Sayfa 11 / 17 İlkİlk ... 789101112131415 ... SonSon
Toplam 244 mesajın 151-165 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ferdi öztürk Avatarı

Gerçek Adı
    ferdi öztürk
    Son Giriş
    11.10-2017
    Saat
    14:21
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ben özel sektörde patron olsam bir tane özürlü çalıştırmam,devlet kendi özürlü kadrolarını doldurmazken bana ne hakla özürlü kadronu doldur diyecek ki??

Üye
    lorem01 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kardesim ordaki amaç farklı devlet zaten ssk karsılıyor sonra verdiği 747 tl ücret yoksa 915 tl ceza hükmü var.onlara gelince ceza kendileri paşa hepsi üc kağıtcı bunların hırsızlar.

Üye
    ozkanerel Avatarı

Gerçek Adı
    Zülfikar
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    3

ağzına yüreğine sağlık kardeş çooook haklısın sana sanuna kadar katılıyorum

Üye
    meçhulbiri Avatarı

Son Giriş
    07.05-2012
    Saat
    17:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yazık 2 yıl bekletildikten sonra gelen açıklamaya bak. Resmen enayi yerine konulduk. 2 yılımın hesabını, bu yalanların hesabını bu dünyada olmasa bile ahirette vereceksiniz. Zerre kadar bir güvenim kalmadı bu hükümete. On binlerce engellinin ahı bunları yerle bir edecektir. Yanlış yaptılar. Çok yanlış yaptılar

Üye
    efekt Avatarı

Gerçek Adı
    No name
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    11:31
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Devlet Personel Başkanlığı'nca, kamu personeli atamalarına ilişkin açıklama yapıldı.
    Bakanlıktan yapılan açıklamada, Devlet Personel Başkanlığı'nca açıklanan 3 bin 512 özürlü kamu personelin alınacağı açıklandı.
    Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Devlet Personel Başkanlığı'nca açıklanan 3 bin 512 özürlü kamu personelinin, ilk aşamada alınacak atama sayısı olduğunu bildirdi.

Bakanlığın basın müşavirliğinden, Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) ve kura sonrası yapılacak özürlü kamu personeli atamalarına ilişkin yapılan yazılı açıklamada, konuyla ilgili detayların belirlenmesinde Bakanlık yetkililerince defaten kamu kesiminde 20 bin özürlü memur kadrosunun açık bulunduğu ve yapılacak sınav ve kura neticesindeki süreçte bu açık kadronun doldurulmasının arzulandığı ifade edildi.

Sürecin başladığı Ağustos 2011'deki Devlet Personel Başkanlığı istatistiklerine göre, kamu kurumlarında açık bulunan özürlü memur kadrosu sayısının yaklaşık 20 bin civarında olduğu vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Bakanlığımız ve ilgili Genel Müdürlüğümüzce yapılan açıklamalar bu tarihte eldeki kadro göz önünde bulundurularak verilmiş olup, bu kadronun doldurulması hedeflerimiz arasındadır.

ÖMSS ve kura sonrasında doldurulacak kadrolar ve ilk aşamadaki atamaların tamamlanmasının ardından, boş kadrolara dair yapılacak diğer atamalar Devlet Personel Başkanlığı'nın yapacağı değerlendirmeler ve kamu kurumlarından gelen kamu personel taleplerine göre devam edecektir.

Devlet Personel Başkanlığımızca alımı açıklanan 3 bin 512 özürlü kamu personeli, ilk aşamada alınacak atama sayısıdır. Boş kadroların doldurulması konusunda Bakanlığımız bundan sonraki sürecin takipçisi olacaktır.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımız özürlülerin istihdamı konusuna büyük önem atfetmektedir. Bu yöndeki çalışmalar konusunda kamuoyunca Bakanlığımızca yapılan açıklamaların dikkate alınması hususu kamuoyuna saygıyla duyurulur.''

kaynak:Kamuda Yeni Memur Alımı 11 Nisan 2012 13:01

bu konuda deriyi görmeden paçayı sıvamanın doğru olmadığını düşündüğüm için önceleri yorum yapmadım. benim hanımda ömss sınavına girecek ve ben her konusu açılınca bir kerede 20.000 kişi alamazlar diyordum. çünkü bu konunun Maliye ayağı da var önce maliye ikna edilmesi gerekir ayrıca kurumlar her yıl engelli personel almayabilir. ikici olarak 20.000 i 3 erbin dört der bin kişi halinde 2 yıla yayarlar. zaten bir yılda bi nisan mayıs ayında engelli alımları oluyor bide eylül ekim ayında. yani bu güne kadar engelli alımlarının en yoğun olduğu bir dönem oldu. bazen eleştiri yaparken de insaflı olmakta yarar var diye düşünüyorum.

