Sayfa 3 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon
Toplam 95 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    golden_heart Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:51
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    12

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    deepfreeze;
    Şimdi size soruyorum; siz bu bakanların bu sınav hakkında veya kaç alım olacağı hakkında net bir bilgiye sahip olduğunu mu sanıyorsunuz_? Tabi ki HAYIR! Bunların hiç bir şeyden haberi yok, bunu görün artık, bunu görün ve bu kadar üzülmekten vazgeçin.
    bu arkadaşın yorumu haklı..hangi gün sırf çıkıp bizim sınavla ilgili bir özel açıklama yapıldı..ya bir dernek başkanı bi programa çıktı yaptı oda yoksa yoktu zaten..bir bakan sırf bir programa çıkıp ne zaman açıklama yaptı..işte onun için bir yazı hazırlayıp yada telefonla arayıp sıkıştırıp bu açıklamayaı yaptırmalıyız..xxxman işte bunun için diyorum

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    00:26
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

golden kardeşim FARUK ÇELİGİN tbmmde açıkladığı sayıdan farklı bişey çıkmaz en sağlam yerden açıklanmış neden hemen konun geçildiğini şimdi anlıyorum...bizim ki yine bi umut ama 3512 kişiye alışsak iyi olur fazla hüsran bari yaşamayız dediğim gibi hatta biz bunu 1000 kişi olarak kabul edelim YOK EKİMDE BOŞ KADROLAR TESPİT EDİLİP EKİMDE İKİNCİ ATAMA OLCAKMIŞ GEÇEN EKİMDE YAPILMADI ÖZÜRLÜĞÜ AÇIĞI BELLİ ZATEN HADİ 1000 ATAMA ÖYLE YAPILSIN ALCAKLARI 2000 KİŞİ çok fazla umutlanmışız....

Üye
    loddin Avatarı

Gerçek Adı
    alaaddin
    Son Giriş
    22.08-2013
    Saat
    15:52
    Yaşadığı Yer
    afyon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

deepfrez;
    bu ülkede birşeyler birşeylerin habercisi. aslında bakanlarda biliyor kadroları, bilmemezlikten geliyor. kendimle çeliştiğimi sanma. sayılara bak devamlı olarak kademeli bir düşüş söz konusu. niye acaba bu aralar yüksek rakam söyleyen bakan yok? klavuzda da farklı olmayacak bence.

Üye
    golden_heart Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    12

BAKIN DOSTLAR FAZLA SÖZE GEREK YOK..OMUDUR BUMUDUR ŞUMUDUR DİYENE KADAR,MUALLAK DURUMDAN KURTULMAK ADINA..3512 OLSA BİLE BUNU BİZZAT BİR BAKANIN BİZLERE HİTAP EDEREK AÇIKLAMA YAPMASI İÇİN BU NUMARALARA VE E-MAİL'LERE YÜKLENELİM..EMİN OLUN HEMEN KİLİTLENİYOR SİSTEMLERİ VE OZAMAN GİDİP ÜSTLERİNE BİLDİRİYOLAR..

ÖZİDA;
    Tel: 0 (312) 229 55 11Faks: 0 (312) 229 55 85E-Posta:
    bilgiedinme@ozida.gov.tr

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI

Telefon :0 312 296 60 00

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı
    Tel: (312) 422 55 00
    Fax: (312) 422 55 44 pbx
    Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği:
    Fax: (312) 424 01 79

BAKIN BURDA aile ve sosyal politikalar bakanlığı teşkilat numaraları listesi var ;
    Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığ Resmi İnternet Sitesi |

BİMER;
    http://bimerapplication.basbakanlik.gov.tr/Forms/pgApplication.aspx

CUMHURBAŞKANLIĞI;

http://www.tccb.gov.tr/sayfa/bilgi_edinme/basvuru/

BURALARA MÜMKÜN OLDUĞUNCA ÇOK MEŞGUL EDİN..YAZI YOLLAYIN ARAYIN TELEFONLA..BU İŞ BÖLE OLUR..BURDA ATIP TUTMAKLA,BİZİ ADAM YERİNE KOYMAZLAR DEMEKLE OLMAZ..

Lodin ve xxman arkadaşlarım sizde yazı yollayın..bu tartışmayı bırakın bence...boşa zaman kaybı

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

loddin kademeli düşse yine anlıcazda son darbeyi pis vurdularne güzel 3-5 bin kişi alçalarak gidiyordu 20binden 3500e birden gelmesi olmadı

Üye
    loddin Avatarı

Gerçek Adı
    alaaddin
    Son Giriş
    22.08-2013
    Saat
    15:52
    Yaşadığı Yer
    afyon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

öyle xxxman. keşke bakan sayıyı eksik falan söylemiş olsa.

Üye
    murat-t Avatarı

Son Giriş
    30.04-2015
    Saat
    23:10
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar sadece çalışalım
    ben alım sayısı düştükçe gaza gelip ders çalışmamı biraz daha artırdım diğer sınavlarda matematik yapmazken (nasıl gaza geldiysem arık) şimdi çözüyorum, kulağımızı kapatalım derse devam edelim. hepinize iyi çalışmalar...

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

DEEPFREEZE eminmisin sen Başbakanın seçimden önce böyle bi konuşma yaptığaseçimden önce böyle bi konuşma olmaz sözleşmeli öğretmenlerin hepsini kadroya alcaz denir seçimden sonra kadrodakide sözleşmeli yapılır Bİ UMUT BELEDİYE SEÇİMLERİNE YAKIN Bİ ALIM DAHA OLURSA OLUR YOKSA YOK ELİMİZDEN GELENİ YAPALIM AMA BOŞUNADA UMUT BAĞLAMAYIM sonra daha çok üzülürüz...

Üye
    golden_heart Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    12

arkadaşlar forumda yeni konu açtım oraya desteğiniz verin lütfen..haydi birlik olmaya !!!!

Üye
    taha_ Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:53
    Yaşadığı Yer
    ....
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    15

evet benim arkadaşımda seçimden sonra kadrolu öğretmen olmuştu resmen sosyal projeleri,devlet alımlarını bi oy stratejisi olarak seçim zamanı yapıyolar.

Üye
    fullmoongokturk Avatarı

Gerçek Adı
    Göktürk KARAGÖZ
    Son Giriş
    03.11-2017
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ÖMSS Kadrosu Belli oldu. 3.512 Kişi Alınacak.

Yukarıda vermiş olduğum linkte sınav sonrası 3512 kişinin alınacağına değinilmiş. Şayet böyle bir sayı ile alım olursa ve KPSS statüsünün aynısı bu sınav tercihlerinde de uygulanırsa tahminim; 1600-1700 lisans, 1000-1100 önlisans, 700-800 de lise mezunu alınır. Bu atamalar sonucunda 100-150 kişi kadar da kadroların boş kalması (atama yapılamaması) halinde kura ile atama yapılır. Not: Tabi bu veriler ÖMSS olduğu için tam ters oran gösterebilir. Çünkü ülkemizde lise mezunu ÖMSS ye girev memur adayları daha fazla... Ne kadar hangi eğitim düzeyinden alınacağını kestirmek güç olacaktır. Tabi önlisans düzeyinin atama sayılarında iki halde de (lisans yada liseden hangisinden fazla alım yapılırsa yapılsın) pek bir değişme olmayacaktır. Çünkü önlisans ortada kalan bir bölümdür.

Atama yapılabilecek örnek sayılar:
    Lisans: 1600-1700
    Önlisans: 1000-1100
    Lise: 700-800

Tam Tersi:
    Lisans: 700-800
    Önlisans: 1000-1100
    Lise: 1600-1700

Ayrıca bu açıklamaların 4/C kapsamıyla bir ilgisi bulunmamaktadır. 4/C kadrosu bazı özel statüde çalışan kurumların kapatılması sonucu devlet kurumlarına özelleşerek 4/C şeklinde birtakım personellerin aktarılarak görevlerine o kurumlarda devam etmelerini sağlayan olanaktır. KPSS ve ÖMSS gibi sınavlarla 4/C personeli alınamaz diye biliyorum...

Hayırlısı olsun bakalım...

Üye
    YassaX Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Göktürk Kardeşim verdiğin bilgiler icin tesekkur ederim ... Gercekten burası Türkiye , Her an Herşey Olabiliyor... Sınav Sonucunun 2 yıl gecerli olması ve birden cok yerleştirme yapılması ihtimali nedeniyle , kalan 22 gunumuzu cok iyi degerlendirmeliyiz.. Hakkımızda En Hayırlısı Neyse O Olsun

Üye
    sunfungun Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    tr
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar öncelikle şunu belirteyim bu kişisel yorumum değildir.

ÖSYM, Bakanlık ve üniverstelerden katılımcıların bir araya geldikleri toplantılarda dile getirilenleri yazıyorum

Ben hem ÖSYM başkan yardımcı hemde gazi üniverstesinden tolantılara katılan yakınımla görüştüm

sınav sistemi yeni, aksaklıklardan dolayı yanlış, adaletsiz yerleştirme olsun istemiyorlar bunun içinde alım sayısını düşük tuttular.

bu sınav bir nevi "deneme" olacak.

önüne geçmeye çalıştıkları problemler

1. sınavda sosyal yönden daha dezavantajlı olan özür yüzdesi yüksek engellilerin safdışı kalma olasılığı,

2. özür grupları belirlenirken yaşanan suistimaller (ösym çok sayıda kişinin okuyucu talep edip 40 dakika ek süre almaya çalıştığını tesbit etmiş.)

bular öne çıkan sorunlar, daha bir çok konu hala tartışılıyor,

örnek vermem gerekirse, ben tetrapileji hastasıyım, elimde biraz problem var, işaretleyici talep ettim, elimi iyi kullanamamamda dolayı bana azda olsa ek süre verilmesi gerekiyor ama kılavuzda bunu atlamışlar.

bir dahaki sınavda tetrapileji hastalarına ek süre verilmesini kılavuza ekliyecekler,

bunun gibi birçok atlanan konu var, bu sınavda böyle konuları tespit edip bir dahaki sınavı daha adaletli yapmaya çalışacaklar,

işte kadro sayısının 3500 olmasının sebebi bu.

Üye
    -mka Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    89
    Verilen Beğeniler
    54

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'in 20 bin engelliye memur olma yolu açılacağı yönündeki açıklamaları Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik tarafından yalanladı.

Kaynak : Engelli memur adayına kötü haber
    burda yazıyor 3512 kişi alınacakmış

Üye
    okens Avatarı

Gerçek Adı
    Okan
    Son Giriş
    21.11-2017
    Saat
    14:48
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    2

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    4000 imam-müezzin alan devlet.iş engelli kardeşlerimize gelince hep aynı tiyatroyu oynuyor.

Sayfa 3 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon