Sayfa 10 / 13 İlkİlk ... 678910111213 SonSon
Toplam 193 mesajın 136-150 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    00:26
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ben sürekli rapora karşıyım ne geliyorsa başımıza sürekli raporlardan geliyor raporlar süreli verilsin atıyorum 5 yıllık 5 yılda herkez yeniletsin tedavi imkanlarının geliştiği bu yıllarda ancak böyle olur herkez 5 yılda bir kontrol olsun tedavi olmuş insan bile SÜREKLİ olmasından faydalanıp hala o raporları kullanıyor sorunda burdan çıkıyor.BİDE engelli ve özürlü raporu diye ikiye ayırılsın bütün haklar eşit olsada engelli ve özürlü iş kadroları ayrı ayrı açılsın 100 kişi çalıştırcak bi yer 2 engelli 2 özürlü ile %4 kadrosunu doldursun aksi halde engelli işe girerken zorlanıyor.

Üye
    muneza Avatarı

Gerçek Adı
    GÖKHAN39
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    Kırklareli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    7

xxxman;
    Bu düşüncene kimse katılmaz ... Sanki engelli kişiler üstünde 10 yıllık deney yapmış gibi açıklama yapıyorsunuz..
    5 yılda her seferinde evden zar zor çıkan insanları koşarak Hastaneden rapor alacak mı zannediyorsun !!
    Engelli ve özürlü Aynı anlamda biraz türkçe Çalış öğrenirsin
    Devlet Bizim duruma çare bulmaya yeni başlıyor Senin görüşün çok çok pasif...

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

muneza hangi dış görünüşü sağlıklı insan engelli damgasını yiyor? engelli dış dünya ile iletişim aksaklığı olan kişiye densin özürlüde bakınca engelli denilmeyecek insanlara densin neden rapor ayrımına karşısınız iş alanı dışında bütün şartlar eşit olcak işyerleri eli ayağı sağlam insanlar varken eksik insanlara iş vermek istemiyor bunu hepimiz biliyoruz 2 özürlü alınsın 2 engelli kardeşim 5 yılda bir herkez çıkar çıkamayacak olanda evinde incelensin yapılmak istense öyle bir yapılır ki...

Üye
    efekt Avatarı

Gerçek Adı
    No name
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    11:31
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

şimdi bio kardeş kızacak ama yorum yapayım dedim bana göre kurunun yaştan ayrılarak istenmesi lazım yeni rapor. şimdi polio sekeli bi kardeşimizin %46 raporu var diyelim 2000 yılına ait. bu kişinin engeli değişmedi üstelik yaşla beraber vücut direncide eskisi gibi olmayacağı için yıpranması daha fazla. ama iş için sınava girdi bu raporla; sonra ilgili kurum rapor yenide dedi. sonra bizim arkadaşın raporu düştü %35 e diyelim. bunun izahını kim yapcak.art niyetli insanların yuzunden bu kişinin hakkını kim ödeyecek?

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

Hoşgeldin yahu paşam neden kızayım bizim amacımız o yaşlarının yanmaması sakatlık cetvelinin tamamen elden geçirilmesi şuan birçok kardeşim arkadaşım rapor oranları düşürüldüğü için eski raporlarını kullanıyorlar madde birde yazdık aynı dili konuşuyoruz aslında defalarca anlattım diğer yorumları bir oku tekrar istersen kızmam asla öneri sunan gerçekten engelli kardeşlerimizi düşünenler her zaman başımızın tacı ...

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

efekt kardeşim sadece polio sekeli değil 2-3 tane daha var oranı düşürülen hesabı cetveli düzenleyene sormak gerek biraz sivri çıkışlarım var benim ama art niyetim yok polio seke çocuk felci sanırım FELÇ RİSKİ TAŞIYAN ENGELLİ SAYILIRKEN felç olan bağışıklık kazanmış bu artık alışmış bunun yerine felç olma ihtimali olana rapor verelim o daha olmadı alışık değil diye düşünülüyor sanırım şu cetveli adam akıllı düzenleseler kimse zarar görmeyecek aradaki sürekliye sırtını dayayanlar ayrılcak onun için burda muhabbet yerine bimere yüklenelim

Üye
    asi 23 Avatarı

Son Giriş
    11.03-2017
    Saat
    20:20
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim katılmadıgım noktalardabiride 5 yılda bir yenilensin diyor aarkadaşın biritamam arkadaşım ama tüm raporları bunun içine sokmak hata olur herhalde dimi mesla arkadaşın 2 ayagı ampute veya kolu yok şimdi bu arkadaşında gidip yeniletmesimi lazım bu saçmalık olur benim tahminem ama tansiyon piskoloji derlerse tamam derim yani tedavisi olacak rahatsızlıklardan dolayı 5 yılda bir kontrol notu düşürülebir.

