Sayfa 1 / 4 1234 SonSon
Toplam 47 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Cimcimee Avatarı

Gerçek Adı
    Merve
    Son Giriş
    15.06-2017
    Saat
    21:59
    Yaşadığı Yer
    Tokat - Merkez
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    31 Ocak 2012 Güncel:

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Cimcimee Mesajı Gör
    Bakan Fatma Sahin`nin bu videosunu izledikten sonra sinav tarihinin yine 29 nisan 2012 oldugunu degismedigini soyleyebiliriz. Yani sanırsam sınav Nisanda , atamalar Haziranda

Bakan Şahin, engellilerin istihdamı konusunda sınav sistemini değiştirdiklerini belirterek, her engellinin kendi kategorisinde sınava gireceğini söyledi. 0.kez Okundu

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, engellilerin istihdamı konusunda sınav sistemini değiştirdiklerini belirterek, her engellinin kendi kategorisinde sınava gireceğini söyledi.

TBMM Genel Kurulunda, milletvekillerinin sözlü sorularını yanıtlayan Bakan Şahin, şiddeti önleyici, koruyucu tedbirlerde eğitimin güncellenmesi bilinciyle eğitim politikalarını belirlediklerini ifade etti. Bu kapsamda temel eğitimin çok önemli olduğunu belirten Şahin, kadın erkek eşitliği konusunda nasıl bir eğitim verilmesi üzerinde çalışıldığını, bütün materyallerin incelendiğini söyledi.

''Temel eğitimi bitirmiş olan erkeğe nasıl ulaşılacağı'' konusunda 3 ayrı protokol imzalandığını anlatan Şahin, Genelkurmay Başkanlığı ile yapılan protokolde er ve erbaş eğitiminin şiddetin önlenmesi açısından çok önemli olduğunu, bu alanda eğitimin güçlendirilerek devam ettiğini kaydetti.

Diyanet İşleri Başkanlığı ile yapılan görüşmede, konunun cuma ve bayram hutbelerinde kadın erkek eşitliği ve şiddetle mücadelede İslam dininin bir sevgi ve barış dini olduğu ve konuyla ilgili duruşun anlatıldığını belirten Şahin, şöyle konuştu:

''Şiddet gören kadın nereye gidecek, gittiğinde kolluk ona nasıl yardımcısı olacak- Buna ilişkin çalışmalar BM ile yapılan protokolle başlamıştır. 40 bin polisimize eğitim verilmiştir. Ayrıca, acile gelen kadına nasıl yaklaşılacağı, tedavi edileceği, psikolojik destek verilmesi de sağlanmıştır. Aile mahkemeleri hakimleri ve Cumhuriyet savcılarıyla da eğitim çalışmaları başlamıştır ve devam etmektedir. 74 milyonu kapsayan bu topyekün eğitim seferberliğini önemsiyoruz.''

-Özürlülerin istihdamı-

Bakan Şahin, engellilerin sadaka değil iş istediğini belirterek, istihdam ve hizmetlere ulaşılabilirliği önemsediklerini kaydetti. Şahin, şöyle konuştu:

''Bizim dönemde 2002'den istihdam edilen özürlü memur sayısı 5777 iken, 2011 Ağustos itibarıyla bu 20 bin 829'a ulaşmıştır. 10 yılda yüzde 360 artış sağlanmıştır. Özürlü işçi sayısı da 2002'de 10 bin 883 iken, 2011'de 32 bin 257'ye ulaştı. Artış yüzde 227'dir. Her bir özürlümüz boş kalan kadroya yerleşinceye kadar politikamızı güçlendirerek devam ediyoruz. Sınav sistemini değiştiriyoruz. Görme, bedensel, işitme ve ruhsal engelli kategorisi olacak. Her engelli kendi kategorisinde sınava girecek. Şubat ayı itibarıyla alımlar, engelli vatandaşlarımıza duyurulacak. Haziran'da sınav yapıyoruz. Sonuç açıklanır açıklanmaz, kamuda ne kadar boş kadro varsa takibini yapıp yerleştirinceye kadar sürdüreceğiz. Bu bizim en önemli konumuzdur. ''

Türkiye genelinde özürlü sayısını netleştirmek için çalışma yapıldığını bildiren Şahin, bu çalışmayla gerçek özürlü sayısının ortaya çıkarılacağını, bununla özürlü gruplarının da yeniden belirleneceğini söyledi. Şahin, kamudaki boş özürlü kadrolarının da takipçisi olacaklarını vurguladı.

