Sayfa 5 / 10 İlkİlk 123456789 ... SonSon
Toplam 136 mesajın 61-75 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sonbahar.44 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    04:08
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ilker kardeşim ben özel şirkette okulda hizmetli olarak çalıştım ben bilirim ne zorluklarla çalışıldıgını çok çektim ben,artık eve gelince başım dönerdi bilmem ayaklarımın agrısından yatar kalırdım yani yaşadım çokda iyi bilirim ama 1 ay sonra ben o işe alıştım artık mecbur kaldım vede yapınca oluyor yani ama sonunda başka elaman aldılar o var işte..

Üye
    fatih76 Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    26.04-2017
    Saat
    11:48
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ilker gys olacak 5 yıl çalış önce sonra düşün gys yi..O kadroya girmeseydin ozaman bu kadar çalışmka istemiyorsan..Ben şunu söyleyeceğim şu anda bir duyuru yapılsa (üniversite mezunu) kadrolu 657 sayılı hizmetli alınacaktır diye duyuru yapılsın bak kaç kişi başvuruyor işinin değerini bil ve Yüce yaradana şükret.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Çok şükür işimizin değerini biliyoruz ama önümüzde fırsat var iken de kaçırmak istemiyoruz.Ben engelli hizmetli için demiştim müracaat yapılmasın tabiki sağlam insanlar müracaat eder olması gereken de o zaten...
    Sen olsan GYS için 3 yıl bekler misin işte 2012 nisanda sınav olacak kimse kaçırmak istemiyor bu sınavı gerçi biz boşuna konuşuyoruz kılavuz yayınlanmadı daha, lise mezunlarını Hizmetli olarak alırsa zaten ben ve MEB de çalışan engelliler (Başka kurumlara geçiş için Hizmetli kadrosu zaten muvafakat alamaz kurumundan)müracaat etmez.

Üye
    ALİ DOĞAN Avatarı

Gerçek Adı
    Ali
    Son Giriş
    29.08-2017
    Saat
    11:35
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

valla bırbırınızı bu kadar ıncıtmenın ne anlamı var anlamıs degılım kısılerın dusuncelerıne saygı gösterın calısan kazansın okadar yav bu arda bende kamu görevlısıyım ama gırmıcem bu sınava elımdekı yetıyor bana cok sukur olmayan arkadaşlarımız faydalansın benım kanaatım sadece alı dogan olarak calısıpta tekrar gırecek ola arkadaşalra basasılar bu sınav sonucu hanı dıyorlar ya 20 bın engellı bu sınav sonucu işe yerlesecek görecez 2000 tane engellı ıse yerlessın bende mersının neydanında özür diliceğim bir yerlerden bagıracam .

Üye
    efekt Avatarı

Gerçek Adı
    No name
    Son Giriş
    07.11-2017
    Saat
    14:07
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Gene bi yorum yapim dayanamadım:: Lise mezunu olupta hizmetli kadrosunun anlamını bilmeyenlere halen şaşıyorum. hadi ilk çğretim ve eski adıyla ilkokul mezunu olanlar hizmetli kadrosunun anlamını bilmiyorlarsa sözüm yok ama lise mezunu olupta hizmetli kadrosunda olanların ne iş yaptığını bilmiyorlarsa ne anlama geldiğini bilmiyorlarsa daha ne denir. bilmiyorum. hoş ne konuşulsa boş işin aslı ama.. maden hizmetli kadrosunun gereğini yerine getiremeyecen neden başvurlarki. ben örnek vereyim: eşim sınava girecekti meb e baktık hizmetli kadrosu lise mezunu alıyor. dedim iyi düsün.. hizmetli dedimi beden gücü ön plandadır. iki gun evrak verirler getir götürürsün 3 gün su masa ucundan tut derler dördüncü gün falanca kattan aşağı ocak inecek derler v.s. ve sonuc meb sınavına basvurmadık. "ihtiyacı olanlara bişey demiyorum basvursunlar herkadroya ama, hizmetlinin anlamını bilmiyorum demeyin o işi vermezler demeyin. öyle bi verirlerki sonra yoruluyorum anlamıyorlar diye forma yazarsınız " kanunlar memurken yeniden sınava girişin önünü actıgı için burda konuşulanlar hep hava da kalıyor ama...

