Sayfa 7 / 15 İlkİlk ... 34567891011 ... SonSon
Toplam 220 mesajın 91-105 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    *snowflake* Avatarı

Son Giriş
    30.11-2012
    Saat
    19:27
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    xxxman;

Arkadaşım Lisans okumak bi engelli için o kdr kolay mı kolaysa sen de okusaydın o zaman ayrıca lisans okuyanların hepsi açıköğretim mezunu değil, ben örgün okudum o kdr emek verdim tabiki bu oranın adil olmasını isterim başvuruya göre alım olmalı ama burada 4 yıl emek veren lisanslılarla boşuna okumuşlar diye dalga geçilemez ,her bakanlığın memur alımı farklı maliye bakanlığı lisans mezunu ister sağlık bakanlığı lise mezunu ister gibi,, çalışma alanına bağlı bu birlik beraberlik olması gerekirken eğitim sebep gösterilerek birimize mi düşücez şimdi..? Herkesin kısmeti saklıdır Allah tüm arkadaşlarımızın yardımcısı olsun ..

Üye
    MUSTAFA844 Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    21.10-2015
    Saat
    10:37
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

varsayım yuvarlak hesap ortaögretm lisans önlisans ilkokul
    48.152 7.071 5.144 25.000
    basvuran sayısı bu şekilde farzedelim alım ne kadar diyelım 20.000.. 2250 lisans .. 1500 önlisans .. 3500 ilkokul 12 250 ortaögretm olsa.. eder 20 000

Üye
    pavilion Avatarı

Gerçek Adı
    Sedat
    Son Giriş
    27.08-2012
    Saat
    18:39
    Yaşadığı Yer
    batman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Adamlar zaten işe girmiş hayatını kurtarmış diyelimki 1000 kişi öyle kazandı ve yerleşti 1000 tane işsizin hakkını yemek normal karşılanıyor. Diplomasını zamanında gerektiği yerde kullandı işine girdi bu zevki muamele oluyor ayrıca dikkatini çekerim ki bu üst mevkilere geçme ego tatmin etme sınavı değil işsiz güçsüz insanların işe girmesi için açılmış bir sınav bilmem anlata bildim mi. Saygılar

Üye
    *snowflake* Avatarı

Son Giriş
    30.11-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

.''43 yaşındayım c raporum 2. derceden vergi indirimim var dı özürlü olarak ssk dan emekli oldum ama ömms ye girmek istiyorum girebilirmiyim? girip kazanırsam memur olma hakkım varmı? bu konuda prosüdür nedir? öğrenmek istiyorum saygılar.. ''
    Arkadaşlar bu yazıyı memurlar.net de gördüm ve vay halimize dedim adam işe girmiş üstüne bi de emekli olmuş bi de ömss ye girmek istediğini söylüyor artık pes pes bu doyumsuzluk nedir ya .

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    00:26
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

yemin ediyorum bu ünüversite mezunları diplomalarını nerden nasıl temin etti kaç yılda aldılar merak ediyorum.oturun çalışın kazanın demek kolay işin niye kolayına kaçıyonuz?oturup çalışan kazancaksa herkez oturup çalışcak yok ben fazladan 4 yıl okudum benim işim garanti olsun diyemezsiniz okuyamayan insanıda dışlayamazsınız sizin kadar onunda hakkı var şartları uygun değildir okuyamamıştır kimse o insanı cahil çalışamaz ünv mezunun yaptığı işi yapmaz olarak yargılayamaz herkez işine geldiği gibi konuşuyor yok ünv mezunu 5bin kişi alınsınmış zaten giren 5 bin kişi sınava gir çık işe gir nasıl bir mantık bu 4 yıl fazladan okumak sizi 10 insan yerinemi koyuyor?ben ilk okul ortaokul ayrımı yapmıyorum orana göre alım olsun AHKAM KESEN OTURUN ÇALIŞIN KAZANIN DİYEN ÜNV.MEZUNUDA OTURUP ÇALIŞIP 5 BİN KİŞİ İÇİNDEN ORANINA GÖRE ÇIKMAYA ÇALIŞCAK YOK ÖYLE SINAVA GİR BOŞ KAĞIT VER İŞE GİR HERKEZ HAKKIYLA GİRCEK...

Üye
    veydel Avatarı

Gerçek Adı
    veysel
    Son Giriş
    24.03-2016
    Saat
    17:14
    Yaşadığı Yer
    DİYARBAKIR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok komik olaylar bunlar. elbette ünv. okuyan birinin ayrımı olacaktır, olmalıdır! şahsen ben kendimden örnek vereyim. üniversiteyi dışarıda okudum. dünya masraf artı sınav sıkıntıları artı öğrenim kredisine gelen haciz artı her gün en az 45 dk gidiş 45 dk geliş 1,5 saat yol yürümek zorunda kaldım(ki sağlıklı birinin 10 dkda gidebileceği bir yol)......ve daha bir sürü şey. şimdi sorarım size ayrıcalık istemek hakkım değil mi????

Üye
    Birtan07 Avatarı

Gerçek Adı
    Birtan07
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    23:03
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

xxxman sen otur önce ne yazdığı bi oku ya, allah aşkınaa...

