Sayfa 24 / 25 İlkİlk ... 14202122232425 SonSon
Toplam 372 mesajın 346-360 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    death_king Avatarı

Son Giriş
    10.06-2014
    Saat
    20:59
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    mehap_1986;
    bu sınava işitme görme vs vs şeker hastaları gibi çok farklı engelli grubu girdi..

Üye
    ha.faydinli Avatarı

Gerçek Adı
    fatıma
    Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben baştan bilmiştim zaten osym yapacak sınavı denilince bide götürmeli............yedik dedim sıfır benim kendimi veremedm zaten hocalar başımızı bekler zaman kısıtlı offffffffff

Üye
    zekireis Avatarı

Gerçek Adı
    Zeki Muhammet
    Son Giriş
    29.09-2017
    Saat
    13:46
    Yaşadığı Yer
    Rize
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben bizzat konuştum diyanet personel kanununa göre diyanete hizmetli bile alınacak olsa imam hatip veya ilahyat mezunu olmak zorunda dediler bizzat diyanet işleri başkanlığı personel dairesi ile görüştüm bu durumu

Üye
    muneza Avatarı

Gerçek Adı
    GÖKHAN39
    Son Giriş
    29.11-2017
    Saat
    21:40
    Yaşadığı Yer
    Kırklareli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    7

zekireis Diyanette düz memur olarak çalışanlar var genelde imam ve ilahyat mezunu alacak bir düşünelim

imam ve ilahyat mezunu Kaç kişi çıkar 60 000 den ben tahmin edeyim 100 kişi belki

Üye
    nurayyy Avatarı

Gerçek Adı
    nuray
    Son Giriş
    13.11-2017
    Saat
    13:16
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    13

sonçlar ne zaman açıklanır acaba arkadaşlr

Yasaklı Üye
    MuratÖZTÜRK Avatarı

Gerçek Adı
    MURAT ÖZTÜRK
    Son Giriş
    22.03-2015
    Saat
    23:46
    Yaşadığı Yer
    ÇANKIRI
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sonuçlar büyük bir ihtimal bu hafta içinde açıklanır.

Üye
    YassaX Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

nuray hanım ; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin 12 Mayıs 2012 Cumartesi günü Gaziantep'te yaptığı açıklaması aşağıdaki gibidir.. Bu hafta ÖMSS Sonuçlarının açıklanacağını ifade etmiştir...

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'in konuşması :

''Engellilerin kamudaki istihdamının artırılmasıyla ilgili açıkların bir an önce doldurulması gerekiyordu. Türkiye Cumhuriyeti tarihinin bütün istihdam sayısı 15 bindi. Başbakanımızın talimatıyla bu sayı 50 bini aştı. Toplam kadro ve eksiğimiz nedir diye baktığımızda halen 20 bin açığımız var. Bunu doldurmamız için gerekli talimatı verdik. Engellilerin sınavlarını kategorize ettik. Aynı tarihte bedensel, zihinsel ve işitme engelliler aynı sınava giriyordu. Biri görüp, öbürü işitip, diğeri anlayana kadar, bedensel engelli sınavı bitiriyordu. 10 gün önce 60 bin engelli kendi içerisinde kategorize edilmiş bir şekilde sınava girdi. Sınav sonuçları gelecek hafta açıklanacak.

Devlet Personel Genel Müdürlüğü ile beraber nerede açık var, bunun karşılığında engellimizin aldığı puan ne? Hangi engelli grubu hangi puanı almış, bunu eşleştireceğiz. İnanıyorum ki vicdanlarımızda 'bu sefer oldu' dediğimiz eşleştirme yapacağız. Engellimizi evden çıkardık. Eğitim imkanı verdik. Sağlık imkanı verdik. Evde bakım hizmeti verdik. Artık onlara 'Birinci sınıf vatandaş olacaksın' diyoruz.''

Üye
    Bumin Avatarı

Son Giriş
    18.07-2012
    Saat
    11:23
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Özürlü istihdamı için 20000,30000 rakamları havalarda uçuşuyordu.Kökten çözümler yapılacak,adil bir sistem oluşturulacak diye yaygaralar çıkarıyordu.Kökten çözüm buymuş demekki 2011 yılında hiç sınav yapılmadı,2012 yılında sözde adil bir sınav yapıldı.İstihdam hedefi 3500. Hani 20000?Efendim Kamu kurumları yeterince yardımcı olmuyormuş bu konuda kendilerine(Özürlü kontenjanlarını doldurma konusunda)Kamu kurumları Tayip beyin emri altında değilmi yoksa?Gerçekten istese yapamazmı yani?Fakirin ekmeği umut misali önümüze bir parça ekmek atıyor çaresiz koşuyoruz peşinden.Şimdi gerçekçi olalım ;Sorular zordu evet ama herkese zordu yani zorsa herkese,kolay ise gene herkese.Peki istihdam neden böylesine azaldı Bunun cevabını verebilirlermi?Daha önceden yılda 3 kez yapılan sınav geçen yıl hiç yapılmadı.Buyıl yapıldı ama istihdam rakamları alay edercesine çıktı önümüze.Şimdi elimizi vicdanımıza koyup düşünelim.Özürlüler için olumlu yönde ne gibi gelişmeler yapıldı?Yoksa sadece göz boyama,yalan dolan siyasetimidir karşımızdaki.Her konuda olduğu gibi göstermelik olarak herşey mükemmel çözülüyor,gerçekte halledilen hiçbir sorun yok.Ülkem insanı güllük gülistanlık,herkes çok mutlu,ama açlık yoksulluk hergeçen gün bir çığ gibi giderek çoğalıyor.Bizler yine aynı şekilde peşine düşelim büyük adamdır kendisi???

Üye
    nurayyy Avatarı

Gerçek Adı
    nuray
    Son Giriş
    13.11-2017
    Saat
    13:16
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    13

oooffff bu sınavın açıklanacagı yok ya

Üye
    çınar ağacı Avatarı

Gerçek Adı
    kubilay
    Son Giriş
    03.05-2014
    Saat
    14:30
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

matematik hariç kolaydı sanki sorular. fakat her yerde ömss ile ilgili kurslar verilmiş benim bulunduğum yerde kurs yokdu üstelik yapmamamm gereken bi işte (ağır iş sanayiinde) çalışıyordum yorgun yorgun eve ancak geliyordum servisimde yokdu derse çalışamadım ne vardı ki burayada kurs verselerdi...
    asanssör vardı okulda her kes kolaylıkla sınıflara çıkabilrdi üstelik asansör görevliside vardı. fakat polisler bize acıyordu açıkcası çok ağır geldi yaşamak o kadar zor mu bize?
    sınav görevlileri iyiydi fakat bize çok farklı bakıyorlardı. onlardan farkımız varmış gibi ben utandım açıkca
    ben derse çalışamadığım için atanmak benim için zor gibi.
    atanma umudum yok benim. bizlere bu şekilde yalan yanlış raporlar ile yasak olmasına rağmen ağır işlerde çalışıyoruz. bize kolaylık verseler ne olurdu ki. kafamız çalışmayan insanlar olsak okul okuyamayız zaten.

Üye
    perperek Avatarı

Gerçek Adı
    Tolga Perperek
    Son Giriş
    23.08-2012
    Saat
    01:36
    Yaşadığı Yer
    Kırklareli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: fatma_24 Mesajı Gör
    Arkadaşlar Ömss sınavında kopya skandalı mı yaşandı ? Duyan bilen ?
    kopya anlayışı ülkemizde göreceli sanırsam çünkü, kimi dershanelerde pembe-mor vemavi baskılı sorulardan ÖSYM nin sınav soruları çıktı bu yasal olarak kanıtlanmış bir gerçek. Bu sınavla ilgilide böyle bir duyumdan mana daha sınav yapılmadan kadrolara atancak gruplar belli sadece başvuru yapıp sınava girin ..........vb yine kamu kökenli dedikodular çok dolaştıki tabandan tavana-kıdemlliden kıdemsize edirneden-van a ankaradan-izmire kime sorduysam bu böyle.
    Dini veya inanç söömürüsü yapmak istememde hayırlısı ne ise hepiniz için o olsun. Belki bir kısmınız bir aşa muhtaç belki bir kısmınız sadece maddi bağımlılıktan kurtulmak için çalışmak istiyor ama içinizde bundan daha zor durumda olan bedensel işlev bozukluğuna sahip insanlar mevcut. 25 sayfayıda okudum-az biraz saygı gösteripte bu insanlarıda düşünmenizi dilerdim. Benim son duyduuğumda 25 inde sisteme puanlar girecekt-fakat bu konudada ankar ve istanbul arasında sorun var niyesini sormayın. Bu devletten çok şey beklemeyin ülkemizde 10 metreküp su 40tl dir sizin yaşam kalitenizi yükseltmek için yaptığınız her çaba taktir görmiyebilir.

Üye
    çınar ağacı Avatarı

Gerçek Adı
    kubilay
    Son Giriş
    03.05-2014
    Saat
    14:30
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet bir çoğumuz bu durumdayız. bende zor şartlar altında doktora yalvar yakar sağlam raporu alıp ağır iş sanayinde iş buldum çalışmam yasak olduğu halde.

Üye
    YassaX Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ARKADAŞLAR !!! 3 EKİM 2011 Tarihinde Yayımlanan ÖMSS Yönetmeliğinden bu yana takip ettiğim gelişmeler sonucuna göre ; her konuda tutarsızlıklar ve belirsizlikler var, Ne bir Kurumsallık ne de Sözlerin arkasında Durmak, Malesef Olan Umutlarımıza Oluyor ... Umarım Tüm Engelli Kardeşlerimizin Hakkında En Hayırlısı Olur ....

"" Bütün Kapıların Anahtarlarını Kendinde Bulunduran ALLAH'IM !.. Tüm Engelli Kardeşlerimin Hakkında ; En Hayırlı Kapıları Açman Duasıyla ""

Üye
    gul2011 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

amin Özkan bey, teşekkürler...

Üye
    YassaX Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Rica Ederim . gul2011 . Saygılar ...

Sayfa 24 / 25 İlkİlk ... 14202122232425 SonSon