Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 59 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    meçhulbiri Avatarı

Son Giriş
    07.05-2012
    Saat
    17:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    hüseyinmetin sana bende katılıyorum. verilen rakamlar engelli branş mezunlarına göre ayarlanmış gibi. Bakan her engelli kendi kabiliyetine göre işe yerleştirilecek demişti. Bu ilk alımlar bu sözlerin ilk adımları gibi. Herkesin kendi branşına göre yerleştirilmesi daha adaletli olacaktır. Bu konuda çalışma yapılmıştır diye düşünüyorum. Bakalım sınavdan sonra alımlar dahada netleşir.

Üye
    hakanım Avatarı

Gerçek Adı
    why
    Son Giriş
    06.01-2016
    Saat
    11:38
    Yaşadığı Yer
    AKDENİZ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sonuç olarak A yada B partisi değil arkadaslar engelliler tüm siyasi partilerin aslında en büyük kozudur genelde seçim dönemlerinde iyi bir potansiyeldir. amaca ulaşmak için bir araçtır. aslında bazı şeyler olumlu gibi gözüksede 10 yıldır ülkeyi yöneten bir iktidar var ve engelli alımı 10000 oldumu acaba???? yani yılda 1000 engelli kadrosu gibi... ha bu arada başka bir hükümet olsa daha fazla mı olurdu azmı bunu bilemeyiz...
    sonuç olarak israile sataşmak ve engelli haklarını koruyor gibi gözükmek en az % 20-25 arası oy oranı demektir.
    demek ki bu ülkede bizim bir değerimiz var....
    her ne kadar biz bunu farketmesekte

Üye
    huseyinmetin Avatarı

Gerçek Adı
    hüseyin
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    22:01
    Yaşadığı Yer
    MERSİN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mechulbiri; tahmnlerim arasında şu da var, başvurularda aldıkları eğitim ve engel detaylarının genel istatistiklerini çıkarak bunu kurumlaryla da paylaşmış olabilirler, örneğin ağırlıklı iibf mezunu talep edebilecek kurumlar, maliye, içişleri , bankalar bana göre, dolayısılya kaç iibf mezunu başvurduysa illere göre dağılımı vs inceleyerek kurumlar kontenjan adedini belirlerken bu bilgiler ışığında hareket edip hem kontenjanlarını hem koşullarını buna göre belirlerler, çünkü alım adedi 100 ün altında olacak çok kurum var gibi toplam altıyüz küsür kadro çok parçalı şekilde dağılacak, ellerindeki veriyi inceleyerek kontenjan açıklıyorlar bence.

Üye
    golden_heart Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    00:51
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    12

huseyinmetin ;
    ben önlisans büro yönetimi ve yön. asist. mezunuyum..sence benim akıbetim ne olur..gerçi sınavda alacağım puana da bağlı da,yani iyi bi puan aldığımda sence benim bölümüm işe yararmı ?

Üye
    huseyinmetin Avatarı

Gerçek Adı
    hüseyin
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MERSİN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

golden heart ; bölümün , genel memur nitelikleri ile paralel bence, yani şu anda devlet çalıştırdığı her memuru en az bu bölümde okutmak ister yada buna benzer eğitimler verir bence. ekstra uzmanlık anlamına gelen hukuk , öğretmenlik, mühendislik gibi kadroların dışında , bence her kurumun tercih edebileceği bir referans, umarım herkez için , olumlu sonuçlar doğurur bu sınav, şimdiden başarılar dilerim

Üye
    golden_heart Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    12

huseyinmetin;
    saolasın..inşallah hakeden,üçkağıda başvurmayan herkes günün birinde bi yerlere yerleşmiş olur..

üçkağıttan kasıt,engelli olmayıp parası ile engelli olanlar varsa onlar yani..

Üye
    huseyinmetin Avatarı

Gerçek Adı
    hüseyin
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MERSİN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu kadar reklam yaptılar ya artık ona pek giremezler çünkü sınav çok ön plana çıktı, sessis sedasız yapılsaydı neyse de şimdi basın vs. hemen haber olur bence, ve bence sınavı da çok gözümüzde büyütmeyelim, ben çok abarttım mesela, ama sonradan düşündüm ki bu sınav seçicilik ve eleyicilik oranı yüksek bi sınav olamayacak ve ölçme değerlendirme daha ağır basacak, örneğin bence pek çok aday engel durumu vs gibi nedenlerle bulunduğu ilin dışında tercih yapmak istemeyecektir, dolayıyla adayların yaşından cinsiyetine , eğitiminden engeline, ,yaşadığı şehire , pek çok şeyi göz önünde bulunduracaklardır, çünkü burada kamu yararı gözetilecek bence,

Üye
    führer Avatarı

Gerçek Adı
    çağrı
    Son Giriş
    10.08-2012
    Saat
    02:47
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hükümetin mantığı şu engelliler meslek sahibi değil ki onları atayalım, mesleği olanları mesleğine ata olmayanlara kurs aç sonra atamasını yap,bir tarafdanda haklı adamlar mesleği olmayan birini atayıp ona iş mi öğreticez mantığı

Üye
    golden_heart Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    12

huseyinmetin;
    eğer senin tespitlerin gibi olursa,dediğinde haklısın..büyütmeye hiç gerek yok..şartların uygunsa,az puanla bile gidersin..keza benim başka bir ile gidememe gibi durumum yok..ha iç anadolu olsun da neresi olursa olsun..giderim,gidebilirim..dediğine göre buda bana artı..

yinede çok çok alım olsun da çoğunluğu yerleşsin bence açıkta kalma olmasın.

