Sayfa 3 / 13 İlkİlk 1234567 ... SonSon
Toplam 193 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    00:26
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    okaneren kardeşim düşüncelerimizi paylaşıyoruz amacımız kimseyi kırmak yada üzmek değil ha benle muhattap olma dersen olmam sorun değil ama doğrularıda konuşmak gerek diye düşünüyorum ben kuzenim üzerinden örnek verdim sizin deyiminize göre x tarihinde aldığı rapora göre özürlü ama tedavi oldu ve şuanda hiçbir sorunu yok şimdi size göre elinde kapı gibi SÜREKLİ özürlü raporu var ve hala özürlü sayılıyor HAK ETMİŞ raporu zamanında şimdi ne yapalım böyle insanlara iyi geç kardeşim sen zamanında hak etmişsin özürlüde olsan sağlamda olsan elinde rapor var gir sınava özürlü birinin işine geç özürlüde çalışmayıversin onların hakkı yokmu diyelim....

Üye
    okaneren Avatarı

Gerçek Adı
    OKAN
    Son Giriş
    28.05-2014
    Saat
    16:36
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

xxxman;
    arkadaşım kimseye benimle muhatap(muhattap değil) olma demem. sen anla anlayacağını. seninle konuşmaktan hoşlanmadığımı bildirdim sadece. yazdığın cevap senin düşüncen saygı duyarım. herkesin düşüncesine saygı duyarım.

Üye
    veydel Avatarı

Gerçek Adı
    veysel
    Son Giriş
    24.03-2016
    Saat
    17:14
    Yaşadığı Yer
    DİYARBAKIR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ya arkadaşlar sizlere hayretle bakıyorum. kimse kusura bakmasın ama alımlar mevcut raporlara göre yapılacak. burda ortamı bulandırıp insanları derslerden soğutmaya çalışmayın. bu şekilde sınavda üstünlük sağlayacağınıza mı inanıyorsunuz? insanları soğutmaya çalışacağınıza oturun dersinize çalışın. ayıp vallahi ayıp. varsa çevrenizden sahte raporlu biri gidin adam gibi şikayet edin. yoksa 2006 da sürekli rapor almış ve sonradan ne hikmetse özürlü olmadığı anlaşılmış arkadaşların hakkını yemeye çalışmayın(örneğin polio sekeli). allahtan korkun...

ha bu arada önceliği bu dandik özür oranı cetveline verin benceeeee....

Üye
    BALTAZAR_79 Avatarı

Gerçek Adı
    ADİL
    Son Giriş
    25.07-2012
    Saat
    13:59
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bence arkadaşlar haklı; zamanında bi şekilde rapor alıp sonradan iyileşip, hala o raporu kullanan adamın ben şerefinden şüphe ederim. Ne demek mlletin hakkını yemek, bu dünyada milletin hakkını yiyen ve hiç vicdan azabı duymayan adamın, bu dünyada da, öbür dünyada da yatacak yeri yok kardeşim. Bu kadar net bu durum, fazla demogojiye de gerek yok.

Üye
    SpeedyGonzales Avatarı

Son Giriş
    14.04-2014
    Saat
    20:59
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Yahu arkadaşlar neyin kafasındasınız anlamıyorum ki, Benim raporumda sürekli yazıyor, adı üzerinde "sürekli" Ben ne diye tekrar gidip rapor angaryasıyla uğraşayım?

Türkçe anlıyorsanız, Sürekli demek bu rapor benim sağlık sorunumun tedavisi bulunup ben tadavi olana ya da ben ölene kadar geçerli olacak demektir,şaşırdınızmı siz, neresinde mantık var bu söylediğinizin?

öncesinde torpil yapan adamlardan bazıları diğer rapor için torpil mi bulamicak?

ha bu sahte raporların önüne bir nebze geçer mi geçer, ama yine de bunu %100 engelleyemezsin.

Yanlış düşünüyorsunuz demiyorum, ama çok mantıklı da değil.

Fornaks

Düşüncelerimi okumuşsun.

Üye
    designer__07 Avatarı

Son Giriş
    02.12-2017
    Saat
    13:13
    Yaşadığı Yer
    TÜRKİYE/ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    1

Evet usulsuz rapor alarak bu sınava başvuran midesizler çok fazla var....Ama bir şeyi unutmamak gerek şuanda yaptığınızın ne kadar yanlış olaylara gebe olduğunun farkındamısınız..Ben 6 aylıkken çoçuk felci gecirdimm devletin şuandaki rapor yönetmeliğinden dolayı rapor oranı düşük geliyor artık özürlü stadüsünde görmüyorum...ben ve benim gibi arkadaşlardan tekrar rapor istenmesi o kadar üzücü sonuçlar doğuracakkii bunun vebalinden kurtulamasınız..Usulsuz rapor alan kişi zaten tekrar bu yolu bildiği içinn rahatlıkla tekrar bildiği yoldan yeni raporu alacak...bizimm halimiz ne olacak...bunu düşünücek var mı yokkk..burda saçma sapan konular açarak milleti germeyinn..eğer öyle bi niyet olsaydıı sınav esnasında yeni rapor getir derlerdi....

