    Edirne, Turkey, Turkey
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu arada sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih hakkında bilgisi olan var mı ?

Üye
    sunfungun Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    tr
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kolaydı dyenleri sınav sonuçları açıklanınca görelim.

Üye
    eyup44 Avatarı

Gerçek Adı
    eyup kurnaz
    Son Giriş
    21.12-2014
    Saat
    14:35
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sagopa66 degerli arkadaşım bizede yanlış götürmüyor dediler emin olmak için iyice okuduk kitapcığın ilk baş sayfasını isim yazdıgımız tc yazdığımız yüzünü cevirsiginizde maddeler halinde yazıyordu 5.maddede aynen şöyle yazıyordu ''Emin olmadığınız cevaplarda eleme usulüne başvurun yine emin olmaz iseniz boş bırakın yanlış olan cevaplarınız doğru cevaplarınızdan dört yanlış olarak düşülerek ham puanınız hesaplanır diye yazıyordu'' yani demek istedikleri 4 yanlış 1 doğruyu götürüyor.açık açık yazmamışlar cümleyi evirip cevirip yazmışlar

Üye
    barış diyin yeter Avatarı

Gerçek Adı
    barış barış
    Son Giriş
    26.06-2012
    Saat
    20:27
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sagopa66;
    soru kitapcıgının içindeki kurallar başlıklı açıklamalarda 5.kuralda yazmakta idi salon görevlilerinin uyarması gerekirdi .ösym başvuru kılavuzunda da yazmaktadır

Üye
    frukt Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    22:53
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar ne yazık ki yanlışlar doğruyu götürüyor.keşke bilmediğiniz soruları işaretlemeseydiniz.Banada zaman kısa geldi matematik sorularını boş bıraktım hiç yapamadım süre doldugu için ..Rast gele sallamada yapmadım netlerim düşer diye.. Sınav umdugum,istedigim gibi geçmedi malesef Türkçede zorlandım.Atanırmıyız,atanamazmıyız bilmiyorum.son verilere göre 7 bin kadroya yerleştirme olucak Öss başkanı Ali demir açıklama yapmış.Valla kısmetten ötesi yok inşallah hayırlısı olur hakkımızda ama benim umudum yok nedeni de sınavım iyi geçmedi bence enbüyük eksikligimiz zamana karşı soru çözememek hızlı soru çözmemiz lazım zaman bir çok arkadaşıma yetmedi.

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    00:26
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

kader kısmet bu işler nasipte varsa çalışmadan giren sallayan tutturmuştur nasipte yoksa doğru bildiğimiz yanlış olur kaydırma olur olmaz HAYIRLISI OLSUN NASİPTEN ÖTE YOL GEÇMEZ ARKADAŞLAR

Üye
    oneway35 Avatarı

Son Giriş
    14.04-2013
    Saat
    18:47
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sınav hiç kolay değildi. insan biraz ayrıcalık gösterir. bence normal bir kpss sınavından bile daha zordu.

Üye
    AsilUye Avatarı

Son Giriş
    08.07-2015
    Saat
    15:56
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelikle "bir sınav nasıl olmaz" sorusuna çok aydınlatıcı bir cevap veren ÖSYM'yi tebrik ediyorum. Bir sınav ÖMSS gibi olmaz. Personel seçmek için yapılan bir sınavda bu kadar çok önemsiz ham bilgi sorusu sorulmaz. Bir kurumun kuruluş tarihi eğer çağ atlamaya vesile olmamışsa sorulmaz. İşin uzmanının yahut sıkı takipçisinin bileceği detaylar sorulmaz. Güncel olay diye ülke ve dünya gündemini takip eden birinin çözebileceği soruları bırakıp da bilmemhangi sportif etkinliğin bilmemkaç yılında nerde yapılacağı soruluyor. Nerden bileyim ben Güreş Federasyonu'nda mı çalışıyorum? Genel kültür adında sorulan sorular kültür falan değil ezberlenmesi halinde yapılacak bilgi sorularıydı, üstelik genel filan da değillerdi. Adayların muhakeme ile çözebileceği sorular çok azdı. Türkçe soruları 2,5 yıllık Türkçe öğretmeni beni bile zorladı. Görme engelliler, hele de okuyucu istemiş olanlar o uzun paragrafları görmeden nasıl takip edebilir? Şimdiye kadar ÖSS ve KPSS'ye girdim ikisinden de yüksek puan aldım. ÖMSS beni onlardan çok zorladı. Koca bir saçmalıktı bu sınav.

Üye
    Elflonia Avatarı

Gerçek Adı
    Alperen
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    13:56
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

4 yanlış 1 doğru götürmesi ÖSYMnin geneleği bu sınavda Görevlinin Cevap kagıtlarını dağıttığı esnadan 2 defa üstüne basa basa 4/1 gideceğini belirtti.Sınav bitimine 10 dakika kala aynı görevlinin boş bırakmayın arkadaşlar hepsini doldurun ifadesi kafamı karşırtirmış olmali ki 5 veya 6 tane soruyu salladım.

Üye
    nacar Avatarı

Son Giriş
    18.11-2017
    Saat
    12:12
    Yaşadığı Yer
    kalbimin attıgı yer
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    keşke kpssye girseydim daha kolaydı

Sayfa 6 / 25 İlkİlk ... 234567891016 ... SonSon