Üye
    helvacizade Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim uc tane raporum var, yeni rapor istesinler, sadece rapor guncellenmis olur.

xxxman;

Son 5 yil icerisinde hangi hastaliga care bulunmus? Bunu okuyanda bizlerin soguk alginligi gibi hafif hastaliklar gecirdigini zannedecek. Yazdiklarimizi kendimiz okuyormuyuz?

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

kardeşim 5 yıla takılmayın sadece bir örnek 10 yıl olsun hadi sizin güzel hatrınız için özürlü raporlarını sadece kol,ayak eksikliği olarak almayın ismini bile bilmediğimiz yüzlerce hastalık var rapor verilen ona göre hesaplarsak belli süreler içinde yenilenmesi mantıklı olur....

Üye
    dıe another day Avatarı

Son Giriş
    31.07-2013
    Saat
    17:45
    Yaşadığı Yer
    DÜNYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yeniden rapor alınsın diyorssunuz da saglam adam alabiliyorsa yine bi yolunu bulup rapor alır sonra sizin oranlarınız düşer yani olan yine gerçek engellilere olur ..

Üye
    Angel Virgo Avatarı

Gerçek Adı
    Tarık Uzel
    Son Giriş
    24.08-2015
    Saat
    13:16
    Yaşadığı Yer
    Kırklareli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

5 yılda bir yeniletmek bence de saçmalık. Mesela kendimden örnek verecek olursam ben işitme cihazı kullanıyorum ve işitme sinirlerim yok. İşitme sinirleri onarılmadığı için 5 yılda bir rapor almak çok manasız. Sonuçta 28 yıldır cihaz kullanıyorum ve şimdiye kadar hiç düzelme olmadı tam tersine işitme kaybım daha da ilerledi.

Ama söyle bir şey de var önceden alınan rapor yüzdeleri şu anda değişiyorsa neye göre değişiyor. Bu da saçma aslında. O zaman da duymuyorsun şimdi de duymuyorsun. Bunun oranları neden değiştiriliyor ki.? Engelli ya da Özürlü oranları neye göre değiştiriliyor ya da?

Bu arada Engelli ile Özürlü arasında fark var ama bunu çoğu kişi aynı olduğunu söyler.

Üye
    mehmet001 Avatarı

Son Giriş
    31.03-2015
    Saat
    11:21
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sinava girmeden once rapor aldim, simdi diyorsunuzki bir daha al bu neya omrumuz rapor guncelemekle gececek yeter yahu

Üye
    exelans Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    17:08
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    1

madem bu kadar hak hukuk arıyorsunuz adamı olan adam herzaman alır kardeşim olan benim gibilere yani polio lulara olur %40 aldığımız oran %19 a düşürüldü şimdi biz sahte rapormu almış oluyoruz ( sizin değiminizle sahte rapor oluyor )

Üye
    muneza Avatarı

Gerçek Adı
    GÖKHAN39
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    Kırklareli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    7

TarikUzel
    Engelli ile özürlü arasında ayrım yapmamak gerekir aslında dikkat edersen Şafak pavey milletvekili özürlü kişilere özürlü demesini yakıstıramıyorum engelli desek daha iyi olacağını umuyorum diye bir konuşma yapmıştır .. Ben fark görmüyrum ayrımıda olmaz bunun.!

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    münaza ayrım yapmak tabi olmaz bizde ayrım yapmıyoruz engelli ezilmesin diyoruz iş öncelik hakkı eli ayağı sağlam insanlarda olmasın eşitlik olsun diyoruz.İŞİTME ENGELLİ,GÖRME ENGELLİ,YÜRÜME ENGELLİ bak bunlar engelli olarak güzel uyum sağlıyor ŞEKER ENGELLİ,BÖBREK ENGELLİ,PSİKOLOJİK ENGELLİ OLUYORMU bence olmuyor onun için özür ve engel kavramları ayrılmalı öncelik hep özürlüde olmamalı eşit olunmalı işe girerken %4de 2 özürlü 2 engelli kadrosu açılmalı...EXELANS KARDEŞİM SENDE BİMERE ŞİYATTE BULUNCAN o cetveli düzenleyene söyleyecen ihtimale göre oran vermek yerine olana göre oran vermelerini isticen...

Sayfa 10 / 13 İlkİlk ... 678910111213 SonSon