Sayfa 1 / 4 1234 SonSon
Toplam 58 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:06
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Kurumdan Aylık Alanların 2008/Ekim Ayı Sonrasında Çalışmaları Halinde Haklarında Uygulanacak Sigorta Kolları

506 [SSK], 2925, 1479, 2926, sayılı yasa kapsamında Yaşlılık Aylığı Alanlar kamuda (4c) çalışamaz: Kamu işyerinde çalışırsa 5335 sayılı Kanun gereği aylığı kesilir.
    506 [SSK], 2925, 1479, 2926, sayılı yasa kapsamında Malullük Aylığı Alanlar kamuda (4c) çalışabilir: Aylığı kesilmez.

5434 sayılı yasa kapsamında Emekli Aylığı veya Adi Vazife Malullük Aylığı Alanlar kamuda (4c) çalışamaz: 5434 sayılı Kanunun 99 uncu maddesi hükmü gereğince aylığı kesilir ve 4/1-(c) kapsamında sigortalılığı devam ettirilir.

3713 sayılı yasa kapsamında Vazife Malullüğü (iş kazasından) alanlar kamuda (4c) çalışabilir: Kanunun 5 nci maddesinin (c) bendi gereği aylıkları kesilmez. Kanunun 4/1-(c) kapsamında sigortalılık halleri devam eder.

330 sayılı yasa kapsamında Vazife Malullüğü alanlar kamuda (4c) çalışamaz: Aylıkları kesilir. Kanunun 4/1-(c) kapsamında sigortalılık halleri devam eder.

5434/ 64 maddesi kapsamında aylık alanlar kamuda (4c) çalışamaz: Harp malullüğü zammı hariç aylıkları kesilir. Kanunun 4/1-(c) kapsamında sigortalılık halleri devam eder.

5510 4/1-(a) ve 4/1-(b) maddesi kapsamında Malullük Aylığı alanlar (01/10/2008 öncesi sigortalı olanlar) (01/10/2008 sonrası sigortalı olanlar) kamuda (4c) çalışamaz: 5510 sayılı Kanunun 27 nci maddesi gereği aylığı kesilir ve hakkında tüm sigorta kolları uygulanır.

Kaynak: Kanuna Göre 4/1-(a) ve 4/1-(b) Kapsamındaki Sigortalıların Tahsis İşlemleri'ni düzenleyen 2011/58 sayılı Genelge'de yer alan EK-18 tablosu:
    http://www.engelliler.biz/forum/emek...gulamalar.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    idriz çolak Avatarı

Son Giriş
    16.01-2013
    Saat
    17:02
    Yaşadığı Yer
    TEKİRDAĞ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iyi günler ben raporlarımın neticesınde 2005 başinda malulen emekliliği kazandım . bu gun ÖMSS kayıtlarını yaptırdım ÖMSS NA ÇALİŞİYORUM KISMET OLURSA ÖMSS na gıreceğim. özürlü raporum 2/3ile malulen emekliliği kazandım şu anda maaşımı aliyorum % 44 ÖZÜRLÜ RAPORUM VAR ÖMSS gırebılırmıyım gırıpte kazanırsa memurlüğa atanabılırmıyım yanı memur olabılırmıyım atanabılırmıyım SELAMLAR SAYGILAR

Üye
    sert olsam Avatarı

Gerçek Adı
    serdal şeker
    Son Giriş
    07.08-2016
    Saat
    13:00
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim merak etdigim bir dostum arkadaşım bana şunu sormamı istedi özürlü emekli bir kişi bu sınava girip kazanırsa calışmasına izin verirlermi kanun hükmünde bir zararı olurmu kazanım larına, bilgilerinizi benimle paylaşırmısınız

Üye
    safran_sahin Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:31
    Yaşadığı Yer
    karabük
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu sorunun cevabını bende merakla bekliyorum çünkü aynı konumdayım.....

Üye
    Muharrem GÖK Avatarı

Gerçek Adı
    muharrem
    Son Giriş
    12.10-2016
    Saat
    20:17
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Erken yaşlılıktan emekli olanlar maaşları bağlandıktan sonra devlet memuru olurlarsa erken yaşlılık emekli maaşları tamamen kesilir mi yoksa sadece sosyal güvenlik destek primi adı altında maaşlarından belli bir oranda kesinti mi yapılır ? Bilgisi olan arkadaşlardan cevap bekliyorum.

Üye
    Muharrem GÖK Avatarı

Gerçek Adı
    muharrem
    Son Giriş
    12.10-2016
    Saat
    20:17
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

( Bağkurlu iken ) erken yaşlılık kapsamında emekli olanlar devlet memuru olabiliyor mu olursa maaşı kesilir mi yoksa maaşından kesinti mi yapılır?

Üye
    berfinn Avatarı

Gerçek Adı
    hülya
    Son Giriş
    25.12-2016
    Saat
    18:12
    Yaşadığı Yer
    bartın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam arkadaşlar bende babamın askerlik borçlanmasını yaparak 600 prim ödedim ölüm maaşına bağlandım gecen yıl yüzde75 engelim var protez ve koltuk değneği kullanıyorum.ölüm maaşıyla malulluk maaşı farklı oluyo sanırım acaba bende memur sınavına katılmak istiyorum olurda kurada çıkarsam bu ölüm maaşım kesilirmi onu merak ediyorum bülent bey açıklamış ama pek anlayamadım bülent bey banada bu konuda bilgi verebilirmisiniz teşekkür ederim.

Üye
    Angel Virgo Avatarı

Gerçek Adı
    Tarık Uzel
    Son Giriş
    24.08-2015
    Saat
    13:16
    Yaşadığı Yer
    Kırklareli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Emekli olanlar ya da diğer durumlardan maaş alanlar devlete atanırsa kesilir diye biliyorum ben. Ki bu mantıklısı bu.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:12
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Kamu görevlisi olan sigortalılar:

Hangi statüde çalışıp çalışmadıklarına ve hangi statüden yaşlılık veya emekli aylığı bağlanıp bağlanmadığına bakılmaksızın, 4/c (kamu görevlisi) statüsünde çalışmaya başlayanların 5330 sayılı kanun hükümleri de dikkate alınarak, sosyal güvenlik destek primi ödeyerek aylıklarını kestirmeme hakları bulunmamaktadır.

T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu

Üye
    samsunlu34 Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    19:03
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

506 [SSK], 2925, 1479, 2926, sayılı yasa kapsamında Malullük Aylığı Alanlar kamuda (4c) çalışabilir: Aylığı kesilmez.

2022 aynı şey değil dimi?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:06
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

2022 bir emeklilik değildir, bir sosyal yardımdır. 2022 maaşı alan kişi bu maaşı kestirmeden hiç bir şart altında çalışamaz. Çalıştığında maaşını kesitrmekle yükümlüdür
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    sert olsam Avatarı

Gerçek Adı
    serdal şeker
    Son Giriş
    07.08-2016
    Saat
    13:00
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kısacası' ssk dan veya diyer kurumlardan emekli olanlardan maaşını kestirmeden ömms sonucunda işe girip çalışma imkanı yok kestirip durdurup işe başlayıp memur mevzuatından pirim günsayısını doldurup istedigi zaman da 65 yaşına kadar emekli olabilecek dogrumu .

Üye
    ferdi öztürk Avatarı

Gerçek Adı
    ferdi öztürk
    Son Giriş
    11.10-2017
    Saat
    14:21
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1 Zaten Değerlendirdiniz!
    şaka gibi ya hem emekli maaşı alacak hem memur olup memur maaşı alacak bu soruyu soran arkadaşlar ciddi mi yoksa kafa mı yapıyor??

Üye
    özer özkan Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZER ÖZKAN
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    13:33
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    128

peki ben mevsimlik olarak tütünde çalışıyorum acaba tercihim kabul olur mu.devamlı iş istiyordum onun için ömssye girdim

Üye
    atildertli Avatarı

Gerçek Adı
    atıl
    Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    19:05
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    yani bencede çalışamaz. hem memur maaşı al hem emekli maaşı al olmaz. 2500+700tl=3200tl olmaz

Sayfa 1 / 4 1234 SonSon