Üye
    veydel Avatarı

Gerçek Adı
    veysel
    Son Giriş
    24.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    DİYARBAKIR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

designer__07 sana katılıyorum. anlatmak istediğimde bu. ama bazı arkadaşlar insanların moralini bozup, şevkini kırıp sınavdan elemeye çalışıyorlar galiba. allah bilir kendilerinde ne rahatsızlık var. afedersiniz ama toplumda ortopedik, görme, işitme, zihinsel özür dışındaki özür grupları özürlü muamele bile görmezken bu özür gruplarındaki bir çok insan saçma sapan özür oran cetveli yüzünden mağdur olmaktadır. bunları sorgulayacağınıza takmışsınız bir rapor yenilenmesine. e tabi dünya bu herkes menfaat peşinde. nasıl kısayoldan atanırım derdinde. allah bilir siz keşke sınava 20000 başvuru olsaydı da 0 puanla atanabilseydik gibi de düşünüyorsunuzdur...
    size yazıklar olsun diyorum başka da bir şey demiyorum...

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    00:26
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

kardeşim haklı olanda var onlarada lafımız yok ama sürekli diye tedavi olmuş insanın girmesinide engellemek gerek 2000 öncesine bakın göz kusurlarının hepsinde sürekli özürlü raporu vardır yada a hastalığı aklımıza gelmeyen binbir türlü şey var 1990 yılında almış raporu çocukken tedavi olmuş hala bu raporu kullanıyor haklı olanlarda haksız yere özürlü sayılmayan ama bi çözüm olmalı yoksa gireceklerin yarısı haksız yolla giriyor haksız yolla girenleri şikayet etsek hangi birini edebiliriz yada bizim gözlemlerimize göre olmuyor yada gidip arkadaşımızı eşimizi dostumuzu şikayet edemiyoruz cetveli düzeltip yeniden rapor alınmazsa 20binin en az 5-6bini sürekli rapora sırtını dayayanlar olcak bizim dememizle olmuyor son sözü devlet söyleyecek yine bizimki burda düşüncemizi açıklamak ve bimere email göndermek herşeyin hayırlısı olsun...

Üye
    veydel Avatarı

Gerçek Adı
    veysel
    Son Giriş
    24.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    DİYARBAKIR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benimde söylemek istediğim bu zaten. özür oran cetvelinin bir an önce düzeltilmesi... e tabi haksız rapor alanlarında elenmesi....

Üye
    fatihaçıkel Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ömss sınavından sonra yeniden rapor istenmesini sonuna kadar destekliyorum. Sahdekarlık diz boyu...

Üye
    buzdan Avatarı

Son Giriş
    08.03-2013
    Saat
    15:42
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar aile sosyal politikar bakanlığına şikayette bulunabilirsiniz. ben bulundum gerçekten boyle birşey varsa araştırılmalı ve kazanılan kurumun belirleyeceği bir hastanede yeniden rapor alınmalı. bir çok engelli arkadaşımız bu duruma kızacak ama hak edenlerin hakkı yenmemeli.
    şikayetime cevap gelirse yayınlarım.

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:14
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

vilanjik;
    Balta cetvelinin düzenlenmesini isteyerek bu durumun düzenlenmesini istiyoruz kendi açımız değil sizde kendi gözünüzle okuyup değerlendiriyosunuz sizin bu söylediğiniz bir gecede engelli olanlar engelsiz duruma geldiler dediğiniz olayın düzeltilerek zaten yeniden rapor istenmesini dile getiriyoruz lütfen iyi okuyup anlayınız .... sahtekar dediklerimiz belli bizim olkayı farklı noktalara çekmeyiniz....