Üye
    huseyinmetin Avatarı

Gerçek Adı
    hüseyin
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MERSİN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sınavın çok eleyici ve seçici olması anlamlı mı sizcede, doğru kişiyi, engelini , eğitimini, ne yapabileceğini göz ardı ederek sadece sınav sonucuna göre yerleştirmek verimsiz sonuçlar yaratabilir, örneğin dünyanın ünlü profesörlerinden stephan hawking sadece gözlerini ve tek parmağını kullanıyor (hasas bi noktaya giriyorum kimse yanlış anlamasın) bu durumdaki profösörümüz sınavda birinci olur, ama acaba her pozisyon her iş ona uygun mu? demek istediğim bu sınavı tek boyutlu görmemek gerek, örneğin bir il vardır, 10 kişi alı ömss ile ve bu 10 kadro için de koşul lisans yada ön lisans olur, ama o ilde sadece 6 tane lisans yada önlisans mezunu vardır fiilen yaşayan yada tercih etmeyi düşünen.... vs. vs ayrıca eminim ki yerleşirmelere bizden daha fazla kafa yoruyordur ösym ve bakanlık bu kadar gündemdeki bir sınavı tepki çekmeden ve başarılı etkin sonuçlarla bitirmek açısından, ayrıca unutmayın bakanların, milletvekillerininde hedefleri var, daha iyi bakanlık vs.

Üye
    mehmet001 Avatarı

Son Giriş
    31.03-2015
    Saat
    11:21
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Huseyin Bey , O degilde su adalete bakki Adalet bakanliginda binlerce acik varken yukarda yazilanlara gore bir tek bile kadro yayinlamamis sormazlarmi simdi bu nasil bir adalet Bakqnlik okadarda kafa yormiyordur bence Bebim gibi Adalet onlisqns bitirmis birine imam yaparsa cemat ne yapar sence ? hani neresinde bunun adaler ? Ve selam

Üye
    huseyinmetin Avatarı

Gerçek Adı
    hüseyin
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MERSİN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok doğru haklısınız, bu ve bunun gibi daha birçok konuda duyarsızlık ve umursamazlık ön planda, ama bu konuda birazda kendimizi eleştirelim, engelli olmak kişinin kendisini geliştirmesine, yetiştirmesine , daha eğitimli olmasına engel değil, örneğin türkiyedeki engellilerin üniversite mezunu olma oranı%80 olsa idi böyl bi kenara itilir miydi engelliler, mutlaka faydalanmak isterlerdi, yada örneğin %90 ımız sağlık koşullarına uygun bir meslek yada donanıma sahip olsaydı durum böyle mi olurdu arkadaşlar??

Üye
    Angel Virgo Avatarı

Gerçek Adı
    Tarık Uzel
    Son Giriş
    24.08-2015
    Saat
    13:16
    Yaşadığı Yer
    Kırklareli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evet fazla olsaydı dediğin gibi olurdu ama maalesef engelliler üniversite okumak ya da kendini geliştirmekten yana değiller. Ben 4 senelik üniversite mühendislik mezunuyum Ve çok az mühendislik bitiren var. Eğer dediğin gibi %80 kendini geliştirmiş olsalardı daha çok önem verirlerdi. Ki bizim onlardan hiç bir farkımız yok. Her şeyi yapabiliriz. Hatta daha iyisini bile yapabiliriz ki örnekleri çok var.

Spoiler Spoiler/Ayrıntı İçerik:

Üye
    huseyinmetin Avatarı

Gerçek Adı
    hüseyin
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MERSİN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben de kamu yönetimi mezunuyum ve biliyorum ki hayatta konu ne olursa olsun sen mücadele etmezsen hiçbirşey hediye paketi gibi önüne konmuyor, bu konuda engellilerin büyük çoğunluğunda malesef ki olumlu bir çaba yok bence , bırak okulu , kendini geliştirmeye , yetiştirmeye özen gösterse insanlar yeter amaç....

Üye
    Angel Virgo Avatarı

Gerçek Adı
    Tarık Uzel
    Son Giriş
    24.08-2015
    Saat
    13:16
    Yaşadığı Yer
    Kırklareli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Aslında bu hepimiz için geçerli.

Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon