Sayfa 8 / 15 İlkİlk ... 456789101112 ... SonSon
Toplam 220 mesajın 106-120 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    gkmnblm Avatarı

Gerçek Adı
    Gökmen
    Son Giriş
    10.12-2015
    Saat
    13:24
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    xxxman bence aramızda en adaletli sen görünüyorsun bir dağılım yap biz de boşuna ne sınava girelim ne okuyup üniversite bitirelim ne de kura bekleyelim. Her şeyi sen belirle bence okuyan okumayan ayrımı da kalksın ortadan. Yazdıklarını okudum şöyle bir sanki ortada bir hak var da tüm hakkını elinden almışlar gibi saldırmışsın adaletten bahsederken bile sanki öncelikle seni alsınlar da sonrası önemli değil gibi tutumun var. Açıkçası üzüldüm. Okumak adamlık sayılmaz belki ama sana kalsa hiç iş bile vermezsin hele memur olsan sana yetki verseler üniversite mezunlarını adamdan bile saymazsın sanırım Adalet için bence beklemek ve sonuçları görmek lazım sen kazanamazsan üzülürüm sadece senin için değil tüm sınava girip hak kazanamayanlar için ama sanırım ben kazanırsam üniversite okumuş olmanın üzüntüsü içinde olacağım sayende. Lütfen daha sakin ol ve açıklanacak kadrolara göre yorumlar yap. belki de açılacak kadrolarda hiç üniversite mezunu olmaz o zaman buna en çok sen sevinirsin ama o zaman sevin şimdiden planlar yapma. Ayrıca eşit şartlarda girip seninle lise mezunu kategorisinde yarışmak isterim keşke üniversite diplomamı saymasalar son mezun olduğum lise kategorisini seçebilsem de veya neyse mezuniyetin seçsem o zaman karşılıklı görsek sonuçları....O zaman ne bahanen olurdu veya adalet isteğin olurdu merak ediyorum açıkçası. Sen hangi duruma giriyorsan önce orada en iyi olmaya çalış mutlaka yerleşirsin bu daha adaletli olur bence. Sınav sorularının adaleti zaten ayarlandı işler sınav sonuçlarına ve açılacak kadrolara bağlı lise mezunu için açılacak kadroya biz nasıl başvurma hakkına sahip değilsek sen de diğerlerine haksızlık yapma. Okumakla ne olunacağını veya okumamakla ne olunacağını veya diğer seçenekleri bekleyip görmekte fayda var. İnşallah herkes hakkında hayırlısı olur. Başarı diliyorum herkese...

Üye
    MUSTAFA844 Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    21.10-2015
    Saat
    10:37
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

erhans.. neden liseli olsan girmiştin bı yerlere senın lıselıden ne farkın var lıselı olup işe girmeyenlere dayakmı atıyolar hadı ben ve 48 000 kişi liseli bul bıze iş girelim çalısalım .. bol keseden sallamayın kardeşim yaaa milleti güldürüyosunuz kendınıze . ünıverste okudunuz ne oldu sende işsizsin bende işsizim ne farkımız var neden kendınızı üstün görme çabası içindesınız o konuyu anlamıyorum.. madem atanamadın gecen alımlarda senın ve benm bı farkım yok dostum anladınmı hem sen daha avantajlısın benden neredeyse 10 kat daha az insanla yarıs içinde olacaksın sınavda.. lisans mezunu alackları en fazla 2250 önlisans 1500 ortaögretım 3500 lise 12000 eger 20 000 alım olursa eger bunun dısında cok ucuk rakamlar olursa büyük haksızlık olur bence..

Üye
    taha_ Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:02
    Yaşadığı Yer
    ....
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    15

bi hikaye vardı 3 arkadaş milli piyango bileti alıyolar çıkarsa ben bu kadarını alıcam sen bu kadarını alıcaksın diye kavga edip birbirlerini bıçaklıyolardı.

Biz ne dersek farazi ihtimaller üzerinden tartışıp kavga edip kalp kırmanın manası yok,kurumlar vermiştir ihtiyaçlarını puanlar gelince belli olur.

Üye
    okaneren Avatarı

Gerçek Adı
    OKAN
    Son Giriş
    28.05-2014
    Saat
    16:36
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

xxxman,
    kardeş sanki beynine bir kaset koymuşlar da durmadan aynı şeyleri çalıyor gibisin. insaf be kardeşim madem okuyana saygın yok ki senin kendinden başka kimse umurunda değil; bari dine peygambere saygın olsun. dur belki biliyorsundur ama ben yine de yazayım. malum bilirkişi'ye "Hiç bilenler bilmeyen bir olur mu?"

Üye
    okaneren Avatarı

Gerçek Adı
    OKAN
    Son Giriş
    28.05-2014
    Saat
    16:36
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hakikaten anlamakta zorluk çekiyorum yaklaşık 8 aydır işkurdaki iş ilanlarını takip ediyorum. koca şehir konyada birkez bile lisans mezunu isteyen bir müesseseye denk gelmedim. o kadar iş ilanı var hepsi lise ve dengi. yahu biz cezalandırılıyor muyuz lisans mezunu olduğumuz için. sanki dört sene hiçbir şey yapmadan mezun olmuş gibiyiz. üniversitenin kapısından içeri sokulmayacak insanlar durmuş ahkam kesiyor. yahu kardeşim insanları insan olarak değerlendirmek en uygunudur. benim dağdaki çobana büyük saygım vardır. ama bu kadar da lisans mezunları ötelenmez yahu. ben bırak lisansı yüksek lisansımı bitirdim(Master yapanlar ne kadar zor olduğunu bilirler.) eğitimimden dolayı sürekli işsizim. bu nedir kardeşler, şimdi söyleyin lisanslar neden cezalandırılıyor?

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    00:26
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

okaneren;

kardeşim ben derdimi size anlatamıyorum yada işinize gelmediği için anlamıyorsunuz okudunuz tamam hoş lafımız yok ama 5000 kişi başvuran bir sınavdan 5bin alım olsun istiyorsanız bu sınavdan korktuğunuzu gösterir boş insan yapar bilgili olan hakkıyla okuyan girer sınava alınacak insan içinden bilgisini konuşturup kazanır ama hiç kimsede o güven yok sonrada din Allah,peygamber vicdan var diyorsunuz oturun vicdanı kendinizle yapın tamam ünv.mezunu bilgisi olan girsin ama boş olanda elensin demek suçmu?yada ilkokul mezununu küçümsemek hiç bi iş yapamaz ben ondan önce giriyim demek herkezin derdi aynı ben giriyimde gerisi naparsa yapsın bakın işte siz ünv.mezunusunuz iş bulmanız daha kolay dışarda ama adam seçiyorlar her ünv.mezununu almıyorlar kendini geliştirmiş insan arıyorlar boş boş bitirirseniz ünv.beleşden işe girmek istersiniz kendinizi geliştirin ilkokul mezunları bile sınava girmeyeceği halde harıl harıl çalışıp kursa gelip gidiyor şimdi bu insanı dışlamak mı gerek?HA OKAN KARDEŞİM BAK İŞ KURDA LİSE MEZUNUNADA İŞ YOK BENİM 3 YILDIR KAYDIM VAR ADAMINI BULANA İŞ VAR SEN KENDİNE UYGUN İŞ BAŞVURUSU YAP LİSE LİSANS OLMAN ÖNEMLİ DEĞİL SADECE KENDİNE UYGUN İŞİ BULMAN VE BULDUĞUN İŞE ŞÜKÜR ETMEN ÖNEMLİ BEN LİSANS MEZUNUYUM DİYE GENEL MÜDÜRLÜK BEKLERSEN ZOR BİRAZ YAPABİLCEĞİN İŞİ BULMAN PÜF NOKTA...

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Lütfen bu gereksiz tartışmayı daha fazla uzatmayın..

Üye
    alidulger Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    29.05-2014
    Saat
    08:41
    Yaşadığı Yer
    Aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ya gülüyom artik kimisi bütün lisans mezunlari girer diyo siz iyimisiniz sinav neden var aralarindan iyisini bulmak icin ) kimse kimseyide kücümseyemez burda bazi laflar rahatsiz etti beni ben cok üniversiteli yola getirdim okul bitirmek hayatı ogrenmek degildir ben 3 tane üniversite biraktim kazanmakta okumakta kolay üniversiteyi bana burda gazel okumayin

Üye
    designer__07 Avatarı

Son Giriş
    02.12-2017
    Saat
    13:13
    Yaşadığı Yer
    TÜRKİYE/ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    1

ünv. okumak kolay mı ? sen ozaman hiç bişey bilmiyosun...gidip kıytırıkk bölümleri bitirirsenn kolay derimmm...gel benim gibi teknikk okul bitirde kolay de diyimm sana...Üniversite okumak sadece insanlara kapı açar..ama o kapıdan içeri girdikten sonra ne verebildiğin önemlidir.....burda kimse kimseyii küçümseme hakkı yokkk...ama şunuda unutmamakk gerek.....Elmayla armutuda karıştırmamak lazımm...

Üye
    alidulger Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    29.05-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bak arkadasım sinirlerim gercekten geriliyo ne okudun sen ? kucumseyen sizlersiniz ben kücümsemiyom

Üye
    designer__07 Avatarı

Son Giriş
    02.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    TÜRKİYE/ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    1

burda kimse kimseyii küçümsemiyoo..zaten böyle bi ayrıma gideninn eğitimindende insanlığından şüphe ederimmm... 4sene aldığım eğitimi küçümseyen sensinn ben bu tartışmaya girmeyecektimm....yazdığın mesajını okursan nedemek istediğimi anlarsınnn....

Üye
    alidulger Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    29.05-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

neyse bosver siz haklısınız gerilmicem gerildimmi 10 yılın kanını kusucam buraya üniversiteliler liselere gore üstün işallahta hepsini alirlar liselilerde calişsin kazansin sinavini

Üye
    designer__07 Avatarı

Son Giriş
    02.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    TÜRKİYE/ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    1

burda bi arkadaş yazmışş..bu sınav neden var arkadaşım senin dediğin gibi bence herkesi sınava tabii tutacaklar...sinirlenmeye birbirimiz kırmaya gerek yokk...bu sınavda tek avantaj ne olacak sana söyliyimmmm..belirli bi mesleğe vakıfsa engelli birey...atıyorum mühendis,mimar,öğretmen(lisans),
    önlisans( belirli bölümler saglık gibi mesalla),lise(meslek lisesi,ticaret lisesi gibi) okullardan mezun olan arkadaşlar içinn sınav belki formalite olacak bu gruplar içinnn.....ilkokul ve ortaokul okuyan arkadaşlar içinnn tamemen şans bence kura işi çok saçma bu türede sınav yapmaları lazım adil bi sınav olması içinnn......OLAY BUNDAN İBARET.......

Forum Moderatörü
    mac72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercihan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:56
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    52
    Verilen Beğeniler
    56
    Blog Mesajları
    10

Tek kural; çalışan kazanacak..ötesi hikaye arkadaşlar..

Üye
    godislove Avatarı

Son Giriş
    20.09-2012
    Saat
    14:22
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    üniversite mezunu olan arkadaşlar neden tutusuyor bu kadar anlamadım lise mezunlarına konusup duracagınıza madem bitirdiniz kültür fıskırıyor eğitiminiz üst düzey girin yapıın hepsini atanın sağa sola konusup durmayın avantajınız tabiki olcaktır olmalıdırda ancak bu kadarda panik olmayın ....

Sayfa 8 / 15 İlkİlk ... 456789101112 ... SonSon