Üye
    gsli Avatarı

Son Giriş
    28.10-2017
    Saat
    14:01
    Yaşadığı Yer
    ISPARTA
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    9

mahmut_2700
    Misafir Üye
    mahmut_2700 Avatarı

arkadaşlar beni aranıza yeni katıldımda bence 30 bin boş kadro bir anda doldurulmamak istemiyor çünkü mantık olarak dolayılsa gelecek yıl ondan sonra yıl sorunlar artacakdır süphesiz bu yüzden kademe kademe alım yapaılacak kpss gibi 6 ay bir 3000 kadro felan bence böyle olur bu şekil devam eder

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

efekt;
    Yahu hocam Allah aşkına ne insafından bahsediyorsun yok eleştirilerde insaflı olun sen o paylaştığın açıklamayı önce iyi oku ve idrak et milletle nasıl dalga geçildiği hususunu iyi anla eğer o senin dediğin 3 er 4 er bin kişi alınsabile bu milletin baskısından ve yerel seçimlerinde yavş yavaş yaklaması hasabiyle olacaktır .ÇoĞU KONUDA tarafsızolduğumu ve ortak düşüncede birleştiğimiz durumlarında olduğunu siyasi düşüncelerde farklılıklarımız olsabile bir çok arkadaşım beni biliyor ama sana bakıyorum malesef duruyosun duruyosun ortaya birden çıkıp hükümeti destekler tarzda imalarda bulunuyosun Hak yenmiş kardeşim hiçmi bakanın açıklamalarını dinlemedin Hani hazirana kadardı 20 bin atamanın hepsi madem parça parça atıcaklardıda neden 20 binin hepsini aynı atayacaklarını söylediler bizde biliyoruz maliyenin konuyla alakalı bazı prosödürlerinin olduğunu konu bambaşka madem öyle maliyesi felan diyosun yine tekrarlıyorum günahsız insanları ne ümitledirip hazirana kadar 20 bin engelli kadrosu doldurulacak diyosun sadece bu konuyla alakalı değil görüştüğüm akp mhp ve chp li vekiller bile söylediklerim ve sorduğum sorular karşısında cevap bile veremediler amacım burda siyasette yapmak değil siyasetci olsam tek taraflı vekilleri arardım amaç şurda gerçek engelliler adına birşeyler yapabilmekte ben şun rahatım ve özel şirkette olsa bir işim var sen çıkıp gazel okuyosun yukarda belirtmemişler bile diğer atamaların hangi dönemde olacağı hususunu her bakanlık kendini sıyırma çabasında hepsi budur....

deepfreeze;
    Kardeşim alışmış insanlarımız koyun gibi güdülüp eşşek olup semer yemeye sözün bittiği yerdir zaten eğer insanları yanına alamıyorsan karşınada almıyacaksın fikriyatı benimsetildi bu millete normal karşılamaya başladım artık .... ama şunu unutmuyayım söylediğin her sözün noktasına virgülüne kadar HAK LI SINNNNNNNNNN....

Üye
    lorem01 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten bosuna türki-ye değil sonundaki ye kelimesi cok anlam ifade ediyor geliyorlar baskan yada millet vekili oluyor alıyor dokunulmazlık sonra yok cocuklar su isi yapsın bu isi yapsın diye cıkarıyorlar hastalıkları kendi menfaatine sonra rüsvet yok dediler alabildiğine rüsvet birde zaten bizim insanlar koyun basımızdakiler coban nereye sürerlerse oraya gidiyoruz.bir mustafa kemal daha yokki sunları yurdumuzdan atacak.iyice t.c yerine islam devleti kurma amacındalar.

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

askprensi;

neyse erdal kardeş bari konu dağılmasın siyasete iyice girmeyelim iki kelimede olsa yazdıklarımızdan anlar anlayan çokda uzatıp deşelemeyelim konumuza ve akılcı çözümler bulmaya çalışalım gerisini salla gitsin...

Üye
    lorem01 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar başımdan birseyler gecti onu sizinle paylasmak isterim ben ehliyet için rapor almak istiyordum verilmesi gerektiği halde devlet hastanedeki sirket olarak adlandırdığım bir takım ceteler var onlar sağlam olsan dahi rapor istediğin taktirde sana doktorlardan temin edebiliorlar ben bunlara sahit oldum coğu engelli insanların hakkını yiyerek insanlarda var ve gecenlerde öğrendim bu sebeke yakalanmıs peki verilen raporlarla işe giren engelli olmayan insanlara ne olcak sorarım size

mahmut_2700
    Misafir Üye
    mahmut_2700 Avatarı

''arkadaşlar bakanın ve ilgili Genel Müdürlüğümüzce yapılan açıklamalar bu tarihte eldeki kadro göz önünde bulundurularak verilmiş olup, bu kadronun doldurulması hedeflerimiz arasındadır.
    aile logo - ÖMSS sonucu kamuya sadece 3512 kişi mi alınacak? Dağ Fare mi Doğurdu!? ÖMSS ve kura sonrasında doldurulacak kadrolar ve ilk aşamadaki atamaların tamamlanmasının ardından, boş kadrolara dair yapılacak diğer atamalar Devlet Personel Başkanlığı'nın yapacağı değerlendirmeler ve kamu kurumlarından gelen kamu personel taleplerine göre devam edecektir.
    Devlet Personel Başkanlığımızca alımı açıklanan 3 bin 512 özürlü kamu personeli, ilk aşamada alınacak atama sayısıdır. Boş kadroların doldurulması konusunda Bakanlığımız bundan sonraki sürecin takipçisi olacaktır.
    Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımız özürlülerin istihdamı konusuna büyük önem atfetmektedir. Bu yöndeki çalışmalar konusunda kamuoyunca Bakanlığımızca yapılan açıklamaların dikkate alınması hususu kamuoyuna saygıyla duyurulur.''

Üye
    gerkurt Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    06.02-2013
    Saat
    12:56
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / pendik
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Arkadaşlar.
    memurlar nette yorumlar bölümündeki bir alıntı
    özürlüler federasyonundan az önce gelen fax sonucunda şu bilgileri sizinle paylaşmak güzel olur düşüncesiyle memurlar.net aracılıgıyla yayımlanması uygun ise yayınlamalarını rica ederiz.
    Sayın Fatma Şahin Tutarsız Beyanları sonucunda , biz özürlülerin rencide edilmesi . federasyon olarak kitlesel olarak bakan hanımı protesto etme kararında mutabıkız.
    Siz degerli özürlü dernekleri veya özürlü bireylerden Fatma şahinin Fax numarasına elinizden geldigi kadar fax çekmeinizi rica ederiz.
    Faxta Şu Bilgileri yazarsaız sevınecegiz.
    " Sayın Bakan yaptınız sorumsuz açıklamalarla engeli kitlesine önce büyük umut , sonrasında ise düş kırıklığı yarattınız. Sizi şiddetle protesto ediyoruz.... "
    fax Numarası : 0312 422 55 55
    federasyonun aldıgı bir başka karar ise
    18 nisan 2012 tarıhınde saat 12,30 da Akay Cad. no 12 Bakanlıklar Ankara Aile ve Sosyal Politikalar bakanlığı önunde basın açıklaması yapılacaktır.Katılımınız beklıyoruz.
    sizlerden de destek beklıyoruz....

Üye
    efekt Avatarı

Gerçek Adı
    No name
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    11:31
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

bio kardeş; herkes aynı geminin içinde. benim yazdığım yazıya dikkatle bakarsan orada bu hükümet döneminde en çok engelli alımının olduğunu dedim insaflı olmak lazım demem de o kısmın içindir. tabiki engelli kardeşlerimizi umutlandırıp sonra da sonra böyle konuşulması doğru değil. Bakarsın yarın bi açıklama olur 20.000 engelli kadrosu oluşturulur.

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    efekt;

Ah be abim nerdeeee zor o 20 bin engelli üst düzey bürokratlar bile cevap veremedi SAYIN BAKAN FARUK ÇELİK NET VE KESİN AÇIKLAMA BİLE YAPTI 20 BİN OLMASI ÇOK ZOR DİYE KEŞKE DEDİĞİN GİBİ OLSA GERÇEKTEN ENGELLİ OLAN KARDEŞLERİMDE İŞE YERLEŞSE İNAN EN ÇOK BEN MUTLU OLURUM EN AZINDAN BENİM ŞUAN İDARE EDEBİLECEĞİM BİR İŞİM VAR ÖZEL SEKTÖRDE OLSA SAYGILAR...

Sayfa 11 / 17 İlkİlk ... 789101112131415 ... SonSon