-''Çocuk yaşta birinin çocuk sahibi olmasını kabul edemeyiz''-

Şahin, küçük yaşta evliliklerle ilgili soruyu yanıtlarken, kızların mutlaka eğitim imkanlarından yararlanması gerektiğini, zorunlu eğitimin 12 yıl olmasının bunun sağlanmasında önemli olacağını belirterek, şöyle konuştu:

''Annenin, babasının izin vermesini kabul edemeyiz. Çocuk yaşta birinin çocuk sahibi olması bizim kabul edebileceğimiz bir şey değil. Sosyal yaraları da beraberinde getiriyor. Bakanlık olarak neler yapılabileceği üzerinde çalışıyoruz. Toplum destekli ve Emniyetle ilgili çalışmalarda, o bölgelerde bunu önceden kontrol altına alacak mekanizmayı geliştirmeliyiz. Anne, babanın bilincinin yükseltilmesi, izin veriyorsa da 'ceza alacaksın' diye yaptırım konması gerektiğini düşünüyorum. Medeni Kanuna uygun olmayan hiçbir evliliği de kabul edemeyiz.

Ayrıca, 15 yaş altında tecavüz ve cinsel istismar olduğunda, bir de 'ruh sağlığı bozuldu mu bozulmadı mı' diye rapor isteniyor. Rapor istenmemesi gerektiği kanaatindeyiz. Bunun için TCK'da değişiklik yapılmalı. Adalet Bakanlığı ile gerekli çalışmaları başlattık. 15 yaşın altında biri, cinsel istismar veya tecavüze maruz kaldığında bir de 'ruh sağlığı bozuldu mu' diye sorulabilir mi- Böyle saçma bir soru olabilir mi- ''

-''Güvenli internete ilk geçenlerden biriyim''-

Şahin, ''güvenli internet'' uygulamasına geçmek üzere şu ana kadar 200 bin ailenin başvuruda bulunduğuna işaret ederek, ''Seçmek özgürlüktür. Uygulama önce kamuoyunda sansür gibi algılandı. Oysa tamamen tercihe bağlıdır. Ben güvenli internete ilk geçen kişilerden biriyim. İki evladım var. Bilgi ve teknoloji çağındayız. Asla yasaklayamayız ama kontrollü kullanımı, ebeveyn olarak sağlamak zorundayız. Çocukları buradan gelecek tehlikelere karşı koruyacak bir mekanizmayı destekleyici ve güçlendirici kampanyaları önemsiyoruz'' diye konuştu.

-Kadın sığınma evlerine yönelik çalışmalar-

Kadını şiddetten korumaya yönelik yasal altyapı çalışmalarını tamamladıklarını bildiren Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Şahin, ayrıca çocuk hakları, çocuk istismarı konusunda hukuki alandaki eksikliklerin giderilmesi için Bilim Kurulu oluşturduklarını, kurulun hazırlayacağı rapora göre hem hukuki temeli güçlendireceklerini hem de uygulamadaki eksiklikleri giderecek destekleyici mekanizmaların oluşturulacağını ifade etti.

Şahin ,kadın sığınma evlerine ilişkin yönetmeliği değiştireceklerini belirterek, şöyle konuştu:

''Sığınma evleri şiddete maruz kalmış kadını korumak için kurulan bir sistemdir. Fiziksel, gıda, barınma ihtiyacı gideriliyor ama bu yeterli değil. Neye ihtiyacı varsa, kalite bazlı bir yönetim anlayışı getiriyoruz. 3 aylık kalma süresi var ama kadının durumuna göre bu süre 6 aya veya daha fazlaya çıkarılabiliyor. Meslek kurslarıyla, meslek ve iş edinmesi, okuma yazma sorunu veya diploma sorunu varsa bunları da karşılayacak şekilde kadın sığınma evlerinde de kurslar açabiliyoruz. Kadınların ihtiyacı olan meslek kursları, hukuki, psikolojik desteği verecek kaliteli yönetim anlayışını hayata geçireceğiz. Geçici mali yardımı Bakanlık olarak veriyoruz. Eğer kadının istihdam talebi varsa, İŞKUR ile bağlantı kurup öncelikle iş bulmalarını da sağlamak istiyoruz. Sayısal, nitelik ve nicelik olarak sığınma evlerini artırmak istiyoruz.''