Üye
    asi 23 Avatarı

Son Giriş
    11.03-2017
    Saat
    20:20
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aynen öyle kardeşim Rabbim herkesin gönlüne göre versin diyelim ne yapalım girmek isteyen girebilir ama şu kılavuz açıklanmadan burda tartışmanın anlamı varmı

Üye
    fatih76 Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    26.04-2017
    Saat
    11:48
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İlker böyle mantıklı geçen gün ki yaptığın gibi sinirlenmeden cevap verdiğin için teşekkürler zaten burada hakaret etmeden konuşarak fikrimizi söylemiz önemli olan.Ben sana şunu söyliyim ben şuna üzülüyorum ki bunu da çogu kişi dile getirmiyor arkadaşlar meb hizmetlileri engelli hizmetliler gelmeden önce görevde yükselme sınavıyla lise mezunlarını memur yaptı.Onların yerlerinede lise mezunu engelli hizmetli aldı halbuki onları almıyıp engellileri memur olarak alabilirdi ama ozaman daha önceden çalışan lise mezunu hizmetliler karşı çıkabilirdi.

Üye
    BaY_Cin Avatarı

Gerçek Adı
    DeVRim
    Son Giriş
    08.03-2015
    Saat
    19:33
    Yaşadığı Yer
    Buralardan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İyi güzelde o kanundan o madde daha yeni çıkartıldı. Şimdi adamlara yav olmadı bu madde, bu maddeden çıkardığınız şu "ilk kez memur olacaklar için" ibaresini geri ekleyinmi diycez.

Üye
    hakanım Avatarı

Gerçek Adı
    why
    Son Giriş
    06.01-2016
    Saat
    11:38
    Yaşadığı Yer
    AKDENİZ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

efekt;

bende cevap vermiyeyim dedim ama....
    hizmetli kadrosuna atanan arkadasları ve bende içinde olan biri olarak neden bu kadar karşı tavır aldınız anlamıyorum. acaba bu insanlar 24000 kişi içinden 2000 kişi içine girme becerisi olduğundan kıskanıldımı çözmüş değilim. ne zaman çektiğimiz sıkıntıları paylaşmaya çalışsak sen bilmiyormuydun yok sen ne iş istiyorsun yok efendin vb... muhalefet oluyorsunuz. acaba rahatsızlık mı veriyor size çözemedim. ( bubu genel olarak söylüyorum ) hizmetli demek ille okul içinde temizlik işlerini yürütmek değildir. bazen özürlü bireyler için bu şartlar esneklik gösterebilir. bu sizi rahatsız ediyorsa bu sizin ayıbınızdır. bizim değil bunu defalarca söyledim yine söylüyorum ben ort. engelliyim ama hergün 15 sınıfın sobalarını dolduruyorum. bunu vicdanım için yapıyorum. yoksa bunu bana değil okul müdürü milli eğitim bakanı yaptıramaz. çünkü raporumda ayakta durması gerektiren işlerde çalıştıramaz yazıyor. ve beni kimse bu şartlarda ayaklarımı zorlyacak işlerde çalıştıramaz...
    tekrar söylüyorum eğer benim bu sınava girme hakkım olursa bunu gih için yaparım...
    bu sadece benim vicdanımı ilgilendirir....

ha birde acaba sınavı kazanamam diye girmemiş olmayasınız ?????

Üye
    sevgidostu Avatarı

Gerçek Adı
    fatih sarı
    Son Giriş
    28.05-2013
    Saat
    01:17
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

XXXMAN,
    Ben şu anda MEB de memurum ve formasyon alarak fizik öğretmenliğine ömss ile yerleşmek istiyorum. bu işimi beyenmemem demek değil eğitim durumumu yükselterek hakettiğim öğretmenliğe yerleşme isteğidir. Şu girmesin, Bu girmesin yok öyle hampa. sende çalış sende kazan, ol memur.

Birde kazanan memurların yerine ek yerleştirme ile yeniden atamalar yapılıyor. MEB de ve Ya Sağlık bakanlığında olduğu gibi ek yerleştirmeler yapılır.

Üye
    YiRiZMa Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ilker;

umalımda lise ve dengi okullar mezunları için memurluk kadrosu açılsın yoksa bizim için (şuan mebde hizmetli olarak çalışanlar) sınavın bi anlamı kalmaz.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

YİRİZma,
    Evet doğru diyorsun aslında bizim engelli dernekleri ile irtibata geçip 2000 engelli hizmetlinin direk GİH sınıfına geçirilmesini istememiz gerekir.Ama sende bende biliyorum ki dernekler kağıt üzerinde var sendika var ya sendika daha çok uğraşıyor engelli çalışanlar için..

