Sayfa 14 / 31 İlkİlk ... 410111213141516171824 ... SonSon
Toplam 464 mesajın 196-210 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    holosko Avatarı

Gerçek Adı
    egemen
    Son Giriş
    18.09-2014
    Saat
    16:30
    Yaşadığı Yer
    düzce
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    raporlarla ilgili bişey dememişler umarımda demezler..bıktım bugüne kadar 6 kere aldım bu raporu 15 yıldır..resmen bıktıum yanii..umarım raporla ilgili yeni bişey istmezler yoksa kafayı yicem...ve 60 soru 60 dk bile çok az 1soruyu 1 dkmı çözcez..heel 120 soru 60 dk olması asla mümkün değil..bence tabi...

arkadaşlar bilgisi olan varsa lütfen yazssın yaa matematik soruları olucakmı olmucakmı benim tek derdim o.....

ve bişey daha kura ve mereksi atamada olsa...başak illerdemi emmurluk yapılcakççyoksa kendi ilinde olma şansımız varmı.....bilen varmı lütfen yorumları bekliyorum

Üye
    taha_ Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:02
    Yaşadığı Yer
    ....
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    15

kurayla atamayı herhalde kendi ilinde herkesi yerleştirirler,kimseye öyle bi eziyet yapmazlar diye öngörüyorum.matematik tabi 29 nisandaki sınavda 15 soru olucak lise,önlisans,lisans mezunları için.ortaöğretim kurayla katılcak.

Üye
    aslanharun Avatarı

Gerçek Adı
    Harun
    Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    10:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Kurumların kendi yaptıkları sınavlara para vermiyorduk buna vericeğiz bunların imanı dini para bunlar paradan başka birşey bilmezler.Ocak ayında kurslar açılacak dediler Şubat ayı bitiyor kurs murs açıldığı yok madem açmıyacaksınız milleti neden açılacak diye umutlandırıyorsunuz utanmıyorsunuz bunca engelliye yalan söylemeyi.

Üye
    reiis Avatarı

Gerçek Adı
    huseyin
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:10
    Yaşadığı Yer
    erzurum
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

rapor isi muammada benim bu sene acik lise bitiyor sinava girebilirmiyim acaba

Üye
    slimer Avatarı

Gerçek Adı
    noury
    Son Giriş
    07.11-2017
    Saat
    16:48
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaslar artık eski rapor yeni rapor olayını kapatın gerekli açıklamalar yapıldı raporu sürekli olan % 40 üstü herkes bu sınava girebilir süreli olanlar ise süresini uzatıp girebilir bos yere yorum yapıp insanların moralini bozmayın !!!

Üye
    golden_heart Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    23:17
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    12

slimer ; ağzın bal olsun kardeş.. daha hala hiç bi yeri okumadan araştırmadan,armut piş ağzıma düş misali gelip "rapor işi muamma" demeleri yokmuuuu..insanı çileden çıkarıyor..kimse bana kızmasın..yukarda bende dahil bir çok kişi değişen yönetmelikten gerekli maddeleri yayınladık..ama hala muamma deyip insanların kafasını karıştırıyoalr..pes yani !!

Üye
    YassaX Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar 17 Şubat 2012 Tarihinde Yayınlanan SINAV KILAVUZU Sonucunda; Özürlü Memur Seçme Sınavı ( ÖMSS ) Hakkında En Çok Merak Edilen Soru ve Cevaplar, SINAV KILAVUZUNA GÖRE GÜNCELLENMİŞTİR...

Soru: 1-) Özürlü Memur Seçme Sınavı ( ÖMSS ) Ne zaman Yapılacak ?

Cevap: ÖMSS 29 Nisan 2012 Pazar günü Saat: 10:00 yapılacaktır.

Soru : 2-) Özürlü Memur Seçme Sınavı ( ÖMSS ) Başvuru Tarihleri Nedir ?

Cevap: ÖMSS’de Sınava Girecekler 20 Şubat 2012 - 2 Mart 2012 Tarihleri arasında başvurlarını yapacaklardır. ÖMSS’de Kura’ya tabi olanlar ise 15 Mayıs 2012 – 24 Mayıs 2012 tarihlerinde başvurularını yapacaklardır.

Soru: 3-) Özürlü Memur Seçme Sınavı ( ÖMSS ) için " SINAV KLAVUZU " yayınlandı mı ? Sınav Kılavuzuna Nasıl Ulaşabiliriz ?

