Sayfa 1 / 4 1234 SonSon
Toplam 59 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:57
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Hükümet kamu kurumlarında boş bekleyen 23 bin engelli memur kadrosunu doldurmak içinharekete geçti. Karar yıllardır iş bekleyen engelli vatandaşları umutlandırdı. Ancak tüm kamu kurumlardan sadece 3 bin 500 kişilik talep gelince hayal kırıklığı yaşandı.
    Önümüzdeki hafta yapılacak Özürlü Memu rSeçme Sınavı’na (ÖMSS) girecek 60 bin 367 aday arasından sadece 3 bin 500 kişiye iş imkanının doğması sınav organizasyonunu yapan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’i harekete geçirdi.Gelen talebi yetersiz bulan iki bakan, kamu kurumları ile teker teker görüşerek boş özürlü kadrolarını doldurmalarını istedi. Şahin ve Çelik'in markajı işe yaradı, alınacak özürlü personel sayısında yüzde 38,9 artış gerçekleşti.

Özür Diyanet’ten geldi
    Daha önce 3 bin 500 olarak açıklanan kamukurumlarının özürlümemurtalebi bu girişimlerin sonucunda 4 bin 861’e yükseldi. Bu artışta en büyük rolü ise Diyanet İşleri Başkanlığı aldı. Daha önce toplam 700 özürlümemuralacağını açıklayan Diyanet, girişimler sonucunda alacağımemur sayısını bin 275 kişi birden artırarak bin 975’e çıkardı. Diğer kamu kurumlarının özürlü memur talebinde ise 86 kişilik artış oldu. Diyanet’in ardından en fazla özürlü memur alacak kurumlar sıralamasında Tarım Bakanlığı bin 75, MEB 843, Yurt-Kur 108, SGK 92, Sanayi Bakanlığı da 78 memur alımıyla ilk sıralarda yer aldı. Bu 6 kurumun özürlü personel talebi 4 bin 171’i bulurken diğer onlarca kurumdan gelen kadro talebi 690’da kaldı.
    Sayıda yüzde 24,3 artış
    Konuya ilişkin bilgi veren Bakanlık yetkilileri, Diyanet’in talebini artırmasıyla kamuda çalışan özürlü memur sayısının bir defada yüzde 24,3 artmış olacağına işaret ettiler. Kamunun özürlümemur kadrosunun yine de 18 binler civarında seyredeceğini ifade eden yetkililer, “Son10 yılda memur sayısı yüzde10 artarken, özürlü memur sayısı 4 kat artarak 5 binden 20 bine çıktı. Boş kadronun bir anda doldurulması teknik olarak da mümkün değil. Zaman içinde açık kapatılacak” dediler.
    60 bin 367 aday yarışacak
    29 Nisan pazar günü yapılacak ÖMSS sınavına çeşitli özür gruplarından 60 bin 367 aday girecek. Sınava genel özürlü grubunda 39 bin 553, görme engelli grubunda 9 bin 969, işitme engelli grubunda 7 bin 492, zihinsel engelli grubunda 3 bin 353 aday başvuru yaptı. Başvuran 6 bin 367 adayın 48 bin 152’si ortaöğretim, 7 bin 71’i önlisans, 5 bin 144’ü lisans ve 2 bin 163’ü diğer öğretim kurumu mezunu.
    Erdoğan SÜZER
    http://ekonomi.bugun.com.tr/bakanlik...70-haberi.aspx

Üye
    kara Avatarı

Son Giriş
    18.08-2012
    Saat
    21:05
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu sayede hangi kurumun engelli personel istediğini de öğrenmiş olduk. diyanetin o kadar kadroyu doldurabileceğini pek sanmıyorum, diğer kurumların artırması gerekliydi.

Üye
    turkuaz06 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:51
    Yaşadığı Yer
    Bolu-Çankırı
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    5

diyanet ya imam-hatip alır,ya da hizmetli kadrosu olarak alır.memur kadrosu diyanette çok olmaz.olanlar da dolu zaten.

Üye
    kara Avatarı

Son Giriş
    18.08-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

diyanet daha çok kuraya gireceklere yarar, imam hatip lisesi mezunu olan varsa, biraz da onlara yarar.
    mebin alacağı kadro içinde öğretmen de var mı acaba, umarım vardır.

Üye
    turkuaz06 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:51
    Yaşadığı Yer
    Bolu-Çankırı
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    5

alımın az olduğu kurumlar daha iyi kurumlardır.hem maaş,hem de yükselme yönünden.sgk,yurtkur,sanayi.

Üye
    kara Avatarı

Son Giriş
    18.08-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

onların torpilleri de ayarlanmıştır şimdiden, komisyon için.

Üye
    SpeedyGonzales Avatarı

Son Giriş
    14.04-2014
    Saat
    20:59
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Meb 843 gülermisin ağlarmısın?

kalanını da zamana yayarak alsalar bari, yoksa bizim açımızdan sıkıntı olabilir.

Üye
    kara Avatarı

Son Giriş
    18.08-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

en çok açığı olan kurum meb, nerdeyse en az alımı yapacak.

Üye
    besalti20 Avatarı

Gerçek Adı
    celal beşaltı
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:38
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Allah razı olsun her sey ıcın....

Üye
    sebboy Avatarı

Son Giriş
    13.09-2015
    Saat
    18:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

okadar eleştiriden sonra alımları yükseltmeleri normal ama eminimki bu kuraya girenlerin işine yarıcak sınavda 80den aşağı alan atanamıcak bence

Üye
    fullmoongokturk Avatarı

Gerçek Adı
    Göktürk KARAGÖZ
    Son Giriş
    03.11-2017
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sanırım dağın doğurduğu fareyi bir nevide olsa besleyip büyüttüler

Üye
    golden_heart Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    00:51
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    12

bu artık kesin bi hal aldı..alımlar aylara,yıllara yayılacak ... şimdi şu soruyu sormak lazım..

Eyyyyyyyy benim engelli kardeşlerim,sınav olduktan sonra yine kabuklara çekilecek misiniz..Zaman zaman "biz burdayız puanımızı aldık,sizi bekliyoruz" manası yüklü yazılar yollamaya gerekli yerlere ulaşmaya çalışacakmısınız..seçimeri bir koz olarak kullanıp,"biz az değiliz,bizi küçümsemeyin" mesajını verebilecek misiniz....bizi unutmayın haaaa diyebilecek misiniz..

ben veriyim yerinize cevabı neyse;

yoooook yoook bunları hep unutacaksınız..yine gelip burda atıp tutmalar,kuru kuru sıkmalar devam edecek.."hay böle devletin-ben biliyodum böle yapacaklarını-Allah belalarını versin hani alacaklardı boş kadrolara" demeye devam edeceksiniz..aha da buraya yazıyorum..ama sonuç,hepiniz evde oturmaya devam edeceksiniz..belki bende dahil..

Üye
    caramio.157 Avatarı

Gerçek Adı
    yağmur
    Son Giriş
    07.08-2015
    Saat
    14:35
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

oturmak boş konuşmak yok arkadaşlar birlik olup kadroları yükseltmek için elimizden geleni yapmalıyız..öncelikle şu %5 kadroya yükseltmelerini her fırsatta hatırlatmalıyız yoksa bu sınavdan umut beklemek saflık olur...

Üye
    golden_heart Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    00:51
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    12

caramio.157;

arkadaşım bazı kurumlar,% 3lük kısmı bi yerleştirseler ama yerleştirmiyorlarki..kurumlar bizlere aciz insanlar olarak baktıkça,"ben onlarla neden uğraşıyım ki" mantığı ile hareket ettikçe bu yüzde 3 lük kısım yerleşirse öp başının üstüne koy..zamanında engelli personel oranı %3 ten % 5e çıksın diye konu açanlar olmuştu..destek çıkmıştım..neden olmasın ki demiştim..ama bu son zamanda yapılanları,kurumların kendi içinde ayrı bir devlet olduğunu gördükçe artık ben yüzde 3 e bile razıyım..ama yinede % 5 olsa kötümü olur..hayır..çokda süper olur..tek yapmamız gereken birlik olabilmek..ama oda yokki..3-5 kişi burdan feryat etmiş neye yarar..

Üye
    kara Avatarı

Son Giriş
    18.08-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    kamu alımlarında aslında oranın yüzde 4 olduğuna dair bi yazı okumuştum, galiba ali tezelin yazısıydı. yüzde 3ten hesaplandığı haliyle bile sınava başvuran engellilerin 1/3ünü alabilirler. yüzde 4ten hesaplanırsa bunun üstüne 5 6bin daha eklenir.

Sayfa 1 / 4 1234 SonSon