Üye
    efekt Avatarı

Gerçek Adı
    No name
    Son Giriş
    07.11-2017
    Saat
    14:07
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

hakanım;
    gene cevap hakkım dogdu ne mutlu bana. :

kardeş birinci ben memurum.
    Allah olmayanada versin.
    ikincisi yaram gocunmam gereken bi durum yok, sadece işsizliği aile baskını bilen biri olarak memur yada hizmetli olarak girenlerin "ilk kez atama için basvuranlar hariç" vicdanına seslenmek istedim.
    " gecen bi engelli kardeşim atandı "ilk kez atama" kendim atanmış gibi sevindim".
    üçüncüsü, bende ort. engelliyim. yapamayacağım bir çok şeyi vicdanım elvermediği için yapmaya çalışıyorum."senin gibi",
    ama buda bir gerçek bunuda atlamanı istemiyorum... Hizmetli kadrosunun gereği ne ise Amirler ister, engelliyim iyi güzel tamam bişi diyen yok ama, hizmetli kadrosundaki biri varken engelli olsun olmasın", kaç memur kendi işini bırakıp başkasın işlerini yapar? hadi yapmadın diyelim, birincisi amirin tavrı değişebilir "isyapmaz biri olarak düşünebilir, bunu da kimse istemez", "ikincisi ilk fırsatta kendi birimine başka bir eleman getirte bilir, diğer kişiye daha az iş vererek manevi baskı kurabilir" daha bir cok bahane v.s. anlıyacagın başka bir subeye bile gönderebilir. denemesi parayla değilya, bi kaç gün verilen "engelli olarak yapamadığın vicdani olarak yaptığın" görevleri yapma neden yapmıyorsun diyince "raporunu beyan et" bana uygun iş verin de bakalım sonra bekle amirlerin tavrı ne olcak?

gerçekten mebin sınavına hizmetli kadrosunun lise mezunu olarak alındıgı için, eşimi kayıt ettirmedim. "
    saglık bak. sınavından 82 puan aldı, lise mezunu olarak girdi.
    4 soruyu da dogru yaptıgını değiştirmiş öle gitti.

anlıyacağın... sadece ve sadece işsiz kardeşlerimi düşündüğüm için yazdım.

tabiki hakkın kanunda var sende girebilirsin, bi baskası da...

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    00:26
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

arkadaşlar konuyu tam kavrayamadınız sanırım tamam girin sınava hakkınız diyelim başarılı olacağınıza inanıyorsunuz yaptığımız iş beyenmemezlik değil diyorsunuz çalışın sizde kazanın diyorsunuz başarılı olmadığınız taktirde işe gönül rahatlığı ile geri dönceniz sizden daha başarılı birine vercenizmi yerinizi yok vermeyiz diyorsanız hiç uzatmayın işsiz adam bin bir sıkıntı düşünce ile gircek siz loto oynar gibi cevaplıcanız olursa olur olmazsa sorun yok...sonra sizin kurum değiştirdiğinizde çıkıp engelli istihdam ediyoruz gözünüz doysun dencek hangi engelli bu kamuda istihdam edilmiş olan engelli Türkiyede bi engelli siz varsınız zaten başkası yok onlar işe girip napcak gitsin dilencilik yapsın illa bi iş yapmak istiyorsa....HA BU ARADA LİSEYE AÇILMAZ MEMURLUK İNŞALLAH GİTCEM HİZMETLİYİ YAZCAM BENDE YATTIĞIM YERDEN MAAŞ ALIYIM BENDE DÜNYADA Kİ TEK UYANIK ŞU ANDA HİZMETLİ OLAN DEĞİL MADEM HER KOYUN KENDİ BACAĞINDAN ASILIYOR..hizmetli olarak bana ne iş yaptırabilirlerse yaptırsınlar hizmetli odasında oturup evime gitcem sabah olunca yine hizmetli odasına döncem...sonrada kimsenin zoruna gitmesin ona neden temizlik yaptırılmıyorda bana yaptırılıyor diye...

Üye
    cirkinkedi Avatarı

Gerçek Adı
    canan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    hahaha ben yenı işe girdim uludağ üniversıtesı 16 engellı eleman aldı..kadroya degıl ama taşeron üzerınden.. buraya kadar hersey normal.. işten paydos ettım servise bincemm aaaaa bıde ne gördüm türkıye sakatlar derneği bursa şubesi eski başkanı bizim şirkete işe girmişşş adam emeklii,artı medıkal fırmada prımle çalışıyor bırde biizm şirkete işe başlamışş yuhhh dedımm.. sen bari bize öndersinn başkansın artı sakatsın halden anlarsın. iş bulmak zaten zor engelllı içinn. ee burdanda anlıyoruz kıı. tok açın halınden anlamazzzzzz başakn bunu yaparsa siz sakat memurlara ne kalmışşş.. ama unutmayın eskıden bır asgari ücrete bile tamah edıyordunuz şimdi rahat a erdınız yedıkce yemek istıyorsunuz .. şahsen benım bu sınava gıren memurladan yana ahlarım üzerınde.. çok sakat arkadasın ahını alıyorsunuz....

Sayfa 5 / 10 İlkİlk 123456789 ... SonSon