Sayfa 13 / 31 İlkİlk ... 39101112131415161723 ... SonSon
Toplam 464 mesajın 181-195 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    gece_mazlumu Avatarı

Gerçek Adı
    kaderimiz
    Son Giriş
    13.12-2015
    Saat
    12:54
    Yaşadığı Yer
    ardahan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    selamlar ben geldim ) arkedeşler osym de acıklanmış ve bende başvuruyu aldım oradan şimdi benim sorum sizden rica etsem 14 mayısta başvuruile kura ilemi yapılacak ve 25 mayısta sona erecek yani demek istedigim biz nezaman sınava gırecez ? bizden önceki adaylar 20 şubatta tan 2 marta kadar anlamış degilim yeniden kılavuz dahamı yayınlanacak? :d)

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    00:26
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

SPEDYY GONZALEZ BU SINAVDA EMİN OL AÇIKTA KALANLARIN ÇOĞU ÇALIŞIP KAZANIN DİYE ATIP TUTANLAR OLCAK isyan edersin atanamayınca atanırsan sorun yok bu kadroların büyük bölmü sağlıklı insanların özürlüler hiç heveslenmesin 60dk 60soru özürlü biri bunu okuyup anlayana kadar oho hele bide iki üç soruya 3-4 dakka ayırırsa işi bitti girecek yamyamlar zehir gibi adamın özrü yok tak tak 50 dakkada bitirir sınavı iş işten geçtikden sonra kime nereye isyan edersen et valla ben sallamıyorum sınavı falan kader kısmet ben boş boş atıp tutmamda çalışan kazansın diye hakkeden engelli insanlar girer umarım....

Üye
    gece_mazlumu Avatarı

Gerçek Adı
    kaderimiz
    Son Giriş
    13.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ardahan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

xxxman;1

Anlamadım kardeş ? senkımsınkı nedıdıyın buradakılerı fılan anlamıs degıl kendı kendıne konusuyorsun heralde )

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

gece mazlumu ben kendi kendime konuşuyorum en azından senin gibi boş konuşmuyorum anlayan anlıyor sen anlamasanda olur boşver sen derse çalış geçmen gereken çok insan var

Üye
    gece_mazlumu Avatarı

Gerçek Adı
    kaderimiz
    Son Giriş
    13.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ardahan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kusra bakma anladım şimdi hakkını helal et senın dedıgını anladım kardes : torbili olan gecer ama bırde ötekı tarafta sorarlar biz gınede kuraya katılacak onun ıcın ne olusa kader bakalım ilk gircem ondan calısacaz kardes bız sımdı sınava 29 nısanda gıremeyecezmı? bekleyecezmı onu demıstım ?

Üye
    esra baltacı Avatarı

Gerçek Adı
    Esra
    Son Giriş
    01.09-2013
    Saat
    13:48
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sınava girecekler arasında benimle aynı bölümden mezun arkadaşlar geneli oluşturacaktır diye düşünerek soruyorum.İktisadi İdari Bilimler Fakültesi -İşletme Bölümü (lisans) mezunuyum.mezun olunan okulkodu sizce de 6229 mudur.?

Üye
    isfo Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    11.07-2012
    Saat
    10:04
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Okul kodları sınav rehberinde var

Üye
    best Avatarı

Son Giriş
    16.12-2017
    Saat
    20:48
    Yaşadığı Yer
    kuzey kambocya (icinden)
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    3
    Blog Mesajları
    3

ben raporu yeniletim dedim 1 yıl kontrol verdiler ama 1 yıl mayısta doluyor ve alıcam raporu , peki ben bu sınava girebilecekmiyim kalvuzu okudum bununla ilgili bişi bulamadım , daha önceki raporum süreliydi buda süreli olacak , varmı bilgisi olan

Üye
    taha_ Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:35
    Yaşadığı Yer
    ....
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    15

esra baltacı 3226 kodlu İşletme/İşletmecilik seçmiyo muyuz

Üye
    golden_heart Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    02:33
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    12