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

birtan ben ne yazdığım gayet farkındayım ama sizin işinize gelmediği için anlamıyorsunuz eee siz ünv.okumuşsunuz sınava girip çıkıp boş kağıt vererek işe girmek istiyorsunuz ilk okul-lise mezunu insanı çalışamaz gözüyle bakıyorsunuz kardeşim işi kavramak önemli ilk okul mezunuda ünv.mezunun yapacağı işleri yapabilir kimse yapamaz diyemez engelli olarak üv.mezunu az olabilir ama normalde ünv.mezunları koyun gibi gidip geliyor adam ünv mezunu ama ilk okulu bitiren biri kadar bilgisi yok senin farkın ne 10 insan yerine geçmeye çalışıyorsun elindeki diplomamı?o zaman genel sıralama yapılsın ünv önlisan lise puanları aynı katagoride değerlendirilsin kim yüksek alırsa 60 bin kişi içinde onlar girsin ünvan gerektiren meslekler hariç tabi onun eğitimini almak gerek...

Üye
    Birtan07 Avatarı

Gerçek Adı
    Birtan07
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

1.kimse boş kağıt vermeyecek buna emin ol
    2.Eğer bi üniversite de bir adam boş çıkıyorsa , bu öğretim görevlisinin suçudur
    3.Kaç kişinin nereye alınacağı belli değil , Unutmadan şunu da söleyim herkesin seviyesi bir değil +sı da KPSS de bile ortaöğretim/önlisans ve lisans soruları farklıdır.

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

kardeşim tamam işte sorular farklı olcak siz bilgili biz cahiliz bize biraz daha kolay sorulmalı nede olsa cahiliz biz ama siz 10 beyine sahip ünv. mezunu süper insanlarsınız kimse boş kağıt vermeyecek sizin mantığınıza göre boş verende girer işe merak etme ÜNV.MEZUNU İNSAN BOŞ ÇIKIYORSA ÖGRETİM GÖREVLİSİNİN SUÇU DEĞİL BAK BU ÜNV.MEZUNU OLARAK İNSANIN BİLMEDİKLERİDE VARDIR BAK SUÇLU VARSA O İNSANIN KENDİSİDİR BAŞKASI DEĞİL İLKOKUL MEZUNU KENDİNİ GELİŞTİRİRKEN ÜNV MEZUNU BOŞ İNSANSA SUÇU ÖGRETİM GÖREVLİSİNE ATAMAZ ne demek istediğimi anlayan anladı anlamayanda işine gelmediği için 40 yıl anlatsan anlamaz...

Üye
    golden_heart Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    00:51
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    12

xxman ;
    sen ne mezunusun ?

Üye
    Birtan07 Avatarı

Gerçek Adı
    Birtan07
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

xxxman ben seni çok iyi anlıyorum ama sen beni anlamıyorsun , Öğretim görevlisi ders öğretmez hayat öğretir "Hayat öğrenmeye geldiniz" der . Okuyan Bilir

Neyse...

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

Ben ilk okul mezunu olsam ne olcak doktora yapmış olsam ne olcak? okuyan insan okumayan değilmi yoksa öyleyse benim haberim yok oturup çalışan kazancaksa her mezundan %'i işe gircek kimler boş insan kimler dolu insan ortaya çıksın...sizin amacınız belli sınava girip çıkıp işe girmek...birtan hayat okumadan yaşanarak daha iyi ögreniliyor BAK ÖGRETİM GÖREVLİSİ OLMUŞ AMA BUNU BİLE BİLMİYOR yada ögretim görevlisi biliyorda ünv.mezunu bilemiyor

Üye
    TheArtist Avatarı

Gerçek Adı
    halil
    Son Giriş
    25.11-2015
    Saat
    08:19
    Yaşadığı Yer
    k.maraş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aynen VEYDEL kardeşim çok haklısın birde benimde kredi borcum war Ama bu sınava hem memur hemde emekli olup girmek isteyen ark demiyorum lanet ediyorum işssiz gelir düzeyi 0 adamlar war hak hırsızlığı olacak .... neler nelerrr.....

Üye
    *snowflake* Avatarı

Son Giriş
    30.11-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: veydel Mesajı Gör
    çok komik olaylar bunlar. elbette ünv. okuyan birinin ayrımı olacaktır, olmalıdır! şahsen ben kendimden örnek vereyim. üniversiteyi dışarıda okudum. dünya masraf artı sınav sıkıntıları artı öğrenim kredisine gelen haciz artı her gün en az 45 dk gidiş 45 dk geliş 1,5 saat yol yürümek zorunda kaldım(ki sağlıklı birinin 10 dkda gidebileceği bir yol)......ve daha bir sürü şey. şimdi sorarım size ayrıcalık istemek hakkım değil mi????
    çok haklısınız kesinlikle bunları söz konusu bile etmediğimiz halde şu gereksiz tartışmalara bakın emekden söz edilicekse ayrıntısına girmioruz bile halbuki örgün eğitimde ne zorluklar çekioruz bizi en iyi anlaması gerekenlerin bu sitede olması gerekirken bencil tavırlar görüoruz sadece ..biz de adaletli olsun istioruz ama hak söz konusu ise biz daha çok hak edioruz çünkü hem beden hem zihin yorgunluğunu fazlasıyla yaşayan bizlerdik...

Sayfa 7 / 15 İlkİlk ... 34567891011 ... SonSon