Cevap: ÖMSS için Sınav Kılavuzu 17 Şubat 2012 tarihinde yayınlandı. Sınav Kılavuzuna diğer yardımcı bilgilere bu Link’ten ulaşabilirsiniz : ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi

Soru: 4-) Özürlü Memur Seçme Sınavı ( ÖMSS ) 'nı Hangi Kurum Yapacak ? ÖMSS'de Kaç Soru Olacak? Hangi Testlerden Kaç Soru Sorulacak? Cevap Seçenekleri kaçlı olacak? Yanlış Cevaplar, Doğruları Götürecek mi ?

Cevap: Özürlü Memur Seçme Sınavı'nı ( ÖMSS ) , ÖSYM tarafından yapılacaktır. Testlerde Cevap Seçenekleri 5’li olacaktır. Adayın Doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının dörtte biri çıkarılacaktır, yani 4 yanliş 1 doğruyu götürecektir.

ÖMSS’ DE UYGULANACAK TESTLER VE SORU SAYILARI

Genel Yetenek Testi Soru Sayısı
    1) Türkçe 15
    2) Matematik 15

Genel Kültür Testi Soru Sayısı
    1) Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi 10
    2) Temel Yurttaşlık Bilgisi 6
    3) Türk Kültür ve Medeniyetleri 3
    4) Türkiye Coğrafyası 5
    5) Türkiye ve Dünya ile İlgili Genel ve Güncel Sosyoekonomik Konular 6

TOPLAMDA 60 ADET SORU SORULACAKTIR..

Soru: 5-) İlköğretim , Ortaöğretim , Yüksek Öğretim Mezunlarının Özürlü Memur Seçme Sınavı'na ( ÖMSS ) Girişleri Nasıl Olacaktır ?

ÖMSS’YE; Ortaöğretim Kurumlarından, Yükseköğretim Programlarından Mezun Olan veya ÖMSS’NİN Yapıldığı Yıl İtibariyle Mezun Olabilecek Durumda Olan Özürlü Adaylar Başvuracaklardır. Bu Adaylar Sınava GİRECEKLERDİR.

KURAYA; İlköğretim/İlkokul/Ortaokul Mezunu Olan veya ÖMSS’NİN Yapıldığı Yıl İtibariyle Mezun Olabilecek Durumda Olan Özürlü Adaylar Başvuracaklardır. Bu Adaylar Sınava GİRMEYECEKLER, Sadece KURAYA Katılmak İçin Başvuru Yapacaklardır.

Soru: 6-) 3 EKİM 2011 tarihinde yayımlanan Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS ) Yönetmeliği'ne nasıl ulaşabiliriz ?

Cevap: 3 EKİM 2011 Tarihinde yayımlanan ÖMSS Yönetmeliği Link'tedir:

Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğü

Soru: 7-) En Son Yayımlanan 14 OCAK 2012 Tarihli ÖZÜRLÜLÜK ÖLÇÜTÜ, SINIFLANDIRMASI VE ÖZÜRLÜLERE VERİLECEK SAĞLIK KURULU RAPORLARI HAKKINDA YÖNETMELİĞİ ile 14 OCAK 2012 SAKATLIK ORANI CETVELİ'ne Nasıl Ulaşabilirim ?

Cevap: 14 OCAK 2012 Tarihli ÖZÜRLÜ Raporları ile İlgili Yönetmelik LİNK’i : http://www.engelliler.biz/forum/sagl...ak-2012-a.html

14 OCAK 2012 sakatlık oranı cetveli verilen LİNK'in Eklerinde Mevcuttur..

Soru: 8-) Özürlü Memur Seçme Sınavı ( ÖMSS ) 'na girebilmek için Özürlü Sağlık Kurulu Raporum Hangi Tarihli ve Nasıl Olmalıdır ?

2. B A Ş V U R U
    2.1. BAŞVURU KOŞULLARI

ÖMSS ve kuraya; 14/01/2012 tarihli ve 28173 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik hükümlerine uygun %40 ve üzerinde özürlü olduğu özürlü sağlık kurulu raporları ile belirlenmiş olan adaylar başvurabileceklerdir. Özürlü sağlık kurulu raporlarında %40’tan daha az özürlü olduğu belirtilen adaylar ÖMSS ve kuraya başvuramazlar.

