Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 36 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kurthakan Avatarı

Son Giriş
    23.03-2013
    Saat
    17:50
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ben de bilgisayar mühendisiyim. Sanırım pek mühendislik mezunu yok aramızda olsa da parmakla sayılacak kadar azdır. Pek çoğu imkansızlıktan okuyamadı ya da engelimize bağladık bu durumu. Ama okumak için hiç bir engel yok bence. Yeter ki okumayı isteyin...

Ömss de bilgisayar mühendisliği ile ilgili kadro açılacak mı ben de çok merak ediyorum. Ancak geçmişteki engelli kadro alımlarına baktığımda TÜBİTAK engelli bilgisayar mühendisi alımı istemiş ve ayrıca Ankaradaki bir kaç belediye istemiş...

Hakkımızda hayırlısıyla...

Üye
    sunfungun Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    tr
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kurthakan;

merhaba. dediğiniz gibi mühendis arkadaş sayısı az, daha doğrusu makina, elektronik, bilgisayar, inşaat mezunları az, ziraatçi çok var, diğer sitede yazışıyorlar.

herhalde atamalarımız rahat olur. ben kaza geçirmeden önce mezun olmuştum, dediğiniz gibi hem engelli olup hem mühendislik okumak zor ama yapan vardır mutlaka.

benim abim tübitak da çalışıyor, daha önce kpss puanı ile engelli personel aldılar.

bu sefer kadro bildirdiler mi bilemiyorum, sorar öğrenirim senin için.

Üye
    alijchan Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende bilgisayar muhendisiyim. matematik full yaptım ama genel kültür çok zorladı.

Üye
    kurthakan Avatarı

Son Giriş
    23.03-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Scottsdalebird ağabeyiin hangi departman da tübitakta. iyi olur sorarsanız. Atamalarımız rahat olur da mühendislik kadrosu açacaklar mı onu merak ediyorum.3500 kadrodan en azından farklı branşlarda 100 mühendis alınsa gene iyi.

Alijchan Matematiği zaten ben de ful yaptım. Genel yetenek iyiydi de genel kültür zordu hele çok çelişkili ve kazık soru sordular. Güncel konulardan Nerden bileyim arkadaş 59.avrupa güreş şampiyonasının nerede yapıldığını hiç haberlerde görmedim ki.

Üye
    alijchan Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim anlamadığım ve zorlandığım kısımlar merkez bankasıyla ilgili sorular ile 1922 anayasanın bir kaç soruları oldu. tamam spor olayları falan gündemdeki olanları sormuş ama yok bm başkanı yok merkez bankası soruları neyin nesi anlamadım bunlar çalışacak konularda değil ve 40 yıl düşünsem hiç aklıma gelmezdi.

atamalara gelince öncelikle şunu iyi bilmeniz gerekmetir ki illere göre tercih yapacaksınız ondan sonra o illerdeki kontenjanlara göre yerleşeksiniz. Tavsiyem ankara-istanbul-izmir dışındaki yerlere başvurmak. ben antalyayı istiyorum. nedenmi? herkes bu 3ilde tercih yapacak ve yığılma olacak hem açıkta kalmama adına hemde ankara ile istanbuldan bıktığımdan dolayı antalya en güzel seçim diye yapacağım

birde şu varki hali hazırda çalışan muhendislerde başvuru yapmışlar daha iyi bir yer çıkarsa geçerim düşüncesiyle. Bu yüzden dikkatli hareket etin arkadaşlar.

Üye
    DİLEKREM Avatarı

Gerçek Adı
    Huzeyfe
    Son Giriş
    24.11-2016
    Saat
    16:58
    Yaşadığı Yer
    Bolu
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

bende ilkögretim mezunuyum engelimden ve bulundugum sehırden dolayı yıllardır iş bulamıyorum sizse MUHENDİS olmuşsunuz iş bulamıyorsunuz yada calıştıgınız yerde aldıgınız ücreti beğenmiyorsunuz o kadar ilan veriliyor kamuda lise mezunu arayan hiç bırıne de başvuru yaptınız mı öncelik sizsiniz muhendısler biz ilkokullular daha da özel sektörde bile iş bulamıyoruz

demek istediğim sahte rapor ile, suresı geçmiş rapor ile, oranı yukseltilmiş raporlar ile,Ömss sınavına giren şuan çalışmakta olan işçiler dahil sınava girmese idi 29 bın açık kadrodan boş yer bile kalırdı 60 bın engelli hepmi işsiz.?

Rabbım herkese hakkı olanı nasıp etsin inşallah HAYIRLI CUMALAR

Üye
    alijchan Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet iş bulamıyoruz çünkü özel sektor engelli muhendisleri muhendis olarak görmuyor işçi olarak görüyor ve bu sektorde kariyerlerinde ilerleyemiyorlar. ayrıca devletin yaptırım olarak özel sektorde engelli çalıştırmayana ceza vermesine rağmen özel sektor az maliyetle çok iş yapsın diye engellilere hizmetli görevli çayçı vb. gibi hizmetlerde görev veriyor. Ben bu zamana kadar hiçbir özel şirkette muhendis yada farklı meslekler olarak çalışan engelli birisi görmedim özel sektorde. dediğim gibi ancak beden işçisi olarak iş veriyorlar. kendini bizim yerine koy ekremm. sen muhendis oldun yıllarca okudun sonra gel çayçı yada hizmetli ol kabul edermisin layık görürmüsün kendine?

Üye
    sunfungun Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    tr
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ekremm;
    kardeş, durumumuzu bilmeden yorum yapma istersen,

ben tekerlekli sandalyedeyim, 0 özürlüyüm ve sol eliminde problem var. bu durumda özel sektörde iş bulmak ne kadar zor biliyor musun,

sırf mühendis olduğun için havada kapmıyorlar.

forumda birbirimizin özürünü bilmeden yorum yapmak çok yanlış. ben de yürüyen %40 özürlü arkadaşlara burdan atıp tutabilirim, bana göre özürleri daha az ama böyle yapmıyorum herkesin hastalığı kendine zor.

benim 0 özrüm bana zor başkasının %40 özrü ona zor.

bu işler kısmet. umarım gerçekten mağdur durumda olan, sınava çalışıp emek harcaya herkes eğitim seviyesine göre işe girer.

Üye
    alijchan Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ayrıca "o kadar ilan veriliyor kamuda" diyen ekremm kardeş işkura girdim bütün engelli ilanlarına baktım hepsi ya beden içşisi ya ofisboy yada temizlikçi olarak yazıyor. bana bir tane muhendis olarak yazan ilan bulda alnından öpeyim.

Üye
    ibrahimozt Avatarı

Gerçek Adı
    İbrahim
    Son Giriş
    03.10-2017
    Saat
    10:18
    Yaşadığı Yer
    Yozgat/Merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben bilişim teknolojileri web programlama mühendisiyim...

Üye
    DİLEKREM Avatarı

Gerçek Adı
    Huzeyfe
    Son Giriş
    24.11-2016
    Saat
    16:58
    Yaşadığı Yer
    Bolu
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

burdan size gıdın özel sektörde çalışın falan demedım sız muhendıs iken iş bulamıyorsunuz biz ilkokullu iken nasıl bulalım sizin önceliğiniz var hem yukarıda muhendıs olarak çalışmak isteyen arkadaş tercih bile yapabılıyor iş begenmıyor gururlu olmak için illa muhendis olarak mı çalışmak yoksa boşboş gezmek mi daha iyi iş olsun aş olsunda engellı olarak ezemesınler işsiz bu demesınler kazanıyor desınler beden miş muhendis miş o kadar önemli mi mühendis sin doktora da olsan işsiz kalmak en kötüsü sonuçta engelliler olarak haklarımız da olsa ,Rabbim hepimize yardımcı olsun inşallah dualarım hepiniz için

Üye
    kurthakan Avatarı

Son Giriş
    23.03-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alijcan, tercih yaparken istediğimiz ile göre mi yapıyoruz yoksa bulunduğumuz ile göre mi yapıyoruz? istediğimiz ile göre yapacağımızı neye dayanarak söylüyorsun? kaynağını nereden sağlıyorsun? benim en çok öğrenmek istediğim sorunun cevabı bu zaten.

Üye
    alijchan Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

istediğiniz 3 il'e göre yapıyorsunuz tercihinizi. bu 3il tercihinde bulunduğun ilde olabilir ama ben bu 3 il olayına inanmıyorum sadece istediğin tek bir ile göre yapılacağına inanıyorum. bana 3 il tercihini ankara bilkentteki ösym başkanlığındaki kadın söyledi ömss sınavı yapılacağı ilk zamanlarda. sonuçlar açıklandıktan sonra tercihler kitapçığıda internette yayınlanacakmış ve tercih formunuda internette dolduracakmışız. birde bu kura ile katılanları kuraları ise bilgisayardan yapılacakmış. eh artık bu kura olayında kesin torpil olur.

Üye
    sunfungun Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    tr
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: ekremm Mesajı Gör
    burdan size gıdın özel sektörde çalışın falan demedım sız muhendıs iken iş bulamıyorsunuz biz ilkokullu iken nasıl bulalım sizin önceliğiniz var hem yukarıda muhendıs olarak çalışmak isteyen arkadaş tercih bile yapabılıyor iş begenmıyor gururlu olmak için illa muhendis olarak mı çalışmak yoksa boşboş gezmek mi daha iyi iş olsun aş olsunda engellı olarak ezemesınler işsiz bu demesınler kazanıyor desınler beden miş muhendis miş o kadar önemli mi mühendis sin doktora da olsan işsiz kalmak en kötüsü sonuçta engelliler olarak haklarımız da olsa ,Rabbim hepimize yardımcı olsun inşallah dualarım hepiniz için
    iş seçimi yapan arkadaşa alıntı yapıp yazsaydın yanlış anlamazdım, konuyu ben açtım. bana söylüyorsun sandım.

yukarda belirttiğim gibi birbirimizin engel durumunu bilmeden yorum yapmayalım. tekerlekli sandalyede olan, elinde problem olup özelde işe alınmayan var,

ben açıkçası seçim yapmıyorum, beni lise mezunu kabul edip alsalarda razıyım. maksat evde durmayalım, bir işe yarayalım,

onun için genelleme yapmadan konuşmak lazım.

bende söverim burdan birilerine ama belki içinde benden kötü durumda olan vardır.

Üye
    AS21 Avatarı

Gerçek Adı
    Baris
    Son Giriş
    20.07-2017
    Saat
    23:52
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakir / Merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Web Programcılığı Meslek Lisesi Mezunları Alımı Yapılırmı Sizce ? Bilgisayar Programcılık Ön Lisans Devam Ediyor...

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon