Sayfa 1 / 4 1234 SonSon
Toplam 51 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    meçhulbiri Avatarı

Son Giriş
    07.05-2012
    Saat
    17:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Engelli kontenjanının arttırılması güzel bir gelişme. Bu konuda yapılan çalışmalar kısmende olsa başarıya ulaştı. 800 civarı meb kadrosu açıklandı. 2010 yılında 1000 engelli öğretmen alımı yapıldı. 800 kadro bizler için yeterli bir sayı. Bakan daha önceden herkes kendi mezun olduğu bölüme göre işe yerleştirilecek demişti. Bu yönde sözlerin tutulmasını talep ediyoruz. Eğitim fakültesi mezunu olan yüzlerce engelli arkadaş var. Bizlerde engelli öğretmen adayları olarak, en doğal hakkımız olan öğretmenlik mesleğini yapmak istiyoruz. Bu konuda meb'e, alo 147 hattına, bimere engelli öğretmen alımıyla ilgili maillere devam edelim. Engelli öğretmen adayları olarak düşüncelerimizi, kederlerimizi, sevinçlerimizi burada paylaşalım. Değerli yorumlarınızı bekliyorum...

Üye
    designer__07 Avatarı

Son Giriş
    02.12-2017
    Saat
    13:13
    Yaşadığı Yer
    TÜRKİYE/ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    1

destek....bu alımda kadro ayırmazlarsa ikinci alımda mutlaka ayıracaklardıı...bundan eminimm...

Üye
    bekir76 Avatarı

Gerçek Adı
    bekir
    Son Giriş
    09.07-2016
    Saat
    15:58
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

inş kardo açılır.

Üye
    loks Avatarı

Gerçek Adı
    veysel
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    03:04
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

800 kadro öğretmen alımı için mi yoksa memurluk mu veya ikiside mi?

Üye
    kara Avatarı

Son Giriş
    18.08-2012
    Saat
    21:05
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

küsuratlı rakam verilmesi sanki öğretmenler açıkta kalmasın diye yapılmış bişey gib geliyor bana, kaç tane öğretmen adayı varsa onu öğrenmişlerdir, üstüne yuvarlak hesapla biraz da memur katmışlardır diye düşünüyorum umarım böyledir.
    memurlar.netten birisi sormuş hepsi memur demişler, öğretmenlik için p10 puanı gerekli demişler ama ömss kılavuzunu okumadıkları belli.

Üye
    designer__07 Avatarı

Son Giriş
    02.12-2017
    Saat
    13:13
    Yaşadığı Yer
    TÜRKİYE/ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    1

kara ;

843 kadro için bu yönden bakman beni manyak güldürdü...
    İnşallah senin baktığın yönden bakar atama yapacak kurumlar....Süpersinn branşını merak ettim...kesinn sosyal bilimlerdir...

Üye
    meçhulbiri Avatarı

Son Giriş
    07.05-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mantıklı bir yaklaşım ümidimizi kaybetmememiz güzel. son ana kadar haklı davamızın peşinde olalım yeter...

Üye
    kara Avatarı

Son Giriş
    18.08-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şöyledir mesela 643 ya da 543 kişi tespit edilmiştir öğretmenlik mezunu olarak, üstüne 200 300 de memur alalım demişlerdir. bölümüm bilgisayar

Üye
    meçhulbiri Avatarı

Son Giriş
    07.05-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sesimi duyan var mıı Türkiyede hiç mi engelli öğretmen adayı yok. En az 700 kişiyiz ancak kimsenin umurunda değil herkes bakıp geçiyor. yorumlarınızı niye paylaşmıyorsunuz, niye bu kadar pasifsiniz. iş işten geçtikten sonra sızlanmanın kimseye faydası olmaz. Öğretmen adayları olarak 147 meb istek hattına 800 civarı meb kadrosunun engelli öğretmenlere ayrılması yönünde talep oluşturalım.

Üye
    huseyinmetin Avatarı

Gerçek Adı
    hüseyin
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    22:01
    Yaşadığı Yer
    MERSİN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar ben de sizinle aynı fikirdeyim, ben de kamu yönetimi mezunuyum ve iibf mezunu olmanın koşul olarak belirtileceği kadro sayısını merakla bekliyorum, ellerindeki istatistikleri kullanmaları çok mantıklı, kaç eğitim bilimi mezunu , kaç hukuk mezunu, kaç mühendislik mezunu varsa, bunlar kurumlar ille paylaşıldığında, kurumlar ihtiyaçlarını buna paralel belirleyebilirler, toplam 30 tane mühendis varsa sınava girecek , mühendis ihtiyacı olan kurumlar talebini buradan karşılar ama sınava giren mühendis yoksa kurum mühendise ihtiyaç duymasına rağmen mecburen kadrosunu düz memurla doldurur.

Üye
    bravado Avatarı

Son Giriş
    20.07-2013
    Saat
    00:50
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben de böte mezunu olarak engelli öğretmenler arasında sayılıyorum. fakat herhangi bir eğitim bilimleri sınavı olmadan öğretmen ataması yapmaları çok olası gelmiyor. umarım yanılırım ya da ömss sonrası bunla ilgili bir sınav ya da mülakat tarzı bişey yapılır da öğretmen ataması yaparlar. fakat sadece ömss sınavı sonucuna göre öğretmen ataması yapılacağını zannetmiyorum.

Üye
    kara Avatarı

Son Giriş
    18.08-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

eğitim sorusu olmamasına bakma, kılavuzda öğretmen alımı bu sınava göre yapılacaktır diyor. yani öğretmen alınacaksa bu sınava göre alınacak, alınmayacaksa alınmayacak.
    a sınıfı kadrolara ve öğretmenler için ekstradan 15 soru sorabilirlerdi aslında yapılmayacak bişey değil. sınav ilk defa yapıldı ve biraz da aceleye geldi. 2 yıl boyunca çalışmadılar. 2 ayda oldu bittiye getirdiler.

Üye
    SpeedyGonzales Avatarı

Son Giriş
    14.04-2014
    Saat
    20:59
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

843 kadronun yeterli olduğunu da nereden çıkardınız arkadaşlar? öğretmen adayı çok daha faszladır, kaldı ki Milleğitimin kadrosunun ne kadarının öğretmen, ne kadarının memurlardan oluşacağını da bilmiyoruz.

sadece klavuzda yazana bakarak tahminde bulunabiliyoruz.

Üye
    meçhulbiri Avatarı

Son Giriş
    07.05-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

843 kadro engelli öğretmen adayları için yeterli olur. 2010 yılında yapılan sınavda 1000 öğretmen kontenjanı ayırdılar. 970 küsür başvuru oldu yani sınava giren herkes bir şekilde atandı. 2 sene zarfında ancak bu kadar bir engelli öğretmen mezunu vardır diye düşünüyorum taş çatlasın 900 olur. Daha önceden bakanın sözü var ayrıca kılavuzda da geçiyor herkesin eğitim durumuna, kabiliyetine göre yerleştirmeler olacak diye. Eğer böyle olmazsa büyük bir adaletsizlik ortaya çıkacaktır.

ÖMSS kılavuzu:
    '1.5 Bu sınavın sonuçları;
    ...
    c) 14/7/1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa göre
    Devlet memuru istihdam eden diğer kamu kuruluşlarına özürlü personel alımlarında kullanılacaktır. Millî Eğitim Bakanlığınca yapılacak özürlü öğretmen alımlarına ilişkin yerleştirme işlemleri de, ÖMSS sonuçlarına göre ilgili Bakanlık tarafından yapılacaktır.
    1.6 Bu sınavın sonuçları, yapıldığı tarihten itibaren iki yıl süreyle geçerlidir.'
    Eğitim bilimleri sınavına gerek yok yani öğretmen alımı olacaksa bu ömss sonuçlarına göre yapılacaktır.

Üye
    bravado Avatarı

Son Giriş
    20.07-2013
    Saat
    00:50
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    umarım dediğiniz gibi olur. 843 gibi bir sayının ben de yeterli olduğunu düşünüyorum. öğretmen ataması için. ama bakalım...

Sayfa 1 / 4 1234 SonSon