Herkesin aklına bu madde takılıyor.. Ancak Yönetemelik Hükümlerine Uygun deniyor... ONun haricinde;

14 Ocak 2012 Yönetmeliğinde :
    Kazanılmış haklar

" MADDE 18 – (1) Bu Yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihten önce; özürlüler için düzenlenmiş sağlık kurulu raporlarıyla belirlenmiş olan özür oranları, çalışma gücü kayıp oranları, vücut iş görme gücü kaybı oranları, tüm vücut fonksiyon kaybı oranları geçerli olup bu oranlara dayanılarak sağlanmış sosyal destek ve yardım hizmetlerinin sürdürülebilmesi için yeniden özürlü sağlık kurulu raporu düzenlenmez. "

Yani burada % 40 ve üzeri Özürlü Raporu olan herkes bu sınava başvurabilir mantığı cıkıyor..

SÜRELİ RAPORLAR : Rapor sürekli değilse ve Özürlü Raporu Süresi, Sınav Tarihini kapsıyorsa yine sınava girebilirler.

Soru: 9-) Özürlü Memur Seçme Sınavı ( ÖMSS ) Kursuna Katılmazsam, ÖMSS'ye Başvuramaz miyim ? ÖMSS'de Alt Yaş ve Üst Yaş Sınırı Var mıdır ?

Cevap: ÖMSS Kursuna katılmayanlarda, katılanlarda rahatlıkla ÖMSS'ye Başvuru yapabileceklerdir... ÖMSS Kursuna katılmak zorunlu değildir.... ÖMSS'de Alt Yaş Sınırı 18 olurken, herhangi bir Üst Yaş Sınırı yoktur..

Soru 10-) 29 Nisan 2012 Tarihinde yapılacak olan Özürlü Memur Seçme Sınavı ( ÖMSS ) Sonucunda Atandıktan Sonra Mülakat Var mıdır ? ve İçeriği Nedir ?

Cevap: 3 EKİM 2011 Tarihinde Yayımlanan ÖZÜRLÜLERİN DEVLET MEMURLUĞUNA ALINMA ŞARTLARI İLE YAPILACAK MERKEZİ SINAV VE KURA USULÜ HAKKINDA YÖNETMELİĞİ'NDE Adayların başvurmaları ve atanmaları;

MADDE 17 ‒ (1) Adaylar, yerleştirildikleri kamu kurum ve kuruluşlarına, atanmak üzere Tercih Kılavuzunda yazılı olan belgeler ile birlikte süresi içinde başvurur.
    (2) Kamu kurum ve kuruluşları, yerleştirmeye ilişkin olarak atamaya yetkili amirin onayı ile beş kişiden oluşan bir değerlendirme komisyonu kurar. Bu komisyon, atanmak üzere bildirilen adayları, aranılan nitelikler yönünden inceleyerek, nitelikleri uyanların atamalarının yapılmasını teklif eder.

ÖMSS Sonunda atandıktan sonra, Atandığınız Kurumun 5 kişilik komisyonuna gireceksiniz.. Burada Atandığınız Kurumda yapacağınız iş ile Özürlü Sağlık Kurulu Raporunuzda yer alan özrünüz ve " Çalıştırılamayacağı İş Alanları " bölümünde yazanla ,karşılaştırma yapılıp, Engelli Adayın işe uygun olup olmadığı kararı verilecektir.. Örnek : Adayın " Çalıştırılamayacağı İş Alanları " bölümünde " Duymayı Gerektiren İşlerde Çalışamaz " ibaresi var diyelim.. Adayda tercih formunda yer alan cok ay bir işi tercih etti.. Tercih ettiği işte Telefonla konuşması gerekli zamanlar olursa bu durum uygunluk açısından olumsuz bir durumdur...

Soru 11-) Özürlü Memur Seçme Sınavı ( ÖMSS ) ‘na Başvuru Adımları Nelerdir?

Cevap:a) Aday Başvuru Formunun Çıktısını http://www.osym.gov.tr/dosya/1-59219...vuru-formu.pdf internet adresinden temin ederek, tükrnmez ya da dolmakalemle dolduracaksınız.

b) Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na Bağlı Sosyal Hizmetler İl Müdürlüklerine gidir, Ön Kabul ve Taahhüt Beyanını dolduracaksınız

c) Sınav Kılavuzunda yazan Bankalardan birine 25 TL Sınav Ücretini yatırıyorsunuz.

d) http://www.osym.gov.tr/dosya/1-59220...merkezleri.pdf Bu adreste belirtilen ÖSYM Başvuru Merkezlerine giderek, gerekli belgeleri ibraz ettikten sonra başvurunuz tamamlanıyor…

Soru: 12-) Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Aylin Çiftçi’nin ÖMSS için Yaptığı açıklamada; “. Raporda mutlaka 'aslı gibidir' kaşesi bulunmalı. Buna çok dikkat edilmeli. “ Sözleriyle Özürlü Raporu Hususunda Ne Anlatmak İstemiştir ?

