Sayfa 8 / 17 İlkİlk ... 456789101112 ... SonSon
Toplam 244 mesajın 106-120 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    golden_heart Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    02:33
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    12

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sen üstüne düşeni yapta,seni savsaklayanlar utansın..öteki tarafta çekerler..unutma onlar senin vekillerin..bunları dikkate almak görevleri..almazlarsa Allah larından bulurlar bu kadar basit..

Üye
    nuwanda Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    13:27
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    1

ben hayatım boyunca bu kadar bilinmezliği olan bir sınav süreci yaşadığımı hatırlamıyorum. en az 20.000 alım yapılacağı söylenir, 60000 kişi başvurur ve son dakka golü olarak 3500 e bağlanır memur sayısı. %33 ten bir anda % 5 e düşer her kişinin kazanma olasılığı. hatta kuraya girecek bir o kadar adayın olduğunu düşünürsek kazanma ihtimali % 2 lere düşecektir. bu noktada hangi engel grubundan kaç kişiye ihtiyaç olduğu ve bu engel gruplarının mesleklerinin ne olacağına dair tek bir açıklama yoktur. elma ve armut birbirine bu kadar çok karıştırılır mı yahu?
    buna ister beceriksizlik diyelim, ister bilinçli olarak kandırılmışlık sonuç olarak hiç birimiz huzurlu değiliz gelinen noktada. tüm engel gruplarının ve tüm mesleki grupların böyle genel bir sınava tabi tutulmuş olması ilk günden beri kafamı kurcalıyordu. kaç personelin alınacağının ve bu alınacak personellerin mesleki vasıflarının belli olmadığı bir sınav olabilir mi ? tüm eğitim ve engel gruplarının bir arada yarıştığı böyle bir düzende, "özürlü olsun çamurdan olsun" mantığı güdülmüştür kanımca. mesleğimiz yaşımız yada yeteneklerimizin hiç bir önemi yoktur. devlet her hangi bir kurumda ki engelli açığını, ister üst düzey bir mühendis ile doldurur istersede ilkokul mezunu bir vasıfsız arkadaşımıza görev verir, hemde maaşından tasarruf sağlar ve kanun yerinin bulmuş olur.
    % 2 lik kazanan oranı olduktan sonra, bu sınav yada kura tam bir milli piyangoya dönmüştür kanımca. sınavda ne kadar başarılı olursan ol kimsenin yeri garanti değil. umarım en çok ihtiyacı olana çıkar. iyi geceler, allah sabır versin hepimize.

Üye
    gsli Avatarı

Son Giriş
    28.10-2017
    Saat
    14:01
    Yaşadığı Yer
    ISPARTA
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    9

60367 kişiden 25 tl + 3 tl aldılar gerisini siz hesaplayın (1.509.175)

Üye
    izmirim Avatarı

Gerçek Adı
    UĞUR
    Son Giriş
    30.03-2013
    Saat
    22:55
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar son durum ne bu ömms sonucu engelli memur alım sayısı konusunda, sahiden sadece 3500 kişimi alacaklarmış? Böyle bir fikirsizlik olabilirmi ya? Bu kadar insanın hayalleri umutları ne olacak peki, kim tamir edecek bu yaralı yürekleri? Hangi can, hangi vicdan kabul eder bunu, şuan elinden oyuncağı alınmış çocuk gibiyiz adeta Bari engellileri suistimal etmeseydiniz işe alacağız, 20 bin kişiyi memur yapacağız diye, ayıp be...

nerde o duyarlılığı gösterecek kitle, bitmiş insanlar, yaşama sevinçleri bile kalmamış, bırak ki hak arayacaklar...

Üye
    x55x Avatarı

Gerçek Adı
    ERTUĞRUL KESKİN
    Son Giriş
    13.02-2014
    Saat
    02:59
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hiç merak etmeyin arkasaşlar bu bakanlar yurt dışından yabancı öğretmen gibi engelli de getirir. Bu bakanlar diyorum çünkü başbakanımızın bu konuya el atacağını düşünüyorum o engellilere farklı bakıyor bence ekibi gibi değil.

Üye
    reşit kartal Avatarı

Gerçek Adı
    reşit kartal
    Son Giriş
    03.10-2016
    Saat
    11:03
    Yaşadığı Yer
    şanlıurfa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

allah akp nin belasını versin umutlarımızı yerle bir etti

Üye
    godislove Avatarı

Son Giriş
    20.09-2012
    Saat
    14:22
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Siz daha verin akp ye oy 2 kişiden biri verdiğine göre bu zihniyeti az bile bunlar vatandaşına sahip cıkamayan engellilere nasıl çıkcak düpedüz yalancı bakanlarla dolu iktidar yazık bize yapmayın bari

şu ders çalısın ders çalısın diyenlerede uyuz oluyorum adamlar dalga geçiyor resmen sınav tarihini 1 yılda açıkladılar 1 yılda reklam yaptılar yok su kadar kişi alıcaz yok herkez yerleşcek simdide son bi oyunla belediye seçimleri için koz olarak kullanıcaklar ve bizim koyun halkımz yine verir oy merak etmeyn

Üye
    murats54277 Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    06.01-2015
    Saat
    20:55
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

OptimusPrime; bırak bu işleri

Yasaklı Üye
    zehirliyaprak Avatarı

Gerçek Adı
    yaprak
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Eğer bir mail bile atarsam insan değilim. Hak ettiniz. Bu habere çok mutlu oldum valla. Moralim yerine geldi be )))

Üye
    sebboy Avatarı

Son Giriş
    13.09-2015
    Saat
    18:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hangi habere mutlu oldun zehirli yaprak bizede söylede bizde mutlu olak

Üye
    slimer Avatarı

Gerçek Adı
    noury
    Son Giriş
    07.11-2017
    Saat
    16:48
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Yahu ben bu habere inanmıyorum başlangıçta bu sayı gerçek olabilir ama 2 yıl içinde bu rakam çoğalacak bundan eminim

Yasaklı Üye
    zehirliyaprak Avatarı

Gerçek Adı
    yaprak
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Okuduğun habere ama senin mutlu olacağını sanmıyorum. Çünkü benim gibi düşünemezsin. Sakın yanlış anlama o nedenle açıklama yapıyorum.

Bu Engelli Camiası,

1) Rapor oranları düşürüldüğünde sesini çıkarmadı.
    2) Şehirler arası indirim ilk % 50 iken daha sonra % 30' a düştü yine sustular.
    3) En çok Engellileri ilgilendiren Genel Sağlık Sigortasında G0 diye 2022'den yararlanan hastaların hakları elinden alındı yine sustular.,
    4) SUT'da yayınlanan maddelerde eczanelerde bi ton para kesiliyor kimsenin şeyinde değil.
    5) ÖMSS diye ayrımcı bir sınav açıldı kimse demedi bu ne ya Normal KPSS ile alınsın denmedi. Ben bu sınavın adını söylemeye bile utanıyorum. Bu kadar kısa bir sürede hiçbir şey bilmeyen Engelli camiası nasıl çalışıp hazırlanacak.
    6) Ha bu arada bir yerde ÖMSS için kurs açılırken başka bir yerde insanların sınavdan haberi dahi yok. Gör eşitsizliği.

BUNLAR DAHA İYİ GÜNLERİNİZ...

ÇOK MUTLUYUM BU MİLLETE AZ BİLE

Üye
    sunfungun Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    tr
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

zehirliyaprak;

katılıyorum, her harfine!
    emekli babamın maaşından tonla para kesiliyor, çoğu ilacı cebimden ödüyorum,
    avrupa birliğğine yazışmalarda, yayınlanan makalelerde "engelli" anlamına gelen disabled yerine "özürlü" anlamına gelen handicapped kelimesi kullanılıyor,
    adamlar ayıplamakla kalmıyor yuh çekiyor,
    devlet utanmadan sınavın ismini özürlü sınavı koyuyor,
    söylesen, sınav yaptıklya Allahından ne bekliyorsun deneceğinden şüphem yok,
    Allahın sopası yok, herkes bir engelli adayı, bunu unutmasınlar...

Askıda Üyelik
    burak_br Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    21:51
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar kamuya zaten biranda 30 bin tane engelliyi almaları imkanzıdı hiç inandırıcı deildi ki 3512 bence uygun bir alım zaten bu ömss puanları 2yıl geçerli zaman zaman alımlar olcaktır o puanla arkdaşlar yine buna şükür daha önceleri bu kadar bile alım olmuyodu 60bin kişinin girdigi sınavda 30 bin kişinin alınmasıda saçmalık olurdu zaten

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    zehirliyaprak;
    Söylediklerinde harfiyen haklısın en azından siyasi düşünce olarak benide bilirsin ortada yapılan bir haksızlık var böyle bir sınav yapılmaya yapılacak bu sebepten dolayı en azından mücadele etmek gücü göstermek gerekir dip not olarak birçok gereksiz konulara yorum yazan arkadaşların böyle bir konuda yorum yapmamaları sadece konuyu okuyup çıkmaları elbette üzücü ama ben ne haksızlık karşısında susarak dilsiz şeytan olmayı nede hakkı gasp edenlere sessiz kalıp onların gaspına ortak olmayı istemiyorum saymış olduğunyazdığın hemen hemen her konuda gerekli birimlere yetkililere yazdığımdanda asla şüphen olmasın yani kısaca ne koyun olur güdülürüm nede eşşek olup semer yerim bunları kendine hak bulanlarada söylenecek söz yok çünkü semer vurulmayı ve güdülmeyi kabulm etmişlerdir zaten mücadele ettiğim konularda ise tamamen bilinçli yada gerçekten engeli olupda bizim kadar şanslı olamayan güzel kardeşilerim ve arkadaşlarım adınadır....

Bir notta söylemek gerekirse muhalefetinde pek umrunda değiliz bilginiz olsun onlarda pek umursamıyorlar bizi bizim gibi olanlar anlamadıktan sonra olmayanlar zaten ortada hangisine karşı bir mücadele içerisine gireceğimide şaşırmış durumdayım Acaba bu engelli derneklerinin sesi çıkıyorda basına demeç veriyorlarda ben mi duymuyor görmüyorum yoksa onlarda hala uykudamı veya ağızlarına bir parmak bal sürülüp susturuyorlarmı diye düşünmeden edemiyor insan gerçekten sabır ve sinirin son aşamasındayım....

Sayfa 8 / 17 İlkİlk ... 456789101112 ... SonSon