ARKADAŞLAR SÜREKLİ RAPORLARIN GEÇERLİ OLUP OLMAMASI KONUSUNDA YORUM YAPANLAR ;

RAPORLARINIZ 14 OCAK 2012 YÖNETMELİĞİNE GÖRE;

(4) Bu Yönetmelik hükümlerine göre alınmış olan sürekli raporlar ile süreli raporların geçerlilik süresi dolmadan tekrar rapor alınmak istenmesi durumunda, mükerrer rapor tanzimini önlemek maksadıyla, ilgililerin daha önce özürlü sağlık kurulu raporu alıp almadıklarına ilişkin beyanı istenir. İlgilinin beyanı üzerine veya bir başka şekilde, evvelce özürlü sağlık kurulu raporu verilmiş olduğunun tespiti halinde tekrar rapor verilmez. Kullanım amacına uygun olarak düzenlenmiş ve bu Yönetmelik hükümlerine göre alınmış olan sürekli raporlara sahip kişilerden kurumlarca yeniden rapor istenilmez.

MADDE 18 – (1) Bu Yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihten önce; özürlüler için düzenlenmiş sağlık kurulu raporlarıyla belirlenmiş olan özür oranları, çalışma gücü kayıp oranları, vücut iş görme gücü kaybı oranları, tüm vücut fonksiyon kaybı oranları geçerli olup bu oranlara dayanılarak sağlanmış sosyal destek ve yardım hizmetlerinin sürdürülebilmesi için yeniden özürlü sağlık kurulu raporu düzenlenmez.

buna göre raporlarınız geçerlidir..dahada üstüne laf açıp milletin kafasını bulandırmayalım..hem mantık olarak 10-15 günlük bir başvuru süresinde kim raporunu yenileyebilir..il müdürlüklerinde yaptıracağımız taahhüt evrakı esnasında zaten sahte bi şekilde rapor alanlar açığa çıkacak..yeniden rapor aldırmaları gibi gereksiz bir şey olmayacak..

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

Aylin Çiftçi'den ÖMSS konusunda önemli açıklamalar
    Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Aylin Çiftçi, Özürlü Memur Seçme Sınavı'na (ÖMSS) gireceklere gerekli tüm kolaylıkların sağlanacağını, soruların özürlü gruplarına göre belirleneceğini bildirdi.

Çiftçi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, başvurularda dikkat edilmesi gereken konularla ilgili bilgi verdi. 29 Nisan'da 81 ilde yapılacak ÖMSS için başvuruların 20 Şubat-2 Mart tarihleri arasında alınacağını hatırlattan Çiftçi, engelli vatandaşlardan sınavla ilgili çok fazla soru geldiğini belirterek, ''Telefonlarımız kilitleniyor'' dedi.
    Sınav kılavuzunun ÖSYM'nin internet sitesinde yayımlandığı anlatan Çiftçi, adaylardan kılavuzu dikkatli incelemelerini istedi. ''Sınavda, görme, işitme, zihinsel ve genel engelli grubu olmak 4 grup olacağını'' ifade eden Çiftçi, şöyle devam etti:

''Görmenin içinde az görenler veya daha az görenlere göre sorular farklı puntolarda sunulacak. Hiç görmüyorsa şekilli soru olmayacak. Tabii tüm sorular içerik olarak aynı olacak. Yine engelli hiç görmüyorsa refakatçi veya okuyucu isteyebilecek. Bunlar kişinin beyanı doğrultusunda ÖSYM tarafından temin edilecek.''

-Başvurularda dikkat edilecek hususlar-

Çiftçi, ''Sınav için iki başvuru olacak. İlki ön kabul dediğimiz il müdürlüklerimize yapılacak başvuru. İkincisi de ÖSYM'ye yapılacak ve sınav giriş belgesinin de alınacağı başvuru'' diye konuştu.