Cevap: Aylin Çiftçi'nin demek istediği şudur : Rapor Fotokopisi ile işlem yapılamaz, Raporun Aslı elinizde yoksa; Hastanden ASLI GİBİDİR Kaşeli bir nüshası olmali, oda yoksa Noterden Onaylı Bir Örneği olmalıdır.. Eğer Raporunuzun ASLI elinizdeyse , hic bir sorun yok, başvuruya gidebilirsiniz…

Soru: 13-) Özürlü Memur Seçme Sınavı ( ÖMSS ) ‘na ikametgah Adresim dışında bir ilde girebilir miyim ? Bunun istisnaları var mıdır ?

Cevap : ÖMSS’ye ve kuraya başvuracak adaylar öncelikle, kendileri için belirtilen tarihlerde, ÖSYM'nin ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi İnternet adresinde yer alan Aday Başvuru Formunun bir çıktısını edinerek dolduracaklar ve gerekli belgelerle birlikte kendi adres ilinde bulunan (varsa ilçesinde) Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğüne şahsen başvurarak ilgili görevliler ile görüşeceklerdir. Adres ili KKTC veya yurt dışı olanlar istedikleri bir ildeki Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğüne başvuracaklardır.
    Özürlü Memur Seçme Sınavı ( ÖMSS ) 'na İkametgah Adresiniz dışında bir ilde giremessiniz.

Soru: 14-) Adayların, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğüne giderken Hangi Evrakları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir ?

Cevap:
    a) ÖMSS Aday Başvuru Formu
    b) Yürürlülükte Olan Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik hükümlerine uygun %40 ve üzerinde özürlü olduğu belirtilen özürlü sağlık kurulu raporları
    c) Öğrenim durumunu gösterir belge (diploma, mezuniyet belgesi, sınava başvurduğu öğrenim
    düzeyinden mezun olabileceğini gösterir resmî belge)
    d) Nüfus cüzdanı veya pasaport (Nüfus cüzdanında fotoğraf ve T.C. Kimlik Numarası bulunmalı,
    pasaportun süresi geçerli olmalıdır.)
    e) İlköğretime başlama yaşı öncesi işitme özürlü olan adayların bu durumunu gösterir resmî
    belge/belgeleri
    f) Varsa; 2006 yılından sonra mezun olan veya ÖMSS’nin yapıldığı yıl itibariyle mezun olabilecek durumda olan zihinsel özürlü adayların, Rehberlik Araştırma Merkezi (RAM) raporları, mezun olacakları/oldukları zihinsel özürlülere ait okul diplomaları/öğrenim durumlarını gösterir resmî belge (Sadece kura ile yerleştirmeye katılacak adayların, varsa bile, bu belgelerini İl Müdürlüklerine getirmeleri gerekmemektedir.)

Soru: 15 -) Adayların ÖSYM Başvuru Merkezine giderken Hangi Belgeleri yanlarında bulundurmaları zorunludur ?

Cevap:
    a) Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğünden alınmış aday ve görevli
    tarafından imzalanmış mühürlü Ön Kabul ve Taahhüt Beyanı belgesi
    b) Doldurulmuş ÖMSS Aday Başvuru Formu
    c) Özürlü sağlık kurulu raporunun fotokopisi (Fotokopi ÖSYM Başvuru Merkezine teslim
    edilecektir.)
    d) Sınavda yanında insülin pompası bulunacak şeker hastası adayların, şeker hastası
    olduğunu belirtir raporları
    e) Öğrenim durumunu gösterir belge (diploma, mezuniyet belgesi, sınava başvurduğu
    öğrenim düzeyinden mezun olabileceğini gösterir resmî belge)
    f) Nüfus cüzdanı veya pasaport (Nüfus cüzdanında fotoğraf ve T.C. Kimlik Numarası
    bulunmalı, pasaportun süresi geçerli olmalıdır.)
    g) Başvuru/sınav ücretinin yatırıldığını gösteren banka dekontu

Bu bilgiler, Ozkancey (Özkan Ceylan) tarafından hazırlanmıştır. Saygılarımla ...