-''İnternet nedeniyle boşanmalar...''-

Bakan Şahin, internet nedeniyle boşanma olayları yaşandığını ve boşanmaların yüzde 10'unun bu nedenle meydana geldiğini ifade etti.

Uyuşturucu ile mücadele konusunda da çok yoğun bir çalışma yürütüldüğünü anlatan Şahin, ''Buna ilişkin araştırma yaklaşık 3 ay içerisinde tamamlanacak. Araştırma o noktada kalmayacak, proje üreteceğiz'' dedi.

Eşi vefat etmiş kadınların durumuna ilişkin de bir çalışma yapıldığını anlatan Şahin, ''Bu durumun 150 bin haneyi ilgilendirdiğini gördük. Eşi vefat etmiş bu insanlara aylık bağlanacak bir sisteme geçiyoruz. Bunlar kaymakamlığa gelmeden onurlu bir şekilde bu paralarını alacaklar'' diye konuştu.

Başkanvekili Meral Akşener, sözlü soruların yanıtlanmasının ardından Komisyon ve Hükümeti yerine oturmaması üzerine birleşimi yarın saat 13.00'te toplanmak üzere kapattı.

2012 Engelli Memur Alım Sınavı öMSS İçeriği ve Tarihi Değişti
    Engelliler Sitesi Şahin: Engellilerin sınav sistemini değiştirdik

Üye
    mevsimsel Avatarı

Son Giriş
    12.11-2012
    Saat
    22:48
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu ne şimdi yaa?..29 nisan ne oldu?..gerçek özürlü sayısının netleştirilmesi ne demek ve bunlarla özürlü gruplarını yeniden belirlemek ne anlama geliyor? milleti beklentiye soktuktan sonra değişen açıklamalar,tercüme gerektiriyor..bilgisi olan?

Yasaklı Üye
    zehirliyaprak Avatarı

Gerçek Adı
    yaprak
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sanırım raporların yenilenmesi demek oluyor. Bunlar kafayı yemiş şuursuzlar. Benim bu sınavdan beklentim yok. Arkadaşlar çok ümitlenmeyin bunları ipi ile kuyuya inilmiyor bunu anlamış olduk ve kendilerini ispatladılar. Amaçları şartları zorlaştırmak ve alınacak özürlü sayısını düşürmek. Kadroların boş olmasını sağlamak ve seçim döneminde tekrar Özürlü istihdamı diye milleti kandırmak.

Ayıp valla ne diyim

Üye
    designer__07 Avatarı

Son Giriş
    02.12-2017
    Saat
    13:13
    Yaşadığı Yer
    TÜRKİYE/ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    1

bak buna katılıyorum zehirliyaprak işi zorlaştırmak.raporla milleti uğraştırmak çok canı yanacak millettin eğer öyle bi düşünçe içersine girerlerse...

Üye
    caramio.157 Avatarı

Gerçek Adı
    yağmur
    Son Giriş
    07.08-2015
    Saat
    14:35
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yazık bi tutarlı bilgi veren yok hakkaten bunlardan umut yok oyalıyolar herzaman olduğu gibi bi dedikleri bi dediğini tutmuyo iyiki bikaç bin memur almışlar onun reklamını yapmaktan geri kalmıyolar herdefasında yineliyolar papağan gibi ama herşey göstermelik bakanların elinde oyuncak oldu engelliler nasıl bakan olmuşlar anlayabilmiş değilim biz bunların elinemi kaldık vay halimize ...

Üye
    bertan Avatarı

Gerçek Adı
    ______
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    10:20
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    10

bunlar iktidara gelmeden önce türkiyede 6.5 milyon özürlü vardı ..çıkardıkları yasalarla sözde kanunlarla bu sayıyı 1.5 milyona düşürdüler bu rapor meselelerinden 5 milyon kişi etkilenmiş buna rağmen halada iktidar olabiliyorlarsa demeki bizim halkta bir sorun var bunları göremeyecek kadar körleşmişşe halk başımıza gelen herşeyde müstehaktır

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    00:26
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

sınav tarihi söylemde bi yanlışlık yoksa HAZİRANA atılmışsa bende bu sınavdan umudu kırmaya başladım...mart nisan denirken 29 NİSAN son karardı şimdi haziran günü bile belli değil haziran üçü beşi derken bi tarih verilir o zaman yeniden tarih değişir 2013e ertelenir gibime geliyor bide kaç kişi alıncağıda belli edilmemiş kamuda ne kadar açık varsa kamudaki açık hızla doluyor maşallah sınav zamanı bin kişilik yer kalırsa şükretmek gerek SINAV OLURSA BU ARADA...

