Sayfa 1 / 13 1234511 ... SonSon
Toplam 193 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    centirmen Avatarı

Gerçek Adı
    Cavit Ceyhan
    Son Giriş
    02.09-2016
    Saat
    10:52
    Yaşadığı Yer
    Çorum/Merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    29 Nisan'da yapılacak olan ÖMSS'yi kazanlardan atama yapılmadan önce yeniden,enbaştan yeni bir rapor istenmeli. Böglelikle sahte alınan raporlar ortaya çıkmış olur, suçlular ve suça iştirak edenler cezalandırılır. Gerçek hakkı olan gerçek raporla sınava giren hak eden arkadaşımız nasılsa ozman yine o raporu rahatlıkla alıp memurluğuna atanır. Böglelikler sahdekarlıgın önüne geçilmiş olur ve bizlerin kafasındakı sahte rapor olayıda çözülmüş olur.
    Diye düşünüyorum bilmem sizler ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında sevgili arkadaşlar.

Üye
    YÖRÜKOGLU Avatarı

Gerçek Adı
    YÖRÜKOĞLU
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    DORTMUND--DEUTSCHLAND
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Adamı olan genede alır o raporu hıç gıtmeden

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:14
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

Evet buna bir iki ekleme yaparak katıldığımı belirteyim zaten gerçek engelli olanlar yine aynı oranı alırlar. Örnek ancak fil tarihinde alınmış bir sürekli raporun ama rahatsızlığı geçtiği halde raporda sürekli ibaresi bulunduğu için gerçek engellilerin hakkının gasp edildiği düşüncesindeyim en son bimere yazdığım mail dilekçemin çıktısı alınarak mektup yolu ile sağlık bakanlığı yeninden yapılanma başkanlığına gönderildiği bimer tarafından şahsıma bildirildi.Bu dilekçemde öncelikle sakatlık cetvelinin gözden geçirilmesi oranların gözden geçirilmesi hak sahibi olan ve rapor oranı düşürülen arkadaşlarımızın durumlarının düzeltilmesi kaydı ile tıpkı maliyenin sistemi gibi illerde sadece engelliler için kurulacak heyetler ve ankarada denetim kontrol mekanizmasını sağlıkcak merkezi bir heyetin kurulmasını illerde heyete müracaat edeceklerin eksiksiz bütün tetkik ve polikilinik muayenelerinin disiplinli bir şekilde yapılarak dosya halinde oran belirlendiikten sonra ankaraya yollanması ilk baştaki önerimdi birçok olaya şahidiz alan her zaman alır düşüncesini bir nebzede olsa bu şekilde yok edeceğimizi tahmin ediyorum bu yazıma karşılık verecek arkadaşların olacağını elbette biliyorum ama kusura bakmasınlar gerçekten engelli olanlar zaten yaptırkdıkları tetkiklerle yine oranlarını alıp haklarına kavuşacaklardır özellikle bu sınavda bir çok kişinin haksız şekilde rapor aldığını biliyoruz ve birçok kişide şahit olduğu durumları yazmışlar okuyoruz bunların önüne geçme adına böyle bir çalışma için önerilerinizi bimere yazınız....

http://www.engelliler.biz/forum/sagl...gecilmeli.html daha önce bu başlıkta önerilerimle belirtmiştim merkezi sistem olursa biraz zor alırlar yörükoğlu

Üye
    YÖRÜKOGLU Avatarı

Gerçek Adı
    YÖRÜKOĞLU
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    DORTMUND--DEUTSCHLAND
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ÖMSS sınavında sahte raporların önüne nasıl geçilmeli? daha önce bu başlıkta önerilerimle belirtmiştim merkezi sistem olursa biraz zor alırlar yörükoğlu

SEN ÖYLE SAN TR NELER DÖNUYOR

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

PEs etmek ve uğraşmamak böle söyleyip herşeyden vazgeçelim iyi o zaman haklarımızı aramayalım susalım sırtımıza semeri yiyelim bunumu yapalım bende en az senin kadar bu memlekette nelerin döndüğünü biliyorum bu yüzden böyle bir durumun önüne geçmek için ne yapabilirizin peşindeyiz...

Üye
    centirmen Avatarı

Gerçek Adı
    Cavit Ceyhan
    Son Giriş
    02.09-2016
    Saat
    10:52
    Yaşadığı Yer
    Çorum/Merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bio;

Çok haklısın kardeşim hakkmımızı arayacak haksızlıga göz yummuyacak yumarsak kendilerini bi halt sanıp haksız kazanç saylayanlar kendilerini bu sefer çok büyük bi halt sanırlar.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Ömss sınavından sonra yeniden rapor istenmesini sonuna kadar destekliyorum zaten bio kardeşimde biliyor neler yaptığımı ?