Üye
    besalti20 Avatarı

Gerçek Adı
    celal beşaltı
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    17:17
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Tesekur eddreım hocam cok guzel,sorusuz bilgilendirmissiniz.

Üye
    ferdi5519 Avatarı

Gerçek Adı
    hasan yıldırım
    Son Giriş
    19.03-2016
    Saat
    01:03
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ -Çorlu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

lise mezunuyum kafa kalmadı 10 sene diyaliz böbrek nakli göz ameliyatları ve gecım sıkıntısı artı işsızlık kullandığım ilaçlardan bızım gunahımız neyyy hayırlısı artık

Üye
    A-KILIC Avatarı

Gerçek Adı
    •
    Son Giriş
    09.07-2017
    Saat
    17:44
    Yaşadığı Yer
    Tuzla, İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Çok teşekkürler bilgiler için ama bir şey dağa sormak istiyorum ben ortaokulu bitirdim ve şuan açıktan liseyi okuyorum kuraya tabi oluyorum dimi ?

Üye
    dormicum Avatarı

Gerçek Adı
    Önder
    Son Giriş
    09.08-2016
    Saat
    11:29
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: nurdane Mesajı Gör
    ben dııl ya bı tanıdık lıseye gıdıo fakat lıse bırde ortaokul mezunu olarak gırer mı
    2012 ömss/kuraya katılacak adayların dikkatine!
    ömss için başvurular: ömss’ye; ortaöğretim kurumlarından, yükseköğretim programlarından mezun olan veya ömss’nin yapıldığı yıl itibariyle mezun olabilecek durumda olan özürlü adaylar başvuracaklardır. Bu adaylar sınava gireceklerdir.
    ömss (sadece sınava girecekler için) başvuru süresi:
    Aile ve sosyal politikalar bakanlığı il müdürlüğüne ön kabul ve taahhüt beyanı belgesi almak için başvuru süresi: Bu süre, 20 şubat 2012 tarihinde başlayacak, 2 mart 2012 tarihinde sona erecektir.
    ösym başvuru merkezine başvuru süresi : 20 şubat 2012 tarihinde başlayacak, 2 mart 2012 tarihinde sona erecektir.bu süre kesinlikle uzatılmayacaktır.
    Kuraya katılmak için başvurular: Kuraya; ilköğretim/ilkokul/ortaokul mezunu olan veya ömss’nin yapıldığı yıl itibariyle mezun olabilecek durumda olan özürlü adaylar başvuracaklardır.
    Bu adaylar sınava girmeyecekler, sadece kuraya katılmak için başvuru yapacaklardır.
    Kuraya katılmak için başvuru süresi: Aile ve sosyal politikalar bakanlığı il müdürlüğüne ön
    kabul ve taahhüt beyanı belgesi almak için başvuru süresi: Bu süre, 14 mayıs 2012 tarihinde başlayacak, 25 mayıs 2012 tarihinde sona erecektir.
    ösym başvuru merkezine başvuru süresi: 14 mayıs 2012 tarihinde başlayacak, 25 mayıs 2012 tarihinde sona erecektir.
    Bu tarihler dışında, bakanlık il/ilçe müdürlüklerine ve ösym başvuru merkezlerine başvuru yapmak için kesinlikle gitmeyiniz.

Üye
    ENGELLİ DÜNYA Avatarı

Son Giriş
    09.04-2015
    Saat
    10:35
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evet toplam 60 soru 60 dk

Hayır arkadaşım klavuzu iyi oku 30 genel kültür,30 genel yetenek toplam 60 soru 60 dk

Üye
    destkop Avatarı

Son Giriş
    25.11-2017
    Saat
    22:31
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

ankara aile ve sos. pol. bak. il müdürlüğünü bilen var mı acaba?

Üye
    YiRiZMa Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ÖMSS'ye başvururken raporun fotokopisini götürsek kabul görür mü yoksa raporun aslı olması şart mı?

Üye
    burak_br Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:40
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ömss sınav ücreti hangi bankaalra

Sayfa 14 / 31 İlkİlk ... 410111213141516171824 ... SonSon

LinkBacks (?)

1. 11.03-2012, 20:38

Başlığın Etiketleri