Sayfa 18 / 25 İlkİlk ... 8141516171819202122 ... SonSon
Toplam 372 mesajın 256-270 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    nurayyy Avatarı

Gerçek Adı
    nuray
    Son Giriş
    13.11-2017
    Saat
    13:16
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    13

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bence sınav sadece formalite idi ama sonuçları merak ediyorum arkadaşlar sonuçlar ne zaman açıklanacak bilen varmı?

Üye
    NamekaN Avatarı

Son Giriş
    27.02-2014
    Saat
    23:33
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim sınavım güzel geçti.

Ama beni asıl düşündüren atamaların adaletli bir biçimde yapılması. İnşallah herkes istediği sonucu alabilecek bir atama ile yerleşir. Allah herkesin gönlüne göre versin.

Emel Hanım ;

Soruları ÖSYM önce kendileri çözüp sonra yayınlamakla uğraşıyor olabilirler.

Üye
    YassaX Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar yaklaşık 18 sayfa boyunca ÖMSS hakkında yapılan yorumları okudum ... Tekrar tekrar şu yorumlara rastlıyorum : " GÖRÜNÜRDE SINAVA GİRENLERİN ENGELİ YOKTU " --> Bunları Soyleyen Engelli kardeşlerimiz.. O zaman gorunurde bir engelleri yoksa ; " ÖZÜRLÜLÜK ÖLÇÜTÜ, SINIFLANDIRMASI VE ÖZÜRLÜLERE VERİLECEK SAĞLIK KURULU RAPORLARI HAKKINDA YÖNETMELİK " bu yönetmeliğe bakmalarını rica ediyorum .. Bir Engellinin Şeker Hastalığı Olabilir, Böbrek Hastalığı Olabilir, Kalp ve Damar Hastalıkları Olabilir, Nörolojik Hastalıkları Olabilir , Psikiyatri ( Ruhsal ve Duygusal ) Hastalıkları Olabilir, ALLAH Korusun Kanser Hastalığı olabilir .. O yorumları yapan arkadaşlar şunu bilmeliler ki bir insanin Engeli illaki Ortopedik, Görme - işitme den ibaret değil.. O nedenle Yorum yapmadan once; Sakatlık Cetveli Oranlarına bir göz atın hangi engeller % 40 ve üzeri rapor alabilir bir öğrenin ..

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

evet özkan kardeşim benim görünürde hiçbişeyim yok gibi görünür ancak rapor oranım yüzde 88

Üye
    besalti20 Avatarı

Gerçek Adı
    celal beşaltı
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:41
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

sınav çalışana kolay çalışmayana zordu
    neyse çalışan bir kişi rahat 90 geçebilir bence

Üye
    nurayyy Avatarı

Gerçek Adı
    nuray
    Son Giriş
    13.11-2017
    Saat
    13:16
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    13

evet bende özkana katılıyorum benimde görünürde bi engelim yok ama kanser hastasıyım mesela arkadaşlar lütfen görünüşe göre yorum yapmayın

Üye
    cennettas Avatarı

Gerçek Adı
    cennet
    Son Giriş
    24.03-2013
    Saat
    19:24
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben de tip1 diyabeti(şeker hastası)yım;kolumda takılı olan insülin pompasını görmeyen,hasta olduğuma inanmıyor;fakat %46 raapor verdiler.üstelik ben başvurmadım bile,doktorum herşeyi düzenleyip sundu bana her işte çalışamıyorum diye.

Üye
    cdmustafa Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa Ş.
    Son Giriş
    13.03-2015
    Saat
    16:00
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim merak ettiğim bir husus var. Puan hesaplanırken bazı derslerin daha çok puan getirmesi gibi bir durum olabilir mi? Demek istediğim matematik tarihe göre daha çok puan getirir mi mesela? Yoksa 100 / 60 x net sayısı = puan mı olacak?
    Lütfen bu konuda net bilgisi olanlar cevaplarsa çok memnun olurum.

Üye
    sessizlik_80 Avatarı

Son Giriş
    29.03-2017
    Saat
    22:54
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar kimin ne düzeyde sınava girdiği karışıklığı var forumda.lise düzeyi giren arkadaşlar buradan paylaşım yaparsak daha düzenli olur kanımca.sınav hakkında yorumlarınızı bekliyorum.benimki pek iç açıcı değil,acele ettim sorular yan yattı..........hayırlısı

Üye
    Nazi666 Avatarı

Son Giriş
    17.06-2015
    Saat
    15:12
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sorular aşırı zordu okuyucu talep etmiştim 9 soruyu tam tamına 30 dakikada anca yapabildim matematik ise tam hezimet idi hocanın dediğine göre bu sorular öss soruları bile eş değil türkçe de ise bir soruda 7 tane soru paragrafı vardı 5 tane cevap vardı bu ne kardeşim diğer arkadaşların dediği gibi ben lise mezun bi kişi olarak 12 sene olmuş mezun olalı 1 hafta mı sırf soru çözerek geçirdim ve çalıştığım hiç bi yerden çıkmadı hakkımızdan hayırlısı diyorum başka bir şey demiyorum ama bu kadar eziyet edilmez hocalardan öğrendiğim kadarı ile sınav sonuçları 15 iş günü ile 30 gün arasında açıklanacak dendi ve kitapçıkta 4 yanlış 1 doğruyu götürüyor gibi ibare almıyordu herkes için hayırlısı ne ise o olsun arkadaşlar ....

Üye
    YassaX Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: nurayyy Mesajı Gör
    evet bende özkana katılıyorum benimde görünürde bi engelim yok ama kanser hastasıyım mesela arkadaşlar lütfen görünüşe göre yorum yapmayın
    Nuray Hanım; ALLAH Şifalar versin , cok cok geçmiş olsun ..

Üye
    destan6638 Avatarı

Gerçek Adı
    destan1984
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    663806
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben 2010 Yılı Nisan-Mayıs Dönemi Engelli Memur Alımı Sınavı ile bu sınavı kıyasladıgımda gerçekten arada dağlar kadar fark Var.. O sınavda 98 puan almıştım ve Meb.e atamam oldu,Sadece 1 soru yapamamıştım,bu sınavda ise 4 boşum var..Ancak Yinede bu sınav zor değildi,sadece süre biraz sıkıntılıydı..Fakat surasıda var ki sınavdan önce 60 sorunun 60 dk olcagını biliyorduk demi!!!Suna çok eminim,80 üstü ilk atamada gitcek!!! Tercihler Sonrası Burdayım.

Üye
    ALİALİ Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    07.11-2016
    Saat
    15:05
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cd mustafa kardeşim, ösym yaptığı sınavda puan hesaplama daha önceki girdiğimiz gibi özürlü sınavlardaki gibi değil, ösym matematik yapanla tarih yapana aynı puanı vermiyor neredeyse iki katı puan farkı var. matematik hariç full yapan 70-80 üstüne çıkamaz tahminim

Üye
    gul2011 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba
    kaç gündür şehir dışındaydım sınav sonrası ufak bir tatil gibi oldu, kafa dinledim en azından...
    ömssye gelince...
    gy soruları kolay geldi, matematikte 2-3 soru biraz zor geldi o da bnm konu eksikliğim sanırımmmm
    gk soruları ise biraz zor geldi malum ezber yapamayan biriyim
    sınav yerine elimle koymuş gibi vardık o konuda sorun yaşamadık tabii 10daki sınav için evden 8 gibi çıkmamızı saymıyorum sabah sabah bi de sınav günü hiç tahmin edilemeyen aksilikler de işin cabası...
    sınav görevlilerine gelince... aslında çok iyiydi yardımcı olmaya çalıştılar ama ben kendimi ilk defa gerçekten "ÖZÜRLÜ" gibi hissettim neden derseniz, daha önce hiç sınava girmemiş, bu konuda bilgisiz, algısı kıt insanlarmışız gibi bir hissiyat oluştu bende... işte tek tek imza attın mı, ismini yazdın mı, yazıları doğru mu yazdın gibi ilkokul çocuğuna sorar gibi sorulara maruz kalmak kötüydü... gerçi bunda o sınav görevlilerinin bir suçu yoktu, prosedür sanırım yani tamam özürlü memur sınavına giriyoruz da özrümüz kafadan değil ne bileyim biraz sanki afedersiniz de salak muamelesi görmüş gibi hissettim kendimi...
    sonuçlara gelince... atanma umudum elbette var ama sonuçlar hakkında bir şey söyleyemem, önce soruları çözmek lazım
    herkes için hayırlısı olsun inşallah
    sevgiler...

arkadaşlar şimdi yorumları okuyorum da... 4 yanlış 1 doğruyu götürüyor sınav görevlileri kuralları okudu, sınavdaki soru kitapçığndaki 5. maddeydi yanılmıyorsam 4 yanlış 1 doğruyu götürüyora benzer ama tam aynı cümle değildi...
    bir de süre konusunda haklısınız, ben matematik sorularını 25dkda çözdüm, Türkçeyi 10dkda çözdüm ama hızlı hızlı okuyup alelacele çözdüm yani sınav süresi bana da az geldi paragraflar aslında uzundu ama o an hızlı davranmak lazımdı, ben de her zamanki gibi önce soruyu okuyup sorunun yanıtını paragrafta aradım o nedenle çabuklaştırmış oldum işimi ama tabii bana göre iyi gibiydi de, cevaplar önemli olan bakalım...
    ben tüm soruları yaptım gk sorularından 4 boşum var, bir de tabii birçok arkadaş gibi sınav cevap kutucuklarının büyüklüğü epey zaman kaybettirdi neydi o öyle normalde 2 sn sürmez, bunun içini doldur boya çocuk gibi... tabii görme engelli arkadaşlarımız da girmiş olduğundan pek takmamaya çalıştım sonuçta onlar da bizden... ama o sorular 1dkda çözülcek cinsten değildi o konuda herkes hemfikir sanırım... ne diyelim... hakkımızda hayırlısı...

Üye
    ALİALİ Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    07.11-2016
    Saat
    15:05
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşlar bu forumda herkes herkeyi paylassın ama lütfen sallamayalım. herkes mantıkılı yorumda bulunsun. bu forumda incelediğim kadarıyla herkes zaman yetersizliğinden yakında. bende öyle işitme engellilerin 80 dakka olması bizim için sanstı son 20 dakka neredeyse 10 tane soru cevapladım. diğer engelli arkadaşlara ne kadar süre verdiler bilmiyorum. gelelim lise ve lisans mezunları arkadaşların sınav soruların zorluğuna , anladığım kadarıyla lise muzunu arkadaşların girdiği sınavda soruların biraz kolay olduğunu neredeyse 50 ve üstü net beklediklerin yazdılar, bu demek oluyorki lise mezunu arkdaşların atanabilmesi için en az 80 ve üstü ancak yerleşebilecekleri anlamına geliyor. lisans mezunlarına gelince onlarında 70 puan ve üzerindekilerin atanma sansları var diye düşünüyorum. bide sürekli internette 20000 kadro açılacağının sonra bunu 3500 olarak gerçekleştireceklerini sonra 4700 olarak yükselttiklerini ... ösym başkanı 7000 olarak açıklaması oldu. bu ne ya resmen skandal,,, rezalet,, arkadaşlar halen aile ve sosyal politikalar bakanlığımız var maalesef avrupanın kültür başkenti olduğunu her seferinde dile getiriyorlar, ama engellilere yapılanhizmetleri avrupanın çok gerisinde .. engelliler için yapılan çalışmalar daha yeni yeni başladı ama bizleri seçim malzemesi olarak kullanmaları, engellileri ikinci sınıf adam muamelesi göstermeleri, bizlerle ilgili yapılan proje gerçekleştirdiğinde ballandıra ballandıra anlatmaları hiç hoşumuza gitmiyor. bizlerin bakış açılarının değişmesi için hükümetin diğer bireylerle içiçe ve beraber içinde olması için daha güzel projeler üretmesi gerekir.

Sayfa 18 / 25 İlkİlk ... 8141516171819202122 ... SonSon