İl müdürlüklerine yapılacak başvurularda engellinin lise diploması ile özürlülük raporuna bakacaklarını ifade eden Çiftçi, şunları kaydetti:

''Rapor mutlaka özürlülük raporu olmalı ve iş göremezlik durumu yüzde 40 ve üzeri olmalı. Bir de özürlülüğün sürekliliği durumu var. Rapor sürekli değilse ve rapor süresi sınav tarihini kapsıyorsa yine sınava girebilirler. Raporda mutlaka 'aslı gibidir' kaşesi bulunmalı. Buna çok dikkat edilmeli. Uzmanlarımızca burada bir de özürlü grupları için hazırlanan soru formlarının kişiye uygunluğuna bakılacak. Burada rapor da dikkate alınarak, adayla birlikte uygunluğa karar verilecek. Aday, bu soru formunun kendisine uygunluğuna dair imza atarak, kendisine uygulanabileceğini kabul edecek.''

-Kime, nasıl soru?-

İşitme engelli okulundan mezun olanlar için daha sade sorular hazırlanacağını vurgulayan Çiftçi, elini kullanamayan bedensel engelliler için ''yazıcı'' görevlendirileceğini söyledi. Çiftçi, ''Psikiyatrik tanılı engellilere genel soru formu verilecek. Eğer isterse yalnız başlarına sınava girebilecekler. Genel engelli ise yazıcı, okuyucu desteği isteyebilecek'' diye konuştu.

Çiftçi, önceliklerinin kamudaki boş 29 bin kadronun doğru şekilde doldurulması olduğunu kaydederek, ''Biz bu sınavda maksimum kolaylığı uygulayacağız. Sınava çok yoğun başvuru bekliyoruz'' dedi.

Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) için başvurular, 20 Şubat-2 Mart tarihleri arasında alınacak. Kura ile atanacak ilkokul mezunları ise 14-25 Mayıs tarihleri arasında başvuru yapacak.

ÖMSS, 29 Nisan'da 81 il merkezinde saat 10.00'da başlayacak ve tek oturumda yapılacak.

AA

Kaynak RAPORU KİMSE SORUN ETMESİN GÖRÜNÜŞE GÖRE RAPORUN HİÇ BİR ÖNEMİ YOK KADROLAR ENGELSİZ Bİ ŞEKİLDE DOLCAK SÜRELİ RAPORLAR SINAV TARİHİNE KADAR GEÇERLİ...[/INDENT]

Üye
    canyoldsi Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    23.02-2017
    Saat
    10:39
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba ben 13 yıllık öğretmenim ortopetık engelliyim artık bunyem kaldırmıyor.acaba bende sınava gırebılır mıyım?ayrıca burda türkçe ögretmenleri nasıl bi öğretmenlık yapacak acaba biraz bili verirsenız sevnırım

Üye
    SpeedyGonzales Avatarı

Son Giriş
    14.04-2014
    Saat
    20:59
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Arkadaşlar, Matematiğin ağırlığı sizce de brz fazla değilmi?

Üye
    sonbahar.44 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:12
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

fazla adamlar yap çık salla usulu yap demeye getiriyorlar

Üye
    10LINE Avatarı

Son Giriş
    13.03-2013
    Saat
    23:36
    Yaşadığı Yer
    Hayat Her Yerde Güzel
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Meslek Lisesi (Bilgisayar Teknisyeni) Mezunu - Ön Lisans Devam Ediyor. Kafama takılan bir soruyu sizlerle paylaşmak istiyorum. Düz Liseler ile Meslek Lisesi Mezunları arasında herhangi bir fark olacak mı ? veya Düz Lise yada Meslek Lisesi Kategorileri adı altında bir sınıflandırma yapılacak mı ? ve son olarak ta şunu sormak istiyorum. Geçmişte Engelli sınavlarına giren arkadaşlar Meslek Lisesi ile ilgili herhangi bir konu veya memurluk alımı ile ilgili bir uygulama ile karşılaştılar mı ? Paylaşımlarınız için teşekkür ederim.

Sayfa 13 / 31 İlkİlk ... 39101112131415161723 ... SonSon

LinkBacks (?)

1. 11.03-2012, 20:38

Başlığın Etiketleri