designer__07;
    Arkadaşım buı tip haksızlıkların sizlere yapıldığını gözönünde bulunduruyoruz özellikle benim yazdığım mesajları okursanız bütün haksızlıklar cetvelde tam bir seviyeye getirildikten sonra yeni rapor istenmeli tetkikleri ile ankaraya denetime tabi tutmalı merkezi olmalı diyoruz o yüzden kendi ilinden torpille rapor alanların alayı güme gidecek bu yüzden ortak bir dilekçeyi aynı dille hazırlanmış bir dilekçe için uğraşıyoruz herkes işine geldiği gibi konuşuyor aramızdaki tek fark biz gerçek engellinin hakkını yiyen sahtelere ses çıkarıyoruz haksızlığa uğramış engel oranı sürekliyken yüzdesi düşürülmüş arkadaşlara demiyoruz sahtekarsınız sahtekar dediklerimiz keyfi ve haksız alınan raporlar bunun önüne geçmeye çalışıoz lütfen forum msjlarını iyi okuyunuz açılan başlıktaki msjları dikkatli okuyarak tartışmaya meal vermeden kalp kırmadan fikirlerinizi yazınız.....

Herkes konuyu idrak etmeden yok siz kendinizi düşünüyosunuz yok alan yiner alır yok bilmem ney herkes işine geldiği gibi konuşuyor bana dokunmayan yılan bin yaşasın Cetvel düzenlenip engelli olan hakkı oranları düşürülen arkadaşlarımın dostlarımın mağduriyeti giderildikten sonra yeniden rapor istenmeli bu olay merkezi tıpkı maliyenin sistemi gibi işlemeli bütün tetkikleri kendi ilinde yapılan engellinin önce kendi ilindeki heyete girmesi daha sonra ilindek yetkili kurul yapılan bütün tetkikler ve muayene sonuçlarını ankaranın onayına ve aynı zamanda kontrolüne sunmaları bu şekilde düzelecektir birçok sahtelikle alınan raporlar bulgusu tetkiki olmayan raporlar elenecektir tıp fakülteleri yine hakem hastane konumunda yapılan ititrazları değerlendirebilir diye düşünüyorum eksik yazdığım konular olabilir lütfen eksiklik konusunda giderilmesi gerekenler varsa düşünceniz bir öneriniz varsa yazınız.....

Üye
    ***Neri*** Avatarı

Gerçek Adı
    neriman
    Son Giriş
    08.12-2016
    Saat
    19:58
    Yaşadığı Yer
    BÜYÜKÇEKMECE İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

centirmen;

centi sana su kadarını söyleyeyim adamı olan herkes yine alır bu raporu. Olan yine biz engellilere olur her gecen gün sahte rapor yüzünden engellilerin rapor alması dahada zorlastırıldı sen sanıyormusun kı fii tarihinde aldığın raporu aynı oranla alacaksın formda kac kez okudum adam önceki aldığı raporla tekrar gidiyor ve ona önceden verilen 40 lık oran 25 lere kadar düşüyoor
    kendimden örnek verecek olursam ben 2005 de aldığım bi rapor dr bana 40 ı bile zor verdi her oranımı gören insan hangi dr sana bu oranı verdi bunu verebilmek icin önce o doktorun kör olması lasım dediler gerisini sen düşü artık ben engeli olduğum halde hakkım olduğu halde adama yalvarmadığım kaldı ama o sahtekar insanlar o raporları rahatlıkla alıp ortalarda dolasabiliyolar

Ha bide su var sosyal hizmetler il müd rapora bakıp özrunuzu uygun görürse yeni yapor istenmez dediler düsünün ben gittiğimde ordaki görevli bana demezmi sizin engeliiz gözünüzdemi bence asıl yetkililerin bilinçlendirilmesi gerekiyor.Bu demek oluyorki ordaki yetkililer raporlara bile bakmıyorlar bende omurga egriliği varken kör muamelesi gördüm yok böyle bişey arkadaş))))

en azından ordaki yetkililer bunları farkedebilselerdi sahtekarlığın önüne azda olsa gecilirdi onlar bile görmezlikden geldikden sonra sahtekarlığa göz yumdukdan sonra bizler ne yapsakda nafile

Üye
    efekt Avatarı

Gerçek Adı
    No name
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:31
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

şimdi şöyle; benim hanımın %46 raporu var doğuştan kalça cıkığı+ polyo sekeli; olaki kazandı sınavı ve yeni rapor istediler yeni uygulamaya göre %40 belki alır. şimdi rapor oranı düşürülürse bunun neresinde hak ve adalet. hanımın bacağı düzeldi de bizim mi haberimiz yok. bana göre kurunun için de yaşı yakmamak lazım.

Üye
    Birtan07 Avatarı

Gerçek Adı
    Birtan07
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    23:03
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Neden istenecekmiş ki , sınava girmeden önce istenseydi olurdu ama kazandıktan sonra istemek saçma olur.

Sayfa 3 / 13 İlkİlk 1234567 ... SonSon