Üye
    sirin720 Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet şirin
    Son Giriş
    11.03-2014
    Saat
    11:55
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar sınav ÖSYM nin 2012 sınav takviminde yerini almıştır. Bu kolay kolay değişmez. ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi
    Sınav 29 nisanda yapılacak sonuçlar mayısın sonlarında acıklanır. Büyük bir ihtimalle bakan yerleştirmelerin haziranda yapılacagını söyleyecegine dili sürçmüştür sınavın haziranda olacagını söylemiştir. Hatırlarsanız bundan önce de mart diyordu ama tarih 29 nisan olarak belirlendi.

Not: ÖSYM sayfasındaki tarih degişmedikçe sınav 29 nisanda yapılacaktır

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

şirin kardeşim alttaki şu notu görmedin sanırım... Güncel gelişmelere göre 2012 Sınav Takvimi yenilenebilmektedir. İlgililerin zaman içinde takvim bilgilerini kontrol etmeleri tavsiye edilir. DEMEK Kİ DEĞİŞTİRİLEBİLİR

Üye
    taha_ Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:00
    Yaşadığı Yer
    ....
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    15

ben itibar etmiyorum artık söylediklerine daha önce mart dedi şimdi haziran bi kere daha konuşursa Allah bilir ne diycek, 3 vakte kadar sınavı yaparız demesinden korkuyorum yılan hikayesine döndü artık.

Üye
    buzluçay Avatarı

Son Giriş
    25.04-2016
    Saat
    23:03
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

beklemek gerek arkadaşlar

Yasaklı Üye
    zehirliyaprak Avatarı

Gerçek Adı
    yaprak
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar çok ümitlenmeyin. Allah'tan isteyin kuldan değil. Bunlar bu sınavı yapacaklar ama bu kadar insanı da psikolojik olarak yıpratıyorlar. Verdikleri üç kuruşluk iş yani Onlardan bizi vali kaymakam yapın diyen yok. Bir şeyleri düzgün yapmadıktan sonra eninde sonunda yapılsa bile ne kıymeti var. Ayrıca geçen gün raporu yeniletmek için başvurdum. Kurumun yetkilisini rüşvet alırken yakaladım. anladılar benim anladığı mı ve sorduğum soru için her türlü yardımcı oluruz dendi. Ne oyunlar dönüyor güya derin devlette... Ben burada bir şeyleri yazıyorsam yaşanmış olayları yazıyorum. Allah hepimize yardımcı olsun. Doğumdan itibaren zor günler yaşadık, yaşıyoruz, yaşayacağız... ALLAH SABIR VERSİN!!!

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

ZEHİRLİYAPRAK senin yazdığın bir suç duyurusudur hangi kurumsa bu şikayet etceksin yakaladım demekle olmaz.Rapordan falan geçtim elimizde bi sınav tarihi mevcuttu belli olan tek şeydi artık o da belli değil SINAVIN YAPILACAĞINDAN BİLE ŞÜPHE ETMEYE BAŞLADIM BEN...

Yasaklı Üye
    zehirliyaprak Avatarı

Gerçek Adı
    yaprak
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu devlet kurumlarında çok sıradan bir olay, kuyruğu köpeğe mi şakayet edeceğim. Orada ben Allah tarafından o odaya kondum. O benim şansım. Bu millet oy verirken bana değmeyen yılan bin yaşasın diyerek oy verdiler. Şimdi o yılan oy verene değil yedi ceddine değiyor hem de ölümcül vuruşla. Ben vicdanen rahatım. Oy kullanmadım. Şimdi ben de diyorum bana değmeyen yılan bin yaşasın. Diyorum ki kötülük karşısında ölmemek için yılan olmak gerektiğini öğrendim.

Ayrıca rüşvet aldığını belgeleyemiyorum. Bir şikayette bulunmak için kanıt olması lazım.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Yaprak,
    Kişi engelli değil veya % 40 altında engelli ise ve ilgili memur rüşvet karşılığında rapor oranını yükseltiyor ise bundan güzel delil olabilir mi ? Hemen valiliğe şikayet et! et ki o hastanede bir daha rüşvet alarak rapor hazırlanmasın ...

Sayfa 1 / 4 1234 SonSon