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

İlker abi gerçekten hak yeniliyorsa ve bizler susuyorsak ki '' Haksızlık karşısında hakkı söylemeyen dilsiz şeytandır'' hakkın yendiğini gasp edildiğini görüp susmak ayrıca o işe ortak olmak gibi bir durumdur vicdanende rahatsızlık verir en azından biz üstümüze düşeni yapalım gerisi Allah tan bu işin diğer tarafıda var rabbim bırakmaz ne bu dünyada ne diğer tarafta ben söyleyeceğimi söyledim caydırıcı ve tartışma yaratacak sözler yerine öneriler bekliyorum bu başlığa saygılar arkadaşlar....

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    00:26
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

KARDEŞİM ben düşüncemi belirttim bi kezde burada belirteyim KESİNLİKLE YENİ RAPOR İSTENMELİ YOKSA ÖZÜRLÜDEN ÇOK SAĞLIKLI İNSAN GİRCEK İŞE GERÇEK ÖZÜRLÜLER YİNE ORTADA KALACAK...şöyle basit bi örnek vereyim diyelim 1999 yılında görme kusuru olan birine yüzde 40 rapor verildi sene 2012 lazer tedavi diye bişey var artık iki dakikada gözünü çiziyorlar gözlük bile kullanmana gerek kalmıyor bu tedaviyi olan insan 1999 yılında aldığı raporla tüm özürlü haklarından faydalanıyor hala yeni rapor istenmezse belkide elinde olan 1999 yılına ait raporla gerçek bir özürlünün yerine işe gircek...ben raporu 2001de almıştım %67 2011de yenilettim %65 verildi benim hiç bi korkum yok beni 81 ilde 81 hastanede muaniye etseler raporumu düşürseler düşürseler %40 yaparlar yine özürlüyüm yine özürlü gerçekten özürlü olanların korkmaması gerek yeni rapor isteminden korkacaklar kendilerini iyi bilir ama rapor istenmezse keyiften 4 köşe olurlar özürlü birinin yerine işe girdim özürlüde ne nane yerse yesin ben hayatımı kurtardım diye....

Üye
    sunfungun Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    tr
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

destekliyorum, ortak bir metin hazırlanırsa gönderelim ilgili birimlere

Üye
    vilanjik Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Eskisehir
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    10
    Blog Mesajları
    123

2006 yılında yayınlanan bir genelge ile özürlülük ölçütleri değiştirildi.Bir gecede milyonlarca özürlü özürsüz durumuna geçti.Şimdi yeniden rapor istenirse bu arkadaşlar mağdur olmayacak mı? Vergi indirimi alamayan herkes sizin düşüncenize göre sahtekar mı oluyor. Olayları sadece kendiniz açısından değerlendirmeyin lütfen.Devletin yapmış olduğu keyfi uygulamanın faturasını çeken milyonlarca insanı burda sahtekarmış gibi yargılamayın.Yeniden rapor istenmesinde en çok bu arkadaşlar mağdur olacak.

Üye
    NEVZAT55 Avatarı

Son Giriş
    25.11-2015
    Saat
    11:31
    Yaşadığı Yer
    SAMSUN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar sizin türkiyeden haberiniz yok mu.parası olan ,adamı olana birşey olmaz mantığı var.bunu yıkacak olan adalete saygıduyan,insan sevgisi ve de allah korkusu olan yönetici ve insanlara ihtiyacımız var.

Üye
    slimer Avatarı

Gerçek Adı
    noury
    Son Giriş
    07.11-2017
    Saat
    16:48
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Ben ne yapıcam peki eski raporum % 42 simdi rapor alsam % 32 he söylermisin ne olcak biz gibiler özele girmeye kalksan ne sağlamsın ne sakat resmi kuruma girsen cabası adam gibi calısın milleti bosverin bee topu topu 60 bin kisi gircek herkes kendini düsünüyor bence

Üye
    nacar Avatarı

Son Giriş
    18.11-2017
    Saat
    12:12
    Yaşadığı Yer
    kalbimin attıgı yer
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

önceden nasıl aldıysa sahte raporu yine alır önüne geçemezsin

Üye
    slimer Avatarı

Gerçek Adı
    noury
    Son Giriş
    07.11-2017
    Saat
    16:48
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    yahu sahte rapor almak kolay değil doktorlar risk altında hükümet çok denetliyor ben ankarada yaşıyorum ve % 38 raporumu 40 yapmadılar bende düşmedim peşine

Sayfa 1 / 13 1234511 ... SonSon